Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4210727 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13640 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 04:36:01 μμ »
εσύ ξέρεις πολλά

Δάσκαλος μου στη Βοστώνη φίλε!

Τζήζας ρε Μαέστρο, με δάσκαλο τον Σεϊτζι στη Βοστώνη, με τόση κλασσική παιδεία, είναι δυνατόν  να κρατάς ακόμη τα Rolex πάνω σου  ;  Δεν γίνεται,  ξεφορτώσου τα.  Δεν συνάδει, πώς το λένε ; Να ήσουν κανένα «όνομα»  της πίστας, να πω ναι, τι άλλο να βάλει δηλαδή  ο άνθρωπας για να ταιριάζει με το λαμέ το κοστούμι, άκουσε για rolex, πήρε rolex.  Αλλά να είσαι ιερέας της Τέχνης, φορέας πολιτισμού, υπόλογος στη μνήμη των ιερών τεράτων του πνεύματος, από Chopin μέχρι Schuman, από Sibelius μέχρι Grieg, από Liszt μέχρι Paganini, από Bach έως Albinoni και να φοράς ίδιο  ρολόϊ με του Πάνου Κιάμου, δεν γίνεται αδελφέ μου ! Tι θα έλεγε ο Μπερνστάϊν, τι θα έλεγε ο Μάαζελ  αν το μάθαιναν ;  Ξέρω τώρα τι θα πεις, ότι ο Κάραγιαν φορούσε sub, αλλά σκέψου πότε το φορούσε ο Χέρμπερτ.  Ε, έχουν περάσει και τριάντα χρόνια από τότε, έπεσε το μπλοκ, πέθανε ο Μάο, η Κίνα γέμισε γιάπηδες με sub, η Ελλάδα γέμισε γενικώς με sub,  έχει αλλάξει το τοπίο. Σήμερα, δεν υπήρχε περίπτωση να το κρατούσε ο Χέρμπι το sub.  Εδώ σκέφτεται να το δώσει ο Κιάμος και να το γυρίσει σε VC και μεις τώρα καθόμαστε και συζητάμε ; 

Τι να σου πω τώρα, μπας και σε πείσω ; Το σίγουρο είναι ότι αν σήμερα ο Τοσκανίνι διηύθυνε και πάλι “Turandot” στη Σκάλα, στο σημείο εκείνο που τελειώνει η εκφορά της Liu θα την έκοβε και πάλι την παράσταση, θα γύριζε προς το κοινό και θα έλεγε «εδώ τελειώνει η όπερα, διότι στο σημείο αυτό τελειώνει και η ιστορία με τα Rolex».  :?



Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13641 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 04:50:30 μμ »
Τζήζας ρε Μαέστρο, με δάσκαλο τον Σεϊτζι στη Βοστώνη, με τόση κλασσική παιδεία, είναι δυνατόν  να κρατάς ακόμη τα Rolex πάνω σου  ;  Δεν γίνεται,  ξεφορτώσου τα.  Δεν συνάδει, πώς το λένε ; Να ήσουν κανένα «όνομα»  της πίστας, να πω ναι, τι άλλο να βάλει δηλαδή  ο άνθρωπας για να ταιριάζει με το λαμέ το κοστούμι, άκουσε για rolex, πήρε rolex.  Αλλά να είσαι ιερέας της Τέχνης, φορέας πολιτισμού, υπόλογος στη μνήμη των ιερών τεράτων του πνεύματος, από Chopin μέχρι Schuman, από Sibelius μέχρι Grieg, από Liszt μέχρι Paganini, από Bach έως Albinoni και να φοράς ίδιο  ρολόϊ με του Πάνου Κιάμου, δεν γίνεται αδελφέ μου ! Tι θα έλεγε ο Μπερνστάϊν, τι θα έλεγε ο Μάαζελ  αν το μάθαιναν ;  Ξέρω τώρα τι θα πεις, ότι ο Κάραγιαν φορούσε sub, αλλά σκέψου πότε το φορούσε ο Χέρμπερτ.  Ε, έχουν περάσει και τριάντα χρόνια από τότε, έπεσε το μπλοκ, πέθανε ο Μάο, η Κίνα γέμισε γιάπηδες με sub, η Ελλάδα γέμισε γενικώς με sub,  έχει αλλάξει το τοπίο. Σήμερα, δεν υπήρχε περίπτωση να το κρατούσε ο Χέρμπι το sub.  Εδώ σκέφτεται να το δώσει ο Κιάμος και να το γυρίσει σε VC και μεις τώρα καθόμαστε και συζητάμε ; 

Τι να σου πω τώρα, μπας και σε πείσω ; Το σίγουρο είναι ότι αν σήμερα ο Τοσκανίνι διηύθυνε και πάλι “Turandot” στη Σκάλα, στο σημείο εκείνο που τελειώνει η εκφορά της Liu θα την έκοβε και πάλι την παράσταση, θα γύριζε προς το κοινό και θα έλεγε «εδώ τελειώνει η όπερα, διότι στο σημείο αυτό τελειώνει και η ιστορία με τα Rolex».  :?

