Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778875 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2960 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 08:12:12 μμ »
Και στο τέλος...Σπανούλης!!!

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/OSeYd4h3JD4" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/OSeYd4h3JD4" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2961 στις: Οκτώβριος 12, 2016, 06:07:48 μμ »
Σημερα ξεκιναει η Ευρολιγκα ε; Μην ξεχνιομαστε.
10 το βραδυ Ρεαλ - Ολυμπιακος στην ΕΡΤ.
Καλη αρχη στις ομαδες μας.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2962 στις: Οκτώβριος 12, 2016, 06:15:37 μμ »
http://www.euroleague.net/news/i/7bu973g75ivwrhbm

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2963 στις: Οκτώβριος 12, 2016, 06:27:35 μμ »
Πολυ δυσκολο ματς. Η ρεαλ σαφως υπερεχει στους ψηλους.
Περιμενω να δω τον Γκριν στο πρωτο δυσκολο ματς

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2964 στις: Οκτώβριος 12, 2016, 06:50:05 μμ »
Σιγουρα. Πρεμιερα με πολυ δυνατο τεστ.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2965 στις: Οκτώβριος 12, 2016, 06:54:01 μμ »
Το νέο φορματ της διοργάνωσης την απογειωνει. Για τον Ολυμπιακό η αρχή είναι με ένα  πολύ δύσκολο τεστ το οποίο δεν σημαίνει και πολλά είτε κερδίσει είτε χάσει. Είναι τέτοια η μορφή της διοργάνωσης και τόσες οι ανατροπές που θα έχει,  το βαρύ πρόγραμμα, η κοπωση και οι απουσίες κλπ που θα μας κρατήσει σε αγωνία ως το τέλος.

Καλή αρχή στις ομάδες μας.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 266
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2966 στις: Οκτώβριος 12, 2016, 11:25:23 μμ »

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2967 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 11:11:21 πμ »
Συμπέρασμα μετά το χθεσινό παιχνίδι:

Ο Ολυμπιακός θέλει πεντάρι και άσσο οπωσδήποτε.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2968 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 11:27:48 πμ »
Εγώ πάλι πιστεύω πως συμπεράσματα απο το πρώτο παιχνίδι πολύ δύσκολα βγάζεις.

Αυτο που είδα και με εκνεύρισε, ηταν οτι όπως πέρυσι, ο Σφαιρόπουλος δεν έδωσε πολύ χρόνο στον παιχταρά Χακετ. Αν το συνεχίσει και φέτος αυτο θα ειναι για πολλές φάπες.
5ρι δε χρειαζόμαστε , απλά ο Γιάνγκ θέλει χρόνο, σωματικά ειναι 100% έτοιμος, σε κανα μήνα θα ειναι στο φουλ.

Αυτο που με ξένισε ηταν οτι δεν έπαιξε ο Παπαπετρου , αφού ο σχεδιασμός λεει οτι θα ειναι το δεύτερο 4ρι μετά τον Πρίντεζη. Μου φάνηκε περίεργο αλλα θα δείξει η πορεία...

Κι εγώ πιστεύω οτι έπρεπε να παρει ψηλό πάντως, αλλα για το 4 κυρίως.
Για να δούμε αν θα μείνει ο Γουαιτ τελικά χωρίς ομάδα......


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2969 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 11:45:21 πμ »
Ο Παπαπέτρου είναι καθαρό τριάρι. Δεν έχει καθόλου κινήσεις με πλάτη, δεν μπορεί να παίξει στο 4. Ευκολότερα θα παίξει ο Αγραβάνης κάποια διαστήματα σαν τέσσερα για να ξεκουράσει τον Πρίντεζη.

Δεν μπορεί ομάδα που πρωταγωνιστεί στην Ευρωλίγκα να παίρνει από τα τρία center του 4 καλάθια συνολικά και όλα να είναι ασίστ που τους εβγαλαν κάτω από το καλάθι μόνους τους.

Ο Γιάνγκ, μακάρι να διαψευστώ, αλλά δεν τον βλέπω να παίζει μπάσκετ. Πιο εύκολα θα παίξει ο Μπιρτς παρά αυτός.

Τέλος, Μάτζαρης - Γκρίν, είναι για τον Προμηθέα Πατρας, όχι για τον Ολυμπιακό.  Αφού έχει αποφασιστεί και ορθώς, ο Σπανούλης να παίζει στο 2,  η ομάδα χρειάζεται οργανωτή.

Συμφωνώ μαζί σου για τον Χάκετ, αλλά δεν φτάνει.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2970 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 11:52:55 πμ »
Ο Παπαπετρου όλη τη προετοιμασία την έκανε για το 4. Δεν ειναι λίγοι οι παίχτες στην ιστορία που άλλαξαν θέση... Ακόμα κι αυτος, απο γκαρντ είχε ξεκινήσει.
Αν θα ανταποκριθεί; Δε το ξερω, θα δείξει!!

Μη κρίνεις απο χτες ομως και για τους σέντερ και για τον Γκριν... Ο Γκριν ουτε καν μπάλες δε πήρε, 3 φορές ηταν μόνος του και φώναζε να του δώσουν μπάλα κ ποτέ δε την πήρε. Αν τον είχες δει στα αλλα ματς θα έλεγες τι παιχταρά πήραμε.
Να σου θυμίσω τι λεγαμε και για τον Χαινς, που παμε με τον κοντό απο την μπαμπεργκ κλπ κλπ.

Ειναι ακόμα πολύ πολύ νωρίς!!!

Ο Μάντζαρης δυστυχώς ποτέ δεν επανήλθε απο τον χιαστό, ειναι πολύ αργός πια κι εγώ δεν ειμαι αισιόδοξη για την πάρτη του... Μακάρι να κάνει καλή χρονια, αλλιώς τον βλέπω να χαιρετά ή να μένει σαν συμπληρωματικός.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2971 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 12:20:44 μμ »
Συμπέρασμα μετά το χθεσινό παιχνίδι:

Ο Ολυμπιακός θέλει πεντάρι και άσσο οπωσδήποτε.

O Oλυμπιακος  θελει πενταρι και ασσο οπωσδηποτε ...... και ενδεχομενως 2ο τεσσαρι.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2972 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 12:30:58 μμ »
5αρι θέλει οπωσδήποτε. Ο γιανγκ μόνο με θαύμα θα επανέλθει. Στην περιφέρεια έχει άσσο αλλά εκεί ευθύνη έχει ο σφαιρο ξεκάθαρα για το πως διαχειριζεται τους παίκτες
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2973 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 12:34:47 μμ »
Ποιός είναι ρε Καρτέε;
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2974 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 12:54:23 μμ »
3 άσσους έχει ρε συ. Και άλλον να πάρει; μαντζαρης, χακετ, γκριν είναι ασσοι και ο σπανουλης επίσης παίζει αρκετά. Το γιατί δεν παίζει πικ εν ρολ όμως ενώ έχει τους γκαρντ για να το παίξει είναι θέμα του προπονητή. Χθες δεν έπαιξε σχεδόν καθόλου. Παίζανε παγίδα στο σπανουλη και δεν είχε ένα σύστημα να σπάσει την παγίδα και να εκμεταλλευτει τον μείον παίκτη στην άμυνα τους. Η μπάλα έμενε πάλι στα χέρια του σπανουλη συνέχεια για πολύ ώρα και κόλλαγε η επίθεση. Πήρε τον γκριν και τον ακύρωσε τελείως όπως αποφάσισε να τον βάλει χθες.

Χθες έπαιξε διπλάσιο χρόνο ο μαντζαρης από τον χακετ. Ο χακετ ακυρώνεται όπως τον βάζει και τον τιμωρει στο λάθος. Ο γιουλ έκανε αναμενόμενο πάρτι στον μαντζαρη. Μηδέν διάβασμα του ματς από σφαιρο.

