Αποστολέας Θέμα: AthinaFair 2009  (Αναγνώστηκε 43398 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 06:30:16 μμ »
Όπως πάντα, οι έρωτες έρχονται από εκεί που δεν το περιμένεις ;D ;D ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 09:36:27 μμ »
Μου άρεσε πολύ το workshop στο περίπτερο της Γιέγκερ. Επίσης μου άρεσε και το lange 31 με, μαντέψτε πόσες μέρες pr...:o΄
Πλέον αντιπροσωπευεται και η Νομος.
Πολλές απουσίες αλλά δεν βαριέσαι, εάν τα θέλετε όλα να πάτε στην Βασιλεία και όχι στο Μαρούσι.
Υσ. Το κοντίκι δεν το είδα μεσιέ Δημήτρη.

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 10:25:42 μμ »
η πρωτη εκθεση,με αυτο το αντικειμενο, που παρακολουθησα
με αφησε ικανοποιημενο κ απο πλευρας περιεχομενου κ απο
πλευρας οργανωτικης!!  =D> =D>

πολλες ευχαριστιες στους υπευθυνους του φορουμ για την προσκληση!!! :respect:
το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:14:54 πμ »
πολύ καλή έκθεση αν και ελειπαν για εμάς τους φτωχούς συγγενείς αρκετά ονόματα (από Ω, bell & ross μέχρι φυσικά VC, PP και AP). θα ήθελα την επόμενη φορά μια πιο συγκεκριμένη πορεία να ακολουθείται (με κάποια τόξα ίσως) ώστε ο επισκέπτης να βλέπει με τη σειρά όλες τις εταιρείες (έχετε πάει στο IKEA???). μου άρεσε πάρα πολύ ο πολύ κατατοπιστικός κατάλογος της IWC που συνοδευόταν και από τιμές στην Ελλάδα!!! δεν μου άρεσαν πάλι από κοντά τα καινούργια aquatimer... (κάτι μου λέει οτι σε λίγα χρόνια τα παλιά aqua τύπου Τι 2000 m θα γίνουν συλλεκτικά και θα μοσχοπουλιούνται). Τι πράμα αυτό με την Panerai??όλος ο κόσμος εκεί ήταν!!! πάντως οι μπαγάσηδες τι κάσες φτιάχνουνε??? και τα 10ημερα πλέον είναι τρέλα!!!!

PS: το δωράκι-τεύχος από το chronos oro γιατί ήταν περσινό???χάθηκε ο κόσμος να υπάρχει και το τρέχων?? 
The planet is an ocean

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 12:11:22 μμ »
πολύ καλή έκθεση αν και ελειπαν για εμάς τους φτωχούς συγγενείς αρκετά ονόματα (από Ω, bell & ross μέχρι φυσικά VC, PP και AP). θα ήθελα την επόμενη φορά μια πιο συγκεκριμένη πορεία να ακολουθείται (με κάποια τόξα ίσως) ώστε ο επισκέπτης να βλέπει με τη σειρά όλες τις εταιρείες (έχετε πάει στο IKEA???). μου άρεσε πάρα πολύ ο πολύ κατατοπιστικός κατάλογος της IWC που συνοδευόταν και από τιμές στην Ελλάδα!!! δεν μου άρεσαν πάλι από κοντά τα καινούργια aquatimer... (κάτι μου λέει οτι σε λίγα χρόνια τα παλιά aqua τύπου Τι 2000 m θα γίνουν συλλεκτικά και θα μοσχοπουλιούνται). Τι πράμα αυτό με την Panerai??όλος ο κόσμος εκεί ήταν!!! πάντως οι μπαγάσηδες τι κάσες φτιάχνουνε??? και τα 10ημερα πλέον είναι τρέλα!!!!

PS: το δωράκι-τεύχος από το chronos oro γιατί ήταν περσινό???χάθηκε ο κόσμος να υπάρχει και το τρέχων?? 

+1 σε όλα !!!

