Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 750159 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2000 στις: Μάρτιος 23, 2018, 11:27:49 πμ »

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2001 στις: Μάρτιος 23, 2018, 11:35:16 πμ »
Sold out βέβαια, αλλά που θα πάει; Θα το φέρει.....

http://www.watcheszon.com//seiko-mens-prospex-solar-divers-sport-bnib-japan-watch-sne437p1-p-288870/

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2002 στις: Μάρτιος 23, 2018, 12:37:30 μμ »
το watcheszon.com είναι αξιόπιστο; Με τελωνεία πως τα πάει; Επίσης κάποια τωρινή ενημέρωση για το creationwatches.com;

Αποσυνδεδεμένος EDK

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2003 στις: Μάρτιος 23, 2018, 06:29:45 μμ »
το συγκεκριμένο είχε πριν κάποιες εβδομαδες 161 στο creation ήτοι εκπτωση 51%. Ξαφνικά μειώθηκε ή έκπτωση στο 20%. Σκεφτόμουν να το χτυπήσω αλλά το διάβασμα εδώ σχετικά με το χαράτσι από το τελωνείο με κράτησε και δεν πρόλαβα την τιμή. Σε καλή έκπτωση έχει τους αντίστοιχους χρονογράφους, αλλά diver και χρονογράφος δεν πάνε μαζί.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2004 στις: Μάρτιος 25, 2018, 01:08:40 πμ »
Guys βλέπω το turtle mini στο Gnomon watches και κάτι μου κάνει...

http://www.gnomonwatches.com/watches/seiko-watches/prospex-turtle-mini-200m-automatic-blue-ref-srpc39j1

Από εκεί αγοράζουμε χωρίς φόβο & πάθος ή αγοράζουμε & κάνουμε την προσευχή μας για καθυστερήσεις και «τελωνειοκαπέλα» ???




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος IronHawk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1004
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2005 στις: Μάρτιος 25, 2018, 02:46:29 πμ »
Guys βλέπω το turtle mini στο Gnomon watches και κάτι μου κάνει...

http://www.gnomonwatches.com/watches/seiko-watches/prospex-turtle-mini-200m-automatic-blue-ref-srpc39j1

Από εκεί αγοράζουμε χωρίς φόβο & πάθος ή αγοράζουμε & κάνουμε την προσευχή μας για καθυστερήσεις και «τελωνειοκαπέλα» ???


Sent from my iPhone using Tapatalk


Κακή περίπτωση. Θα εχεις σίγουρα τελωνείο απο DHL. Είμαι παθών.
Vangelis (aka IronHawk)

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2006 στις: Μάρτιος 25, 2018, 02:55:06 πμ »
Απο watcheszon τελωνείο 23€, πολυ καλό μαγαζί παίδες έχω πάρει 2 seiko απο κει όλα οκ.Συνήθως το πακέτο που σου στέλνει έχει δηλωμένη αξία 35$ εξού και τα 23€ που έδωσα τελευταία.
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2007 στις: Μάρτιος 25, 2018, 07:29:38 πμ »
Guys βλέπω το turtle mini στο Gnomon watches και κάτι μου κάνει...

http://www.gnomonwatches.com/watches/seiko-watches/prospex-turtle-mini-200m-automatic-blue-ref-srpc39j1

Από εκεί αγοράζουμε χωρίς φόβο & πάθος ή αγοράζουμε & κάνουμε την προσευχή μας για καθυστερήσεις και «τελωνειοκαπέλα» ???




Sent from my iPhone using Tapatalk
Σιγουρακι το τελωνείο Άγγελε.
Ο τύπος στέλνει μόνο με dhl και το λιγότερο που δέχεται να δηλώσει είναι $80.
Απο watcheszon τελωνείο 23€, πολυ καλό μαγαζί παίδες έχω πάρει 2 seiko απο κει όλα οκ.Συνήθως το πακέτο που σου στέλνει έχει δηλωμένη αξία 35$ εξού και τα 23€ που έδωσα τελευταία.
Ότι να 'ναι. Σκεψου ότι προ 2μηνου παρέλαβα ένα seiko δηλωμένο $35 και πέρασε αέρα.
Μια που μπήκε και μια που βγήκε από το τελωνείο. Τελικά είναι να σου κάτσει, τουλάχιστον σε τέτοια μικροποσα.

