Αποστολέας Θέμα: Καταστήματα στην Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 385277 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #720 στις: Μάιος 31, 2017, 11:54:09 πμ »
Την προσπεράσαμε, στον προηγούμενο παράδρομο ήταν. :D :D :D
Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #721 στις: Μάιος 31, 2017, 02:50:14 μμ »
Η λύση είναι σίγουρα online shopping. Είτε μας αρέσει είτε όχι οι βιτρίνες και τα γυαλιστερά μαγαζιά λανσάρουν είδη πολυτελείας με μισθούς υπαλλήλων 500€ δεν έχουν κανένα μέλλον.

Είναι τραγικό να μπαίνεις σε κατάστημα σαν πιθανός αγοραστής ενός ρολογιού 2-3 Η και παραπάνω χιλιάδων ευρώ Κ να σε κοιτάνε με μισό μάτι.

Μόνο στην Ελλάδα πληρώνεις και πρέπει να έχεις Κ υποχρέωση από πάνω....


Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #722 στις: Μάιος 31, 2017, 03:03:42 μμ »
Κάφροι και λαμόγια υπάρχουν παντού.
Στην Ελλάδα όμως αποτελούν την μεγάλη πλειοψηφία και αποτελούν κάτι σαν παράδοση!
Είτε καταστηματάρχες, είτε εργαζόμενοι, είτε πελάτες αλλά και απλοί παρατηρητές/πολίτες συμπεριφέρονται με αγένεια και σου μιλούν με ύφος χιλίων καρδιναλίων!!
Αλλά τι περιμένει κανείς από μια μάζα που πάει όπως και ο άνεμος! Που βλέπει ανελιπώς σκουπίδια τύπου σαρβαιβορ αλλά αν τους ρωτήσεις για την τελευταία νομοθετική τροποποίηση στα φορολογικά θα αρχίζει να διαμαρτύρεται χωρίς να ξέρει για τι ακριβώς μιλάει.
Που αποθεώνει μηδενικά σελεμπριτις αλλά δεν γνωρίζει τον πρόεδρο της Ακαδημίας Αθηνών.
Που γλύφει εκεί που έφτυνε.
Που κακοποιεί τα παιδιά και τα κατοικίδια.
Που πιστεύει πως για την κατάντια του φταίνε οι άλλοι.
Που ...............

Τελειωμό δεν έχει οπότε ας το σταματήσουμε εδώ και ας ψωνίσουμε ονλαιν που είπε σωστότατα και ο Νίκος!


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #723 στις: Μάιος 31, 2017, 05:03:38 μμ »
Καλο το ον λαιν που λετε αλλα οταν θα χρειαστητε κατι που δεν θα μπορει να το τακτοποιηση το ον λαιν θα δω τι θα κανετε.
Οταν θα εχεται επιχειρηση και ο εδω καταστηματαρχης με τα οποια προβληματα του ερχεται και δινει τα λεφτα του σε εσας και εσεις τα δινεται εξω μεχρι ποτε αυτος θα τα δινει σε εσας.
Δεν λεω να συνεχισεται να πηγαινεται σε εναν καταστροφεα αλλα κανεις δεν ειναι τελειος. Υπαρχουν και αρκετοι με τα προβληματα του μεν αλλα ελαχιστα δε που θα σας ειναι χρησιμος.
Χαριλαε αν δεν υπηρχε ο τεχνιτης που σου εφτιαξε τις βιδες για το Βασερον και σου πηρε το ποσο των 10 ευρω τη βιδα εκει που η Βασερον σου ζηταγε 40 αν δεν ηταν αυτος να δω τι θα εκανες. Θα πηγαινες εξω και ακομα θα ετσουζε ο κ...ος σου.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #724 στις: Μάιος 31, 2017, 05:33:39 μμ »
Προσωπικά ψωνίζω ελάχιστες φορές online διότι προτιμώ να στέλνω τα χρήματα μου Ελλάδα.
Θέλω να στηρίζω την Ελληνική οικονομία όσο μπορώ.

Όσες φορές αγόρασα online ήταν για προϊόν που δεν ήταν διαθέσιμο στην Ελλάδα.

Πλέον σαν μέλος του my watch θεωρώ ότι έχω την ευκαιρία για να αγοράζω σωστά και δίχως παράπονο από Ελλληνικα καταστήματα ακόμα και hot κομμάτια αρκεί να έχω υπομονή.

Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι ο κόσμος εξελίσσεται και οι online αγορές και trusted sellers around the globe είναι αρκετά ανεπτυγμένοι. Απλά Εμείς σαν Έλληνες δεν είμαστε εξοικειωμένοι προς το παρόν.


Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #725 στις: Μάιος 31, 2017, 10:38:13 μμ »
προτιμώ κάτι το οποίο είναι ακριβό να το πάρω από Ελλάδα διότι θα θελα αν γίνει κάτι και χρειαστεί η εγγύηση να εχω άμεση επαφή............

Παρόλα αυτά είμαι καχύποπτος με τα Ελληνικά μαγαζιά διότι ο charilaos εχει 500%  δικιο . 

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #726 στις: Μάιος 31, 2017, 11:22:24 μμ »
Καλο το ον λαιν που λετε αλλα οταν θα χρειαστητε κατι που δεν θα μπορει να το τακτοποιηση το ον λαιν θα δω τι θα κανετε.
Οταν θα εχεται επιχειρηση και ο εδω καταστηματαρχης με τα οποια προβληματα του ερχεται και δινει τα λεφτα του σε εσας και εσεις τα δινεται εξω μεχρι ποτε αυτος θα τα δινει σε εσας.
Δεν λεω να συνεχισεται να πηγαινεται σε εναν καταστροφεα αλλα κανεις δεν ειναι τελειος. Υπαρχουν και αρκετοι με τα προβληματα του μεν αλλα ελαχιστα δε που θα σας ειναι χρησιμος.
Χαριλαε αν δεν υπηρχε ο τεχνιτης που σου εφτιαξε τις βιδες για το Βασερον και σου πηρε το ποσο των 10 ευρω τη βιδα εκει που η Βασερον σου ζηταγε 40 αν δεν ηταν αυτος να δω τι θα εκανες. Θα πηγαινες εξω και ακομα θα ετσουζε ο κ...ος σου.

Σωστά αυτά που λες σίγουρα υπάρχει και η κακή και η καλή πλευρά φίλε μου, αλλα νομίζω ο καθένας έχει δικαίωμα να κρίνει τα όποια στραβά βλέπει,δηλαδή επειδή κάποιος τον βοήθησε με τις βίδες όλοι έγιναν άγιοι? Προσωπικά και εγώ ψωνίζω όσο μπορώ online...μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Πολλοί άνθρωποι έχουν οδηγηθεί εκεί γιατί στην Ελλάδα ακόμα και προ κρίσης όλα ήταν-είναι πανάκριβα και πολλοί μαγαζάτορες αν δεν αγοράσεις κάτι σε κοιτάνε με μισό μάτι και δεν υπάρχει σεβασμός στον πελάτη... πάνε οι εποχές του δε βαριέσαι ο κόσμος πλέον κοιτά την τσέπη του,και το after sales.Επίσης πριν ανοίξει η αγορά με το διαδίκτυο σχεδόν κανένας δε σου έδινε το δικαίωμα να επιστρέψεις ένα προιόν και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω ακόμα και στο σήμερα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2017, 11:30:02 μμ από georgehh »
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #727 στις: Ιούνιος 01, 2017, 08:02:53 πμ »
Σωστά αυτά που λες σίγουρα υπάρχει και η κακή και η καλή πλευρά φίλε μου, αλλα νομίζω ο καθένας έχει δικαίωμα να κρίνει τα όποια στραβά βλέπει,δηλαδή επειδή κάποιος τον βοήθησε με τις βίδες όλοι έγιναν άγιοι? Προσωπικά και εγώ ψωνίζω όσο μπορώ online...μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Πολλοί άνθρωποι έχουν οδηγηθεί εκεί γιατί στην Ελλάδα ακόμα και προ κρίσης όλα ήταν-είναι πανάκριβα και πολλοί μαγαζάτορες αν δεν αγοράσεις κάτι σε κοιτάνε με μισό μάτι και δεν υπάρχει σεβασμός στον πελάτη... πάνε οι εποχές του δε βαριέσαι ο κόσμος πλέον κοιτά την τσέπη του,και το after sales.Επίσης πριν ανοίξει η αγορά με το διαδίκτυο σχεδόν κανένας δε σου έδινε το δικαίωμα να επιστρέψεις ένα προιόν και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω ακόμα και στο σήμερα...
Καλημερα.
Με ολο το σεβασμο αλλα νομιζω δεν καταλαβες τιποτα απο αυτα που εγραψα.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #728 στις: Ιούνιος 01, 2017, 08:53:01 πμ »
Αγόρασα προ μηνών ενα ρολόι απο ένα microbrand (Kemmner), το ρολόι εξαιρετικό και σε καλή τιμή. Μόνο που στο  πισω τζαμακι ειχε λεκέδες απο στεγνό λάδι. Σε επικοινωνία μου με τον Kemmner έλαβα την απάντηση: συμβαίνουν αυτά. Όντως συμβαίνουν αυτά και στις πιο πολιτισμένες χώρες βέβαια για κάποια επιστροφή χρημάτων ούτε λόγος. 
Σε αυτο το φόρουμ πολύς κόσμος έχει καεί απο τους πολιτισμένους βλέπε wakmann.
Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #729 στις: Ιούνιος 01, 2017, 09:52:34 πμ »
Προσωπικά πιστεύω ότι είναι 50-50% όλο αυτό και αυτό γιατί ανάλογη συμπεριφορά μπορείς να έχεις και από το κατάστημα και από το ίντερνετ.
Καιρό προσπαθούσα να μαζέψω χρήματα για την αγορά ενός Seamaster Professional 300m, το πιο κλασικό και το πιο όμορφο στα μάτια μου και τον καρπό μου. Τα κατάφερα,τα μάζεψα. Εκεί λοιπόν ήρθε η απορία, να τα δώσω σε κατάστημα όπου θα υπάρχει μια προσωπική επαφή κλπ κλπ, ή σε dealer από Net εξωτερικού που έχεις μια επιπλεόν έκπτωση της τάξης του 7%? Η διαφορά των χρημάτων δεν είναι μικρή στο ποσό αύτό, αλλά και από την άλλη, δεν καρδιοχτυπάς μέχρι να παραλάβεις ένα δέμα το οποίο δε γνωρίζεις από που θα πρωτοπεράσει και το πότε θα παραλάβεις. Τελικά η αγορά έγινε από κατάστημα της Αθήνας.

