Αποστολέας Θέμα: "Χρονογράφος" TAG (αυτόματος).....  (Αναγνώστηκε 2050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nektarios

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
"Χρονογράφος" TAG (αυτόματος).....
« στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 02:21:16 πμ »
Έχω ένα αυτόματο χρονογράφο της TAG εδώ και έξι χρόνια και ποτέ δεν έχει μετρήσει το χρόνο ακριβώς. Έχει πάει πάνω από τρεις φορές αντιπροσωπεία και την τελευταία φορά αλλάξανε τα πάντα εκτός από την κάσα. Χάνει περίπου πέντε λεπτά το μήνα μπορεί και παραπάνω! Κάποτε μάλιστα πήγαινε μπροστά κάμποσα λεπτά. Στο τέλος μου είπαν ότι επηρεάζεται από τον Η/Υ επειδή δουλεύω αρκετά μπροστά σε οθόνη.

Ποια η άποψή σας?????

Αρχίζω να πιστεύω ότι το "πρόθεμα" -γράφος στη λέξη χρονογράφος σημαίνει ότι γράφει το χρόνο εκεί που δεν θα μπορούσα να γράψω λόγο ηλικίας και σεβασμού στο forum.

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
"Χρονογράφος" TAG (αυτόματος).....
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 07:43:22 πμ »
καλημερα, καλωσηρθες και χρονια πολλα.
τι να πει κανεις εκτός απο κρίμα; η απωλεια που αναφερεις είναι μεγάλη και ανεπιτρεπτη για ενα ρολοι της ποιοτητας tag . Κανονικα θαπρεπε να σου το εχουν αντικαταστησει εξολοκληρου εφοσον οι επιμερους επεμβασεις δεν ειχαν αποτελεσμα.
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
"Χρονογράφος" TAG (αυτόματος).....
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 08:47:50 πμ »
Πάντως κι από άλλους έχω ακούσει παράπονα για την TAG. Κολλητός μου με μοντέλο της σειράς Kirium, είχε πλήθος προβλημάτων .
   - Την 1η εβδομάδα του έμεινε η κορώνα στο χέρι
   - Το ρολόι σταματούσε αδικαιολόγητα (αν και quartz !!!)
   - Κάποια στιγμή, έπεσε ο λεπτοδείκτης μέσα στην κάσα. Οσες φορές κι αν το επισκεύασε από τότε , μετά από μικρή χρήση ο λεπτοδείκτης έπεφτε ξανά.
   Τι να πούμε φίλε, κρίμα γιατί υποθέτω ότι πήρες το ρολόι σου με χαρά και μεράκι και δεν το φχαριστιέσαι  :(
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
"Χρονογράφος" TAG (αυτόματος).....
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 09:50:35 πμ »
απαραδεκτοι..
 και τωρα τι σκεφτεσαι να κανεις;
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
"Χρονογράφος" TAG (αυτόματος).....
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 08:06:31 μμ »
υπερβολικο για την σχεση ρολογιου με Η/Υ.τι μαγνητικο πεδιο ειναι αυτο?ετσι και ετσι ζουμε σε ενα κοσμο με παρεμβολες.για μενα βρες καποιον ανεξαρτητο καλο ρολογα.σε καποιο παλιο τευχος του chronosoro εχει αφιερωμα για τεχνιτες ρολογαδες.στο κατω κατω το  ρολοι εχει ενα 7750 ,μηχανη γνωστη στους τεχνιτες που δε θα πρεπε να τους φερνει σε δυσκολη θεση .θελει ψαξιμο  νεκταριε.

Αποσυνδεδεμένος nektarios

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
"Χρονογράφος" TAG (αυτόματος).....
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 09:12:55 μμ »
Σας ευχαριστώ κατά αρχήν.. και Χρόνια Πολλά
Προς το παρόν μόλις εχθές το έβγαλα από το χέρι μου και το έβαλα πάνω στο γραφείο μου!. Δεν μπορούσα άλλο να κοιτάω το ρολόι του pc ή του αυτοκινήτου για να σιγουρεύομαι για την ώρα. Τώρα χρησιμοποιώ ένα Festina που μου έκαναν δώρο, για το οποίο δεν μπορώ να πω ότι χαίρομαι ιδιαιτέρως αλλά τουλάχιστον ξέρω τη ώρα είναι (άσε που δεν έχω και το manual και με τα ηλεκτρο-αναλογικά δεν τα πάω καλά!!..)
Στο TAG υποτίθεται ότι η αντιπροσωπεία έχει αλλάξει τη μηχανή όσο ήταν ακόμα σε εγγύηση.
Πόσο περίπου θα ήταν ανεκτό να "χάνει" ένα τέτοιο ρολόι;
Σε ένα ρολογά που το είχα παει μου είχε πει έτσι αόριστα "εεε αυτά χάνουν..." και φυσικά δεν του το άφησα.