Αποσυνδεδεμένος kontak

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 12:22:56 μμ »
Πολύ ωραία η έκθεση με αρκετές απώλειες βέβαια, όλοι ήταν πολύ πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν και ίσως μία καλύτερη ταξινόμηση να ήταν ποιο βολική.
Πάντως είδα πολύ ωραία ρολόγια που από το internet και τις photo έχουν μεγάλη διαφορά με το να τα βλέπεις από κοντά.
Μου άρεσε επίσης ο κατάλογος πολύ της IWC και της JAEGER LECOULTRE και φυσικά ήταν μερικά ρολόγια που μπήκαν σε λίστα αγαπημένων... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 12:50:18 μμ »
Καλημερα και απο εμενα!
Οι εντυπωσεις μου απο την εκθεση ηταν μοναδικες! Φοβερα ρολογια, ποικιλια, εξυπηρετικοι εκθετες και πολυ paperwork! ;D
Tα Panerai ειχαν φοβερη attraction με το φωτισμο να αναβοσβηνει και να φαινονται οι δεικτες στο σκοταδι! Απογοητευτηκα βεβαια που δεν ειδα τα Ω και Hamilton, αλλα ειδα τοσα αλλα που δεν υπαρχει λογος να το συζηταω... Jaeger, Hublot, Chopard και Panerai εδωσαν ρεστα! :)
Δοκιμασα και ενα πιθανο μελλοντικο αποκτημα - Fortis B42 marinemaster και ειμαι με τη σκεψη κολλημενη εκει απο χτες! :D
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος nyo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 442
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 01:35:17 μμ »
Κι εγω απο τη μερια μου θελω να πω πως κατενθουσιαστηκα απο την εκθεση! Η οργανωση ηταν πολυ καλη, το υλικο που μοιραζοταν απο τα περιπτερα πολυ προσεγμενο και το event της JLC στο οποιο και ελαβα μερος πολυ προτοτυπο! Μου δωθηκε η ευκαιρια να μιλησω με εναν ανθρωπο που καθημερινα ερχεται σε επαφη με αυτα τα απιστευτα μηχανικα επιτευγματα! Οπως επισης και ο Ιαπωνας τεχνιτης στο περιπτερο της SEIKO ο οποιος ηταν απιστευτος ανθρωπος, μιλησα μαζι του πανω απο μιση ωρα με αφησε να περιεργαστω τα κομματια που ειχε μπροστα του απο το Ananta (το οποιο πλεον ειναι και η επομενη αγορα μου αφου απο κοντα ειναι ακομα πιο εντυπωσιακο), εντυπωσιαστηκε που ειδε να φοραω ενα ρολοι το οποιο εχω φτιαξει μονος μου και προθυμοποιηθηκε να μου το μετρησει στο timing machine του και να μου δωσει και tips για το πως να το ρυθμισω με μεγαλυτερη ακριβεια (βγηκε στα -7s per day). Επισης ενας ακομα ευγενης ποθος προστεθηκε στη λιστα μου με το που αντικρισα το IWC Big Pilot Antoine De Saint-Exupery limited edition!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 01:42:40 μμ »
φωτο παιζουν βρε παιδια? ???

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 04:41:39 μμ »
πηγαν ηδαν δοκιμασαν πηραν διαφημιστικα δωρακια κτλ ....ενας να πει ποιος θελει ρε παιδια τον ταδε καταλογο γιατι δεν με ενδιαφερει
ενας να ανεβασει 5 φωτο ....κατα τα αλλα τσαμπα προσκλησεις και αγιος ο θεος
και το forum?.....εγω θα ειχα ανεβασει 50 φωτογραφιες ....
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 05:05:23 μμ »
εγώ δεν έβγαλα καμία φώτο γιατί έβλεπα οτι και οι δίπλα μου δεν έβγαζαν (δεν ξέρω αν υπηρχε σχετική απαγόρευση...). από καταλόγους αν θέλετε πήρα JLC, Panerai, Panerai-Ferrari, Hublot, IWC

PS: και πλήρωσα κανονικά 10 ευρώ για να μπω :):):)
The planet is an ocean

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 05:07:59 μμ »
εγώ δεν έβγαλα καμία φώτο γιατί έβλεπα οτι και οι δίπλα μου δεν έβγαζαν (δεν ξέρω αν υπηρχε σχετική απαγόρευση...). από καταλόγους αν θέλετε πήρα JLC, Panerai, Panerai-Ferrari, Hublot, IWC

PS: και πλήρωσα κανονικά 10 ευρώ για να μπω :):):)

 :prayer: :respect:

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 05:18:22 μμ »
χαχα
The planet is an ocean

director

  • Επισκέπτης
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 05:42:55 μμ »
to Sunsea,αγαπητε γιατρε τραβηξες καποιες δεκαδες φωτο,σε παρακαλω οποτε οι ασχολιες σου το επιτρεψουν ποσταρησε καποια απο τα δεκαδες ρολογια που αποθανατισες.
παρακληση:επειδη εμεις δεν ψοφαμε για προβολη μιας και δεν ειμαστε επαγγελματιες δημοσioσχεσιτες αλλα ερασιτεχνες ωρογοφιλοι,απεφυγε να ποσταρεις τις μουρες μας,αλλωστε για τα ρολογακια πηγαμε εκει.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 07:50:27 μμ »
   Συγνώμη παιδιά, αλλά αν κάποιος ήθελε κάποιους καταλόγους ας το ζητούσε με ένα ποστ και είμαι σίγουρος πως θα βρίσκονταν πολλοί φίλοι να εξυπηρετήσουν. Για τις τζάμπα προσκλήσεις τι να πώ, δεν νομίζω πως είναι κάποιο ποσό άξιο να το υπολογίσει κανείς. Όσο για φωτογραφίες, στην 5μελή παρέα μας τον ρόλο του φωτογράφου είχε αναλάβει ο φίλος sunsea και είμαστε σε διαδικασία να ανεβάσουμε κάποιες άμεσα. ;)

   Φιλικά, Γιάννης


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Valkyria

  • Επισκέπτης
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:14:51 μμ »
Ο ΛΑΟΣ ΘΕΛΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!

Valkyria

  • Επισκέπτης
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:16:26 μμ »
ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ , ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:34:12 μμ »
φιλε sunsea οπως σου ειχα πει και με π.μ.
θα ημουν στην εκθεση και περιμενα και τηλ.
να σου εφερνα και το monster να το δεις απο κοντα για να μην κανεις ασκοπη αγορα ;)

ενα εργο τεχνης απο την jlc


Shot with DSC-W55 at 2009-11-01

ω..ναι..
ηταν εκει..
το εργαλειο!
και ειναι πανεμορφο!


Shot with DSC-W55 at 2009-11-01

ο ιαπωνας τεχνικος της seiko  με το samurai του zikou στα χερια του


Shot with DSC-W55 at 2009-10-31

το δικο μου το μετρησε και ειναι στο +6  ;)

αυτες μονο τραβηξα απο ρολογια.. :(

φιλικα
γιωργος


 

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 09:04:30 μμ »
oλοι οι εκθετες και πωλητες ηταν παρα πολυ ευγενικοι!!
μονο ενα ρολοι δοκιμασα..
Perrelet Turbine

http://www.worldtempus.com/fileadmin/media/perrelet/turbine/mtr_09_0529_perrelet_turbine_a1047_2_01.jpg

ερωτας... :o :o

οι ιαπωνες στην seiko ηταν μια απολαυση!
ειχαν φερει εναν τεχνιτη που συναρμολογουσε seiko ananta
καθε ρολοι θελει 3 εργατοωρες για ολοκληρωση συναρμολογησης  :)


Shot with DSC-W55 at 2009-10-31


Shot with DSC-W55 at 2009-10-31


Shot with DSC-W55 at 2009-10-31


Shot with DSC-W55 at 2009-10-31

τοσο φιλικοι..
ενα απλο samurai φοραγα και μολις το ειδαν εκαναν σαν να φοραγα κανα GS!!
και μας ευχαριστουσαν ολη την ωρα  ;D


φιλικα
γιωργος

Valkyria

  • Επισκέπτης
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 09:16:28 μμ »
κανονικο χειρουργείο δηλαδή! πολύ ωραια