Όλο τον καιρό που πρωτογράφτηκα στο Forum έγραφα τις ανησυχίες μου για το αν ο ρολόι κρατάει το 48ωρο κλπ, πήρα από πολλούς τις απαντήσεις να μην ανησυχώ (και σας ευχαριστώ όλους), ενώ το ρολόι είχε τύχει και είχε σταματήσει 1-2 φορές στο χέρι μου κλπ... Να μην τα πολυλογώ και χωρίς να γράψω κάτι εδώ μέσα παρατήρησα ότι τελικά δε "φόρτιζε" φορεμένο στο χέρι με την κίνηση, παρά μόνο με το κούρδισμα. Στην ουσία κατέληξα να πάρω ένα Moonwatch  :)

Μετά από 20ημέρες αγοράς το πήγα στο κατάστημα και απαίτησα άμεση αντικατάσταση χωρίς το ρολοί να ανοιχτεί! Ο υπάλληλος με το που με είδε πήγε να αποφύγει το αναπόφεκτο, ότι δηλαδή θα έπρεπε απ'ευθείας να απαυθυνθώ στο Swatch Group και όχι σε αυτούς, εκείνη την ώρα όμως του θύμησα ότι αυτούς πλήρωσα, δεν το πήρα από το Swatch Group και του υπενθύμησα την όποια προμήθεια βγάζει ο ίδιος και είναι υποχρεωμένος να με δει ως πελάτη. Στο τέλος το κατάλαβε και το γύρισε ότι αυτοί θα το στείλουν στο Swatch Group και καλό θα ήταν να επικοικωνήσω κι εγώ μαζί τους για να πιέσω να μην ανοιχτεί το ρολόι κλπ...
Ο ίδιος επικοινώνησα γραπτώς και με το κατάστημα και το Swatch Group και τους ανέφερα το θέμα του ρολογιού και ότι σε καμιά περίπτωση δεν επιθυμώ το ρολόι να ανοιχτεί ζητώντας αντικατάσταση. Ήμουν έτοιμος και standby να επικοινωνήσω και με Ελβετία. Με το που το παρέλεβε το Swatch Group με ενημέρωσαν τηλεφωνικά ότι είδανε το email μου και την απαίτησή μου, ότι δε θα ανοίξουν το ρολόι αλλά θα πρέπει να παρακολουθηθεί για να διαπιστώσουν οι ίδιοι ότι ισχυρίζομαι.
Μετά από 6 ημέρες το κατάστημα επικοινώνησε μαζί μου και με ενημέρωσε ότι τελικά θα γίνει αντικατάσταση του ρολογιού το οποίο θα έρθει από Ελβετία μετά από 1 εβδομάδα, το μπρασελέ όμως θα μείνει το ίδιο.
 Έτσι λοιπόν πριν 10 ημέρες παρέλαβα ένα νέο ρολόι, ακυρώθηκαν οι παλιές κάρτες εγγύησης της Ω και μου δόθηκαν νέες μαζί με το ρολόι. Χαρούμενος μεν ως δικαιωμένος, ως η πρώτη αγορά όμως μου έκοψε πολλή από τη χαρά και τον ενθουσιασμό μου,δεν χάρηκα λόγω άγχους, ενώ θα έπρεπε.

Στο διά ταύτα, δε νομίζω ότι η όλη διαδικασία της αντικατάστασης επιτεύχθηκε τόσο από το κατάστημα αλλά από το Swatch Group και την προσωπική μου γραπτή επικοινωνία. Όταν ζήτησα αντικατάσταση μου ανέφερε το κατάστημα ότι για να το κάνει θα πρέπει να πάρει το ΟΚ από το Swatch Group.
Το αν δεν το έκαναν, θα τους έπαιρνε ο δι@λος όλους και θα κινούσα νομικές διαδικασίες προς όλους, δε με ενδιαφέρει ποιος θα έπρεπε να μου το αντικαταστήσει, στο χέρι μου όμως θα έπρεπε να έρθει καινούργιο γιατί διευκρίνησα ότι το ρολόι από την πρώτη ημέρα που φορέθηκε ήταν DOA μιας που δε "φόρτιζε" αυτόματα παρά μόνο με κούρδισμα και εκεί είδα σαν πρώτο contact το κατάστημα.
Από την άλλη, δε γνωρίζω αν θα είχα την ίδια τύχη αν αυτό συνέβαινε από ιντερνετική αγορά...

Τα συναισθήματα λοιπόν ανάμεικτα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2017, 10:05:13 πμ από patsouris »
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος prophil

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #730 στις: Αύγουστος 03, 2017, 12:44:36 μμ »
Γνωρίζετε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα, το οποίο έχει καλές τιμές σε ρολόγια και δεν διαφημίζεται μέσω του Sctoutz ή του Best price?

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #731 στις: Αύγουστος 03, 2017, 01:19:59 μμ »
Γνωρίζετε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα, το οποίο έχει καλές τιμές σε ρολόγια και δεν διαφημίζεται μέσω του Sctoutz ή του Best price?
Πολύ φλου αυτο που ρωτας και δεν πρόκειται να πάρεις απάντηση....σε πρώτη φάση πρεπει να κατασταλαξεις στο τι ρολοι (μαρκα - μοντελο) θες να αγοράσεις και στη συνέχεια να ψαχτεις. Ενα καταστημα μπορει να εχει σουπερ τιμή σε ενα Α ρολοι και χαλια τιμη σε ενα Β. Επίσης σε φυσικό κατάστημα με αγορά μετρητοίς παντα παζαρευεις την τιμή σε καλο ποσοστό. Οπότε αποφασίσεις ΠΟΙΟ ρολοι σε ενδιαφέρει τελικά, το ποστάρεις στο φόρουμ ετσι ωστε αν καποιος εχει υποψιν του μαγαζι να σου στειλει ΠΜ αλλα δεν επαναπαυσαι εκει, βλεπεις σε τι τιμες κυμαίνεται στο διαδικτυο και αρχίζεις και βολτες στα μαγαζιά με σκοπο και να το δοκιμάσεις στο χερι σου αλλα και να χτυπησεις την καλυτερη δυνατη τιμή.

Εναλλακτικές λυσεις απο εξωτερικό (παντα γνωριζοντας μια μέση τιμη) αν δεν το βριακεις εδω ειναι μεσω ευρωπαιου πωλητή απο ebay για να μην εχεις δασμούς η εξ ανατολας υπολογιζοντας το κόστος βαση του πινακα που ανεβηκε σε άλλο thread (σε καποιες περιπτωσεις ακομη και με δασμούς συμφέρει η αγορά καποιων μοντελων απεξω).