Τεσπα. Απόψεις. Η ήττα αναμενόμενη εκεί μέσα, και σε ορισμένα σημεία καθοριστικα σφυριγματα αλλά και καθοριστικα λάθη παικτών, όμως η παράδοση και η εκτίναξη της διαφοράς απαράδεκτη.

Μεγάλο πρόβλημα ή έλλειψη σέντερ. Περίμεναν τον γιανγκ αλλά δεν θα τον δούμε πότε. Εκεί θέλει αλλαγή και άμεσα κατ εμε
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2975 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 01:12:04 μμ »
Ρε συ συγγνώμη γιατί ακυρώνεις έτσι τον Γιάνγκ;; Το πλάνο της ομάδας και του παίχτη ειναι να ναι σε φουλ βαθμό στους 12 μήνες απ την εγχείρηση. Νοέμβρη είχε τραυματιστεί. Δε καταλαβαίνω γιατί έναν παίχτη με τέτοια σωματοδομή μάλιστα , τον βγάλουμε τελειωμένο. Οκτώβρη εχουμε.


Τα σφυρίγματα άλλαξαν το ματς στο αντιαθλητικό που δεν έδωσαν στον Μάντζαρη κυρίως. Άσε που στα 5 τους φάουλ σφύριζαν το 1.
Χωρίς τα χαζά λάθη που καναμε , με σωστή διαιτησία μπορούσαμε και να κερδίσουμε χτες.




Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2976 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 01:19:58 μμ »
Γιατι ο γιανγκ σέρνει το πόδι του. Αυτό είδα. Ο παίκτης πρέπει να μείνει εκτός. Θέλουμε σέντερ. Αν συνέλθει ας μείνει ως 7ος. Αν και τον βλέπω αν δεν δείξει κάτι σε ένα μήνα να λύνεται το συμβόλαιο του.

Η διαιτησία έπαιξε ρόλο αλλά προτιμώ να βλέπω τα λάθη μας γιατί μόνο αυτά μπορούμε να διορθώσουμε. Τα λάθη των άλλων δεν μπορούμε.

Σε μια μεγάλη σεζόν πιθανόν να πάρουμε πίσω ότι χάσαμε χθες από διαιτησία.

Οπότε ας δούμε τα δικά μας
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2977 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 01:26:35 μμ »
Οκ εγώ δεν είδα κατι τετοιο, το πλάνο για τον παίχτη ειναι αυτο που έγραψα, συνεπώς θα δούμε αν θα ειναι έτοιμος όταν υπολογίζεται.
Μακάρι να ειναι


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2978 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 01:27:10 μμ »
Και για να καταλάβεις τι θέλω να πω. Ένα στατιστικο από χθες. Όσο έπαιζε ο μπιρτς, το σκορ ήταν 29-26 υπέρ μας. Κάνε την αφαίρεση να δεις τι γινόταν όσο ήταν έξω.

Ο γιανγκ μόνο με θαύμα θα επανέλθει κοντά στα στανταρντς του
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #2979 στις: Οκτώβριος 13, 2016, 01:48:21 μμ »
Έτσι περπατούσε ο Γιάνγκ και πριν τραυματιστεί φίλε μου, αν δεις βίντεο την ίδια εικόνα θα δεις. Αυτο ειναι το "στυλ" του. Ο παίχτης ερχόταν στο γυμναστήριο που πάω και έκανε προπονηςη , σωματικά ειναι 100% έτοιμος , παιχνίδια θέλει να βρει ρυθμό και ανάσες :D
Δε χρειάζεται να δω κατι για χτες, δεν είπα ποτέ οτι έπαιξε καλα, εφόσον ειναι ανέτοιμος :)

Κάνε λίγη υπομονή


Sent from my iPad using Tapatalk