Αποστολέας Θέμα: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'  (Αναγνώστηκε 55207 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #80 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:15:11 μμ »
ακυρωνω την συμετοχη μου ,παρακαλω να βγω απο την λιστα ,ευχαριστω

Όχι,ρε π...στη μου κι έχασα το στοίχημα.Είχα στοιχηματίσει ότι θα έβγαινες αργά το βράδυ.Μας εξέπληξες όλους.
Μάλλον όμως η wakmann έχει καβαλήσει καλάμι...

http://www.ebay.de/itm/370510313115?nma=true&si=4YljE%2BJtSukfcZCE0zIgJQnY%2B1o%3D&rt=nc&_trksid=p4340.l2557&orig_cvip=true#ht_11331wt_1112

http://www.ebay.it/itm/MARIAGE-TAUCHER-300M-HANDAUFZUG-LONGINES-CAL-702-NOS-/370502329131?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&clk_rvr_id=419988883789&hash=item5643a8e32b#ht_11054wt_1112

Κωστή,σε κάποια απ' αυτά που έχεις πει,συμφωνώ μαζί σου.Εδώ όμως είσαι τελείως λάθος και θα σου πω τo γιατί.
Υπάρχουν πολλά και καλά ρολόγια απο πολύ επώνυμες εταιρείες τα οποία προκειμένου να τα αποκτήσεις,βάζεις το χέρι βαθιά στην τσέπη.Όταν όμως έρχεται η ώρα να τα πουλήσεις,δεν πιάνουν μια.
Με λίγα λόγια,η μεταπωλητική αξία ενός ρολογιού δεν είναι αυτή που καθορίζει αν ένα ρολόϊ είναι καλό η σκάρτο.
Το μόνο λοιπόν για το οποίο μπορείς να κατηγορήσεις το Wakmann,είναι ότι δεν έχει μεταπωλητική αξία.Ε,και;;;Σου είπε κανένας ότι το παίρνουμε για να το πουλήσουμε;

Να στο θέσω κι αλλιώς......
Στη θέση του Wakmann,βάλε μια οποιαδήποτε εταιρεία που πουλάει ρολόγια.
Στη θέση των bidders που ανέβασαν την αγγελία στο E-bay,βάλε τον erizzzz.

Κάτσε τώρα και αναλογίσου πόσα ρολόγια έχει "σκοτώσει" ο erizzzz,απο Seiko Ananta μέχρι Citizen Campagnola και Breitling,επειδή κανείς δεν έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
Αυτό λοιπόν τί σημαίνει;Ότι τα ρολόγια που προανέφερα δεν είναι καλά ή ότι πρέπει να πάω στον κάθε έμπορο με υφάκι Ελληνάρα χιλίων καρδιναλίων(δυστυχώς διαπίστωσα ότι το φόρουμ διαθέτει πολλούς) και να του πω "Έλα μεγάλε,ξέρεις ποιός είμαι εγω που θα μου πουλήσεις το Ananta 2000€;Εγω το έχω δει καινούριο σε αγγελία 600€.Κατέβαινε λοιπόν μην έχουμε ντράβαλα".

Δεν πάει έτσι ρε Κώστα...............

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #81 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:18:19 μμ »
Διαβάζοντας το θέμα σαν άσχετος...πραγματικά με μπερδέψατε!  ;D

και να ήθελα να συμμετέχω, το θέμα αναλύεται ΤΟΣΟ πολύ που στο τέλος καταντάει κουραστικό. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάτι απλό γίνεται ΤΟΣΟ περίπλοκο...πραγματικά...χαίρομαι την υπομονή μερικών ατόμων! :)

I give up!  :axe:
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #82 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:20:03 μμ »
Κώστα κάπου έχεις χάσει τη μπάλα μου φαίνεται και το μόνο που κάνεις είναι να δημιουργείς πρόβλημα και μάλιστα χωρίς να έχεις δίκιο πουθενά. Σταμάτα να εκτίθεσαι...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος eyeluminus

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 106
  • ώρας διάγω ορών το ωρολόγιον ασκόπως......
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #83 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:25:18 μμ »
ειρήνη φίλτατοι!

γιατί να δημιουργούνται παρεξηγήσεις...?
αφού το επίπεδο όλων σας(εξαιρώ τον εαυτό μου)
είναι υψηλο!

για το γούστο και την άποψη του καθενός είμαστε όλοι διαφορετικοι.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #84 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:39:37 μμ »
@GiannisH:  Στην πραγματικότητα μόνο εγώ δεν εκτίθεμαι εν προκειμένω.

@koubi, jim teo:  Zustand:   Ungetragen   http://translate.google.gr/#de/el/Zustand%3A%09Ungetragen

@jim teo:  Το lld δεν είναι homage ούτε του iwc, ούτε του jlc  ;D

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #85 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:39:42 μμ »
εγώ πάντως βάζω pop-corn να ετοιμάζονται και πάω να ξαναδιαβάσω το θέμα από την αρχή!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #86 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:41:18 μμ »
εγώ πάντως βάζω pop-corn να ετοιμάζονται και πάω να ξαναδιαβάσω το θέμα από την αρχή!

Κι εγώ με το ποπ-κορν ανα χείρας αναμένω το ban μου!!!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #87 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:44:11 μμ »

Και κάτι ακόμη:

Οι χαρακτηρισμοί και οι ειρωνίες δεν συνάδουν με το ύφος του φόρουμ.

Οι homage ευκαιριάρες των 520 €?

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #88 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:50:54 μμ »
Έχετε σκεφτεί πάντως να γυρίσουμε ένα web mini series με τα post μας?

Θα πρέπει να βρούμε καλούς ηθοποιούς για τις φωνές βέβαια... προτείνω τον Christian Bale για τον Jim Teo (με Batman φωνή)

 ;D

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #89 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:51:06 μμ »
Πωωωω ρε φωτιες που εχει αναψει  :snakeman: :censored: :finga:
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #90 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:53:27 μμ »
Κι εγώ με το ποπ-κορν ανα χείρας αναμένω το ban μου!!!

Δεν είναι θέμα ban ρε συ, αλλά και μόνο που το λες μου δείχνει πολλά.

Δεν εχω να σου πω τίποτα άλλο παρά μόνο το εξής: Θλίψη και απογοήτευση...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #91 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 06:08:01 μμ »
Δεν είναι θέμα ban ρε συ, αλλά και μόνο που το λες μου δείχνει πολλά.

Δεν εχω να σου πω τίποτα άλλο παρά μόνο το εξής: Θλίψη και απογοήτευση...

Άσε φίλε το έχουμε ξαναδεί το έργο...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #92 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 06:11:03 μμ »
ενταξει, απο οτι φαινεται το πραγμα ξεπερναει τα ορια του κωμικου.

τρεχει ενα τοπικ που δηλωνονται συμμετοχες για το προτζεκτ. τρεχει τοπικ ακομη για τη διαμορφωση του ρολογιου.

και τρεχει και εδω περα ενα τοπικ ψυχαναλυσης και τσακωμου.

στο προτζεκτ καποιοι χρηστες πηραν αποφαση να συμμετασχουν κανοντας το οποιο ψαξιμο μπορουν. στην εποχη μας υπαρχει ο γκουγκλης και βοηθαει δοξα τω θεω. οι χρηστες δεν ειναι γιδια που αγονται και φερονται απο το γιδοβοσκο μοντερειτορ.

στη σημερινη εποχη οταν καποιος δινει 500 ευρω εχει προφανεστατα ψαξει τι αγοραζει με αυτα τα λεφτα και αποφασισε να τα δωσει για το προτζεκτ αυτο. δε μιλαμε για 50 και 100 ευρω. Ολοι ψαξαμε να δουμε αν αξιζει τα λεφτα μας.

το να βγαινει καποιος και να τονιζει διαρκως και σε καθε τονο οτι καποιοι εχουν κανει μια ηλιθια επιλογη, οταν οι χρηστες το εχουν ψαξει μονοι τους, ειναι εμπαθες και στα ορια του ανεξηγητου πλεον εγωισμου.

εμενα με προσβαλλει τελειως αυτο το πραγμα. δεν εχω αναγκη κανεναν να μου υποδειξει το συμφερον μου με το δασκαλιστικο τροπο που γινεται.

εχει ξεφυγει η κατασταση και η προσπαθεια να μη γινει το προτζεκτ ειναι κατι παραπανω απο εμφανης. ΑΝ υπαρχουν ΑΛΛΟΙ σοβαροι λογοι, οφειλει καποιος να τους εξηγησει. ΓΙατι το οτι σε καποιον δεν αρεσει το ρολοι αυτο ενω αρεσει σε αρκετους που οσο να'ναι εχουν αγορασει 2-3 ρολογια στη ζωη τους και μπορουν να το εκτιμησουν, ειναι ενας λογος ξεκαθαρα κωμικος.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #93 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 06:13:57 μμ »
ενταξει, απο οτι φαινεται το πραγμα ξεπερναει τα ορια του κωμικου.

τρεχει ενα τοπικ που δηλωνονται συμμετοχες για το προτζεκτ. τρεχει τοπικ ακομη για τη διαμορφωση του ρολογιου.

και τρεχει και εδω περα ενα τοπικ ψυχαναλυσης και τσακωμου.

στο προτζεκτ καποιοι χρηστες πηραν αποφαση να συμμετασχουν κανοντας το οποιο ψαξιμο μπορουν. στην εποχη μας υπαρχει ο γκουγκλης και βοηθαει δοξα τω θεω. οι χρηστες δεν ειναι γιδια που αγονται και φερονται απο το γιδοβοσκο μοντερειτορ.

στη σημερινη εποχη οταν καποιος δινει 500 ευρω εχει προφανεστατα ψαξει τι αγοραζει με αυτα τα λεφτα και αποφασισε να τα δωσει για το προτζεκτ αυτο. δε μιλαμε για 50 και 100 ευρω. Ολοι ψαξαμε να δουμε αν αξιζει τα λεφτα μας.

το να βγαινει καποιος και να τονιζει διαρκως και σε καθε τονο οτι καποιοι εχουν κανει μια ηλιθια επιλογη, οταν οι χρηστες το εχουν ψαξει μονοι τους, ειναι εμπαθες και στα ορια του ανεξηγητου πλεον εγωισμου.

εμενα με προσβαλλει τελειως αυτο το πραγμα. δεν εχω αναγκη κανεναν να μου υποδειξει το συμφερον μου με το δασκαλιστικο τροπο που γινεται.

εχει ξεφυγει η κατασταση και η προσπαθεια να μη γινει το προτζεκτ ειναι κατι παραπανω απο εμφανης. ΑΝ υπαρχουν ΑΛΛΟΙ σοβαροι λογοι, οφειλει καποιος να τους εξηγησει. ΓΙατι το οτι σε καποιον δεν αρεσει το ρολοι αυτο ενω αρεσει σε αρκετους που οσο να'ναι εχουν αγορασει 2-3 ρολογια στη ζωη τους και μπορουν να το εκτιμησουν, ειναι ενας λογος ξεκαθαρα κωμικος.

+1
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #94 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 06:19:54 μμ »
ενταξει, απο οτι φαινεται το πραγμα ξεπερναει τα ορια του κωμικου.

τρεχει ενα τοπικ που δηλωνονται συμμετοχες για το προτζεκτ. τρεχει τοπικ ακομη για τη διαμορφωση του ρολογιου.

και τρεχει και εδω περα ενα τοπικ ψυχαναλυσης και τσακωμου.

στο προτζεκτ καποιοι χρηστες πηραν αποφαση να συμμετασχουν κανοντας το οποιο ψαξιμο μπορουν. στην εποχη μας υπαρχει ο γκουγκλης και βοηθαει δοξα τω θεω. οι χρηστες δεν ειναι γιδια που αγονται και φερονται απο το γιδοβοσκο μοντερειτορ.

στη σημερινη εποχη οταν καποιος δινει 500 ευρω εχει προφανεστατα ψαξει τι αγοραζει με αυτα τα λεφτα και αποφασισε να τα δωσει για το προτζεκτ αυτο. δε μιλαμε για 50 και 100 ευρω. Ολοι ψαξαμε να δουμε αν αξιζει τα λεφτα μας.

το να βγαινει καποιος και να τονιζει διαρκως και σε καθε τονο οτι καποιοι εχουν κανει μια ηλιθια επιλογη, οταν οι χρηστες το εχουν ψαξει μονοι τους, ειναι εμπαθες και στα ορια του ανεξηγητου πλεον εγωισμου.

εμενα με προσβαλλει τελειως αυτο το πραγμα. δεν εχω αναγκη κανεναν να μου υποδειξει το συμφερον μου με το δασκαλιστικο τροπο που γινεται.

εχει ξεφυγει η κατασταση και η προσπαθεια να μη γινει το προτζεκτ ειναι κατι παραπανω απο εμφανης. ΑΝ υπαρχουν ΑΛΛΟΙ σοβαροι λογοι, οφειλει καποιος να τους εξηγησει. ΓΙατι το οτι σε καποιον δεν αρεσει το ρολοι αυτο ενω αρεσει σε αρκετους που οσο να'ναι εχουν αγορασει 2-3 ρολογια στη ζωη τους και μπορουν να το εκτιμησουν, ειναι ενας λογος ξεκαθαρα κωμικος.

Συμφωνω 100 % πόσο μάλλον που συμμετοχή έχουν δηλώσει άτομα κάτοχοι σημαντικών  συλλογών , αγάπη και γνώσεις γύρω από το χώρο τη ορολογοποιας,κατοχοι πολλών panerai ,ακομα και του συγκεκριμενου (california dial  πχ omegasnick -δεν ξέρω αν υπάρχουν και αλλοι) . Δείχνει ελειψη σεβασμου .Πρεπει να σταματησει η κατασταση αυτη

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #95 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 06:21:39 μμ »
ενταξει, απο οτι φαινεται το πραγμα ξεπερναει τα ορια του κωμικου.

τρεχει ενα τοπικ που δηλωνονται συμμετοχες για το προτζεκτ. τρεχει τοπικ ακομη για τη διαμορφωση του ρολογιου.

και τρεχει και εδω περα ενα τοπικ ψυχαναλυσης και τσακωμου.

στο προτζεκτ καποιοι χρηστες πηραν αποφαση να συμμετασχουν κανοντας το οποιο ψαξιμο μπορουν. στην εποχη μας υπαρχει ο γκουγκλης και βοηθαει δοξα τω θεω. οι χρηστες δεν ειναι γιδια που αγονται και φερονται απο το γιδοβοσκο μοντερειτορ.

στη σημερινη εποχη οταν καποιος δινει 500 ευρω εχει προφανεστατα ψαξει τι αγοραζει με αυτα τα λεφτα και αποφασισε να τα δωσει για το προτζεκτ αυτο. δε μιλαμε για 50 και 100 ευρω. Ολοι ψαξαμε να δουμε αν αξιζει τα λεφτα μας.

το να βγαινει καποιος και να τονιζει διαρκως και σε καθε τονο οτι καποιοι εχουν κανει μια ηλιθια επιλογη, οταν οι χρηστες το εχουν ψαξει μονοι τους, ειναι εμπαθες και στα ορια του ανεξηγητου πλεον εγωισμου.

εμενα με προσβαλλει τελειως αυτο το πραγμα. δεν εχω αναγκη κανεναν να μου υποδειξει το συμφερον μου με το δασκαλιστικο τροπο που γινεται.

εχει ξεφυγει η κατασταση και η προσπαθεια να μη γινει το προτζεκτ ειναι κατι παραπανω απο εμφανης. ΑΝ υπαρχουν ΑΛΛΟΙ σοβαροι λογοι, οφειλει καποιος να τους εξηγησει. ΓΙατι το οτι σε καποιον δεν αρεσει το ρολοι αυτο ενω αρεσει σε αρκετους που οσο να'ναι εχουν αγορασει 2-3 ρολογια στη ζωη τους και μπορουν να το εκτιμησουν, ειναι ενας λογος ξεκαθαρα κωμικος.

Συμφωνώ απλά δεν καταλαβαίνω γιατί? γι αυτό ρώτησα...
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #96 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 07:17:25 μμ »

Κάτσε τώρα και αναλογίσου πόσα ρολόγια έχει "σκοτώσει" ο erizzzz,απο Seiko Ananta μέχρι Citizen Campagnola και Breitling,επειδή κανείς δεν έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
Αυτό λοιπόν τί σημαίνει;Ότι τα ρολόγια που προανέφερα δεν είναι καλά ή ότι πρέπει να πάω στον κάθε έμπορο με υφάκι Ελληνάρα χιλίων καρδιναλίων(δυστυχώς διαπίστωσα ότι το φόρουμ διαθέτει πολλούς) και να του πω "Έλα μεγάλε,ξέρεις ποιός είμαι εγω που θα μου πουλήσεις το Ananta 2000€;Εγω το έχω δει καινούριο σε αγγελία 600€.Κατέβαινε λοιπόν μην έχουμε ντράβαλα".

Δεν πάει έτσι ρε Κώστα...............

@jim teo, σαν αρχή, δεν χτυπιέμαι στα forum με ατομα που γνωρίζω, αναγνωρίζω στο Mywatch οτι εχει καταφέρει και δεν εχω σκοπο να το χαλάσω.

Παρόλα αυτα ενιωσα οτι αδικουμαι, Ελληναρας? Δεν υπάρχει κανενας αλλος μονο εγώ!  Κατ'αρχας συγνώμη που πριν απο ολα έκανα ερευνά αγοράς -  τι είναι αυτό οεο? Ρώτησα τα μέλη για την 720, ενημερώθηκα για την εταιρεία, εκανα εξαντλητική ερευνα για το πρωτοχυμενο ατσαλι αλλα απαντηση δεν πηρα. Υποπτευομαι οτι αυτα ειναι τα βασικά. Αντιθετα εσυ γραφεις μεσα σε 18 ολοκληρα λεπτά,  Καταπληκτικό κομμάτι και αναμφισβήτητα μεγάλη ευκαιρία.

Συνεχιζουμε,

Ερμήνευσα το mail του docorthο με οξυδέρκεια και μάθαμε οτι στην τιμή δεν περιλαμβάνεται η διακόσμηση - κατι που ουτε ο watchcollector γνώριζε και κινδύνευε άμεσα να εκτεθεί σε 40 μέλη. Προσπάθησα να σας πώ οτι ενα homage με ξερή 720 δεν μπορεί να κοστίζει 1100Ε και ότι αυτό πρεπει να το διαπραγματευτούμε, ακομα και με δωρεαν φινιρισμα. Πόσο Ελληναρας είμαι πραγματικά. Δεν σου ζητάω να το παρεις πισω, απλά σκέψου.

Ελπιζω να μην χρειαστει να ξαναπαρεμβω, τα υπολοιπα με Pm αν επιθυμεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2012, 07:29:13 μμ από trikat »
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #97 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 07:30:42 μμ »
Τρεις μερες λειπω και μερικοι το  χετε %~)&$ το νημα..

Τζαμπα καθομανε κι εγραφα ολοκληρο ποστ περι υποχωρησεων και αυτοκριτικης;

Βρειτε τα - ξερετε ποιοι - να συνεχισουμε...

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #98 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 07:58:58 μμ »
η ψηφοφορία προχωράει κανονικά αυτο έχει σημασία
ωστόσο τις προτάσεις και αντιρήσεις των συμφορουμιτών trikat και kkostas τις βλέπω μόνο με θετικό και καλοπροαίρετο τρόπο ισα ισα που οι συμφορουμίτες βάζουν το κεφάλι τους στον ντορβα και γίνονται δυ΄σαρεστοι στους πολλούς για να μας προειδοποιησουν για κάτι που πιστευουν οτι δεν ειναι οκ.
Αλοίμονο αν βλέπαμε αρνητικά την κάθε διαφορετική θεώρηση των καταστάσεων θα είμασταν ακόμη επάνω στα δέντρα
Εγώ τα είδα όλα αυτά που είπατε με προσοχή  και παρόλα αυτα κρίνω ( μιλάω προσωπικά πάντα) οτι με συμφέρει να συμμετάσχω

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #99 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 08:07:44 μμ »
H προσέγγιση του Τριαντάφυλλου είναι κυρίως προς απάντηση ερωτημάτων και μάλιστα βοήθησε στο να αποσαφηνιστούν κάποιες λεπτομέρειες. Αντίθετα του Κώστα (θα το πω παρ'ότι προσωπικός φίλος) είναι ακατανόητα επιθετική έως και προκλητική.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης