Αποστολέας Θέμα: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ  (Αναγνώστηκε 92880 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:33:45 μμ »
Ηλία, μας αποστόμωσες, τί να πώ . . . .
Όσο για τα περί κανονισμών μάλλον κάτι έχεις μπερδέψει . . . .
Για να τερματιστεί η παντοκρατορία της Ferrari αν θέλεις να μάθεις άλλαξαν οι κανονισμοί.
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:37:06 μμ »
Ο Παναθηναικός πήρε το 20στο πρωτάθλημα και διασκέδασε στον Βέρτη ενώ ο Ολυμπιακός με Χιώτη και Λίντα!
 Ασχετο αλλα καλο. Μπακ του δε τοπικ ναου...
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:49:04 μμ »
Δηλαδη εσυ θες να κατσεις να σου πω τι εχει κανει η Φερραρι χρονια με χρονια για να σε πεισω? Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν, η Φερραρι ειναι μακραν η πιο ευνοημενη ομαδα. Αυτο ειναι ιστορικα αποδεκτο απο ολους.... Το να μου λες το αντιθετο δειχνει η πως ξερεις αλλα λογω οπαδισμου δεν βλεπειςη πως δεν ξερεις και δεν εχεις διαβασει για Φ1.....

Η παντοκρατορια της Φερραρι οφειλοταν κυριως στον κυριο Τοντ που εκανε οτι απολυτως ηθελε φιλε μου..... Ψαξε να δεις πως πριν λιγα χρονια με εισηγηση της Φερραρι τα μοτερ της Τογιοτα και χοντα που ηταν ακρως εκπληκτικα κριθηκαν ακυρα επειδη αλλαξαν οι κανονισμοι για οριο στροφων. Φυσικα μετα απο εισηγηση της Φερραρι.....

Απλα ολοι εσεις οι τιφοζι θελω να μου πειτε που ησασταν κρυμμενοι σε εποχες πριν Σουμαχερ. Που τοτε η ομαδα ηταν ενας περιγελος. Και δεν μιλαω για την 640/1! Πιο πριν.............

φιλικα

ελιο
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #123 στις: Ιούλιος 27, 2010, 08:46:02 μμ »
1.)
Δηλαδη εσυ θες να κατσεις να σου πω τι εχει κανει η Φερραρι χρονια με χρονια για να σε πεισω? Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν, η Φερραρι ειναι μακραν η πιο ευνοημενη ομαδα. Αυτο ειναι ιστορικα αποδεκτο απο ολους.... Το να μου λες το αντιθετο δειχνει η πως ξερεις αλλα λογω οπαδισμου δεν βλεπειςη πως δεν ξερεις και δεν εχεις διαβασει για Φ1.....
Μάλλον δεν πρόκειται να με πείσεις όχι εξαιτίας οπαδισμού, αλλά επειδή και εγώ έχω ασχοληθεί τόσο δα λιγουλάκι, ώστε να μπορώ να στηρίξω με επιχειρήματα τις θέσεις μου.

2.)
Το να μου λες το αντιθετο δειχνει η πως ξερεις αλλα λογω οπαδισμου δεν βλεπειςη πως δεν ξερεις και δεν εχεις διαβασει για Φ1.....
Φυσικά το δεύτερο !!!
Βλέπεις εγώ ακόμη και τώρα διαβάζω Burda και Σούπερ Κατερίνα και ασχολούμαι με το πλέξιμο, ενώ όλοι οι οπαδοί της McLaren ξεκοκαλλίζουν τα τεχνικά άρθρα των περιοδικών/ιστοσελίδων και είναι πάνω από καποιο CAD/CAM εμβαθύνοντας στις ΜΕΚ .

( Τώρα εξηγούνται ορισμένα πράγματα . . .
Είναι τόσο καλοί στα τεχνικά ζητήματα, αφού έκαναν ευαγγέλιο τον φάκελο με τις τεχνικές λεπτομέρειες της Ferrari . . . )

3.)
Η παντοκρατορια της Φερραρι οφειλοταν κυριως στον κυριο Τοντ που εκανε οτι απολυτως ηθελε φιλε μου..... Ψαξε να δεις πως πριν λιγα χρονια με εισηγηση της Φερραρι τα μοτερ της Τογιοτα και χοντα που ηταν ακρως εκπληκτικα κριθηκαν ακυρα επειδη αλλαξαν οι κανονισμοι για οριο στροφων. Φυσικα μετα απο εισηγηση της Φερραρι.....
Σωστά !!! Ο κύριος Todt έπαιρνε τηλ. τον Bernie, τους χρονομέτρες, τον αλυτάρχη , τον σαλεπιτζή, ώστε να μαγειρέψουν τα αποτελέσματα, καθώς και τις άλλες ομάδες να μη σανιδώνουν το γκάζι, για να παίρνει επί μία δεκαετία σερί τα πρωταθλήματα . . .
Άλλωστε η Ferrari, δεν είχε ποτέ ούτε αυτοκίνητο, ούτε τεχνικούς και αγωνιστικούς διευθυντές, ούτε οδηγούς, ούτε μηχανικούς, ούτε εξέλιξη, ούτε αεροδυναμική σήραγγα, ούτε τίποτα . . . .
Μόνο η McLaren, οι Γερμανοί και οι Ιάπωνες έχουν από αυτά, γι'αυτό και είναι οι μόνοι που κερδίζουν με το σπαθί τους αγώνες.  Όσοι άλλοι κερδίζουν, το κάνουν με πλάγιους τρόπους !

