Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167648 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Απ: BREITLING
« Απάντηση #2740 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 09:39:14 πμ »

Διακρίνω μια εμπάθεια, εναντίον μου; (αδικαιολόγητη, σε κάθε περίπτωση..)


Ή μήπως, κάνω λάθος;


Καλού-κακού, ας κάνω την αυτοκριτική μου..


Εγώ λοιπόν, έκανα λάθος και εσύ είχες (προχθές) δίκιο: http://img15.imageshack.us/img15/3671/i0et.jpg



Φιλικά, 
Σπύρος


Kαταλαβαινεις πιστευω οτι εμπαθεια εναντιον σου δεν υπαρχει και δεν υπαρχει και κανενας λογος να υπαρχει.
Απλα καλο ειναι οταν δινουμε πληροφοριες και βοηθεια,να βοηθαμε πραγματικα.

Και βεβαια,κανοντας τη δικη μου αυτοκριτικη,καταλαβαινω ποσο μπορουν τα κολωνακια (σταυθμευσης η μπαλκονιου) που ποσταρες παραπανω και ειχα προχθες αδικο,να αποπροσανατολισουν τον επιδοξο αγοραστη καποιου ρολογιου.(ποιος ειναι εμπαθης αληθεια,δεν εχω καταλαβει).

Παντα φιλικος
Σπυρος

Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2741 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 10:08:14 πμ »
Γιαννη κανεις λαθος και αθελα σου παραπληροφορεις τον κοσμο.
Οποιος εχει τιμη στο καρτελακι μεγαλυτερη απ την προτεινομενη δεν ειναι παρανομος. Μπορει να ειναι κερδοσκοπος αλλα οχι παρανομος. Μπορει να ειναι κακος εμπορος αλλα οχι παρανομος. Ηρθα να σου κανω τον εξυπνο για τις μηχανες των καναντερ; ακου καποιον που μπορει να ξερει κατι παραπανω.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Απ: BREITLING
« Απάντηση #2742 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 10:51:01 πμ »
Σπύρο, κατ' αρχήν, καλημέρα.

Μην θεωρείς και σίγουρο ότι καταλαβαίνω για ποιό λόγο συνεχίζεται αυτός ο διάλογος (εννοώ ο δικός μας, διότι στο νήμα διεξάγονται και άλλοι παράλληλοι διάλογοι ή και μονόλογοι, τους οποίους επίσης δεν καταλαβαίνω..).

Σε κατηγόρησα εγώ για κάτι; (προσωπικά εσένα..)

Σε κάλεσα να κάνεις 'αυτοκριτική', επειδή δήθεν ανάγκασες άλλους να διαβάσουν 'κάμποσα' άσχετα ποστ για 'υποτιθέμενες τιμές κλοπής' (!) και επειδή αποδείχθηκε (δήθεν) ότι 'όσα είπες δεν ήταν και τόσο ακριβή';..


Κατ' αρχήν Σπύρο,πρέπει να ομολογηςεις ,κάνοντας την αυτοκριτική σου,οτι ο κύριος λόγος που το νέο μέλος ενώ ρώτησε για ένα Breitling,αναγκάστηκε να διαβάσει κάμποσα ποστ για omega και για υποτιθέμενες τιμές " κλοπής",ειναι το δικό σου αρχικό ποστ που εν τελεί ,οπως αποδείχθηκε, δεν ήταν και πολυ ακριβές.

Τωρα,αν η δική σου γνώμη ειναι οτι η βοήθεια που πρέπει να δίνουμε σε όσους τη ζητάνε ,πρέπει να ειναι:

""πήγαινε ρωτα,αν ειναι καλό και ειναι καλη και η τιμη ,μην το πάρεις""

πάω πάσο!!!

