Αποστολέας Θέμα: Hamilton Watch Co  (Αναγνώστηκε 137446 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tassos_th

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #280 στις: Μάρτιος 26, 2010, 10:16:17 μμ »







Καλησπέρα παιδιά!Για τα 3 παραπάνω ρολόγια υπάρχει περίπτωση να μου πείτε περισσότερα στοιχεία γιατί θέλω να βρώ τις τιμές τους;

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #281 στις: Μάρτιος 26, 2010, 10:55:45 μμ »
http://www.hamiltonwatch.com/webapp/#/Image2/

Πληροφορίες μόνο για το τελευταίο στα novelties
http://www.hamiltonwatch.com/webapp/upl/contenuti/20101417/141425_60037_p.pdf

Aπό τιμές λογικά είναι πολύ νωρίς ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος tassos_th

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #282 στις: Μάρτιος 26, 2010, 11:12:45 μμ »
Τότε θα κάνω λίγο υπομονή.  ;D

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #283 στις: Μάρτιος 28, 2010, 01:21:12 πμ »
Νέος στο φόρουμ και ψιλοψαράς σε ρολόγια, αλλά επειδή εδώ και πολύ καιρό ψάχνω να βρώ ένα καλό σχετικά ρολόι στο επίπεδο το πολύ των χιλίων ευρώ και από αυτά που βλέπω, νομίζω ότι τα hamilton είναι μια συμφέρουσα λύση. Μου άρεσαν αρκετά μοντέλα, άλλα θέλω λίγο τα φώτα σας ρε παιδιά. Ψάχνω αυτόματο και χρονογράφο. Είδα το Χ-Wind και μου άρεσει, αλλά στα novelties είδα και για ένα railroad που μου πήρε τα μυαλά. Βοηθήστε ρε παιδιά, παντρεύομαι σε λίγο καιρό και πρέπει να διαλέξω ρολόι να μου πάρουν τα πεθερικά. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!! Παρεπιπτόντως είμαι στην Κομοτηνή και εδώ δεν παίζει μεγάλυ ποικιλία. Απο θεσσαλονίκη θα τα πάρω μιας και κατάγομαι από εκεί.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #284 στις: Μάρτιος 28, 2010, 01:40:06 πμ »
Καλώς όρισες φίλε tzistsam.
Η Hamilton είναι ίσως η πιο συμφέρουσα επιλογή στα χρήματα που θέλεις να δώσεις. Δεν ξερω αν το railroad έχει πάει στα καταστήματα και την τιμή που θα έχει με δεδομένο ότι φοράει την ETA A07-211 και όχι την 7750.

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #285 στις: Μάρτιος 28, 2010, 01:46:12 πμ »
Φίλε η Hamilton είναι εξαιρετική επιλογή για τα λεφτά που θέλεις να δώσεις.
Έχω το X-wind, είναι πολύ ρολόι για τα λεφτά του. Το railroad είναι πολύ φρέσκο, δεν το έχω δει ζωντανό, και δεν μπορώ να πω ότι με ξετρελαίνει....
Περίμενε λίγο να έρθει και αυτό στα καταστήματα, δοκιμασε στο χέρι και τα 2 και αποφασίζεις ανάλογα και με την τιμή.  ;D

Αποσυνδεδεμένος dimitlis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #286 στις: Μάρτιος 28, 2010, 02:03:31 πμ »
στα χίλια ευρω ομως, longines ή oris ειναι μια εναλλακτικη καλή επιλογή?
αν εξαιρεσουμε το πρωσοπικο γουστο εννοειται...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #287 στις: Μάρτιος 28, 2010, 02:08:57 πμ »
Bεβαίως είναι και οι δύο( Oris-Longines) όχι απλά ενναλακτική επιλογή, αλλά είναι και ψηλότερα από την Hamilton σαν ωρολογιακή αξία ;)
Απλά με χίλια ευρώ δεν βρίσκεις χρονογράφο...
Για σπόρ χρονογράφο μέχρι αυτά τα λεφτά, το X-Wind είναι από τις καλύτερες λύσεις



Επίσης το X-Copter



και τo Χ-Μach



Και σε πιό "βραδυνή"όμως γραμμή, υπάρχουν ωραιότατες λύσεις από την Hamilton, όπως το Chrono Auto