Απορίες . . . :

- Γιατί απαγορεύτηκαν οι δοκιμές εξέλιξης ?
 - Ποιόν έπληξε περισσότερο αυτό το μέτρο ?
 - Αφού η Ferrari είναι η πιο ευνοημένη ομάδα, γιατί ήταν στην αφάνεια επί 30 χρόνια ?


3.)
Απλα ολοι εσεις οι τιφοζι θελω να μου πειτε που ησασταν κρυμμενοι σε εποχες πριν Σουμαχερ. Που τοτε η ομαδα ηταν ενας περιγελος. Και δεν μιλαω για την 640/1! Πιο πριν.............
Ήμουν, είμαι και θα είμαι Ferrarista, και γενικότερα Ιταλόφιλος χωρίς να το κρύψω ποτέ.
Αγόραζα, αγοράζω και θα αγοράζω ιταλικά αυτοκίνητα, ότι και αν ακούγεται στις καφενειακού τύπου αυτοκινητιστικές αναζητήσεις, όσο καλή ή κακή φήμη έχουν.
Λυπάμαι που δε σε γνώρισα νωρίτερα, για να σου αποδείξω ότι δεν είμαι εφήμερος Ferrarista.
Άλλοι πηγαίνουν όπου φυσάει ο άνεμος . . . Σήμερα με τη McLaren, αύριο με την Toyota, μεθαύριο . . .who knows . . .

....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #124 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:09:46 μμ »
Μην το πατε επι προσωπικου ρε παιδες.
Ωραια κοντριτσα εχουμε, μην χαλασει!

Παντως οι μονοι που δεν αποδεχονται οτι η πιο ευνοημενη ομαδα ειναι μακραν η Φερραρι ειναι καποιοι οπαδοι της.
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #125 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:24:18 μμ »
Μην το πατε επι προσωπικου ρε παιδες.
Ωραια κοντριτσα εχουμε, μην χαλασει!

Συμφωνώ και επαυξάνω.
Δεν έχω καμία τέτοια πρόθεση.-

Παντως οι μονοι που δεν αποδεχονται οτι η πιο ευνοημενη ομαδα ειναι μακραν η Φερραρι ειναι καποιοι οπαδοι της.
Οι ίδιες ισχύουν και για σένα . .  .

Απορίες . . . :

- Γιατί απαγορεύτηκαν οι δοκιμές εξέλιξης ?
 - Ποιόν έπληξε περισσότερο αυτό το μέτρο ?
 - Αφού η Ferrari είναι η πιο ευνοημένη ομάδα, γιατί ήταν στην αφάνεια επί 30 χρόνια ?
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #126 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:34:10 μμ »
H απαντηση που θελεις να ακουσεις ειναι οτι οι δοκιμες απαγορευτηκαν για να μην εξελιξουν τα αυτοκινητα τους οι αντιπαλοι της McLaren και ετσι επληγει περισσοτερο η Φερραρι που θα δοκιμαζε καποια καινουργια πραγματα. Η μονη αληθεια ειναι οτι οι απατεωνες της Scuderia κοροιδεψαν παλι τους θεσμους και τους κανονες κανοντας δοκιμες εξελιξης ενω τις παρουσιαζαν για παρουσιασεις στον Τυπο...

Και μια ακομη επιδειξη fair play και ατιμωρησιας της Scuderia...
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/Nl5aMMRgTEk" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Nl5aMMRgTEk" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Παρατηρηστε πως πανηγυριζουν στα pit που πεταξαν εξω τον Lewis!!! Ετσι...
Ξανα μπραβο Ferrari.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2010, 09:57:37 μμ από alexisvas »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #127 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:58:41 μμ »
Φιλε Παντσο......

Αν ησουν φερραριστα δεν το ξερω, Ομως πρεπει να παραδεχθεις οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των οπαδων της Φερραρι εμαθαν και ασχοληθηκαν στην μετα σουμαχερ εποχη.... Με αυτους εγω γελαω! Οταν με την φερραρι γελαγαν οι παντες τοτε ολοι αυτοι οι φανατικοι γνωστες που ηταν? Και για αυτο ειπα πριν την 640/641. Εμενα με χαλαει (και δεν μιλαω προσωπικα) να ακολουθεις κατι οταν αυτο κερδιζει και μετα τιποτα.... Ολοι ειναι μπαρτσελονα, μετα ολοι Ρεαλ, ολοι τωρα ειναι μακλαρεν, κτλ....

Επειδη εισαι τιφοζι θα σου πω κατι που εχω ξαναγραψει......Απεχθανομαι την φερραρι οχι γιατι δεν εχει κατασκευασει θεικα αυτοκινητα...την απεχθανομαι γιατι οι ιταλοι για τουλαχιστον 20 χρονια δινοντας βαση μονον εκει εχουν κυριολεκτικα βιασει τις αγαπημενες μου Αλφα και Λαντσια. Οταν η Αλφα εβγαζε την tipo159, P3, bimotore o entzo ετρωγε τορτελινια με μοτσαρελλα :P . Ελεος ποια με ολη αυτη την διαφημιση, τις μπλουζες, τα αλογα και ολο αυτο το τραγικο μαρκετινγκ.

Εγω δεν κοιταω σημαιες..Εξεταζω μηχανολογια, σχεδιαση και πολλα αλλα...... Ο αγαπημενος μου οδηγος ηταν ο σεννα και μετα ο Ζιλ βιλνεβ. Εχω διαβασει απειρες φορες για το πως ο νουβολαρι το 35 ξεφτιλισε στο Ρινγκ τις W25 με την αρχαια P3. Ιταλικο αυτοκινητο κερδισε.....

Δεν σου ειπα πως ειπα οπαδος της Μακλαρεν γιατι δεν ειμαι. Τις Λοτους υποστηριζα οταν ξεφτιλιζαν τα φερραρι που ειχαν και 200 αλογα παραπανω. Με τον κολιν τσαπμαν ημουν και τα δημιουργηματα του..... Εσυ υπεθεσες ομως πως ειμαι και για αυτο κανεις λαθος.

 Η μακλαρεν ειναι ευνοημενη ομαδα. Φυσικα! Οπως και ηταν και η σιχαμενη γουιλιαμς. Και αυτο που ειπα για τα μοτερ της τογιοτα και της χοντα ψαξτο να δεις πως ισχυει

Στο ξαναλεω παντως.......Αυτα που εγιναν στην σουμαχερ εποχη δεν εχουν ξαναγινει ποτε. Δεν ειναι δυνατον να αλλαζουν αποτελεσματα, να πηγαινει ο γερμανος ν απεφτει πανω σε χιλ, βιλνεβ και να μην τιμωρειται. Να κανει εγκηλματικο κλεισιμο σε φρεντσεν και τιποτα.....Να αλλαζουν οι κανονισμοι αναλογως στο πως βολευει το μαρανελλο. Εχουν γινει τα αισχη και πρεπει αφου ξερεις και λες πως εισαι αντικειμενικος να βγαλεις τα κοκκινα γιαλια και να τα παραδεχθεις! Η φερραρι ειχε αυτοκινητο κυριως απο αγγλους μηχανικους και σχεδιαστες επι μια δεκαετια! Ομως καποια πρωταθληματα που πηρε τα εχει παρει τσατσικα.......Δεν θα επρεπε να τα εχει παρει!

Παντα φιλικα χωρις ιχνος ειρωνειας......


ελιο
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #128 στις: Ιούλιος 27, 2010, 10:27:18 μμ »
H απαντηση που θελεις να ακουσεις ειναι οτι οι δοκιμες απαγορευτηκαν για να μην εξελιξουν τα αυτοκινητα τους οι αντιπαλοι της McLaren και ετσι επληγει περισσοτερο η Φερραρι που θα δοκιμαζε καποια καινουργια πραγματα. Η μονη αληθεια ειναι οτι οι απατεωνες της Scuderia κοροιδεψαν παλι τους θεσμους και τους κανονες κανοντας δοκιμες εξελιξης ενω τις παρουσιαζαν για παρουσιασεις στον Τυπο...

Και μια ακομη επιδειξη fair play και ατιμωρησιας της Scuderia...

Παρατηρηστε πως πανηγυριζουν στα pit που πεταξαν εξω τον Lewis!!! Ετσι...
Ξανα μπραβο Ferrari.


Επιμένεις να απαντάς σε ερωτήματα που εσύ ο ίδιος θέτεις . . .
Δεν περιμένω να ακούσω τίποτα παραπάνω, από συγκεκριμένες απαντήσεις σε συγκεκριμένα ερωτήματα που έχω θέσει εδώ και πολλά post .-

Όλα τα άλλα, μου φαίνονται ώς προσπάθεια αποπροσανατολισμού.
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #129 στις: Ιούλιος 27, 2010, 10:34:43 μμ »
ΟΚ συγγνωμη που οι οποιες απαντησεις μου δεν σε ικανοποιουν. Ομως ΔΕΝ εκπροσωπω ουτε υποστηριζω τη Mclaren.
Συμπαθω τον Χαμιλτον και σιχαινομαι Φεραρι κ Αλονσο.
Επισης δεν θα κατσω να υπερασπιστω την καθε μαμαμια του Λιουης.
Βλεποντας τα βιντεακια που ποσταρα για την σπουδαια Φεραρι κ τον αδαμαντινο Φερναντο πως ενιωσες? Αδικημενος?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2010, 10:42:49 μμ από alexisvas »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #130 στις: Ιούλιος 28, 2010, 12:02:23 πμ »
1.
ΟΚ συγγνωμη που οι οποιες απαντησεις μου δεν σε ικανοποιουν. Ομως ΔΕΝ εκπροσωπω ουτε υποστηριζω τη Mclaren.

Μαααα..... δε μου απάντησες σε κανένα από αυτά που έθεσα . . .

2.
Συμπαθω τον Χαμιλτον και σιχαινομαι Φεραρι κ Αλονσο.

Αναφαίρετο δικαίωμά σου.
Αυτό όμως δε σε κάνει καθόλου αντικειμενικό . . .

3.
Επισης δεν θα κατσω να υπερασπιστω την καθε μαμαμια του Λιουης.

Παρομοίως, αλλά αντίστροφα . . .

4.
Βλεποντας τα βιντεακια που ποσταρα για την σπουδαια Φεραρι κ τον αδαμαντινο Φερναντο πως ενιωσες? Αδικημενος?

Αδαμάντινος ? Δεν ξέρω ποιανού άποψη είναι, πάντως δική μου όχι . . .
Σπουδαία ? ΝΑΙ, αναμφισβήτητα, όσο και αν σε βρίσκει αντίθετο . . .
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #131 στις: Ιούλιος 28, 2010, 12:03:49 πμ »
1.)
Φιλε Παντσο......
....Ομως πρεπει να παραδεχθεις οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των οπαδων της Φερραρι εμαθαν και ασχοληθηκαν στην μετα σουμαχερ εποχη....

Συμφωνώ (σχεδόν) απόλυτα(ίσως όχι η συντριπτική, αλλά σίγουρα ένα σεβαστό ποσοστό...).

2.)
.... Με αυτους εγω γελαω! Οταν με την φερραρι γελαγαν οι παντες τοτε ολοι αυτοι οι φανατικοι γνωστες που ηταν? Και για αυτο ειπα πριν την 640/641. Εμενα με χαλαει (και δεν μιλαω προσωπικα) να ακολουθεις κατι οταν αυτο κερδιζει και μετα τιποτα.... Ολοι ειναι μπαρτσελονα, μετα ολοι Ρεαλ, ολοι τωρα ειναι μακλαρεν, κτλ....

Εγώ δεν γελώ απλά, αλλά ξεκαρδίζομαι !
Απεχθάνομαι τέτοιου είδους ανθρώπους που άγονται και φέρονται, ανάλογα με τις επιταγές των καιρών.
Εγώ τουλάχιστον, υποστήριζα τις ιταλικές εταιρείες (με επιχειρήματα) και θα συνεχίσω να το κάνω, μέχρι αυτές να πάψουν να υπάρχουν .-
Γεννήθηκα στα πέτρινα χρόνια των Ferrari, αλλά για μένα δεν έπαιξε απολύτως κανένα ρόλο . . .

3.)
Επειδη εισαι τιφοζι θα σου πω κατι που εχω ξαναγραψει......Απεχθανομαι την φερραρι οχι γιατι δεν εχει κατασκευασει θεικα αυτοκινητα...την απεχθανομαι γιατι οι ιταλοι για τουλαχιστον 20 χρονια δινοντας βαση μονον εκει εχουν κυριολεκτικα βιασει τις αγαπημενες μου Αλφα και Λαντσια.

Το ότι η Fiat έχει κάνει τραγικά λάθη, είναι αναμφισβήτητο.-
Δεν φταίει όμως η Ferrari γι'αυτό . . .
Επέτρεψέ μου, αλλά νομίζω πως η λέξη "απεχθάνομαι" είναι τουλάχιστον άδικη . . .
Όσον αφορά στις άλλες 2 ιστορικότατες εταιρείες, η αλήθεια είναι πως δεν τους έχουν δώσει τη δέουσα προσοχή και οφείλω να συμφωνήσω μαζί σου.
Νομίζω όμως πως (ειδικά για την Alfa), θα αντιστραφούν τα πράγματα το επόμενο διάστημα.

4.)
.... Οταν η Αλφα εβγαζε την tipo159, P3, bimotore o entzo ετρωγε τορτελινια με μοτσαρελλα :P . Ελεος ποια με ολη αυτη την διαφημιση, τις μπλουζες, τα αλογα και ολο αυτο το τραγικο μαρκετινγκ.

Υπερβολικά γλαφυρό, αλλά αληθινό . . .
Το κακό με το marketing όμως που είναι?
Μάλλον δεν έχεις παρατηρήσει, το αισχρό γερμανικό marketing ...
Αν αυτοί είχαν την ιστορία και τις επιτυχίες των Ιταλών, θα μας τα είχαν κάνει τούμπανα (sic) . . .
Εδώ μας τα έχουν κάνει τσουρέκια ( ξανά sic) με κάτι εταιρειούλες του κwλου, οι οποίες θέλουν να λέγονται sport κατασκευαστές, με τα SUV τους να φιγουράρουν περήφανα στις βιτρίνες, και μάλιστα με κινητήρες ταπεινής καταγωγής . . .

5.)
Εγω δεν κοιταω σημαιες..Εξεταζω μηχανολογια, σχεδιαση και πολλα αλλα...... Ο αγαπημενος μου οδηγος ηταν ο σεννα και μετα ο Ζιλ βιλνεβ. Εχω διαβασει απειρες φορες για το πως ο νουβολαρι το 35 ξεφτιλισε στο Ρινγκ τις W25 με την αρχαια P3. Ιταλικο αυτοκινητο κερδισε.....

Δεν σου ειπα πως ειπα οπαδος της Μακλαρεν γιατι δεν ειμαι. Τις Λοτους υποστηριζα οταν ξεφτιλιζαν τα φερραρι που ειχαν και 200 αλογα παραπανω. Με τον κολιν τσαπμαν ημουν και τα δημιουργηματα του..... Εσυ υπεθεσες ομως πως ειμαι και για αυτο κανεις λαθος.

Ούτε εγώ κοιτώ σημαίες.
Τυγχάνει η δική μου φιλοσοφία και άποψη να ταυτίζεται με τις ιταλικές και όχι με άλλες κατασκευές. . .
Αν με νικούσε η Lotus, θα στεναχωριόμουν, αλλά θα σεβόμουν έναν γνήσιο αγωνιστικό κατασκευαστή.
Θα υποκλινόμουν στον Colin, επειδή γνωρίζω ότι δεν απόκλινε ούτε χιλιοστό από τις αρχές και πεποιθήσεις του.
(Άλλωστε δεν υπάρχει δυναμικό υποκατάστατο του βάρους . . .)
Τους τυχάρπαστους γυρολόγους, όμως δεν μπορώ να τους σεβαστώ, ειδικά όταν μιλούν για ηθική και ιστορία. . .

6.)
Η μακλαρεν ειναι ευνοημενη ομαδα. Φυσικα! Οπως και ηταν και η σιχαμενη γουιλιαμς. Και αυτο που ειπα για τα μοτερ της τογιοτα και της χοντα ψαξτο να δεις πως ισχυει

Αυτό όμως, δεν το έγραψες με εξίσου σαφή τρόπο νωρίτερα...
Άφησες να εννοηθεί, πως η Ferrari είναι η μόνη ομάδα που ευνοείται . . .
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, εάν εννοείς πως όλες οι ομάδες ευνοούνται αναλόγως την εποχή.
Αλλά, θεωρώ αν μή τι άλλο, τουλάχιστον αυθαίρετη,ανώριμη και επιφανειακή την άποψη πως μόνο η Ferrari ευνοείται.

7.)
Στο ξαναλεω παντως.......Αυτα που εγιναν στην σουμαχερ εποχη δεν εχουν ξαναγινει ποτε. Δεν ειναι δυνατον να αλλαζουν αποτελεσματα, να πηγαινει ο γερμανος ν απεφτει πανω σε χιλ, βιλνεβ και να μην τιμωρειται. Να κανει εγκηλματικο κλεισιμο σε φρεντσεν και τιποτα.....Να αλλαζουν οι κανονισμοι αναλογως στο πως βολευει το μαρανελλο. Εχουν γινει τα αισχη και πρεπει αφου ξερεις και λες πως εισαι αντικειμενικος να βγαλεις τα κοκκινα γιαλια και να τα παραδεχθεις! Η φερραρι ειχε αυτοκινητο κυριως απο αγγλους μηχανικους και σχεδιαστες επι μια δεκαετια! Ομως καποια πρωταθληματα που πηρε τα εχει παρει τσατσικα.......Δεν θα επρεπε να τα εχει παρει!

Ήμουν από τους λίγους, οι οποίοι δεν ήθελαν τον Σουμάχερ στην Ferrari, γιατί τον θεωρούσα ανήθικο (άσχετα με το αν είναι ή όχι ικανός οδηγός).-
Ομοίως δεν ήθελα ούτε τον Αλόνσο, γιατί τον θεωρούσα κλαψιάρη και ανέντιμο(άσχετα με το αν είναι ή όχι ικανός οδηγός).-
Αλλά βλέπεις δε με ρώτησαν εκεί στη Scuderia . . .


8.)
Στο ξαναλεω παντως.......Αυτα που εγιναν στην σουμαχερ εποχη δεν εχουν ξαναγινει ποτε. Δεν ειναι δυνατον να αλλαζουν αποτελεσματα, να πηγαινει ο γερμανος ν απεφτει πανω σε χιλ, βιλνεβ και να μην τιμωρειται. Να κανει εγκηλματικο κλεισιμο σε φρεντσεν και τιποτα.....

Νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο ...
Τα γεγονότα των τελευταίων ετών, μάλλον σε διαψέυδουν .
Εκτός αν νομίζεις πως τα τελευταία πρωταθλήματα, ήταν πεντακάθαρα . . .


9.)
.....Να αλλαζουν οι κανονισμοι αναλογως στο πως βολευει το μαρανελλο. Εχουν γινει τα αισχη και πρεπει αφου ξερεις και λες πως εισαι αντικειμενικος να βγαλεις τα κοκκινα γιαλια και να τα παραδεχθεις!

Διαφωνώ κάθετα.
Εκτός αν δεχθούμε όλοι, ότι άλλαξαν κατα καιρούς οι κανονισμοί προς όφελος και άλλων ομάδων.
Αυτή τη μονομερή επίθεση, λυπάμαι, αλλά τη βρίσκω άστοχη.

10.)
Η φερραρι ειχε αυτοκινητο κυριως απο αγγλους μηχανικους και σχεδιαστες επι μια δεκαετια!

Κανείς και πουθενά δεν υποστήριξε πως η ομάδα απαρτίζεται αποκλειστικά από Ιταλούς!
Πώς θα μπορούσε άλλωστε μια ομάδα 500 ανθρώπων, να είναι αμιγώς ιταλική?
Ή μήπως οι γερμανικές είναι γερμανικές, κ.ο.κ. . . . ?


11.)
Ομως καποια πρωταθληματα που πηρε τα εχει παρει τσατσικα.......Δεν θα επρεπε να τα εχει παρει!

Στο σπίτι του κρεμασμένου, δεν μιλούν για σχοινί . . .
(ξέρω, ξέρω επαναλαμβάνομαι . . .)

12.)
Παντα φιλικα χωρις ιχνος ειρωνειας......

Παρομοίως, Pancho
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #132 στις: Ιούλιος 28, 2010, 12:14:36 πμ »
Ο Ρορυ είναι Νοτιαφρικάνος και ο Δημήτρης Ελληνας.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #133 στις: Ιούλιος 28, 2010, 12:44:17 πμ »
Για μένα Ferrrari=λοβιτούρα.....από ιδρύσεως της F1..... :smt039


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #134 στις: Ιούλιος 28, 2010, 10:55:50 πμ »
Καλημερα.........

Νομιζω φιλε Παντσο πως υπερασπιζεσαι την Φερραρι εναντι ολων των πανισχυρων συμφεροντων και αγγλοσαξωνικων βιομηχανιων.......  :o

Τα πραγματα δεν ειναι ετσι......... Εξηγουμαι.

Μπορεις να μου εξηγησεις γιατι δεν φταιει η Φερραρι για τα τραγικα λαθη που εχει κανει η φιατ? Φυσικα και φταιει και ο Ανιελι και ο ντι μοντετζεμολο..... Αυτοι διαχειριζονται την ιταλικη βιομηχανια και οι δυο τους εχουν πολλυ καλες σχεσεις με την φερραρι. Ο δευτερος εχει διατελεσει και προεδρος. Οποτε το να προτιμαται στο μοιρασμα του μπατζετ κατα 95% η Φερραρι και να δινονται ψιχουλα σε ολες τις αλλες εταιρειες πιστευω πως ειναι και λαθος του ιταλικου μανατζμεντ/ μανατζμεντ φερραρι. Και ασε τα αυτοκινητα παραγωγης..... Γιατι κοπηκε απο τα ραλλυ η Λαντσια? Μαμουσε και εδερνε! Γιατι κοπηκε απο το τουρισμου η Αλφα? και αυτη μαμουσε! Εξηγησε μου σε παρακαλω..... Εγω αν ημουν πραγματικος τιφοζι θα ντρεπομουν.

Μιλας για Γερμανικο μαρκετινγκ..........Σε παρακαλω δειξε μου την Μπουτικ της μερσεντες που ειναι στην Αθηνα να παμε μαζι να σου παρω ενα καπελακι δωρο. Κανεις λαθος για το αισχρο γερμανικο μαρκετινγκ. Υπαρχει δεν λεω.....Ολες οι εταιρειες κανουν. Το να μιλαμε ομως για μπουτικ Φερραρι στο κολωνακι ε εκει παραπαει. Και φυσικα μπορεις να παρεις απο κυπελο καφε μεχρι τιμονι ρεπλικα......ΟΥΑΟΥ! :vom:και δεν ειναι μονον αυτο.....Το θεμα με την φερραρι ειναι οτι λανσαρει και εναν τροπο ζωης συγκεκριμενο η εταιρεια...... Αν εχεις διαβασει ξερεις τι λεω. Αυτος ο τροπος πεθανε στα 50'ς Αν θες να εισαι ξεχωριστος ποια παρε Ζοντα!

Ολες οι μεγαλες ομαδες λογω εποχης εχουν ευνοηθει..φυσικο. Ομως αυτο με την Φερραρι ξεπερνα καθε οριο.....Λες οτι υπερβαλλω.... Δεν πηγε ο σουμι να πεσει πανω σε χιλ και βιλνεβ? Τραγικο! Τιμωρηθηκε κανεις? ΟΧΙ... Δεν εριξε τον φρεντσεν εκτος πιστας ηθελλημενα? Τιμωρηθηκε κανεις? ΟΧΙ. Το 2006 δεν σταματησε στα δοκιμαστικα ο Σουμι στη Ρασκας στο Μοντε καρλο εμποδιζοντας τους παντες? Τιμωρηθηκε κανεις? ΟΧΙ. Το 1999 στην Μαλαισια ενω ο Ιρβαιν και ο Σουμι ακυρωθηκαν για παρανομα βοηθηματα και τους αφαιρεθηκαν οι βαθμοι γιατι μετα απο εφεση ξαναπηραν τους βαθμους, κανονικα και η ΦΙΑ ανακοινωσε πως εκανε λαθος στις μετρησεις και πως τα βοηθηματα ηταν κανονικα. Και ενταξει αυτο...Γιατι στον επομενο αγωνα τα αλλαξαν αυτα τα βοηθηματα και ξαναεβαλαν τα προηγουμενα? Η νικη ομως καταχωρηθει! Θες να πουμε για αλλαγη αποτελεσματων? Αστο καλυτερα....... Στο Σιλβερστον το 98 που πηρε ποινη που δεν εκτελεσε ποτε? Ο Σουμι.....Μπορω να γραφω ωρες..... Ειμαστε οπαδοι της Φερραρι αλλα μην τα βλεπουμε και ολα ισωμα.