Παρότι, οι παραπάνω κατηγορίες και κρίσεις σου είναι αβάσιμες (και βέβαια, τις αρνούμαι), ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συνεχίσει αυτό.
Αν πάλι, εσύ έχεις αντίθετη άποψη, τότε, ως παλιότερος πάρε την πρωτοβουλία να ανοίξεις ένα καινούργιο νήμα να συζητάμε όσο θες..(πάντα, με καλή καρδιά, όμως χωρίς να επιβαρύνουμε και τους άλλους).

Φιλικά
Σπύρος

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2743 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 11:47:42 πμ »
Ζητώ συγγνώμη που επανέρχομαι, όμως, νομίζω είναι ανάγκη να διευκρινισθεί οπωσδήποτε αυτό:

Στο προηγούμενο ποστ έκανα λόγο για παράλληλους διαλόγους ή και μονολόγους που διεξάγονται τελευταία στο νήμα και που δεν τους καταλαβαίνω.
Αυτή είναι μια γενική διαπίστωση και δεν είναι κατηγορία εναντίον κανενός προσωπικά.

Ιδίως, ξεκαθαρίζω ότι σε καμία περίπτωση δεν αναφερόμουν και στο παρακάτω κείμενο (το οποίο θεωρώ και όαση - ορθά και με μέτρο - διατυπωμένου λόγου):


Παιδιά το φόρουμ το διαβάζουν άνθρωποι που ξέρουν αλλά και άνθρωποι που δεν ξέρουν. Μην δίνουμε λοιπόν λάθος εντυπώσεις γιατί υποτίθεται πως από μας θα ενημερωθούν. Καλό είναι λοιπόν να επαναλάβω ότι η τιμή λιανικής είναι μία, είναι η προτεινόμενη από την αντιπροσωπεία, είναι αυτή που έχουν οι καταστηματάρχες στους καταλόγους τους και είναι η ίδια για όλα τα καταστήματα. Η τιμή αυτή δίνει ένα σημαντικό περιθώριο κέρδους στο κατάστημα που το διαχειρίζεται ανάλογα με την πολιτική που έχει επί των πωλήσεων. Αν μια εταιρεία διαπιστώσει πως κάποιο κατάστημα έχει μεγαλύτερες τιμές από αυτές που έχει ο τιμοκατάλογος, αυτό θα έχει συνέπειες στη συνεργασία τους. Τώρα αν κάποιος πελάτης πέσει θύμα και πληρώσει ένα ρολόι ακριβότερα από τη προτεινόμενη λιανική, δεν γνωρίζω αν μπορεί να διεκδικήσει κάτι δικαστικά, πιθανότατα και όχι. Όμως τα μέλη και οι επισκέπτες του φόρουμ πρέπει να έχουν ξεκάθαρη εικόνα. Τα καταστήματα λαμβάνουν από τις εταιρείες τους καταλόγους με τα μοντέλα και τις προτεινόμενες τιμές λιανικής και αυτές τις τιμές πρέπει να έχουν στα καρτελάκια, αλλιώς λένε ψέματα και εξαπατούν τους καταναλωτές.

(Χρονιά Πολλά και στον συντάκτη του!)

Φιλικά,
Σπύρος

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Απ: BREITLING
« Απάντηση #2744 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 12:02:52 μμ »
Ζητώ συγγνώμη που επανέρχομαι, όμως, νομίζω είναι ανάγκη να διευκρινισθεί οπωσδήποτε αυτό:

Στο προηγούμενο ποστ έκανα λόγο για παράλληλους διαλόγους ή και μονολόγους που διεξάγονται τελευταία στο νήμα και που δεν τους καταλαβαίνω.
Αυτή είναι μια γενική διαπίστωση και δεν είναι κατηγορία εναντίον κανενός προσωπικά.

Ιδίως, ξεκαθαρίζω ότι σε καμία περίπτωση δεν αναφερόμουν και στο παρακάτω κείμενο (το οποίο θεωρώ και όαση - ορθά και με μέτρο - διατυπωμένου λόγου):


(Χρονιά Πολλά και στον συντάκτη του!)