Καλο ψάξιμο.!!!
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος alexandros2282

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #732 στις: Αύγουστος 12, 2017, 07:05:46 μμ »
Καλησπέρα ! Είμαι νέο  μέλος στο forum.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Omega Seamaster Diver
REF: 212.30.41.20.03.001. Έχετε να προτείνεται κάποιο κατάστημα που δίνει ως επίσημους dealers για καλύτερη τιμή;Αξίζει να κατέβω στο στην boutique στο κέντρο η καλύτερα σε κατάστημα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #733 στις: Αύγουστος 12, 2017, 08:30:09 μμ »
Καλησπέρα ! Είμαι νέο  μέλος στο forum.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Omega Seamaster Diver
REF: 212.30.41.20.03.001. Έχετε να προτείνεται κάποιο κατάστημα που δίνει ως επίσημους dealers για καλύτερη τιμή;Αξίζει να κατέβω στο στην boutique στο κέντρο η καλύτερα σε κατάστημα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φίλε Αλέξανδρε, καλως μας ηρθες, καλη παραμονή και καλα ποσταρισματα.
Το σίγουρο ειναι οτι στη μπουτικ της Ω θα μπορέσεις να δεις το ρολοι, τα παιδια ειναι πολυ ευγενικά και θα σε εξυπηρετήσουν.
Απο πλευράς τιμής ομως,δεν θα πάρεις καποια σημαντική εκπτωση.
Ειναι καλυτερα να κανεις μια βόλτα στους dealers της Αθήνας και να ρωτήσεις για την τιμη που σου το δίνουν.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #734 στις: Αύγουστος 12, 2017, 09:11:45 μμ »
Αλεξανδρε καλως ηρθες και απο εμενα.
Γνωμη μου δες το στην μπουτικ κατα ποσο σου αρεσει φορεμενο γιατι δεν ειναι παντα το ιδιο και αφου σου αρεσει παρε τιμες απο καταστηματα οπου εκει η εκπτωση ειναι διαφορετικη απο την μπουτικ.

Αποσυνδεδεμένος alexandros2282

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #735 στις: Αύγουστος 13, 2017, 09:26:59 πμ »
Ευχαριστώ! Την Δευτέρα θα κάνω την βόλτα μου ξεκινώντας από την πηγή...

Αποσυνδεδεμένος alexandros2282

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #736 στις: Αύγουστος 14, 2017, 03:56:23 μμ »
Αλεξανδρε καλως ηρθες και απο εμενα.
Γνωμη μου δες το στην μπουτικ κατα ποσο σου αρεσει φορεμενο γιατι δεν ειναι παντα το ιδιο και αφου σου αρεσει παρε τιμες απο καταστηματα οπου εκει η εκπτωση ειναι διαφορετικη απο την μπουτικ.
Σήμερα Πηγα στη μπουτίκ, άψογοι στην εξυπηρέτηση και αρκετά ευγενικοι αλλά με πολύ μικρή έκπτωση. Θα πάω Τετάρτη στον Εμβαλωμενο που είναι πιο κοντά μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #737 στις: Αύγουστος 14, 2017, 04:52:31 μμ »
Απολύτως λογικό και παλι καλά να λες. Σε κάτι πανερομπουτικ, δεν υπάρχει τίποτα αλλο εκτός απο την τιμή καταλόγου, εκτός κι αν πάρεις κανά υπερπανακριβο και σου δώσουν δώρο κανά λουράκι και κανά καπελάκι.




Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #738 στις: Αύγουστος 14, 2017, 05:18:47 μμ »
Σήμερα Πηγα στη μπουτίκ, άψογοι στην εξυπηρέτηση και αρκετά ευγενικοι αλλά με πολύ μικρή έκπτωση. Θα πάω Τετάρτη στον Εμβαλωμενο που είναι πιο κοντά μου
Φυσικο είναι.
Για αυτό σου εγραψα μετα πηγαινε σε κατάστημα.
Γιατι εκει θα σου δωσουν καλυτερη εκπτωση.
Όμως δεν συζητάμε με καρτα. Από ότι ξερω στην καρτα θα παρεις μικροτερη εκπτωση.

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #739 στις: Αύγουστος 14, 2017, 05:52:29 μμ »
Το αγόρασα πριν 3 μήνες. Θα σου στείλω με πμ από που και σε τι τιμή...
Στην αντιπροσωπεία κι εγώ το πρόβαρα και απλά πήρα την τιμη καταλόγου.

Αληθεια, μπλε ή μαύρο? Ακόμα βασανίζομαι με την επιλογή  και μετά την αγορά του...
Απόστολος