Τσάμπα κόπος Dennis.
Έχεις καταλάβει ότι είσαι σε ένα forum, όπου ο μίσος πληθυσμός φοράει το Rolex της...Μενεγάκη ???

:D :D :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13642 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 05:27:34 μμ »
Τσάμπα κόπος Dennis.
Έχεις καταλάβει ότι είσαι σε ένα forum, όπου ο μίσος πληθυσμός φοράει το Rolex της...Μενεγάκη ???

:D :D :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχεις δει ακομα να κρέμεται στον αγκώνα όμως...
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13643 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 09:10:22 μμ »
Ρε παιδιά, δεν σας κρύβω ότι ανησυχώ για τον Μαέστρο. Από την ώρα που του έγραψα το τελευταίο μήνυμα, λες κι άνοιξε η γη και τον κατάπιε. Γίνομαι πολύ πειστικός όταν θέλω και τώρα έχω τύψεις, μήπως τον έβαλα να κάνει καμιά τρέλα. Το συνδυάζω και με την ευκολία εκποίησης των Rolex, πας λέει στο γκισέ και παίρνεις τα λεφτά σου, και έχω ένα άσχημο προαίσθημα, ότι πήγε απόψε ο άνθρωπος και τα έκανε φυτίλια τα ρολογάκια του.

Τον βλέπω αύριο τίγκα στο μετρητό, να σκάει μύτη στο φόρουμ με κάνα Κινέτικ...

https://www.youtube.com/watch?v=sPlhKP0nZII&list=RDsPlhKP0nZII&start_radio=1&t=0

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13644 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 09:18:26 μμ »
Μπαίνοντας λίγο ανάμεσα γιατί χώρις να εχω δοκιμάσει γνώμη δεν εκφέρω...μια ερώτηση: Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει mail επικοινωνίας με τα κεντρικά της Rolex? Εχω ξεκινήσει μια ιστορία που για την ώρα είναι εντός συνόρων και θα ήθελα να την προωθήσω και στο εξωτερικό

P.s: Μενεγάκη ξεμενεγακη, Κιάμμος ξεΚιάμμος ρολόι που το φοράει ο king Roger federer έχει μια θέση στον καρπό μου ;)
Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13645 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 09:23:19 μμ »
Σιγά μην τα «κάνει» SEIKO τα Rolex του.
Εγώ προβλέπω να μας καλέσει σε πάρτυ στο πλωτό σπίτι πολυτελείας  που θα πάρει:




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13646 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 09:30:43 μμ »
Αυτά είναι σοβαρά ρολόγια Για ας μην έχουν μεταπώληση και ξέφρενη κούρσα μετοχής. Συν το κούρδισμα που σε φέρνει σε επαφή με το ρολοι. Βγάζεις το guard... Κουρδιζεις και μετά ακούς τικ τακ τικ τακ...

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13647 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 09:31:38 μμ »
Σιγά μην τα «κάνει» SEIKO τα Rolex του.
Εγώ προβλέπω να μας καλέσει σε πάρτυ στο πλωτό σπίτι πολυτελείας  που θα πάρει:

E, όχι και να "μας" καλέσει ! Μόνο εμένα θα καλέσει. Διότι, μόνο μ' εμένα μπορεί να συζητήσει τα πάντα, από τις δυσκολίες εκτέλεσης του 16ου καπρίτσιου του σατανά του Παγκανίνι, μέχρι τα μυστικά των βερνικιών του Αμάτι, μέχρι και το 8ο θαύμα του κόσμου, την καλίμπρα Spring Drive. Με σας τι να πει, για τα Rolex ; Αφού είπαμε, τα άφησε πίσω του πια αυτά...

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13648 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 09:38:07 μμ »
Κουρδιζεις και μετά ακούς τικ τακ τικ τακ...

