Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4199267 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #360 στις: Μάρτιος 12, 2007, 12:32:17 πμ »
κοιτα το νουμερο και θα δεις τη χωρα που αντιστοιχει ,καπου τα χω ,θα δω και σου πω

Αποσυνδεδεμένος MHTΣ

  • 42mm case
  • 40mm case
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #361 στις: Μάρτιος 12, 2007, 10:41:24 πμ »
Παράθεση από: "georgehh"
παιδια το χτυπησα το sub είναι τρέλααααααααααα


Welcome to the club...
b]Rose Gold For Ever!!![/b]

ekontax

  • Επισκέπτης
Απ: ROLEX
« Απάντηση #362 στις: Μάρτιος 12, 2007, 11:11:20 πμ »
Παράθεση από: "george_"
δε ειναιο απο ελληνικο μαγαζι?και σου κανε τιμη 3500?καλά...

Παιδιά μην πανηγυρίζετε, τόσο το παίρνετε και από Ελλάδα (Αντιπροσωπεία) Οποιος θέλει να μου στείλει πμ να τον καθοδηγήσω πως  να το πάρει τόσο.
Επίσης να προσέχετε πολύ όταν αγοράζετε από ασία και Αμερική και Γιοχάνεσμπουργκ γιατί οι καλύτερς προδιαγραφές είναι Ελβετία-Ελλάδα-Γερμανία ( μην επεκταθώ περισσότερο και φάω καμμία μήνυση !!)

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #363 στις: Μάρτιος 12, 2007, 12:17:15 μμ »
επεκτασου επεκτασου σε παρακαλω αν γνωριζεις (εγκυρα) τι συμβαινει ωστε να προφυλαξουμε καποιον μελλοντικο αγοραστη απο πιθανες παγιδες.
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #364 στις: Μάρτιος 12, 2007, 04:07:24 μμ »
Εμένα μου κάνει εντύπωση και η παρουσία της Ελλάδας στη τριπλέτα !!!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #365 στις: Μάρτιος 12, 2007, 05:02:46 μμ »
μια και το ανοιγει ο ekontax ,η ολη κουβεντα με τις ασιατικες δεν ειναι η ποιοτητα ,εδω τα ρολεξ απο χονγκ κονγκ πχ περα οτι ειναι πιο φτηνα λογω νομισματος και αρχικης τιμης δε τα προτιμουν διοτι πολυς κοσμος δε γνωριζει οτι η εγγυηση ειναι διεθνης αλλα και προτιμα τη σφραγιδα απο τη χωρα διοτι θα ναι απο καποιο επισημο αντιπροσωπο που μπορει να παει το ρολοι,συνηθως ο μεταπωλητης αγοραζει απο την ιδια πολη τα ρολεξ,εννοειται απο τον επισημο,οι διαφορα τιμης πχ στο 14060 ειναι στα 300-400 ευρω μεταξυ ενος απο ασια και ενα ιταλικο.

Αποσυνδεδεμένος teo

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #366 στις: Μάρτιος 12, 2007, 06:57:49 μμ »
δηλαδή ρε παιδιά, πάλι ο Έλληνας αναγκάζεται να πληρώνει περισσότερα από άλλους....για το ίδιο αντικείμενο...!!! :smt093
Η Ελλάδα είναι η πιο προηγμένη χώρα της Αφρικής!.

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #367 στις: Μάρτιος 12, 2007, 07:30:00 μμ »
Παράθεση από: "ekontax"
Παράθεση από: "george_"
δε ειναιο απο ελληνικο μαγαζι?και σου κανε τιμη 3500?καλά...

Παιδιά μην πανηγυρίζετε, τόσο το παίρνετε και από Ελλάδα (Αντιπροσωπεία) Οποιος θέλει να μου στείλει πμ να τον καθοδηγήσω πως  να το πάρει τόσο.
Επίσης να προσέχετε πολύ όταν αγοράζετε από ασία και Αμερική και Γιοχάνεσμπουργκ γιατί οι καλύτερς προδιαγραφές είναι Ελβετία-Ελλάδα-Γερμανία ( μην επεκταθώ περισσότερο και φάω καμμία μήνυση !!)



Σε τι υστερεί δηλαδή το δικό μου? μου είπε μάλιστα οτι μπορεί αν θέλω να μου δώσει και Ελληνική εγγύηση αλλα δεν ήθελα, να πω οτι έλενξα τα πάντα σε οτι αφορά γνησιότητα και όλα οκ,δε νομίζω 3500 να είναι τόσο εύκολο να το αγοράσει κανείς απο Ελλάδα και επίσης να το πληρώσει με δώσεις οπως εγώ, που ακόμα χρωστάω αρκετά χρήματα και ο πωλητής λόγο εμπιστοσύνης μου το έδωσε.
myseiko.freeforums.net

ekontax

  • Επισκέπτης
Απ: ROLEX
« Απάντηση #368 στις: Μάρτιος 12, 2007, 07:32:39 μμ »
Παράθεση από: "redfoot"
επεκτασου επεκτασου σε παρακαλω αν γνωριζεις (εγκυρα) τι συμβαινει ωστε να προφυλαξουμε καποιον μελλοντικο αγοραστη απο πιθανες παγιδες.

Επειδή είναι λεπτό το θέμα θα σου φέρω μερικά παραδείγματα
1. Αν αγοράσεις απο αμερική η από αμερικάνικες βάσεις και χρειαστείς ένα link στο μπρασελέ σου δεν σου κάνει αυτό που κυκλοφορεί Ευρώπη
2. Πέρα από την τριπλέτα που αναφέρεις απευθύνσου σε κάποιο σοβαρό τεχνίτη να δείτε το βάρος ενός sub πχ, και με ένα είδικό φακό να συξκρίνεις τη λείανση των διαφόρων εξαρτημάτων. Μην ξεχνάς ότι όποιο εξάρτημα βγαίνει από τον τεχνικό έλεγχο off για ανεπαίσθητες ατέλειες δεν πετιέται. υπάρχουν αγορές όπου έχουν την lisence της επίσημης εταιρείας για συναρμολόγηση κλπ ( βάθος ανατολή μεριά) Αρκετά όμως νομίζω ότι είπα. Ειλικρινά δεν αξίζει όταν διαθέτεις 4000-5000 για ένα ρολόι να ρισκάρεις για 300 € διαφορά και να χάνεις την ψυχολογική σου ηρεμία. Πάρε ένα μοντέλο φθηνότερο αν δε3ν φθάνεις αυτό που θες. αυτή είναι η απόψή μου, δεν διεκδικώ το αλάθητο αλλά όταν πληρώνεις μαθαίνεις λένε οι γηραιότεροι !!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #369 στις: Μάρτιος 12, 2007, 10:40:02 μμ »
δεν εχω ακουσει ποτε για τη διαφορα ποιοτητας εχω ακουσει ομως απο ρολοεξακηδες κιολας για τα τεχνασματα μαρκετινγκ που κατα καιρους εκανε και κανει η εταιρια ,θα μπορουσε καλλιστα να εχει να κανει με την μειωση της αθροας παραεισαγωγης απο ασια που εχει αποδεδειγμενα καλυτερες τιμες.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #370 στις: Μάρτιος 14, 2007, 01:16:52 μμ »
http://www.oysterworld.de/ccodes.htm
κωδικοι χωρων της εγγυησης,για οταν μας χρειαστει

Αποσυνδεδεμένος akatsim

  • CoFounder
  • Administrator
  • 44mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ROLEX
« Απάντηση #371 στις: Μάρτιος 14, 2007, 01:46:52 μμ »
Παράθεση από: "george_"
[url]http://www.oysterworld.de/ccodes.htm[/url]
κωδικοι χωρων της εγγυησης,για οταν μας χρειαστει


Εγω τσεκαρα και ειμαι 200 δηλ Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #372 στις: Μάρτιος 14, 2007, 07:06:02 μμ »
Πήγα ρώτησα πάντως στη Rolex και κατηγοτηματικά μου είπαν πως η ποιότητα δε διαφέρει είτε είναι απο ασιατικές χώρες είτε απο αλλού, το παν είναι να ειναι original,πάντως το sub είναι τρέλα(δείτε και τα videakia στο νεο site της rolex παιδιά)
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #373 στις: Μάρτιος 14, 2007, 08:03:59 μμ »
¶ντε να δούμε, θα βγάλει και SS GMT Master II με maxi-dial και κεραμική στεφάνη φέτος; Αν ανακοινωθεί στην Basel 2007 ίσως να έχω και το κεφαλαίο μέχρι να έρθει Ελλάδα...

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #374 στις: Μάρτιος 14, 2007, 10:21:25 μμ »
Με την ανανέωση του site της Rolex, χάθηκαν κάποιες πληροφορίες που υπήρχαν στο παλιό. Για όποιον τις χρειάζεται, το παλιό site υπάρχει ακόμα εδώ: http://rolex.dk/en/index.html

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #375 στις: Μάρτιος 15, 2007, 02:26:36 πμ »
ακουγεται οτι θα βγει και σε ατσαλι με κεραμικο υλικο στην κορωνα,αλλα η ρολεξ πολλα λεει αλλα μετα λιγα γινονται,ειναι απο τα πιο εξυπνα μαρκετινγκ.το σχεδον σιγουρο ειναι ενα νεο daytona

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #376 στις: Μάρτιος 15, 2007, 09:42:39 πμ »
Πρόπερσι είχε βγει το επετειακό χρυσό με κεραμική κορώνα και maxidial, πέρσι βγήκε το two-tone, ε δεν μπορεί, φέτος θα βγει το ατσάλινο. Πάντως είναι ενδιαφέρον ότι η rolex καταφέρνει και κρατάει κλειστά τα χαρτιά της (όχι απλώς δεν λέει πολλά, τίποτα δεν λέει, οι φήμες από τους ίδιους τους φανς είναι πολλές), την ώρα που αρκετές εταιρείες έχουν ήδη δώσει πλήθος πληροφορίες για τα μοντέλα που θα δείξουν.

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #377 στις: Μάρτιος 15, 2007, 04:23:42 μμ »
Ε, το πολύ πολύ ν' αλλάξει χρώματα σε στεφάνη-καντράν, τι άλλο περιμένεις ???
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #378 στις: Μάρτιος 15, 2007, 05:33:28 μμ »
Έλα μου ντε τί άλλο....
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #379 στις: Μάρτιος 15, 2007, 06:51:10 μμ »
Η κεραμική στεφάνη και το maxidial αλλάζει ουσιαστικά τη σχεδίαση του GMT Master για πρώτη φορά μετά απο δεκαετίες, αν υπολογίσετε ότι η στεφάνη δεν είχε αλλάξει σχεδίαση όταν το GMT Master έγινε GMT Master II.