Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167625 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panagiotis4te

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2240 στις: Απρίλιος 02, 2013, 08:21:33 μμ »
Έχει κάποιος το SuperOcean 42/44 με το μπρασελέ;
Είναι όλο polished; Από γρατζουνιές πως πάει;  ???

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2241 στις: Απρίλιος 02, 2013, 08:26:05 μμ »
Ειδα το aquanaut που τοχω συνηθισει με καοτσουκ γι'αυτο μιλησα για λουρακια.
Σε μπρασελε εννοειται οτι με εξαιρεση τα mesh τα υπολοιπα δυσκολα ταιριαζουν. Οχι μονο επ ειδη δεν παραγουν αισθητικο αποτελεσμα αλλα κι επειδη καποια ρολογια εχουν καθιερωθει στο συλλογικο υποσυνειδητο (sic) με συγκεκριμενο τυπο μπρασελε..

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2242 στις: Απρίλιος 02, 2013, 08:40:28 μμ »
Aftermarket μπρασελέ ούτε εγώ θα έβαζα σε ρολόϊ.
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν είναι κοροϊδία να σου καθίζουν 500€ και 600€ ένα μπρασελέ μαζικής παραγωγής, που το παίρνουν με το κιλό από το εργοστάσιο. (βλέπε Breitling)
Λουράκι εννοείται ότι θα έβαζα aftermarket, χωρίς δεύτερη σκέψη.

Συνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2243 στις: Απρίλιος 02, 2013, 09:02:02 μμ »
Βασικά πολύ λίγα bracelets κάνουν σε πάνω από ένα ρολόγια αλλά η δοκιμή θα δείξει...

Πάντως το βασικό θέμα για μένα είναι ότι η Β έχει πολύ ακριβά αξεσουάρ σε σύγκριση με άλλες. Εάν δεν κάνω λάθος ένα κροκοδειλάκι Pam έχει γύρω στα 300 ενώ σε Β 600+.

Του chronomat το bracelet κάνει 1100 μόνο για ατσάλι. Εδώ το co-pilot το bracelet που έχει ένα quartzaki LCD απλά πάνω κάνει 2500!!!

Αλήθεια το oyster bracelet πόσο κάνει??? (έξτρα πόντους σε όποιον απαντήσει πριν προλάβει ο PanosI !!!)

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2244 στις: Απρίλιος 02, 2013, 09:10:38 μμ »
Βικτωρα και οταν μιλαμε για mesh συνηθως μιλαμε για ρολογια ειτε vintage ,ειτε vintage αισθητικης και τις περισσοτερες φορες για περιπτωσεις που δε βγαινουν καν με μπρασελε απο τη μαμα δλδ ρολογια τυπου lld....Δε μπορω αυτη τη στιγμη να σκεφτω ρολογια καποιων χιλιαδων ευρω και πανω ,με οπτιον μπρασελε και να τα εχω δει με aftermarket mesh....αντε να εχω δει καποια omega po στα οποια δε με ξετρελανε το αποτελεσμα σε σχεση με το original mesh...
Και σε σχεση με τη κοροιδια στη τιμη,που ναι συμφωνω οτι ειναι ακριβα,πιστευει καποιος οτι το ακριβο ρολοι γενικα δεν εχει καθολου κερατιατικα στην τιμη του ?
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2013, 09:16:38 μμ από argo98 »

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2245 στις: Απρίλιος 02, 2013, 09:13:35 μμ »
Έχουμε μπερδέψει λίγο τα λουριά με το μπρασελέ. Και τα 2 είναι υπερκοστολογημένα διότι όπως είπε και ο Βασίλης είναι Luxury.


Το μπρασελέ θέλει ειδική κατεργασία για την κατασκευή του και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δε συγκρίνεται με άλλα bracelet της κατηγορίας.  ( πρώτον ) και δεύτερον : " Δεν κολλάει το aftermarket bracelet ειδικά σε Breitling " !


Για να το κάνω πιο λιανά: Είναι σα να έχεις μια Ferrari με aftermarket τιμόνι.

Λουράκι βάζεις ότι θέλεις... και π....όδερμα να βάλεις, δεν υπάρχει πρόβλημα. Το μπρασελέ είναι μια άλλη ιστορία. Μην αρχίζουμε πάλι τα ίδια ότι οι εταιρίες κλέβουν και υπερκοστολογούν και μπλα μπλα μπλα, ήμαρτον δηλαδή.

