Αποστολέας Θέμα: PANERAI (Σε συνεργασία με το www.paneristihellas.gr)  (Αναγνώστηκε 2322980 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2720 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 03:33:46 μμ »
@ PanosI θα ήθελα να μάθω και την απάντησ που θα σου δώσει σχετικά με την ανάρτηση του τιμοκαταλόγου.

Έχει απαντήσει: Ummm... I have no idea why the price tag in Panerai Boutique Munich was 6,400 euro. Better check again with your local AD. Please let me know if it is 5,900 euro. Many thanks again for the information.

Κι ένας άλλος γράφει από κάτω: Always the same cheat with Panerai and their new models. They tell us it will be 5900 but they don't start delivery. Than they decide to raise the listprice 10% and suddenly they start delivering these watches. not the first time and I really hate it

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2721 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 03:41:56 μμ »

Κι ένας άλλος γράφει από κάτω: Always the same cheat with Panerai and their new models. They tell us it will be 5900 but they don't start delivery. Than they decide to raise the listprice 10% and suddenly they start delivering these watches. not the first time and I really hate it

γραψτους οτι βρισκουν και τα κανουν  ;)

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: Απ: PANERAI
« Απάντηση #2722 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 04:58:14 μμ »
γραψτους οτι βρισκουν και τα κανουν  ;)

Finds and make them... ;D


Στάλθηκε από το GT-S5830 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2013, 05:30:55 μμ από Chris_Superocean »
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2723 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 08:43:42 μμ »
Έχει απαντήσει: Ummm... I have no idea why the price tag in Panerai Boutique Munich was 6,400 euro. Better check again with your local AD. Please let me know if it is 5,900 euro. Many thanks again for the information.

Κι ένας άλλος γράφει από κάτω: Always the same cheat with Panerai and their new models. They tell us it will be 5900 but they don't start delivery. Than they decide to raise the listprice 10% and suddenly they start delivering these watches. not the first time and I really hate it
ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση. Κι αυτό που λέει ο giorgos mg ίσως και να έχει δίκιο. Ωραία ρολόγια, δεν λέω, αλλά δεν ξέρω αν η τιμή τους είναι περισσότερο ρολόι κι λιγότερο φίρμα ή το αντίθετο....
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2724 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 09:33:11 μμ »
ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση. Κι αυτό που λέει ο giorgos mg ίσως και να έχει δίκιο. Ωραία ρολόγια, δεν λέω, αλλά δεν ξέρω αν η τιμή τους είναι περισσότερο ρολόι κι λιγότερο φίρμα ή το αντίθετο....
Strifteros

Πλέον με τις inhouse καλίμπρες έχουν αρχίσει και το ισορροπούν...

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2725 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 09:36:48 μμ »
Η αλήθεια είναι μάλλον αυτή που έχει ποστάρει ο δεύτερος unknown.

Ο επίσημος κατάλογος έχει περιλάβει όλα τα μοντέλα, με την τελευταία αύξηση τιμής που ήταν στις 1-4-2013.

Το 510 τότε δεν υπήρχε καν και ήταν στο στάδιο του κουτσομπολιού η κατασκευή του. Εμφανίζεται στην παραγωγή τώρα και σου λένε 6.400 κύριοι.

Βάζω στοίχημα ότι άμα πάρω αύριο τηλέφωνο  Καίσαρη και κανα 2 μπουτικ εξωτερικού για τιμή καταλόγου και ετοιμοπαράδοτο δήθεν,  θα μου πουν όλοι 6.400.