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mobilas

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2008 στις: Απρίλιος 06, 2018, 08:06:43 πμ »
Καλημερα παιδια...
Ψαχνω εδω και καμποσο καιρο να παρω το Casio Duro  MDV106-1AV. Το εχω βρει σε amazon και αγγλικο ebay για να μην εχω θεμα με τελωνειο, αλλα σημερα ειδα πολυ καλη τιμη εδω :https://www.nywatchstore.com/mdv1061av.html   δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι αξιοπιστο το site και τι "φαπα" θα φαω απο τελωνειο. Απο αναζητηση που εκανα στο forum δεν βρηκα ικανοποιητικη απαντηση σχετικα με αυτο το site.. και στο scamadviser δεν μου τα λεει καλα  ???  Καποιος που να εχει καποια εμπειρια απο το συγκεκριμενο ? Βλέπω εχει και paypal αν δεν παει κατι καλα... ομως ειναι και το θεμα γνησιοτητας.

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2009 στις: Απρίλιος 06, 2018, 10:03:10 πμ »
Καλημερα παιδια...
Ψαχνω εδω και καμποσο καιρο να παρω το Casio Duro  MDV106-1AV. Το εχω βρει σε amazon και αγγλικο ebay για να μην εχω θεμα με τελωνειο, αλλα σημερα ειδα πολυ καλη τιμη εδω :https://www.nywatchstore.com/mdv1061av.html   δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι αξιοπιστο το site και τι "φαπα" θα φαω απο τελωνειο. Απο αναζητηση που εκανα στο forum δεν βρηκα ικανοποιητικη απαντηση σχετικα με αυτο το site.. και στο scamadviser δεν μου τα λεει καλα  ???  Καποιος που να εχει καποια εμπειρια απο το συγκεκριμενο ? Βλέπω εχει και paypal αν δεν παει κατι καλα... ομως ειναι και το θεμα γνησιοτητας.

Καλημέρα. Είχα ψωνίσει από αυτούς παλιότερα ένα timex αλλά έχει πάνω από ενάμιση χρόνο αυτή η δουλειά και την έκανα την κίνηση λόγω μικρού κόστους του ρολογιού αλλά και του ότι δουλεύει με paypal οπότε ότι κι αν πήγαινε στραβά θα έπαιρνα τα λεφτα μου πίσω, δεν είχα αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα (βέβαια δεν υπήρχε και αυτό το θέμα που υπάρχει τώρα με τα τελωνεία) και το ρολογάκι ήταν στα χέρια μου σε λίγες ημέρες από οτι θυμάμαι. Από την στιγμή που είναι μέσω paypal η διαδικασία δεν πιστεύω πως έχεις να φοβάσαι κάτι. Το μόνο που θα έκανα στην θέση σου άσχετα τι λέει στην σελίδα για την διαθεσιμότητα θα έστελνα ένα μήνυμα για έλεγχο διαθεσιμότητας (έχει live chat και λογικά θα απαντήσουν σε κάθε απορία σου) οπότε ρώτα τους ότι απορία έχεις και εφόσον καλύψουν τις όποιες ανησυχίες σου πράξε αναλόγως.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος mobilas

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2010 στις: Απρίλιος 06, 2018, 02:57:18 μμ »
Καλημέρα. Είχα ψωνίσει από αυτούς παλιότερα ένα timex αλλά έχει πάνω από ενάμιση χρόνο αυτή η δουλειά και την έκανα την κίνηση λόγω μικρού κόστους του ρολογιού αλλά και του ότι δουλεύει με paypal οπότε ότι κι αν πήγαινε στραβά θα έπαιρνα τα λεφτα μου πίσω, δεν είχα αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα (βέβαια δεν υπήρχε και αυτό το θέμα που υπάρχει τώρα με τα τελωνεία) και το ρολογάκι ήταν στα χέρια μου σε λίγες ημέρες από οτι θυμάμαι. Από την στιγμή που είναι μέσω paypal η διαδικασία δεν πιστεύω πως έχεις να φοβάσαι κάτι. Το μόνο που θα έκανα στην θέση σου άσχετα τι λέει στην σελίδα για την διαθεσιμότητα θα έστελνα ένα μήνυμα για έλεγχο διαθεσιμότητας (έχει live chat και λογικά θα απαντήσουν σε κάθε απορία σου) οπότε ρώτα τους ότι απορία έχεις και εφόσον καλύψουν τις όποιες ανησυχίες σου πράξε αναλόγως.

Ποσο θα κοστισει περιπου το τελωνειο γνωριζεις ?  Απο θεμα εγγυησης ισχυει Ελλαδα ?

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2011 στις: Απρίλιος 06, 2018, 06:26:43 μμ »
Ποσο θα κοστισει περιπου το τελωνειο γνωριζεις ?  Απο θεμα εγγυησης ισχυει Ελλαδα ?
Στο site τών ΕΛΤΑ υπάρχει κάπου πίνακας σε μορφή pdf που αναλύει τις χρεώσεις ανάλογα το κόστος αγοράς. Όσον αφορά την εγγύηση εφόσον το κατάστημα εκεί σου σφραγίσει την εγγύηση (συννενοησου γι'αυτό με μνμ) λογικά θα ισχύει κι εδώ....όπως σου έγραψα πιο πάνω ένα φτηνό timex κάπου στο 50ευρω είχα πάρει από αυτούς και πέραν του οτι κοίταξα να έχει Paypal δεν ασχολήθηκα με κάτι άλλο. Καλή Ανάσταση.!!!
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος mobilas

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2012 στις: Απρίλιος 06, 2018, 06:57:18 μμ »
Στο site τών ΕΛΤΑ υπάρχει κάπου πίνακας σε μορφή pdf που αναλύει τις χρεώσεις ανάλογα το κόστος αγοράς. Όσον αφορά την εγγύηση εφόσον το κατάστημα εκεί σου σφραγίσει την εγγύηση (συννενοησου γι'αυτό με μνμ) λογικά θα ισχύει κι εδώ....όπως σου έγραψα πιο πάνω ένα φτηνό timex κάπου στο 50ευρω είχα πάρει από αυτούς και πέραν του οτι κοίταξα να έχει Paypal δεν ασχολήθηκα με κάτι άλλο. Καλή Ανάσταση.!!!

ok σε ευχαριστω ! Καλη Ανασταση επισης με υγεια !!

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2013 στις: Απρίλιος 13, 2018, 09:12:51 μμ »
Παιδιά έχει αγοράσει κανείς από το παρακάτω?

https://www.zegarek.net/


Είδα σήμερα ένα ωραίο ρολογάκι που μου αρέσει, οικονομικό, από μια μάρκα που τη φέρνουν και Ελληνικά καταστήματα, απλά το συγκεκριμένο μοντέλο δε το φέρνουν μάλλον.

Δε θέλω να πω ποιο, μπας και ποστάρω και'γω στα εισερχόμενα αν το πάρω :p

Είναι και στα Πολωνικά, και αν και έβαλα μετάφραση, δε κατάφερα να δω αν στέλνουν και αντικαταβολή που προτιμώ ως μέθοδο πληρωμής.

Αποσυνδεδεμένος donpaganistis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2014 στις: Απρίλιος 13, 2018, 09:23:49 μμ »
Παιδιά έχει αγοράσει κανείς από το παρακάτω?

https://www.zegarek.net/


Είδα σήμερα ένα ωραίο ρολογάκι που μου αρέσει, οικονομικό, από μια μάρκα που τη φέρνουν και Ελληνικά καταστήματα, απλά το συγκεκριμένο μοντέλο δε το φέρνουν μάλλον.

