Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 778923 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
H γωνια των sports
« Απάντηση #320 στις: Απρίλιος 25, 2014, 07:23:32 μμ »
+21 πόντους στο τέλος του τρίτου, δυσκολεύουν τα πράγματα.....


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #321 στις: Απρίλιος 25, 2014, 07:26:27 μμ »
Πανο καζουρα κανεις η το πιστευεις;

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
H γωνια των sports
« Απάντηση #322 στις: Απρίλιος 25, 2014, 07:27:41 μμ »
58-36 τώρα, δεν εχει σκορ ο Παναθηναϊκός....


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #323 στις: Απρίλιος 25, 2014, 07:31:07 μμ »
Ας ελπίσουμε οτι ο Δημητράκης θα καταλάβει οτι πρεπει να βάλει βαθιά το χέρι στην τσέπη αν θέλει να γίνει επτάστερος

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #324 στις: Απρίλιος 25, 2014, 07:33:44 μμ »
Πέθανε ο Τιτο Βιλανοβα !!
45 χρόνων
RIP




Κρίμα
RIP

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #325 στις: Απρίλιος 25, 2014, 07:56:38 μμ »
Παρέδωσε μαθήματα μπάσκετ ο Παναθηναικός σήμερα αλλά δυστυχώς στάθηκε άτυχος στο τελευταίο δευτερόλεπτο...κρίμα γιατί πήγε χαμένη αυτή η συγκινητική εμφάνιση.Ένα μεγάλο μπράβο στο παιδιά που και μόνοι τους να παίζανε πάλι θα χάνανε...

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #326 στις: Απρίλιος 25, 2014, 08:01:09 μμ »
Παρέδωσε μαθήματα μπάσκετ ο Παναθηναικός σήμερα αλλά δυστυχώς στάθηκε άτυχος στο τελευταίο δευτερόλεπτο...κρίμα γιατί πήγε χαμένη αυτή η συγκινητική εμφάνιση.Ένα μεγάλο μπράβο στο παιδιά που και μόνοι τους να παίζανε πάλι θα χάνανε...
Χάρηκες ετσι;
 ;D
Εχεις σειρά όμως....

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #327 στις: Απρίλιος 25, 2014, 08:05:07 μμ »
Παναθηναικός είμαι!!

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #328 στις: Απρίλιος 25, 2014, 08:07:49 μμ »
Παναθηναικός είμαι!!
Τέλος πάντων....Η ομάδα ήταν δραμα αποψε χωρίς αρχή και τελος.....
Σε κατι τέτοιες στιγμές το να σιωπεις ειναι οτι καλυτερο...
Φιλικά!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #329 στις: Απρίλιος 25, 2014, 08:17:59 μμ »
Και καλυτερη ομαδα ειναι η ΤΣΣΚΑ και κουραση ειχαμε και η εισοδος του τεοντοσιτς μας αποσυντονισε.
Ομως εγω που δινω καθε χρονο 300 ευρω ξεροντας μαλιστα οτι δε θα προλαβω να παω παρα μια-φορες, αισθανομαι ντροπη για αυτο που ειδα.
Χρειάζεται σεμνοτητα και εχουμε εναν προεδρο που δεν τη διαθετει.
Ηταν ΝΤΡΟΠΗ για το συλλογο αυτη η εμφανιση, σε ενα γηπεδο-εκκλησια.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #330 στις: Απρίλιος 25, 2014, 08:30:24 μμ »
Ντροπή δε θα πει τίποτα...χειρότερη εμφάνιση ομάδας δεν έχω δει..ακόμα και στη τέταρτη περίοδο που μπήκαμε με 20 + πόντους διαφορά κάναμε επιθέσεις στα 24 δευτερόλεπτα,και όλα έξω φυσικά..έλεος δηλαδή.Μέχρι και τα μισά της τρίτης περιόδου ήμουν εκνευρισμένος,στο τέλος με είχαν πιάσει τα γέλια..

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #331 στις: Απρίλιος 25, 2014, 08:33:21 μμ »
Κακά τα ψέματα χρειάζονται σοβαρές αλλαγές αν θέλει ο ΠΑΟ να πρωταγωνιστήσει πάλι σε ευρωπαικό επίπεδο.
Διαμαντίδης, Φώτσης, Μπατίστ είναι πλέον γερασμένοι. Κατά την γνώμη μου οι 2 τελευταίοι πρέπει να αποχωρήσουν.
Ο Κάρι παίζει όποτε τον φωτίσει ο θεός (κυριολεκτικά), ο Ούκιτς δεν έχει συνέλθει ακόμα από τον τραυματισμό, ο Μαυροκεφαλίδης είναι εξαιρετικά ασταθής και ο Λάσμε χωρίς Διαμαντίδη σε κέφια απλά δεν υπάρχει. Παππάς, Γιάνκοβιτς είναι ταλαντούχα παιδιά που θα ήθελαν έναν Ομπράντοβιτς να τους ξεπετάξει. Στον Γκιστ ρισπέκτ. Ο Τράκης μας παραμυθιάζει με χουλιγκανιλίκια αλλά είναι καβούριας. Άλλες εποχές βέβαια αλλά αν θέλει την ομάδα εκεί που ονειρεύεται πρέπει να πληρώσει. Αλλιώς να σωπαίνει. Για τον Φράγκι δεν έχω ξεκάθαρη άποψη ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #332 στις: Απρίλιος 25, 2014, 08:39:20 μμ »
Το θεμα δεν ειναι η εμφανιση μονο. Το θεμα ειναι η εμφανιση οταν παιζεις την προκριση σου στο φαιναλφορ.
Μεχρι χθες ελεγα οτι ακομα κι αν δεν περασουμε, με εναν ποιντ γκαρντ στη θεση του ουκιτς, εναν σουτερ (επιτελους) κι εναν σεντερ θα μπορουσαμε να κανουμε πολλα πραγματα του χρονου.
Εβλεπα ομως το μασιουλις να πεταει εξω την μπαλα σε επαναφορα και σκεφτομουνα οτι θελει ξηλωμα ολη η ομαδα και τον ομπραντοβιτς πισω.
Τη μεγαλυτερη περηφανια την ενιωσα στο φαιναλφορ της Πολης. Παιζαμε απεναντι στην πιο ισχυρη τσσκα ολων των εποχων, καναμε τα παντα οπως επρεπε και χασαμε. Οτι επρεπε ομως να γινει εγινε.
Ξαφνικα αρχισαν να συγκρινονται ο αλβερτης με μανωλοπουλο και πριφτη με τον ομπραντοβιτς.

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #333 στις: Απρίλιος 25, 2014, 10:46:29 μμ »

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #334 στις: Απρίλιος 25, 2014, 11:26:29 μμ »


Eχε χαρη που τελειωσε η χρονια,θα σε περιμενω στη γωνια του χρονου,και θα ποσταρω μονο για σενα αντιστοιχη φωτογραφια. :)
Φιλικα Χρηστος.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #335 στις: Απρίλιος 25, 2014, 11:54:33 μμ »
 :)
Eχε χαρη που τελειωσε η χρονια,θα σε περιμενω στη γωνια του χρονου,και θα ποσταρω μονο για σενα αντιστοιχη φωτογραφια. :)
Φιλικα Χρηστος.
Τα λέμε στους Τελικούς.... :)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #336 στις: Απρίλιος 26, 2014, 02:01:32 πμ »
Eίσαι όμως λίγο εκτός θέματος...είδες πως από τη στιγμή που τα παιχνίδια πήγαν στο 2-2, ότι υπήρχε μια σύμπνοια και μια κοινή θέληση να περάσουν και οι δύο...τελικά δεν πέρασε κανένας και μου ποστάρεις τον αχώνευτο τον Ρούντυ, γιατί? Άκυρο. Βαριέμαι να σου ποστάρω τον άλλον αχώνευτο, τον Τεόντοσιτς...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #337 στις: Απρίλιος 26, 2014, 09:15:00 πμ »
Δεν νομίζω οτι ειναι σωστο να χαίρεται κανένας με την αποτυχία του αλλου.
Καλο θα ήταν να είχαν καλύτερη εξέλιξη οι αγώνες,αλλα δυστυχως θα δούμε το final4 απο τον καναπέ μας.
Η αποτίμηση της σειράς των προημιτελικών,πάρ όλο το ίδιο αποτελεσμα(2-3),θεωρω οτι αφήνει διαφορετικό απόηχο σε καθε μια απο τις ομάδες μας.
Ο Παναθηναϊκός ειναι φανερό οτι έχει κοντυνει σαν ομαδα και η τεράστια φανέλα του ήταν αυτή που έφερε το παιχνίδι στα ίσα και υποχρέωσε τους Ρώσους να ζοριστουν για την πρόκριση.
Ένας Διαμαντιδης σε τραγική κατάσταση,όλη τη χρονια βεβαια,χωρίς ουτε ένα ικανό playmaker,με απίστευτα αστάθεις σουτερ,χωρίς βάθος πάγκου και μόνο,κατα τη γνώμη μου,2-3 "καλους" ψηλούς ,δεν ειναι δυνατόν να συγκροτήσουν ικανή ομαδα.Και βεβαια η αλλαγή προπονητή ουδεμία βοήθεια προσέφερε στην ομαδα,δεν ήταν ο Πεδουλακης το προβλημα.
Και η χθεσινή ήττα με κατεβασμένα τα χέρια,δηλώνει καθαρά οτι αυτή η ομαδα έκλεισε τον κύκλο της και χρειάζονται σημαντικές και πολλές αλλαγές για να μπορέσει να ξαναβρεί το ρόλο της σαν πρωταθλήτρια Ευρώπης.
Ο Ολυμπιακος στάθηκε συνολικά καλύτερα και ήταν πιο ανταγωνιστικός,απέναντι στην πιο φορμαρισμενη ομαδα της διοργάνωσης,την υποχρέωσε σε 2 καθαρές ήττες και πάλεψε και στο 5ο παιχνίδι,οσο μπορούσε.
Η άποψη μου ειναι οτι δείχνει περισσότερη υγεια σαν ομαδα,απλά,ειναι σαφές οτι δεν ειναι δυνατόν καθε χρονια το outsider,το χαμηλό μπατζετ,η ψυχή να κερδίζουν καλύτερα ρόστερ,πιο πλήρεις ομάδες,πιο ""πλούσιες" ομάδες.
Το κατάφερε δυο συνεχόμενες χρονιές,μπόρεσε και "έκλεψε" με τα αποθέματα ψυχής 2 τελικούς,αλλα δεν μπορει αυτός να γινει ο κανόνας.Χρειαζεται προσθήκες που θα βοηθήσουν και τα νέα παιδια που έχει,κι αυτή ειναι η περιουσία του,να γίνουν μεγάλοι παίκτες και που βεβαια θα βγάλουν κι απο την πλάτη του Σπανουλη την υποχρέωση να βγάζει παντα τα κάστανα απο τη φωτιά.
Ειναι σε καλύτερη μοίρα απο τον Παναθηναϊκό,αλλα,χρειάζεται κι αυτός διορθωτικές κινήσεις και χρήμα.

Ας ελπίσουμε να δούμε τελικούς πρωταθλήματος,χωρίς έκτροπα και με οσο περισσότερο μπάσκετ γίνεται!!!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #338 στις: Απρίλιος 26, 2014, 10:06:31 πμ »



και αλλοι αγαπησανε αλλα δεν κανουν κι ετσι
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Re: H γωνια των sports
« Απάντηση #339 στις: Απρίλιος 26, 2014, 01:44:13 μμ »
Τουλαχιστον ο Ολυμπιακος το παλεψε οσο μπορουσε. Αν ημουν φιλαθλος του, θα ενιωθα περηφανια. Παιξανε σκληρα και με ψυχη. Εκαναν το καλυτερο που μπορουσαν, απεναντι σε μια , συνολικα, καλυτερη ομαδα.
Ο Παναθηναικος μπηκε στο γηπεδο με τον κ@λο χθες...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.