Αποστολέας Θέμα: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ  (Αναγνώστηκε 172229 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #560 στις: Μάιος 17, 2013, 01:32:16 μμ »
Δηλαδή, Μιχάλη, θεωρείς σωστό να μας στείλει το καφέ λουράκι και όχι το honey gold που παραγγείλαμε;
Εάν δεν διαθέτει ο νέος προμηθευτής του αυτά τα λουράκια, ώφειλε, τουλάχιστον, να μάς ενημερώσει πριν τα στείλει.

Ο άνθρωπος ... δεν παίζεται ...
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #561 στις: Μάιος 17, 2013, 01:47:21 μμ »
Δηλαδή, Μιχάλη, θεωρείς σωστό να μας στείλει το καφέ λουράκι και όχι το honey gold που παραγγείλαμε;
Εάν δεν διαθέτει ο νέος προμηθευτής του αυτά τα λουράκια, ώφειλε, τουλάχιστον, να μάς ενημερώσει πριν τα στείλει.

Ο άνθρωπος ... δεν παίζεται ...
Μονο αδικο δεν εχεις Μακη μου,το ενδιαφερον μας εστιαζετε σε σημαντικοτερα απο το χρωμα των λουριων θεματα οπου,θελω να ελπιζω,θα δοθουν λυσεις.
Παντως,για να λεμε του στραβου το δικιο,το δικο μου δεν ξεκολλαει απο τον καρπο απο την πρωτη μερα που παρελαβα και συνεχιζει με καλες χρονομετριες χωρις κανενα προβλημα.Α,εκανα και τις πρωτες γρατζουνιες οποτε  ΟΛΑ ΚΑΛΑ.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος billman

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #562 στις: Μάιος 20, 2013, 01:51:27 μμ »
Νο 30/ 37 παρελήφθει σήμερα !!!!!!!!!!!!
Εντυπώσεις και φωτογραφίες μέσα στην εβδομάδα !!!

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #563 στις: Μάιος 20, 2013, 02:04:23 μμ »
Να το χαρεις με υγεια ευχομαι φιλε!

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #564 στις: Μάιος 20, 2013, 02:40:37 μμ »
Και το δικό μου (34/37) παρελήφθη σήμερα! Βρισκόταν από 16/5 στα ΕΛΤΑ της πόλης και πήγα εγώ ο ίδιος και το αναζήτησα.
Ο ταχυδρόμος ούτε ειδοποιητήριο δεν εχει στείλει ακόμα!!

Κατ'αρχάς χαρτιά, εγγύηση ο.κ. Το κουτί χάλια, πολύ μικρό και φθηνό!
Το ρολόι φαίνεται καλό από μια ματιά που του έριξα. Κάσα ο.κ. και η κορώνα σφιχτή, βιδώνει και κουρδίζει καλά.
Μόνο οι δείκτες μάς τα χαλάνε λίγο. Αν και δεν ειναι άσχημοι, δεν έχουν το βαθύ μπλε και την σαφώς ανώτερη ποιότητα που δείχνουν, ακόμα και από τις φωτο, να έχουν οι αυθεντικοί "line-cut". Αυτοί δείχνουν πιο λεπτοί σε πάχος και είναι σαν κολλημένοι στο καντράν (δεν έχουν "αέρα" απ'αυτό). Τουλάχιστον δεν είναι πολύ ανοιχτοί μπλε (θαλασσί), όπως φοβόμουν και γυαλίζουν όμορφα.
Από το λίγο που είδα δεν παρατήρησα προβλήματα εκτύπωσης στο καντράν και το logo Wakmann ταιριάζει πολύ. Το MW logo θα μπορούσε να είναι τυπωμένο χαμηλότερα για να μην αφήνει μεγάλο κενό με τον lim.nr. που είναι λίγο πάνω από την γραμμή του "6".

Στα λουράκια ο Γερμανός τα έκανε ολίγον μαντάρα. Η έκπληξη βέβαια θα ήταν να μην τα έκανε! Μου έστειλε μεν 3 λουράκια, αλλά εστειλε 2 μαύρα! -το ένα με λευκό γαζί- και ένα σκούρο καφέ. No honey λοιπόν, ούτε gold, ούτε bronze. Τα 2 από τα 3 είναι από τα αρχικά canyon.

Αν γίνει ομαδική κίνηση παραγγελίας για τους αρχικούς line-cut δείκτες ή για τα σωστά λουράκια, είμαι μέσα!

