Αποστολέας Θέμα: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'  (Αναγνώστηκε 55213 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #120 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 09:53:00 μμ »
Kώστα σου τροποποίησα το ποστ. Σου έσβησα το ειρωνικό σχόλιο. Και το ίδιο θα κάνω και για τα επόμενα με παρόμοιο περιεχόμενο!!!

Καλά έκανες γιατί δύσκολα μπορώ ν' αντισταθώ αν κάτι τέτοιο μου καρφωθεί στο μυαλό.

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #121 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 10:00:40 μμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/R3DO-GEBhVc" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/R3DO-GEBhVc" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
.
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #122 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 10:04:18 μμ »
Kώστα σου τροποποίησα το ποστ. Σου έσβησα το ειρωνικό σχόλιο. Και το ίδιο θα κάνω και για τα επόμενα με παρόμοιο περιεχόμενο!!!

Δεν σε βλέπω όμως να κάνεις το ίδιο και στο τελευταίο post του jim teo.
Εκτός κι αν δεν βλέπεις τίποτα ειρωνικό εκεί...

Αποσυνδεδεμένος xartogiakas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1221
  • Ο χρόνος δε νικιέται, μόνο μετριέται!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #123 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 10:06:07 μμ »
Με αυτό το πρώτο και τελευταίο μήνυμα μου, θα ήθελα παρακαλώ να επισημάνω το εξής σαν παράδειγμα προς μίμηση:
Αρκετοί φίλοι μου σε προσωπικό επίπεδο που σέβομαι και εκτιμώ σαν ανθρώπους και έχων καλή γνώση , όπως και αρκετά μέλη που βρίσκονται πολυ καιρό στον φόρουμ, έχουν διαλέξει τον άριστο δρόμο της σιωπής.
Ισως και προς τις δυο πλευρές, αυτών που υποστηρίζουν σθεναρά το προτζεκτ και αυτών που με μενος μάχονται, να αποτελούσε ένα ηχηρό μήνυμα.
Ο νοών νοείτω.

Με ευγένεια
Γιάννης.
''Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.''...Blackbird.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #124 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 10:06:16 μμ »
Με είδες να αντιδράω στο vostok europe ή στο steinhart military?
Εγώ ότι νόμιζα σωστό να κάνω το έκανα κι ας μην το αναγνωρίζεις.
Κώστα,προφανώς αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τη λέξη "ενδιαφέρον".
Αυτός που ενδιαφέρεται να αφυπνίσει τους φίλους του προκειμένου να αποφύγουν τις κακοτοπιές,συντάσσει ένα ωραίο κείμενο εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δε συμμετέχει και εστιάζει,με κομψο πάντα τρόπο,στα κακώς κείμενα του ρολογιου.
Δεν ξεκινάει πόλεμο όπως εσύ.Εσύ ρε φίλε έχεις τρεις μέρες που έχεις λυσσάξει με το Wakmann.Το 'πες μια,το 'πες δυο,το 'πες τρεις.Φτάνει πια,το εμπεδώσαμε.
Ακόμα και σκάρτο να μας βγει,δεν πρόκειται κανείς να σου επιρρίψει ευθύνες ότι δε μας προειδοποίησες.Μην ανησυχείς.....

Μια αντρίκια,ξεκάθαρη,κόσμια και αξιοπρεπής στάση είναι η παρακάτω..........
Κατ' αρχάς ενα μεγάλο μπράβο στόν Άρη για την προσπάθεια και τον χρόνο του να αναλάβει και να διεκπαιρεώσει ενα πετυχημένο project.
Δεν έχω μπεί στην λιστα ακόμη για δικούς μου λόγους οι οποίοι δεν συγκλίνουν με τις προτιμήσεις των περισσοτέρων...όπως:

1. Το 45.5 μέγεθος το βρίσκω μεγάλο.
2. Οι μπλέ δείκτες χωρίς άλη επιλογή στο συγκεκριμένο dial δεν μου κάνουν κλίκ.
3. Η μη διακοσμημένη μηχανή είναι ένα σχετικό μείον.
4. Κουρδιστό με βιδωτή κορώνα έτερο μείον.
5. Και τελικά είναι ένα πολύ καλό Hommage.

Επειδή παρακολουθώ το θέμα εξ αρχής έχω την εντύπωση οτι ο αλληλογραφών διεθύνων παρ' όλο οτι δείχνει πολύ ευέλικτος διαθέτει ακόμα μεγάλο τράτος ευελιξίας. Δεν νομίζω οτι θάθελε να χάσει ενα project 30 ή και 40 ακόμα ρολογιών όταν έχει ένα stock περίπου 100. Ποιό είναι λοιπόν το ατού του...η μη διακοσμημένη Longines 702; Αν ήταν τόσο πετυχημένο αυτό το δημιούργημα δεν θα υπήρχε stock τώρα. Για δε την τιμή, ο καθένας μπορεί να ορίσει μια λιανική τιμή πώλησης που θα συμπεριλαμβάνει και κάποιους prestige λόγους marketing και με την πρώτη ευκαιρία να αρχίσει τίς super μειώσεις για μιά οποιαδήποτε ομαδική αγορά.
Έως ότου εξαντλήσουμε τις ευελιξίες της προσφοράς, (είμαστε οι πελάτες και πρέπει να επιμείνουμε) θα μου επιτρέψετε να απέχω απο το project αν και θα τόθελα πολύ.
Ελπίζω να μήν χαλάω την διάθεση κανενός απο την εκλεκτή παρέα και θα είμαι ο πρώτος που θα συγχαρεί τους συμμετέχοντες όταν υλοποιηθεί το project, παρ' όλα αυτά θεώρησα σωστό να δικαιολογήσω την θέση μου σχετικά με το εν λόγω θέμα.!

Νά΄μαστε όλοι καλά!

Να σημειωθεί μάλιστα ότι παρ'όλο που δε συμμετέχει,μπήκε στον κόπο και ασχολήθηκε με το λογότυπο που θα μπει στο dial.
Μπορείς να καταλογίσεις κάτι σ'αυτόν τον άνθρωπο;Όχι βέβαια.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #125 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 10:12:33 μμ »
μην ασχολισε μαζι μου να κοιτας την δουλεια σου
Έχεις δίκιο.Σε αδίκησα ενώ συνήθως είσαι πολύ σταθερός. :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
βαλτε κ μενα μεσα
ακυρωνω την συμετοχη μου ,παρακαλω να βγω απο την λιστα ,ευχαριστω
βαλε με παλι,στο 32

erizzzz

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #126 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 10:14:25 μμ »
εσενα τι σε νοιαζει?δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις?κ ποιος σου ειπε οτι ειμαι σταθερος?ψυχακιας ειμαι που αλλαζω γνωμη καθε 5 λεπτα αλλα κ παλι τι σε αφορα τι ειμαι?

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #127 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 10:15:12 μμ »
Κώστα,προφανώς αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τη λέξη "ενδιαφέρον".
Αυτός που ενδιαφέρεται να αφυπνίσει τους φίλους του προκειμένου να αποφύγουν τις κακοτοπιές,συντάσσει ένα ωραίο κείμενο εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δε συμμετέχει και εστιάζει,με κομψο πάντα τρόπο,στα κακώς κείμενα του ρολογιου.
Δεν ξεκινάει πόλεμο όπως εσύ.Εσύ ρε φίλε έχεις τρεις μέρες που έχεις λυσσάξει με το Wakmann.Το 'πες μια,το 'πες δυο,το 'πες τρεις.Φτάνει πια,το εμπεδώσαμε.
Ακόμα και σκάρτο να μας βγει,δεν πρόκειται κανείς να σου επιρρίψει ευθύνες ότι δε μας προειδοποίησες.Μην ανησυχείς.....

Μια αντρίκια,ξεκάθαρη,κόσμια και αξιοπρεπής στάση είναι η παρακάτω..........
Να σημειωθεί μάλιστα ότι παρ'όλο που δε συμμετέχει,μπήκε στον κόπο και ασχολήθηκε με το λογότυπο που θα μπει στο dial.
Μπορείς να καταλογίσεις κάτι σ'αυτόν τον άνθρωπο;Όχι βέβαια.

Δεν γίνεται Δημήτρη να είμαστε όλοι κομψοί και κόσμιοι.
Κάποιοι είμαστε πιο θερμόαιμοι και Ελληναράδες.
Όπως κι εσύ άλλωστε!
edit: Δεν φαντάζομαι π.χ. να νομίζεις ότι ο erizzz σε θεωρεί κομψό και κόσμιο!

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #128 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 10:20:43 μμ »
εσενα τι σε νοιαζει?δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις?
Για να κάθομαι και να μιλάω με τον kkostas,μάλλον όχι.
Δεν γίνεται Δημήτρη να είμαστε όλοι κομψοί και κόσμιοι.
Δε σου ζήτησα ρε Κώστα να είσαι κομψός.Λακωνικός σου ζήτησα να είσαι.Μια φορά είναι αρκετή.
Οk,κι εγώ χύμα τα λέω αλλά τώρα είναι μια ιδιάζουσα περίπτωση.Έχεις μια ψηφοφορία που τρέχει και δεν είναι ωραίο να τη σαμποτάρεις,έστω και άθελά σου.

erizzzz

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #129 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 10:21:45 μμ »
κ στην τελικη τι θεμα ειναι αυτο?βλεπουμε τον jim κ τον κωστα να την λεει ο ενας στον αλλον ,τουλαχιστων καντετο μεταξυ σας μην μπερδευετε αλλους

Αποσυνδεδεμένος dgl

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 999
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #130 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 11:47:03 μμ »
Ο Αρης σαν κύριος όπως πάντα κάνει μία σοβαρή προσπάθεια για όλους μας, ας μην αφήσουμε το φόρουμ να γίνει κοτετσι από τα κακαρισματα......
Φίλε omegasnik στάσου στο μπόι σου και στα κιλά σου!!!
Προχωράμε κλείνοντας τα αυτιά μας στις 'σειρήνες'

Φιλικά
Δημήτρης.

Στάλθηκε από το Galaxy Nexus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #131 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:20:08 πμ »
ακομη ανοικτο ειναι αυτο?

τεσπα. αναρωτιεμαι γιατι οποιος δε καιγεται να παρει το ρολοι, εχει τετοια καουρα να μην το παρουν και αλλοι.

εγω οταν δε γουσταρα για παραδειγμα το vostok δεν ειπα οτι το θεωρω φτηνιαρικο, που το θεωρουσα, αλλα σεβαστηκα το οτι σε καποιους αρεσε και την επιθυμια τους.

θα μπορουσαν οι φιλοι που δεν ενδιαφερονται να ανοιξουν ενα αλλο θεμα και να μας κοροιδευουν εκει και να αφησουν αυτο να προχωραει για τη συζητηση επι της διαμορφωσης του ρολογιου και επι των ειδικων ορων αγορας κλπ?

ειναι τοσο δυσκολο να γινει αυτο? μπορει κανεις μοντερειτορ/αντμιν να το υλοποιησει?

δεχομαι να με κοροιδευουν/λοιδωρουν για την επιλογη μου σε ενα τοπικ που μπορω να επιλεξω να μην μπαινω καν. αλλα γιατι πρεπει να υποστω τις εξυπναδες και τους τσακωμους εδω μεσα που μπαινω για να δω τις λεπτομερειες για το προτζεκτ?

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #132 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:35:20 πμ »
ακομη ανοικτο ειναι αυτο?

τεσπα. αναρωτιεμαι γιατι οποιος δε καιγεται να παρει το ρολοι, εχει τετοια καουρα να μην το παρουν και αλλοι.

εγω οταν δε γουσταρα για παραδειγμα το vostok δεν ειπα οτι το θεωρω φτηνιαρικο, που το θεωρουσα, αλλα σεβαστηκα το οτι σε καποιους αρεσε και την επιθυμια τους.

θα μπορουσαν οι φιλοι που δεν ενδιαφερονται να ανοιξουν ενα αλλο θεμα και να μας κοροιδευουν εκει και να αφησουν αυτο να προχωραει για τη συζητηση επι της διαμορφωσης του ρολογιου και επι των ειδικων ορων αγορας κλπ?

ειναι τοσο δυσκολο να γινει αυτο? μπορει κανεις μοντερειτορ/αντμιν να το υλοποιησει?

δεχομαι να με κοροιδευουν/λοιδωρουν για την επιλογη μου σε ενα τοπικ που μπορω να επιλεξω να μην μπαινω καν. αλλα γιατι πρεπει να υποστω τις εξυπναδες και τους τσακωμους εδω μεσα που μπαινω για να δω τις λεπτομερειες για το προτζεκτ?
Πολυ ορθα τα λες,συμφωνω απολυτα.
Ηθελα να ξερα,δεν βαριουνται να γραφουν,να γραφουν,να γραφουν, τοσα κατεβατα?
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #133 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:36:52 πμ »
ακομη ανοικτο ειναι αυτο?