Και στην τελική, δίνουμε τάλιρα και εξαχίλιαρα για το Breitling, το μπρασελέ και το λουρί των 400 και 1.000 ευρώ μας πείραξε? Δηλαδή αν πάμε στην Audemars Piguet, που το μπρασελέ κοστίζει όσο ένα Superocean Heritage και βάλε, πάλι τα ίδια θα λέμε? Διαφωνώ κάθετα!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
BREITLING
« Απάντηση #2246 στις: Απρίλιος 02, 2013, 09:29:09 μμ »
@bhop

Οι τιμές είναι USD. Βάζω μόνο για τα γνωστά ατσαλια από παλιό ND μέχρι Deepsea





Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2247 στις: Απρίλιος 02, 2013, 10:02:55 μμ »
Ο Χριστός και η Παναγιά μαζί... Οι Οι μάναμ... ;D ;D ;D Αυτές οι τιμές είναι για ένα μπρασελέ της Ρόλεξ που αποτελείτε από 11 έως 14 κομμάτια στην καλύτερη???

Είναι τιμές αυτές βρε παιδιά...Παίρνεις καινούργιο ρολόι έτσι ολόκληρο ξανά από την αρχή αντι το μπρασελε μόνο???

@bhop

Οι τιμές είναι USD. Βάζω μόνο για τα γνωστά ατσαλια από παλιό ND μέχρι Deepsea





Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
BREITLING
« Απάντηση #2248 στις: Απρίλιος 02, 2013, 10:11:23 μμ »
Ο Χριστός και η Παναγιά μαζί... Οι Οι μάναμ... ;D ;D ;D Αυτές οι τιμές είναι για ένα μπρασελέ της Ρόλεξ που αποτελείτε από 11 έως 14 κομμάτια στην καλύτερη???

Είναι τιμές αυτές βρε παιδιά...Παίρνεις καινούργιο ρολόι έτσι ολόκληρο ξανά από την αρχή αντι το μπρασελε μόνο???



 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:




Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2249 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:00:19 μμ »
Aftermarket μπρασελέ ούτε εγώ θα έβαζα σε ρολόϊ.
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν είναι κοροϊδία να σου καθίζουν 500€ και 600€ ένα μπρασελέ μαζικής παραγωγής, που το παίρνουν με το κιλό από το εργοστάσιο. (βλέπε Breitling)
Λουράκι εννοείται ότι θα έβαζα aftermarket, χωρίς δεύτερη σκέψη.

Με καλυπτει απολυτα η τοποθετηση του Δημητρη!!
Ειναι μεγαλη κοροιδια η τιμη του εργοστασιακου μπρασελε,αλλα δυσκολα θα εβαζα aftermarket.
Αντιθετα δεν εχω κανενα θεμα με τα λουρακια.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2250 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:28:45 μμ »
Με καλυπτει απολυτα η τοποθετηση του Δημητρη!!
Ειναι μεγαλη κοροιδια η τιμη του εργοστασιακου μπρασελε
Κι εσύ Βρούτε? :lol:


Δεν υπάρχουν κοροϊδίες στον τομέα luxury. Πάντα η τιμή είναι πολύ μεγαλύτερη σε σχέση με το κόστος βιομηχανοποίησης στα πολυτελή αντικείμενα. Αν στο πούλαγε 70% κάτω σε σχέση με την τωρινή τιμή, απλά δε θα ήταν luxury , ούτε θα είχε το όνομα που έχει.  ;)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2251 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:32:45 μμ »
Κι εσύ Βρούτε? :lol:


Δεν υπάρχουν κοροϊδίες στον τομέα luxury. Πάντα η τιμή είναι πολύ μεγαλύτερη σε σχέση με το κόστος βιομηχανοποίησης στα πολυτελή αντικείμενα. Αν στο πούλαγε 70% κάτω σε σχέση με την τωρινή τιμή, απλά δε θα ήταν luxury , ούτε θα είχε το όνομα που έχει.  ;)

Δεν ειπα οτι δεν θα το αγορασω η οτι θα προτιμησω aftermarket.
Απλα λεω οτι ειναι ακριβο ,χωρις ,κατα τη γνωμη μου,να δικαιολογειται η τιμη του.
Σαφως,αν θελω να βαλω στο ρολοι μου,θα αγορασω εργοστασιακο.
Καταλαβες τι εννοω νεαρε μου;
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2252 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:35:26 μμ »
  :megaeek: :megaeek: :megaeek: ... Ααααα...  :datz: :datz: θα μου φύγει το καφάσι απόψε... Εντάξει, το κατάλαβα...το εμπέδωσα φίλε PanosI... απλά έχουν να δούν πολλά ακόμα τα μάτια μου ...  ;D ;D ;D