το Open Secret



και το Maestro


« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2010, 02:42:04 πμ από GiannisH »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #288 στις: Μάρτιος 28, 2010, 08:54:53 πμ »
Σας ευχαριστώ ρε παίδες, για τις συμβουλές. Μήπως καμμιά εναλλακτική στα χίλια ευρώ. Ας πούμε σε tissot ή Seiko? Επίσης η ΕΤΑ 7750, είναι καλός μηχανισμός? Υπάρχουν καλύτεροι μηχανισμοί σ' αυτές τις τιμές?
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #289 στις: Μάρτιος 28, 2010, 09:49:43 πμ »
Η seiko δεν έχει μηχανικό χρονογράφο στα 1000 ευρώ.
Hamilton και tissot ανοίκουν στο group swatch με την hamilton να είναι το αγαπημένο παιδί. Στα 1000 ευρώ την προτιμώ από την tissot.
H 7750 είναι εξαιρετική μηχανή, από τις καλύτερες ανεξαρτητα από τιμές. Μπαίνουν και σε ρολόγια πολύ-πολύ ακριβότερα.

Αποσυνδεδεμένος jimko7

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 638
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #290 στις: Μάρτιος 28, 2010, 10:22:20 πμ »
Νέος στο φόρουμ και ψιλοψαράς σε ρολόγια, αλλά επειδή εδώ και πολύ καιρό ψάχνω να βρώ ένα καλό σχετικά ρολόι στο επίπεδο το πολύ των χιλίων ευρώ και από αυτά που βλέπω, νομίζω ότι τα hamilton είναι μια συμφέρουσα λύση. Μου άρεσαν αρκετά μοντέλα, άλλα θέλω λίγο τα φώτα σας ρε παιδιά. Ψάχνω αυτόματο και χρονογράφο. Είδα το Χ-Wind και μου άρεσει, αλλά στα novelties είδα και για ένα railroad που μου πήρε τα μυαλά. Βοηθήστε ρε παιδιά, παντρεύομαι σε λίγο καιρό και πρέπει να διαλέξω ρολόι να μου πάρουν τα πεθερικά. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!! Παρεπιπτόντως είμαι στην Κομοτηνή και εδώ δεν παίζει μεγάλυ ποικιλία. Απο θεσσαλονίκη θα τα πάρω μιας και κατάγομαι από εκεί.

Καλώς όρισες φίλε!Τα παιδία σου έδωσαν πολλές ιδέες!Και γω Κομοτηνή είμαι οπότε αν θελήσεις κάτι στείλε pm και τα λέμε πιο αναλυτικά!Και για Tissot και Hamilton βρίσκεις χρονογράφο με 7750 σε πολύ καλές τιμές.Και απο ίντερνετ πέφτεις πολυυυυυυυυυυυυ κάτω απο 1000€!Τώρα αν στο αγοράσουν τα πεθερικά απο μαγαζί..ας τα πληρώσουν αυτοί ;D ;D
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
      

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #291 στις: Μάρτιος 28, 2010, 11:31:48 πμ »
Και από το μαγαζί θα πέσει πολύ κάτω από τα 1000 ευρώ. Και με 750 παίρνει ο φίλος Hamilton με 7750 ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #292 στις: Μάρτιος 28, 2010, 05:07:37 μμ »
Καλώς όρισες φίλε!Τα παιδία σου έδωσαν πολλές ιδέες!Και γω Κομοτηνή είμαι οπότε αν θελήσεις κάτι στείλε pm και τα λέμε πιο αναλυτικά!Και για Tissot και Hamilton βρίσκεις χρονογράφο με 7750 σε πολύ καλές τιμές.Και απο ίντερνετ πέφτεις πολυυυυυυυυυυυυ κάτω απο 1000€!Τώρα αν στο αγοράσουν τα πεθερικά απο μαγαζί..ας τα πληρώσουν αυτοί ;D ;D

KWC - Komotini Watch Club
Θα κάνουμε???

Καλώς ήρθες φίλε! Το X-Wind το'χω και βέβαια το βλέπεις από κοντά όποτε θες!

Φιλικά
Νίκος

ΥΓ Μήτσο το πρωί καφέ???
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος jimko7

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 638
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #293 στις: Μάρτιος 28, 2010, 05:22:53 μμ »
KWC - Komotini Watch Club
Θα κάνουμε???

Καλώς ήρθες φίλε! Το X-Wind το'χω και βέβαια το βλέπεις από κοντά όποτε θες!