Καλοφόρετο Βασίλη και σε όλους σας!

ΥΓ. Φωτο τις επόμενες μέρες. Δεν το έχω μαζί μου, είναι στο γραφείο.

Αποσυνδεδεμένος DaSLaM

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #565 στις: Μάιος 22, 2013, 03:56:12 μμ »
                      Αγαπητοί φίλοι, καλησπέρα σας!
           Μετά ενός μηνός απουσίας μου, μόλις χθές παρέλαβα το ''πολυπόθητο'', το οποίο είχε φτάσει από τις 15/5.
Εκ πρώτης όψεως, δείχνει άψογο. Κατά τα άλλα, ήρθε παρομοίως με αυτό του Ηλία' χωρίς δεύτερο ζευγάρι δεικτών και χωρίς το honey gold λουράκι (το οποίο θα τό ΄θελα οπωσδήποτε).
           Αλήθεια, πείτε μου οι πιο έμπειροι, θα του ταίριαζε κάποιο είδος μπρασελέ και ποιό; Το νοιώθω άσχημα, τώρα το καλοκαίρι, να ιδρώνει, να κολλά και να λοιώνει το λουράκι.
     ΥΓ  Όσο για την κορώνα, τσιμπάει όπως το φανταζόμουνα.
                                                                                                     Φιλικά, Γιάννης (33/37)

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #566 στις: Μάιος 22, 2013, 04:12:17 μμ »
Καλώς το δέχτηκες, σου εύχομαι να το χαρείς.

Μπρασελέ, με τίποτα όμως. :hangman:


Καουτσουκένιο ή σιλικονάτο μαύρο λουράκι χρειάζεται αυτό το ρολόι για το καλοκαίρι.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος DaSLaM

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #567 στις: Μάιος 22, 2013, 07:05:05 μμ »
                      Σ' ευχαριστώ φίλε μου.
         
  ''.........Καουτσουκένιο ή σιλικονάτο μαύρο λουράκι .........''       Στείλε μου, άν θέλεις κι άν έχεις πρόχειρη καμμιά δ/νση για διαδικτυακή αγορά.-

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #568 στις: Μάιος 23, 2013, 08:58:59 πμ »
Και εγώ στην αναζήτηση είμαι αυτόν τον καιρό. Βάλε στο ebay "rubber strap 24mm" και θα σου βγάλει εκατό σελίδες να διαλέξεις.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #569 στις: Μάιος 23, 2013, 04:11:42 μμ »
Η περιπέτεια με τον "ανεκδιήγητο" φαίνεται ότι συνεχίζεται.

Σήμερα παρέλαβα νέο φάκελο με νέο τιμολόγιο και νέο braun λουράκι, στο όνομά μου, για για ρολόι 36/37, για το οποίο είχα παραλάβει και πάλι αντίστοιχο φάκελο την 15/5/2013 !!!

Την 19/5/2013 του έστειλα μήνυμα αναφέροντας ότι παρέλαβα το φάκελο με το συγκεκριμένο περιεχόμενο αλλά αφενός έχω παραγγείλει και έχω πληρώσει για λουράκι honey gold και ζήτησα να μου το στείλει, ακόμη και χωρίς εγχάραξη, αφετέρου τόσο εγώ όσο και οι afnios, gerogian περιμένουμε του μακριούς μπλε δείκτες.

Φυσικά, ο σημερινός φάκελος δεν έχει σχέση με το μήνυμα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι του συμβαίνει και πολύ περισσότερο αν και άλλοι παρέλαβαν δεύτερο φάκελο με το ίδιο καφέ λουράκι αντί για το κανονικό.

Ο άνθρωπος δεν παίζεται ...
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #570 στις: Μάιος 23, 2013, 04:29:09 μμ »
Λοιπόν, σήμερα του έστειλα ένα χεστήριο email, εν ολίγοις αυτό που είχα γράψει και δημοσιεύσει εδώ, με μια σχετική επικαιροποίηση και μου απάντησε σε δύο λεπτά αφού του το έστειλα, τα ακόλουθα:

Dear Thodoris,

i wrote today to another member that i will take care the still existing problem.

I moved the office from one to another point and this project came exactly to this time ...
This should not be an excuse... but i need to tell this.

Boris handled during this time the project as good as possible.

I will talk to him and will ask what is still open and what not.
We reworked the watches, if there is still something not ok please let me know.