Μου αρέσει πάντως που δεν φτάνει που είναι ακριβό το κάθε μπρασελέ αλλά και το κάθε συν ένα έξτρα λινκ τιμάται από 1000 με 10500 δολλάρια...Ε ρε και να είναι λίγο μεγαλύτερος ο καρπός και να μην φτάνει το μπρασελε και να θέλει ένα λινκ παραπάνω...ενα χρόνο στενα λουράκια φοράς σαν τις κινέζες που βάζουν μικρά παπούτσια για να μην μεγαλώσει το πόδι τους και μετά από ένα χρόνο είσαι τζετ...δεν χρειάζεσαι έξτρα λινκ...Υποτεθείστο βεβαίως βεβαίως ότι έφτασες βεβαίως βεβαίως στο σημείο να θές έξτρα λινκ βεβαίως βεβαίως...

Πάω για ύπνο...Αρκετά τρομακτικά πράγματα είδα για απόψε  ;D ;D ;D


 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:




Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
BREITLING
« Απάντηση #2253 στις: Απρίλιος 03, 2013, 12:02:40 πμ »
Παναγιωτη, το μπρασελε απο τη φωτο μου φαινεται εξαιρετικο.
Αυτο δεν σημαινει δυστυχως οτι θα δειχνει ετσι και πανω στο ρολοι. Απομενει να το δουμε.
Και ναι, θα εβαζα aftermarket μπρασελε σε οποιοδηποτε ρολοι, φτανει να εδειχνε πανω του ωραιο.
Δεν το εχω κανει ποτε, γιατι τα περισσοτερα ειναι χαλια και οσα μου φαινονται ωραια, πρεπει να τα αγορασω online χωρις να τα δω πρωτα πανω στο ρολοι και δεν παιρνω το ρισκο.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2254 στις: Απρίλιος 03, 2013, 02:40:34 μμ »
BREITLING Chronomat 44 Limited Edition 'Els for AUTISM'



The specially created version of the Chronomat 44 sports chronograph watch boasts a Stainless steel case with a water-resistance of 500m, a unidirectional rotational timing bezel and a blue dial with silver chrono-dials. It is presented on a solid steel-on-steel 'Pilot' bracelet.



The caseback is engraved with the 'Els for Autism' logo. Ernie will wear watch #1 of the 88 piece Limited Edition. Breitling will donate a portion (20%) of the proceeds to support Ernie Els' Autism Organization.




Το άρθρο εδώ http://oceanictime.blogspot.gr/2013/03/breitling-chronomat-44-limited-edition.html
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος gstavrin

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 246
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2255 στις: Απρίλιος 03, 2013, 03:05:45 μμ »
Για τα breitlingοσκυλα παλι... ;) και κυριως για τον Χρηστο superocean δυο φωτογραφιες απο το breitlingsource οπου ποσταριστηκε το καινουριο diver pro iii λουρακι...





Κουκλί  :)
ελέησον και σώσον ημάς...από του Ρολογιού

Συνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2256 στις: Απρίλιος 03, 2013, 04:21:56 μμ »
Εν αναμονή του μπρασελέ, το CS με ΝΑΤΟ... μη μου πείτε ότι έχετε πρόβλημα και και με aftermarket NATO??? I didn't think so...;)

Παλιές αλλά επίκαιρες φώτο...











Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2257 στις: Απρίλιος 03, 2013, 04:24:51 μμ »
Εν αναμονή του μπρασελέ, το CS με ΝΑΤΟ... μη μου πείτε ότι έχετε πρόβλημα και και με aftermarket NATO??? I didn't think so...;)

Παλιές αλλά επίκαιρες φώτο...










Σούπερ και μάλιστα να του βάλεις και ένα με το χρώμα της άμμου! Εκεί να δεις πώς θα γίνει!! ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2258 στις: Απρίλιος 03, 2013, 04:44:54 μμ »
Το ρολοι ειναι κουκλι και του παει πολυ το νατο!!

Συνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2259 στις: Απρίλιος 03, 2013, 04:45:49 μμ »
Το ρολοι ειναι κουκλι και του παει πολυ το νατο!!

και ξέρεις πόσα ΝΑΤΟ παίρνω με 500 Ευρώ? ;)