Δε θέλω να πω ποιο, μπας και ποστάρω και'γω στα εισερχόμενα αν το πάρω :p

Είναι και στα Πολωνικά, και αν και έβαλα μετάφραση, δε κατάφερα να δω αν στέλνουν και αντικαταβολή που προτιμώ ως μέθοδο πληρωμής.

Το καταστημα ειναι εμπιστο.
Αντικαταβολη δε στελνεται (νομιζω γενικως) σε ξενη χωρα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2015 στις: Απρίλιος 13, 2018, 09:30:20 μμ »
Ευχαριστώ, θα το ψάξω λοιπόν λίγο να δω :)

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2016 στις: Απρίλιος 14, 2018, 07:39:17 μμ »
Έχει σημασία αν χρησιμοποιείς πιστωτική ή χρεωστική στις αγορές σου; Έχει δοκιμάσει κανείς και τις δυο μεθόδους;
Εδώ και παραπάνω από ένα χρόνο κάνω όλες μου τις αγορές με την πιστωτική χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Σήμερα που δοκίμασα να χρησιμοποιήσω τη χρεωστική, μου την απέρριπτε συνέχεια. Μιλάμε για τα ίδια καταστήματα που μέχρι πρότινος αγόραζα με την πιστωτική. Με την τράπεζα που μίλησα μου είπαν ότι είναι λόγω των CC. Δήθεν μου είπαν ότι μπορεί τώρα να μπήκαν στη λίστα αποκλεισμού. Τρίχες.
Θα δοκίμαζα με την πιστωτική και θα έλυνα την απορία μου, αλλά δεν την έχω μαζί μου.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2017 στις: Απρίλιος 14, 2018, 10:40:46 μμ »
Έχει σημασία αν χρησιμοποιείς πιστωτική ή χρεωστική στις αγορές σου; Έχει δοκιμάσει κανείς και τις δυο μεθόδους;
Εδώ και παραπάνω από ένα χρόνο κάνω όλες μου τις αγορές με την πιστωτική χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Σήμερα που δοκίμασα να χρησιμοποιήσω τη χρεωστική, μου την απέρριπτε συνέχεια. Μιλάμε για τα ίδια καταστήματα που μέχρι πρότινος αγόραζα με την πιστωτική. Με την τράπεζα που μίλησα μου είπαν ότι είναι λόγω των CC. Δήθεν μου είπαν ότι μπορεί τώρα να μπήκαν στη λίστα αποκλεισμού. Τρίχες.
Θα δοκίμαζα με την πιστωτική και θα έλυνα την απορία μου, αλλά δεν την έχω μαζί μου.

Δημητρη στις αγορες μου χρησιμοποιω παντα prepaid καρτα.
Πιστωτικη μια-δυο φορες που χρειαστηκε, δεν ειχα προβλημα.
Χρεωστικη δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος mlv500

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 480
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2018 στις: Απρίλιος 15, 2018, 03:25:02 μμ »
Ξερει κανενας αν με προπληρωμνη καρτα υπαρχει προβλημα με το πειπαλ; Αυτη πουωειχα εληξε και θελω να συνδεσω μια αλλη για να κανω μια αγορα .Γινεται αγορα η λογω καπιταλ δεν θα μπορεσω;

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #2019 στις: Απρίλιος 15, 2018, 03:39:17 μμ »
Ξερει κανενας αν με προπληρωμνη καρτα υπαρχει προβλημα με το πειπαλ; Αυτη πουωειχα εληξε και θελω να συνδεσω μια αλλη για να κανω μια αγορα .Γινεται αγορα η λογω καπιταλ δεν θα μπορεσω;

Χρησιμοποιω παντα προπληρωμενη χωρις κανενα προβλημα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI