Αποστολέας Θέμα: ORIS  (Αναγνώστηκε 356724 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pacis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 04, 2008, 12:31:27 πμ »
με το service τι γινεται;ολοι μου λενε οτι η orisειναι καλη εταιρια αλλα εχει πολυ αργο service. οσον αφορα το κοστος δεν γνωριζω τιποτα,ξερεις κατι;

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 04, 2008, 12:08:05 μμ »
δε γνωρίζω κάτι για το service!
έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν το χρειάστηκε το δικό μου παρ'ότι το ρήμαξα στα τρεχαματα και τις βουτιές :weedman:

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος TIGERLIL

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 05:44:58 μμ »
Καλησπερα σας. Σημερα, βρεθηκα στο κεντρο για καποιες δουλειες και εντελως απρογραμματιστα, κατεληξα με καινουργιο ρολοι. Βλεποντας καποιες βιτρινες μου ανοιξε η ορεξη, αλλα δεν ηθελα να διαθεσω (επι του παροντος) τα ποσα που απαιτουνταν για να κανω μια πολυ καλη (για τα γουστα μου) αγορα. Ετσι, προτιμησα ενα ταπεινο ORIS. Το Divers Date 01 733 7533 8454-07 4 24 34EB. Σιγουρα δεν προκειται για κατι το συγκλονιστικο,αλλα δεν ειναι κι 'ασχημο... Και για τα λεφτα του, μου φαινεται μια χαρα.  Δυστυχως, δεν γνωριζω να παραθετω φωτογραφιες, αλλα στις επομενες μερες θα το ψαξω και θα το βαλω σε μερικες ποζες. Στον καρπο μου καθεται ομορφα και ειναι αναλαφρο (εξαιτιας και του καουτσουκ). Ενα απλο καθημερινο ρολοι, που θα με συντροφευει (απροβληματιστα θελω να ελπιζω) στις πιο αθλητικες μου στιγμες.

warover

  • Επισκέπτης
Απ: ORIS
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 05:50:59 μμ »
Καλησπερα σας. Σημερα, βρεθηκα στο κεντρο για καποιες δουλειες και εντελως απρογραμματιστα, κατεληξα με καινουργιο ρολοι. Βλεποντας καποιες βιτρινες μου ανοιξε η ορεξη, αλλα δεν ηθελα να διαθεσω (επι του παροντος) τα ποσα που απαιτουνταν για να κανω μια πολυ καλη (για τα γουστα μου) αγορα. Ετσι, προτιμησα ενα ταπεινο ORIS. Το Divers Date 01 733 7533 8454-07 4 24 34EB. Σιγουρα δεν προκειται για κατι το συγκλονιστικο,αλλα δεν ειναι κι 'ασχημο... Και για τα λεφτα του, μου φαινεται μια χαρα.  Δυστυχως, δεν γνωριζω να παραθετω φωτογραφιες, αλλα στις επομενες μερες θα το ψαξω και θα το βαλω σε μερικες ποζες. Στον καρπο μου καθεται ομορφα και ειναι αναλαφρο (εξαιτιας και του καουτσουκ). Ενα απλο καθημερινο ρολοι, που θα με συντροφευει (απροβληματιστα θελω να ελπιζω) στις πιο αθλητικες μου στιγμες.
με γεια και καλοφορετο

Αποσυνδεδεμένος TIGERLIL

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 06:01:08 μμ »
Σ 'ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 06:41:59 μμ »
 :up: ωραίος περιμένουμε φωτό  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 06:45:56 μμ »
Καλορίζικο.
Που είναι οι φωτογραφίες, οέοο;

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 02:27:38 πμ »
Καλησπερα σας. Σημερα, βρεθηκα στο κεντρο για καποιες δουλειες και εντελως απρογραμματιστα, κατεληξα με καινουργιο ρολοι. Βλεποντας καποιες βιτρινες μου ανοιξε η ορεξη, αλλα δεν ηθελα να διαθεσω (επι του παροντος) τα ποσα που απαιτουνταν για να κανω μια πολυ καλη (για τα γουστα μου) αγορα. Ετσι, προτιμησα ενα ταπεινο ORIS. Το Divers Date 01 733 7533 8454-07 4 24 34EB. Σιγουρα δεν προκειται για κατι το συγκλονιστικο,αλλα δεν ειναι κι 'ασχημο... Και για τα λεφτα του, μου φαινεται μια χαρα.  Δυστυχως, δεν γνωριζω να παραθετω φωτογραφιες, αλλα στις επομενες μερες θα το ψαξω και θα το βαλω σε μερικες ποζες. Στον καρπο μου καθεται ομορφα και ειναι αναλαφρο (εξαιτιας και του καουτσουκ). Ενα απλο καθημερινο ρολοι, που θα με συντροφευει (απροβληματιστα θελω να ελπιζω) στις πιο αθλητικες μου στιγμες.


Καλοφόρετο κι απο μένα ....Για να βάλεις φώτος,δες εδω το πως :
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,11.0.html

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 03:40:03 πμ »
Αυτές είναι οι πιο ωραίες αγορές ΤIGERLIL. Οι απρογραμμάτιστες. Που βλεπεις το ρολόι και νιώθεις να σε κοιτάει στα μάτια το ορφανό. "Πάρε με, πάρε με". Καλοφόρετο και καλές προπονήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2009, 11:28:22 πμ από grecellin »

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 07:57:38 πμ »
Αυτές είναι οι πιο ωραίες αγορές ΤIGERLIL. Οι απρογραμμάτιστες. Που βλεπεις το ρολόι και νιώθεις να σε κοιτάει στα μάτια το ορφανό. "Πάρε με, πάρε με". Καλοφόρετο και και καλές προπονήσεις.

Καλορίζικο κι απο μένα. Να το χαρείς για πολλά χρόνια.

Gracellin, αυτά τα "ορφανά" ρολόγια είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ....δεν ξέρειςπιο να πρωτοπάρεις!!!!!

 :D :D :D :D
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος TIGERLIL

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 03:46:56 μμ »
Γεια και χαρα σας! Να ορισμενες φωτογραφιες απο το ORIS. Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια και για την βοηθεια σας σχετικα με το ανεβασμα. Ελπιζω να μπηκαν σωστα.                                                                 
                                                                                                                                                     
][URL=http://img72.imageshack.us/my.php?image=dsc00092vb2.jpg][/url]                                                                                           
][URL=http://img172.imageshack.us/my.php?image=dsc00114lg1.jpg][/url]                                                                                 
][URL=http://img80.imageshack.us/my.php?image=dsc00119qb9.jpg][/url]                                                                                           
][URL=http://img175.imageshack.us/my.php?image=dsc00096kl9.jpg][/url]                                                                                   
][URL=http://img80.imageshack.us/my.php?image=dsc00069uw7.jpg]
[/url]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2009, 04:08:08 μμ από TIGERLIL »

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 04:52:25 μμ »
Ωραίο καλοφόρετο φίλε TIGERLIL !!!
Και με το καουτσούκ λουράκι μου αρέσει καλύτερα ...  ;)

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #72 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 05:45:17 μμ »
Καλοφόρετο αγαπητέ TigerLil
Ωραίο, στιβαρό diver!!!

Να μη ρωτήσω για την αναγνωσιμότητα του καντράν, θα ήταν αστείο. Θα ρωτήσω όμως για την αίσθηση. Στο χέρι πώς κάθεται;

Αποσυνδεδεμένος TIGERLIL

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 06:02:23 μμ »
Ωραιοτατα καθεται στο χερι φιλε nin. Ειναι λιγακι χοντρο βεβαια,αν και εξαιρετικα ελαφρυ. Γενικως, εχω την αισθηση, οτι εχει μια πολυ τιμια συμπεριφορα...

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 06:15:29 μμ »
Καλησπερα και καλοριζικο, συφωνω απολυτα μαζι σου ειναι οντως τιμια ρολογια και παρολο το μεγεθος τους (μεταξυ αλλων εχω και το 49mm) αρκετα ανετα στο χερι. Για το service εχω ακουσει καλα λογια δεν εχω ομως ιδια γνωμη. Ελπιζω να μην εχουμε προβλημα αν βεβαια ποτε χρειαστει...

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #75 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 06:39:39 μμ »
Ωραίο το κτηνάκι.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος TIGERLIL

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #76 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 06:48:01 μμ »
Ωραίο το κτηνάκι.

Φιλικά
Δημήτρης
Το φιλικα εξυπακουεται. Δε χρειαζεται να μου το διευκρινιζεις. Φιλικα. Γιωργος.  :)

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #77 στις: Ιανουάριος 27, 2009, 11:26:19 μμ »
Παρεπιπτόντως -λίιιιιγο off topic- αν γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω μπρασελέ που να μην γδύνει σε χρήμα για το Oris...


Πήγαινε εδώ http://www.friendsoforis.com/forum/index.php, κάνε εγγραφή και κάνε μια ερώτηση στον Rob ή τη Lisa.

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: ORIS
« Απάντηση #78 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 04:09:21 μμ »
μου αρεσουν τα ''περιεργα'' ρολογια  (χρονογραφοι & divers) τα πολυ εμπορικα π.χ. Nabucco Raymond Weil Chrono & μη εμπορικα οπως το Oris Meistertacuher Που εχω αλλα και το νεο του 2008




 

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: ORIS
« Απάντηση #79 στις: Φεβρουάριος 15, 2009, 11:58:06 μμ »
καλησπερα,θελω να κανω μια ερωτηση.Χτες ο ξαδερφος μου πηρε το παρακατω απιστευτο ρολοι!!!!
http://www.oris.ch/collections/collections_detail.aspx?ln=en&modelid=195
το οποιο πιστεψτε με απο κοντα μενεις εντυπωσιασμενος!!!Η ερωτηση ειναι η εξης,η αγορα εγινε απο το καταστημα TEMPUS στη Θεσ/κη και σημερα που μου το εδειξε ειδα οτι μεσα το κουτι του δεν ειχε την κλασσικη καρτα με τα στοιχεια του ρολογιου(καρτα σαν πιστωτικη) αλλα σε ενα βιβλιαρακι που ειχε η συσκευασια και εγραφε πανω warranty/εγγυηση εβαλαν μια σφραγιδα του καταστηματος και τα στοιχεια του ρολογιου(serial number) και ημερομηνια αγορας.Ρωταω λοιπον ειναι καλυμενος ο ξαδερφος μου????Μηπως τα ORIS δεν εχουν τετοια καρτα????Τι ισχυει???
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1