τεσπα. αναρωτιεμαι γιατι οποιος δε καιγεται να παρει το ρολοι, εχει τετοια καουρα να μην το παρουν και αλλοι.

εγω οταν δε γουσταρα για παραδειγμα το vostok δεν ειπα οτι το θεωρω φτηνιαρικο, που το θεωρουσα, αλλα σεβαστηκα το οτι σε καποιους αρεσε και την επιθυμια τους.

θα μπορουσαν οι φιλοι που δεν ενδιαφερονται να ανοιξουν ενα αλλο θεμα και να μας κοροιδευουν εκει και να αφησουν αυτο να προχωραει για τη συζητηση επι της διαμορφωσης του ρολογιου και επι των ειδικων ορων αγορας κλπ?

ειναι τοσο δυσκολο να γινει αυτο? μπορει κανεις μοντερειτορ/αντμιν να το υλοποιησει?

δεχομαι να με κοροιδευουν/λοιδωρουν για την επιλογη μου σε ενα τοπικ που μπορω να επιλεξω να μην μπαινω καν. αλλα γιατι πρεπει να υποστω τις εξυπναδες και τους τσακωμους εδω μεσα που μπαινω για να δω τις λεπτομερειες για το προτζεκτ?

 :yes: :yes:
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #134 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 03:15:52 πμ »
Σου βάζω λινκ για να σου ανοιξω τα ματια

Σε αυτην την περιπτωση, θα ηταν ορθοτερο και πιο ευγενες να ενημερωθει πρωτιστως ο εισηγητης -ο οποιος τυγχανει να ειναι και ενας εκ των συντονιστων του φορουμ- και τον οποιο περαν των αλλων γνωριζεις καλα -οπως και εκεινος εσενα- απο πολλες κοινες συναντησεις του φορουμ στο παρελθον...
Οσον αφορα στις δημοπρασιες στις οποιες αναφερεσαι, τις γνωριζω εδω και καιρο -απο αυτες αλλωστε ανεβασα καποιες φωτο- οπως γνωριζει και εκεινος που πιθανον να σε ενημερωσε και εχει ηδη ποσταρει στο νημα αυτο.

Με είδες να αντιδράω στο vostok europe ή στο steinhart military?
Εγώ ότι νόμιζα σωστό να κάνω το έκανα κι ας μην το αναγνωρίζεις.

Αυτο ειναι το STEINHART 'ΜΙLITARY'



το οποιο ουσιαστικα αντεγραψε, ή αν θες βασιστηκε στο STOWA 'SEATIME'



Η ZENO -ως γνωστον- μεταξυ αλλων, κατα καιρους αντιγραφει ή αναπαραγει μοντελα αλλων εταιριων...
Αυτο ειναι το ΖΕΝΟ 'RECORD' σε περιορισμενη εκδοση 300 τεμαχιων



που στο πισω μερος φερει χωρις διακοσμηση τη vintage RECORD cal. '1460'



με επισημη λιανικη 1593 Ευρω και τιμη στο ΕΒΑΥ 1325 Ευρω

http://www.ebay.de/itm/Zeno-Watch-Basel-Record-1460-Stahl-UVP-1-593-Neu-50mm-/290681309135?pt=Kamin_Standuhren&hash=item43adf4c7cf

και 1265 Ευρω στο site της πωλητριας εταιριας:

http://www.watch.de/english/zeno-watch-basel-record-1460-stahl-50mm-uvp-1593-neu.html?___from_store=germany

Και αυτο ειναι ενα homage απο μια πολυ αξιολογη γερμανικη εταιρια, η οποια -περαν των αλλων- ειδικευεται στη συντηρηση, επισκευη, αναπαλαιωση, διακοσμηση και τοποθεσηση vintage μηχανισμων και πολυπλοκοτητων, σε κασες που κατασκευαζει η ιδια γι' αυτο το λογο -πολλες φορες δε- κατοπιν ειδικων παραγγελιων διαφορων πελατων οι οποιοι της εμπιστευονται τα ρολογια τους



και το οποιο τελικα στοιχιζει μολις 520 Ευρω
και ορθως αποκαλεις!...

Οι homage ευκαιριάρες των 520 €?

Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #135 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 08:18:04 πμ »
Σε αυτην την περιπτωση, θα ηταν ορθοτερο και πιο ευγενες να ενημερωθει πρωτιστως ο εισηγητης -ο οποιος τυγχανει να ειναι και ενας εκ των συντονιστων του φορουμ- και τον οποιο περαν των αλλων γνωριζεις καλα -οπως και εκεινος εσενα- απο πολλες κοινες συναντησεις του φορουμ στο παρελθον...
Οσον αφορα στις δημοπρασιες στις οποιες αναφερεσαι, τις γνωριζω εδω και καιρο -απο αυτες αλλωστε ανεβασα καποιες φωτο- οπως γνωριζει και εκεινος που πιθανον να σε ενημερωσε και εχει ηδη ποσταρει στο νημα αυτο.
Αυτο ειναι το STEINHART 'ΜΙLITARY'



το οποιο ουσιαστικα αντεγραψε, ή αν θες βασιστηκε στο STOWA 'SEATIME'





Με 730 € λοιπόν ξεκινά το stowa seatime
http://www.stowa.de/lshop,showdetail,135468788816965,en,1354687916-17079,sportuhren,seatimeschwarz,2,Tshowrub--sportuhren,.htm
το οποίο κατά την γνώμη μου αν το κάναμε πρότζεκτ θα ήμασταν οι πρώτοι του χωριού.
Φαντάζομαι ότι αν αναλάμβανες την διαπραγμάτευση τα αποτελέσματα θα ήταν εντυπωσιακά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2012, 01:16:01 μμ από GiannisH »

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #136 στις: Δεκέμβριος 08, 2012, 10:09:20 μμ »
Σχετικά με τον παρακάτω όρο

Η πλειοψηφουσα προταση -ειτε ειναι αρεστη ειτε οχι- θα ειναι δεσμευτικη για ολους τους συμμετεχοντες και αυτη που τελικα θα επιλεγει για εκτυπωση.

και για να μην δημιουργηθούν τριβές ή στενοχώριες, επειδή όλοι πρέπει να είναι χαρούμενοι για την απόκτηση του ρολογιού, θα ήθελα να εξεταστεί το ενδεχόμενο μετά την εξαγωγή του αποτελέσματος της ψηφοφορίας, όσοι δεν έχουν ψηφίσει την τελική επιλογή να μπορούν να πάρουν το ρολογάκι αλλά να επιλέξουν να μην έχει καμία εκτύπωση στο dial.

Το λέω γιατί ως WIS καταλαβαίνετε πόσο ενοχλητικό θα αποδειχτεί να έχεις κάτι, σε ένα τόσο εμφανές σημείο όπως το dial, που δεν σου αρέσει.



Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω να μείνει ανοιχτή η πόρτα στους αναποφάσιστους ή αυτούς που άλλαξαν γνώμη προσωρινά, γιατί είναι δύσκολοι οι καιροί και κάτι που σήμερα σε αποτρέπει από τα να δεσμευτείς, σε λιγες μέρες να έχει αλλάξει !!

{-Οσοι αποχωρησαν απο τη λιστα συμμετοχης του project  αποκλειονται  οριστικα απο αυτο, μη εχοντας πλεον δικαιωμα επανενταξης ή νεας αιτησης συμμετοχης σε αυτο.}


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #137 στις: Δεκέμβριος 08, 2012, 10:13:56 μμ »
^Πολύ καλή εισήγηση, συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο. Σε όποιον δεν αρέσει το logo που τελικά θα επιλεγεί (και αφού λογικά δεν θα το έχει ψηφίσει) να πάρει το ρολόι στην αρχική του μορφή με sterile κατράν. Αν και εφόσον βέβαια κάτι τέτοιο είναι εφικτό.
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #138 στις: Δεκέμβριος 08, 2012, 10:43:23 μμ »
Νομίζω ότι η πρόταση του Πάνου είναι η πιο δίκαια για όλους αλοιως θα έχουμε και άλλες απώλειες

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #139 στις: Δεκέμβριος 08, 2012, 11:40:10 μμ »
συμφωνω κι εγω. καλυτερα ετσι.
Γαυρος οπαδος....