Το αν θεωρουσες τον Σουμαχερ ανηθικο σε τιμα! Ηταν και συνεχιζει να ειναι. Οπως και ειναι μεσα στο ΤΟΠ 10 ολων των εποχων. Ομως και το ξερεις πολυ καλα αν δεν ηταν ο Σουμαχερ στην Φερραρι δεν θα ειχες παρει ουτε ενα πρωταθλημα. Και κατι η φοβερη του οδηγικη ικανοτητα, κατι τα τσατσιλικια....Να σου η φερραρι..... :D

Καμμια ομαδα δεν ειναι αμιγως ιταλικη, αγγλικη, κτλ. Ομως η Φερραρι εν αντιθεσει με αλλες ομαδες πουλαει φυκια και μεταξωτες κορδελες για την Ιταλικη ομαδα, για την ιταλικη αγωνιστικη κουλτουρα ;D, για το Αφηνιασμενο αλογο, κτλ..... Πες μου εναν Ιταλο αεροδυναμιστη που σχεδιασε τα μονοθεσια που επαιρναν πρωταθληματα...Εναν ιταλο αγωνιστικο διευθυντη? Εναν ιταλο κινητηρων εκτος απο τον Ντομενικαλι? Πως ειναι δυνατον να υπερασπιζεται καποιος μια Ιταλικη ομαδα που τα αυτοκινητα της κατασκευαζονται στην Αγγλια, σχειδασμενα απο αγγλους σχεδιαστες και φτιαγμενα απο αγγλους μηχανικους........Απαντησε μου σε παρακαλω. Τωρα αν ειναι αυτος που αλλαζει τα λαστιχα Ιταλος παω πασσο.......

Πες μου επισης κατα την διαρκεια της ιστοριας μια μεγαλη τεχνολογικη καινοτομια που παρουσιασε Η φερραρι και αλλαξε τον τροπο σχεδιασης και κατασκευης των μονοθεσιων και της αυτοκινησης γενικοτερα......Οι αγγλοι παντα ηταν πιο μπροστα σε αυτα και συνεχιζουν να ειναι....Μοτερ πισω, δισκοφρενα, μονοκοκ, ανθρακονηματα, τουρμπο, Ground effect;

Επισης μιλας για τις επιτυχιες των Ιταλων στα μηχανοκινητα......Εχουν! Ομως και οι αλλοι εχουν ισως τις ιδιες και ακομη περισσοτερες........

Θες να μιλαμε για Μερσεντες με W25, W125, W154, W196..... Μπραμπαμ μπε-εμ-βε? Ρενω? χοντα με τα θεικα μοτερ της? Για φορντ με το αιθαλες Κοσγουρθ μοτερ? Για Λοτους? Αστο καλυτερα......

Αυτα.........

Φιλικα....παντοτε

Ελιο


 
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 28, 2010, 01:05:29 μμ »
Πάντως Ηλία σίγουρα δεν περιμενεις να "απολογηθούμε" για ότι έκανε ο ακατανόμαστος σαν οδηγός της ΒΕΝΝΕΤΟΝ (πρώην Τολεμαν) στον Χιλ. Ούτε και να θεωρήσουμε σαν εύννοια προς την Φερράρι τη μη τιμωρία του.

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 28, 2010, 01:32:56 μμ »
Με την Μπενετον το εκανε μια φορα....Με την Φερραρι το εχει κανει αρκετες φορες φιλε gracellin.....

Elio  ;)
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #137 στις: Ιούλιος 28, 2010, 06:24:07 μμ »
Παρομοίως με 'σένα, θα μπορούσα να γράφω επί ώρες παραθέτοντας άρθρα, αποσπάσματα video, ιστοσελίδες όπου αναφέρονται, team orders, χρόνοι, τεχνικά άρθρα , αποκλεισμοί και ότι άλλο μπορεί να βάλει ο νούς σου, σχετικά με εταιρείες που  θεωρούνται άσπιλες . . .
Δε νομίζω ότι θα εξυπηρετούσε την κουβέντα και ούτε είναι ο σκοπός του forum αυτός.

Με βάση τη συλλογιστική σου όμως :
 - Αφού χωρίς τον Σουμαχερ η Ferrari δε θα είχε πάρει πρωτάθλημα, τότε χωρίς τον Senna και τον Hakinen, η McLaren θα ήταν ένα τοπικό βουλκανιζατέρ περιορισμένων δυνατοτήτων . . .
 - Αφού η Ferrari δεν αξίζει επειδή δεν είναι αμιγώς ιταλική, τότε δεν ομοίως αξίζει καμία άλλη ομάδα για τον ίδιο ακριβώς λόγο .
Ομοίως θα πρέπει ΌΛΟΙ να πάψουμε να υποστηρίζουμε την ομάδα μας , διότι δεν απαρτίζεται ΜΟΝΟ από Έλληνες και ακόμη αυτοί οι λίγοι που υπάρχουν, δεν είναι γέννημα-θρέμα της ομάδος από τα τσικό . . . .

Αφού λοιπόν δεν έχετε τίποτα να ζηλέψετε από την Ferrari, γιατί καταδικάστηκε η McLaren  για βιομηχανική κατασκοπεία ? ? ?
Αν δεν ήταν η χαϊδεμένη του Bernie, θα είχε αποκλειστεί δια παντός, μετά το μεγαλύτερο -ever- σκάνδαλο στην F1.

Όσο για τα υπόλοιπα σου έχω ήδη απαντήσει σε προηγούμενα post, αλλά δεν έλαβα απάντηση σε κανένα . . .
Αν κάνεις τον κόπο να τα ξαναδιαβάσεις, θα δείς και εσύ ότι η πιο ανέντιμη ομάδα είναι η McLaren διαχρονικά και ότι όσες λοβιτούρες έχει κάνει μόνη της, δεν έχουν κάνει όλες οι ομάδες μαζί !

Φιλικά
Pancho


υ.γ. Ευχαριστώ, αλλά δεν θα πάρω ...
. . . σου επιστρέφω το καπέλο 
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #138 στις: Ιούλιος 28, 2010, 06:43:24 μμ »
Και εγω φιλε Παντσο δεν βλεπω να απαντας σε κανενα απο τα θεματα που εθεσα......

Τωρα αν νομιζεις πως απαντας λεγοντας πως μου επιστρεφεις το καπελο στο ζητημα του ιταλικου μαρκετινγκ εγω παω πασσο......

Σου εθεσα ζητηματα και ειδικα για την Φερραρι και γενικα για αυτον τον μυθο που εχει χτιστει και εσυ μου απαντας χτυποντας την Μακλαρεν. Σου ειπα εγω κατι για την Μακλαρεν? Δεν νομιζω........

Ειπα εγω οτι δεν αξιζει η Φερραρι επειδη δεν ειναι αμιγως ιταλικη? Ειπα οτι ειναι παραξενο να υποστηριζεται μια ομαδα σαν το καμαρι της Ιταλικης αυτοκινητοβιομηχανιας ενω κανενας ιταλος δεν συμμετεχει στην σχεδιαση/κατασκευη.

Μου απαντησες για τις καινοτομιες που εχει παρουσιασει η φερραρι? οχι.

Πιστευα πως μπορω να συζητησουμε με επειχηρηματα γιατι σημασια εχει να διαφωνεις εποικοδομιτικα.....

Δεν βλεπω να γινεται αυτο......

οποτε

FORZA FERRARI, FORZA ITALIA......

elio
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: FORMULA 1 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΦΕΤΟΣ
« Απάντηση #139 στις: Ιούλιος 28, 2010, 07:15:47 μμ »
Και εγω φιλε Παντσο δεν βλεπω να απαντας σε κανενα απο τα θεματα που εθεσα......

Τωρα αν νομιζεις πως απαντας λεγοντας πως μου επιστρεφεις το καπελο στο ζητημα του ιταλικου μαρκετινγκ εγω παω πασσο......

Σου εθεσα ζητηματα και ειδικα για την Φερραρι και γενικα για αυτον τον μυθο που εχει χτιστει και εσυ μου απαντας χτυποντας την Μακλαρεν. Σου ειπα εγω κατι για την Μακλαρεν? Δεν νομιζω........

Ειπα εγω οτι δεν αξιζει η Φερραρι επειδη δεν ειναι αμιγως ιταλικη? Ειπα οτι ειναι παραξενο να υποστηριζεται μια ομαδα σαν το καμαρι της Ιταλικης αυτοκινητοβιομηχανιας ενω κανενας ιταλος δεν συμμετεχει στην σχεδιαση/κατασκευη.

Μου απαντησες για τις καινοτομιες που εχει παρουσιασει η φερραρι? οχι.

Πιστευα πως μπορω να συζητησουμε με επειχηρηματα γιατι σημασια εχει να διαφωνεις εποικοδομιτικα.....

Δεν βλεπω να γινεται αυτο......


Σε όλα τα προηγούμενα posts (πλην του τελευταίου) σου απαντούσα παράγραφο προς παράγραφο, κάτι που δεν έκανες σε καμία φάση εσύ .

Από το post #91 θέτω συγκεκριμένα ερωτήματα τα οποία δεν απαντήθηκαν από κανέναν
(σε εκείνη τη φάση βέβαια, μιλούσαμε με τον φίλο alexisvas. . .)

Στις προηγούμενες δημοσιεύσεις μου, είχα το θάρρος να παραδεχθώ ορισμένα πράγματα και να συμφωνήσω μαζί σου, κάτι που εσύ δεν έκανες,  ακόμη και όταν τα στοιχεία ήταν αδιάσειστα.
Το μόνο που εισέπρατα από την πλευρά σου ήταν απέχθεια προς τη Ferrari και επιλεκτική μνήμη για τις άλλες ομάδες.

οποτε
FORZA FERRARI, FORZA ITALIA......

elio

Είδες που τελικά, μας ενώνουν περισσότερα, από αυτά που μας χωρίζουν ?   ;D


υ.γ. Σου επιστρέφω το καπέλο, ώς σχόλιο με ειρωνική απόχρωση από την πλευρά σου,
σχόλιο το οποίο νομίζω πως θα μπορούσε να λείπει από την κουβέντα μας . . .
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....