Φιλικά
Νίκος

ΥΓ Μήτσο το πρωί καφέ???
Χεχεχεχε!!Ναι..KWC - Komotini Watch Club :D :D Θα σε πάρω  τηλ..Καφεδάκι πρέπει αύριο..χαλαρά χαλαραααα!!!
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
      

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #294 στις: Μάρτιος 28, 2010, 07:24:52 μμ »
Ευχαριστώ φίλε Νίκο. Ρε παιδιά το Reggata λέει? Επίσης βρήκα κάτι τιμές σε site πολύ χαμηλές. http://www.luxurywatchstore.com/watches/watch-exp+sku-7212-brand-hamilton-pid-h77636143.asp . Λέτε να βρωμάει τίποτα. Αν και το Site είναι πιστοποιημένο για την αυθεντικότητα των προιόντων που παρέχει. Ξέρει κανείς τίποτα ή έχει αγοράσει ρολόι από εκεί κανείς?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2010, 07:51:23 μμ από tzistsam »
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #295 στις: Μάρτιος 28, 2010, 10:13:05 μμ »
Tο Reggata είναι αστέρι, εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ, τα λεφτά του τα αξίζει 100%. Πρέπει να δοκιμάσεις αυτά που έχεις ξεχωρίσει για να κάνεις την ορθότερη επιλογή.
Οι τιμές του σάιτ δεν είναι τίποτε ιδιαίτερο, σε σοβαρό κατάστημα βρίσκεις καλύτερη τιμή και έχεις και εγγύηση ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #296 στις: Ιούνιος 05, 2010, 09:09:12 μμ »
One watch that got lost in all amongst the sea of Baselworld unveilings was this beautiful military watch from Hamilton. The Khaki Team Earth Auto is an antimagnetic with automatic momvement surrounded in a retro-inspired stainless steel case

http://www.hamiltonwatch.com/webapp/it-it/collection/?c=KA&y=160&p=539


One watch that got lost in all amongst the sea of Baselworld unveilings was this beautiful military watch from Hamilton. The Khaki Team Earth Auto is an antimagnetic with automatic momvement surrounded in a retro-inspired stainless steel case. Available this May.




Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 346
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #297 στις: Ιούνιος 06, 2010, 09:35:31 πμ »
One watch that got lost in all amongst the sea of Baselworld unveilings was this beautiful military watch from Hamilton. The Khaki Team Earth Auto is an antimagnetic with automatic momvement surrounded in a retro-inspired stainless steel case

[url]http://www.hamiltonwatch.com/webapp/it-it/collection/?c=KA&y=160&p=539[/url]


One watch that got lost in all amongst the sea of Baselworld unveilings was this beautiful military watch from Hamilton. The Khaki Team Earth Auto is an antimagnetic with automatic momvement surrounded in a retro-inspired stainless steel case. Available this May.




   Ωραίο το ρολόι. Ιδανικό μέγεθος (για μένα), coin edge (καλά το λέω  ??? ), κορώνα, δείκτες, λουράκια, όλα υπέροχα, και Hamilton  8) . Ίσως έχω μόνο να σχολιάσω την ένδειξη ημερομηνίας. Αυτό το "άσπρο κουτάκι" στο σκουρο dial δημιουργεί αρκετή αντίθεση. Ίσως ήταν καλύτερο με "μαύρο κουτάκι" και άσπρο αριθμό ένδειξης  :-\
   Το είχα ξεχωρίσει από την πρώτη φορά που το είδα στον κατάλογο της Hamilton. Επειδή θα με ενδιέφερε ένα τέτοιας σχεδίασης ρολόι αλλά θα το ήθελα με ανοιχτόχρωμο dial (διαφορετικό από το σκουρόχρωμο πιλότο μου), μου άρεσε και το παρακάτω Khaki Pioneer με κρεμ-μπεζ dial στο οποίο μάλιστα δεν κάνει τόσο αντίθεση το "άσπρο κουτάκι" της ημερομηνίας  ;)

Βέβαια το συγκεκριμένο δεν το παρουσιάζει ακόμα στα μοντέλα της η Hamilton παρά μόνο στον κατάλογο 2010.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #298 στις: Αύγουστος 06, 2010, 11:55:27 πμ »
ειχα αυτο...



και επειδη εμεινα φοβερα ευχαριστημενος απο σημερα ειμαι κατοχος και ακριβως αυτου...



υγ. φωτος απο νετ γιατι ειμαι αμπαλος στη φωτογραφιση.

υγ2. πραγματικα πολυ ρολοι για τα λεφτα του
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Hamilton Watch Co
« Απάντηση #299 στις: Αύγουστος 06, 2010, 11:57:05 πμ »
Καλοφορετο ! Πολυ ωραιο ρολοι! Ημουν ενα κλικ πριν το παρω και πολλες φορες ακομα και τωρα το ζαχαρωνω! Παντα καλες ωρες να δειχνει :supz:
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...