Straps I will check with Boris.
The watch with the damaged hand is solved.
The scratched bottom should be solved too ?
Longine ( not decorated ) I paid back already.

Sorry I do not want to give the feeling that i am not care. I just moved everything ...

In fact this situation is terrible for me , because I wanted to use it as a start for new projects with your forum....

Please let me know if there is somthig in need to do now. Would be great if you give me some support.
The result was also completely unexpected to me.

All the best
Torsten


Κατόπιν του είπα ότι για να τον βοηθήσουμε λίγο να βάλει τάξη στο μπάχαλο που έχει δημιουργήσει θα κάνουμε μια λίστα με τα προβλήματα που έχουμε και θα του τη στείλω σε μερικές μέρες για να λυθούν.
Φυσικά, μην περιμένουμε θαύματα με τον αλμπάνη που έχουμε μπλέξει, αλλά τουλάχιστον αν μας στείλει νέα καντράν για όσους έχουμε πρόβλημα, τους δείκτες σε όσους έχουν διαφορετικούς και τα λουράκια σε όσους λείπουν, θα είναι έστω κάτι καλύτερο από το τίποτα.

Πάμε λοιπόν σε αυτό το λινκ να κάνουμε τη λίστα και βλέπουμε.

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,16486.0.html
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #571 στις: Μάιος 23, 2013, 07:17:14 μμ »
Μέσα στο μπάχαλο πείτε του ότι μου χρωστάει ένα ρολόι ολόκληρο. Με...3 λουράκια! Πού ξέρεις μπορεί να πιάσει μέσα στον πανικό...


Τοκ του δε ταπ

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #572 στις: Μάιος 23, 2013, 09:18:43 μμ »
Λοιπόν, σήμερα του έστειλα ένα χεστήριο email, εν ολίγοις αυτό που είχα γράψει και δημοσιεύσει εδώ, με μια σχετική επικαιροποίηση και μου απάντησε σε δύο λεπτά αφού του το έστειλα, τα ακόλουθα:
Dear Thodoris,
i wrote today to another member that i will take care the still existing problem.

I am the "other" member, αλλα δεν σας ενημέρωσα ακόμη (και γω του στειλα "χεστήριο" mail...) αφου περιμένω μια απάντηση του για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα
Επίσης, προλαβε να δει την ανάρτηση στο WUS, την οποία και θεωρεί δικαιολογημένη... ας οψεται (λεει) η μετακόμιση...!

Αποσυνδεδεμένος DaSLaM

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #573 στις: Μάιος 23, 2013, 11:05:33 μμ »
Και εγώ στην αναζήτηση είμαι αυτόν τον καιρό. Βάλε στο ebay "rubber strap 24mm" και θα σου βγάλει εκατό σελίδες να διαλέξεις.


             Πράγματι βγάζει μεγάλη ποικιλία' εντούτοις κανένα ως τώρα δε μού έκανε κλικ. Θα σε παρακαλούσαμε Θοδωρή, αν κατασταλάξεις, να μάς το δειγματίσεις να πάρουμε ιδέα.

ΥΓ :      42 Η   32 Μ , η αυτονομία του

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #574 στις: Μάιος 24, 2013, 06:20:09 πμ »
Κατόπιν του είπα ότι για να τον βοηθήσουμε λίγο να βάλει τάξη στο μπάχαλο που έχει δημιουργήσει θα κάνουμε μια λίστα με τα προβλήματα που έχουμε και θα του τη στείλω σε μερικές μέρες για να λυθούν.
Φυσικά, μην περιμένουμε θαύματα με τον αλμπάνη που έχουμε μπλέξει, αλλά τουλάχιστον αν μας στείλει νέα καντράν για όσους έχουμε πρόβλημα, τους δείκτες σε όσους έχουν διαφορετικούς και τα λουράκια σε όσους λείπουν, θα είναι έστω κάτι καλύτερο από το τίποτα.

Πάμε λοιπόν σε αυτό το λινκ να κάνουμε τη λίστα και βλέπουμε.

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,16486.0.html

Μήπως θα έπρεπε να πιέσουμε να ορίσει και ένα αξιόπιστο service στην Ελλάδα για να ξεμπερδευουμε και πιο γρήγορα αλλα και πιο "αξιόπιστα";
Ρολογαδες της προκοπής δόξα των Θεω έχουμε... Και κάποιος με επιρροή και γνώσεις θα μπορούσε να τους συστήσει στον Torsten.

Φιλικά Γιαννης
Οπου γης και Πατρίς...