Φιλικά,
Σπύρος

Σταματα το γλειψιμο στον moderator. :P

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2745 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 01:42:52 μμ »
Γιαννη κανεις λαθος και αθελα σου παραπληροφορεις τον κοσμο.
Οποιος εχει τιμη στο καρτελακι μεγαλυτερη απ την προτεινομενη δεν ειναι παρανομος. Μπορει να ειναι κερδοσκοπος αλλα οχι παρανομος. Μπορει να ειναι κακος εμπορος αλλα οχι παρανομος. Ηρθα να σου κανω τον εξυπνο για τις μηχανες των καναντερ; ακου καποιον που μπορει να ξερει κατι παραπανω.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

Eίπα εγώ πουθενά ότι είναι παράνομος? Εγώ λέω ότι είναι απατεώνας!!!
Επίσης ότι η σύμβασή του με την εταιρεία θα τελειώσει έτσι και αυτό γίνει αντιληπτό. Θίγεται και το όνομα της εταιρείας όταν συνεργάζεται με απατεώνες. Φυσικά μιλάμε για σοβαρές αντιπροσωπείες και όχι για τυχάρπαστους. Μου έχει τύχει πολύ παλιότερα με έναν απατεωνίσκο στη Φέξη που φούσκωνε τα καρτελάκια στα Fortis. Aργότερα έμαθα πως ο αντιπρόσωπος το γνώριζε, του πάσαρε μάλιστα και πελάτες και μοιράζονταν το έξτρα, καταλαβαίνεις κι αυτός τι λαμόγιο ήταν. Όμως το ίδιο μαγαζί δεν τολμούσε να κάνει κάτι ανάλογο σε Hamilton, Tissot κλπ Τουλάχιστον όχι φανερά, εννοώ τιμές στα καρτελάκια των ρολογιών, τώρα σ'αυτά που έβγαζε από το συρτάρι δεν παίρνω όρκο. Κλασσικός απατεωνίσκος λέμε, η φύση πολλές φορές συνδυάζει άψογα τη φάτσα με τη ψυχή...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2746 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 06:30:01 μμ »
Sherlock Holmes Breitling scene

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/2YOBfGcDkm0" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2YOBfGcDkm0" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Τρελό κόλλημα ο Σέρλοκ!!! Απομόνωσα μια ωραία σκηνή.................    :D :D :D
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2747 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 07:23:29 μμ »
Sherlock Holmes Breitling scene



Τρελό κόλλημα ο Σέρλοκ!!! Απομόνωσα μια ωραία σκηνή.................    :D :D :D


μάπας είναι. λέει μετά "το νέο μοντέλο breitling που μόλις βγήκε"--και δείχνει το crosswind του 95.

φυσικά και εγώ το έκανα pause ;)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Απ: BREITLING
« Απάντηση #2748 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 10:00:07 μμ »
Σπύρο, κατ' αρχήν, καλημέρα.

Μην θεωρείς και σίγουρο ότι καταλαβαίνω για ποιό λόγο συνεχίζεται αυτός ο διάλογος (εννοώ ο δικός μας, διότι στο νήμα διεξάγονται και άλλοι παράλληλοι διάλογοι ή και μονόλογοι, τους οποίους επίσης δεν καταλαβαίνω..).

Σε κατηγόρησα εγώ για κάτι; (προσωπικά εσένα..)

Σε κάλεσα να κάνεις 'αυτοκριτική', επειδή δήθεν ανάγκασες άλλους να διαβάσουν 'κάμποσα' άσχετα ποστ για 'υποτιθέμενες τιμές κλοπής' (!) και επειδή αποδείχθηκε (δήθεν) ότι 'όσα είπες δεν ήταν και τόσο ακριβή';..