Οπωσδήποτε, είναι πολύ καθησυχαστικό αυτό το τικ-τακ, ειδικά στα Πανέρια. Επιβεβαιώνει ότι -για την ώρα- όλα βαίνουν καλώς. Για όσο κρατήσει, τέλος πάντων  ;D

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13649 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 10:06:18 μμ »
Οπωσδήποτε, είναι πολύ καθησυχαστικό αυτό το τικ-τακ, ειδικά στα Πανέρια. Επιβεβαιώνει ότι -για την ώρα- όλα βαίνουν καλώς. Για όσο κρατήσει, τέλος πάντων  ;D

Μιλάς με γρίφους γέροντα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13650 στις: Σεπτέμβριος 24, 2019, 10:28:16 μμ »
Οπωσδήποτε, είναι πολύ καθησυχαστικό αυτό το τικ-τακ, ειδικά στα Πανέρια. Επιβεβαιώνει ότι -για την ώρα- όλα βαίνουν καλώς. Για όσο κρατήσει, τέλος πάντων  ;D
Γι αυτό Dennis τα άλλα είναι ρολεξ Για σίγουρες δουλειές!!

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13651 στις: Σεπτέμβριος 25, 2019, 09:50:19 πμ »


Ρε παιδιά, δεν σας κρύβω ότι ανησυχώ για τον Μαέστρο. Από την ώρα που του έγραψα το τελευταίο μήνυμα, λες κι άνοιξε η γη και τον κατάπιε. Γίνομαι πολύ πειστικός όταν θέλω και τώρα έχω τύψεις, μήπως τον έβαλα να κάνει καμιά τρέλα. Το συνδυάζω και με την ευκολία εκποίησης των Rolex, πας λέει στο γκισέ και παίρνεις τα λεφτά σου, και έχω ένα άσχημο προαίσθημα, ότι πήγε απόψε ο άνθρωπος και τα έκανε φυτίλια τα ρολογάκια του.

Τον βλέπω αύριο τίγκα στο μετρητό, να σκάει μύτη στο φόρουμ με κάνα Κινέτικ...

https://www.youtube.com/watch?v=sPlhKP0nZII&list=RDsPlhKP0nZII&start_radio=1&t=0



Όντως πολύ πειστικός, ο,τι θέλεις μπορείς να με κάνεις.

Κοινώς με έχεις στο σέικο σέικο κάτσε κάτσε.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #13652 στις: Σεπτέμβριος 26, 2019, 08:01:06 μμ »


κριτικες google . Ειναι αληθεια ;

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13653 στις: Σεπτέμβριος 26, 2019, 08:18:15 μμ »


κριτικες google . Ειναι αληθεια ;
Κάνει καλό σπιτικό μουσακά  :D

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13654 στις: Σεπτέμβριος 26, 2019, 08:22:33 μμ »
Κάνει καλό σπιτικό μουσακά  :D
Εχει και μαγειρευταα?

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13655 στις: Σεπτέμβριος 26, 2019, 08:25:10 μμ »
κοιτα να δεις τι χανω !

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13656 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 07:21:55 μμ »
Για ένα ναβι και ένα sd μόνο ίσως έφτανα αυτές τις τιμές... από medium φίρμες... Δεν βάζω μέσα high...

Sent from Huawei P8 using Tapatalk Pro

Έλα Μητσάκο, για πάρτη σου:



Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13657 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 07:30:27 μμ »
Έλα Μητσάκο, για πάρτη σου:


Να σαι καλά Χάρη! χαθήκαμε κιόλας! Αλλά αυτά είναι πολύ δυνατά κομμάτια για μένα δε τα αντέχω ακόμα οικονομικά...

Sent from Huawei P8 using Tapatalk Pro

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13658 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 04:15:25 μμ »
https://youtu.be/NoRstEITESg

Το βάζω εδώ που θα γίνει μεγαλύτερο τζερτζελο

Με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο σε ότι λέει και το γεγονός ότι είναι second hand trader και εκθειάζει ένα ρολόι που βρίσκεις παντού δίνει ακόμα μεγαλύτερη αξία στα λεγόμενα του

Βέβαια το κλείσιμο του video είναι και ο λόγος που η rolex είναι αυτή που είναι και καθόλου δε θα μ'ενοχλουσε να είχα ένα και γω

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος Ngal

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 399
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13659 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 04:30:10 μμ »
+1


Sent from my iPhone using Tapatalk