Τι λέτε εσείς;



Επιπλέον, φιλοσοφικό ερώτημα: ποιος άραγε καρπώνεται την διαφορά που προκύπτει εξαιτίας του διαφορετικού ποσοστού ΦΠΑ? η πανεροκατασκευάστρια εταιρεία ή ο πανεροπωλητής έμπορας? η διαφορά νομίζω είναι σημαντική, σχεδόν ένα αυτόματο ρολόι. Λέω τώρα....
Strifteros


Φίλε στριφτερέ, αρκετά βάσανα δεν έχω που βγαίνουν ρολογάρες συνέχεια και δεν έχω σάλιο για να τα αγοράσω, για να κάθομαι να βασανίζομαι ποιος καρπώνεται τα λεφτά;

Το μόνο που με απασχολεί είναι που θα βρω λεφτά (πουθενά) και που θα βρω καμία τιμή ευκαιρίας για να κοροϊδέψω-δικαιολογήσω ξανά τον  εαυτό μου που θα πάω να (ξανα)σκάσω και το τελευταίο μου λεπτό, ότι δήθεν ήταν τέτοια η τιμή που δεν μπορούσα να μην το αγοράσω  ;D

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2726 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 09:38:52 μμ »
Η αλήθεια είναι μάλλον αυτή που έχει ποστάρει ο δεύτερος unknown.

Ο επίσημος κατάλογος έχει περιλάβει όλα τα μοντέλα, με την τελευταία αύξηση τιμής που ήταν στις 1-4-2013.

Το 510 τότε δεν υπήρχε καν και ήταν στο στάδιο του κουτσομπολιού η κατασκευή του. Εμφανίζεται στην παραγωγή τώρα και σου λένε 6.400 κύριοι.

Βάζω στοίχημα ότι άμα πάρω αύριο τηλέφωνο  Καίσαρη και κανα 2 μπουτικ εξωτερικού για τιμή καταλόγου και ετοιμοπαράδοτο δήθεν,  θα μου πουν όλοι 6.400.

Τι λέτε εσείς;

Δηλαδή είχαν βάλει τιμή για ρολόι που δεν παραγώταν;

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2727 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 09:40:42 μμ »
Δηλαδή είχαν βάλει τιμή για ρολόι που δεν παραγώταν;

Γιατί η πρώτη φορά θα είναι.
Ετσι με την μια, μου έρχεται στο μυαλό το 390, που είχε αρχίσει ήδη να διατίθεται και δεν υπήρχε ούτε καν διαφημιστικό από την Πανεραι.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2728 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 10:19:48 μμ »
Το μόνο που με απασχολεί είναι που θα βρω λεφτά (πουθενά) και που θα βρω καμία τιμή ευκαιρίας για να κοροϊδέψω-δικαιολογήσω ξανά τον  εαυτό μου που θα πάω να (ξανα)σκάσω και το τελευταίο μου λεπτό, ότι δήθεν ήταν τέτοια η τιμή που δεν μπορούσα να μην το αγοράσω  ;D

Αρρωστάκι λέμε   ;D

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2729 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 10:43:40 μμ »
Φίλε στριφτερέ, αρκετά βάσανα δεν έχω που βγαίνουν ρολογάρες συνέχεια και δεν έχω σάλιο για να τα αγοράσω, για να κάθομαι να βασανίζομαι ποιος καρπώνεται τα λεφτά;
Το μόνο που με απασχολεί είναι που θα βρω λεφτά (πουθενά) και που θα βρω καμία τιμή ευκαιρίας για να κοροϊδέψω-δικαιολογήσω ξανά τον  εαυτό μου που θα πάω να (ξανα)σκάσω και το τελευταίο μου λεπτό, ότι δήθεν ήταν τέτοια η τιμή που δεν μπορούσα να μην το αγοράσω  ;D

Φίλε Πάνο, μήπως θα μπορούσαμε να συνδράμουμε την τρέλλα σου(μας) εδώ http://www.mywatch.gr/index.php/topic,17030.540.html
Να σαι καλά, κι εύχομαι, όχι να σταματήσουν να βγαίνουν ρολογάρες, αλλά να έχεις πάντα τα αναγκαία "καύσιμα" για να αγοράζεις όλα αυτά που σου αρέσουν. Όσα κι αν είναι!
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2730 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 11:02:29 μμ »
μπορεί κάποιος να δώσει ένα λινκ από τιμοκατάλογο ??
Πρέπει να γράψω ένα νούμερο δίπλα στο όνομά μου εκεί στην ομαδική και θα τον χρειαζόμουν τον τιμοκατάλογο γιατί με την ασχετοσύνη μου, μπορεί να γράψω και κανένα μοντέλο που θα θέλει το ένα νεφρό μου
ευχαριστώ...
που βοηθάτε να διατηρήσω το νεφρό μου
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος timeline