Παρότι, οι παραπάνω κατηγορίες και κρίσεις σου είναι αβάσιμες (και βέβαια, τις αρνούμαι), ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συνεχίσει αυτό.
Αν πάλι, εσύ έχεις αντίθετη άποψη, τότε, ως παλιότερος πάρε την πρωτοβουλία να ανοίξεις ένα καινούργιο νήμα να συζητάμε όσο θες..(πάντα, με καλή καρδιά, όμως χωρίς να επιβαρύνουμε και τους άλλους).

Φιλικά
Σπύρος

Σπυρο,καλησπερα κι απο μενα

Επειδη θεωρω οτι σωστα λες οτι κακως συνεχιζεται ο διαλογος,ειδικα απο τη στιγμη που ξεχναμε τι γραψαμε προηγουμενως ,προσωπικα δεν προκειται να αχοληθω αλλο με το θεμα.
Εξ αλλου,οποιος θελει,πολυ ευκολα μπορει να ριξει μια ματια στα γραφομενα και να εχει αμεση και σωστη ενημερωση.

Τελος λοιπον και παμε παρακατω !!

Καλο βραδυ
Παντα φιλικα
Σπυρος
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2749 στις: Ιανουάριος 09, 2014, 06:31:42 μμ »
Sherlock Holmes, Season 3 - Episode 2

Ένα ακόμη Breitling   ;) :D

Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
BREITLING
« Απάντηση #2750 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 09:42:12 μμ »


Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2751 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 09:44:28 μμ »
Tι τσαχπίνικη παραλλαγή είναι αυτή;

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2752 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 09:51:56 μμ »
Tι τσαχπίνικη παραλλαγή είναι αυτή;

Σου αρέσει Βικτωρα;
Μου έκανε εντύπωση και μπορω να πω οτι μου αρέσει!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2753 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 09:53:47 μμ »
Σου αρέσει Βικτωρα;
Μου έκανε εντύπωση και μπορω να πω οτι μου αρέσει!!

Α ρε Σπύρο, ήσουν ο προτελευταίος αληθινός αρσενικός του φόρουμ... Μόνο εγώ έμεινα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2754 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 09:56:22 μμ »
Α ρε Σπύρο, ήσουν ο προτελευταίος αληθινός αρσενικός του φόρουμ... Μόνο εγώ έμεινα.

Μα δώρο για τη Λιτσα έλεγα ,ρε ...παληκαρι!! ;)
Εσυ τι νομιζες,,για μένα;
Αφού εχω το αλλο!!! :lol: :lol:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
BREITLING
« Απάντηση #2755 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 10:56:25 μμ »
Με το λευκοχρυσο σημα και την κοκκινη ημερομηνια νομιζω ειναι το B01 Limited τα 2000 κομματια που ειχαν βγει με open back..


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2756 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 11:05:15 μμ »
Με το λευκοχρυσο σημα και την κοκκινη ημερομηνια νομιζω ειναι το B01 Limited τα 2000 κομματια που ειχαν βγει με open back..


Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Απόλυτα σωστός,αυτό ειναι!!





Ατσάλι 2000 κομμάτια και




Χρυσό 200 κομματια
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
BREITLING
« Απάντηση #2757 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 11:07:52 μμ »
Αα γιατι ετσι που το λεγατε καταλαβα οτι δεν το ειχατε ξαναδει... Εμενα μου αρεσει παρα πολυ! Βεβαια με επηρεαζει το open back..


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2758 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 11:10:36 μμ »
Αα γιατι ετσι που το λεγατε καταλαβα οτι δεν το ειχατε ξαναδει... Εμενα μου αρεσει παρα πολυ! Βεβαια με επηρεαζει το open back..


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Γιατι το λες;
Προσωπικά το open back μου προσθέτει σ ένα ρολοι
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
BREITLING
« Απάντηση #2759 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 11:14:14 μμ »
Ναι το διατυπωσα λαθος... Εννοουσα οτι το open back ειναι αυτο που με κανει να μου αρεσει και οχι τοςο το σημα και η ημερομηνια.. Και τα χαραγμενα γυρο γυρο ειναι κορυφη!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2