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
PANERAI
« Απάντηση #2731 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 12:24:29 πμ »
Το 510 από 01.Οκτ. 6400€

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
PANERAI
« Απάντηση #2732 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 09:43:14 πμ »
Το 510 από 01.Οκτ. 6400€




Οχι που δεν θα 'ταν !!

Πάντως η Panerai (απο τις εταιρείες που παρακολουθώ) είναι η μονη που στο ξεκαρφωτο ανάμεσα σε 2 SIHH παρουσιάζει μοντέλα  που δεν εχουν παρουσιαστεί στο ετήσιο show !!!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2733 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 12:32:03 μμ »
Δεν είναι η μόνη ,για παράδειγμα η iwc στο ενδιάμεσο δύο sihh παρουσίασε δύο καινούρια portuguese χώρια κάποιων άλλων limited edition(για τα limited βέβαια είναι πιο συνηθισμένο από πολλές εταιρείες)

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2734 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 08:22:07 μμ »
Το 510 από 01.Οκτ. 6400€


ευχαριστώ για τον τιμοκατάλογο
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος Nick78

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2735 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 10:21:46 μμ »
Ωραία πράγματα οι τελευταίες σελίδες, έχω να διαβάσω θέμετα 2 εβδομάδων τουλχιστον!
Πάνο καλοφόρετο το logo!

Σπύρο gerogian, οι κούπες 6-7 σελίδες πριν δικές σου είναι ή κατάλαβα άλλα αντί άλλων; ;D
We are never gonna survive...unless we get a little crazy!

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2736 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 10:23:09 μμ »

Σπύρο gerogian, οι κούπες δικές σου είναι;

Δικές του δικές του...Το πρωί πίνει καφέ εκεί, και μετά στολίζουν την φ@σιστική γωνιά του...



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2737 στις: Οκτώβριος 26, 2013, 08:58:00 πμ »
Ωραία πράγματα οι τελευταίες σελίδες, έχω να διαβάσω θέμετα 2 εβδομάδων τουλχιστον!
Πάνο καλοφόρετο το logo!

Σπύρο gerogian, οι κούπες 6-7 σελίδες πριν δικές σου είναι ή κατάλαβα άλλα αντί άλλων; ;D

Ναι Νικόλα,δικές μου ειναι
Και όπως λέει ο φίλος μου ο Γιώργος

Δικές του δικές του...Το πρωί πίνει καφέ εκεί, και μετά στολίζουν την φ@σιστική γωνιά του...



Φιλικά Γιώργος

αποτελούν κομμάτια της πανεροσυλλογης μου και ταυτόχρονα με βοηθάνε να απολαύσω το καφεδάκι μου ;)!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Nick78

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2738 στις: Οκτώβριος 26, 2013, 05:57:58 μμ »
Θα με ενδιέφερε και μένα! Link?
Σε λίγο που θα χειμωνιάσει και θα το γυρίσω σε ζεστό καφέ θα είναι ωραία εναλλακτική της κόκκινης κούπας Alfa Romeo  ;)
We are never gonna survive...unless we get a little crazy!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #2739 στις: Οκτώβριος 26, 2013, 06:25:26 μμ »
Niko,σου γραφω μια  δημοσιευση για πωληση που ειχα δει σχετικα προσφατα,δεν εχω καποιο site

http://www.ebay.co.uk/itm/White-Coffee-Mug-Custom-Designed-Nice-for-Panerai-PAM-Watch-Lovers-no-box-/281179698459?pt=Wristwatches&hash=item41779db51b
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI