Αποστολέας Θέμα: κριση  (Αναγνώστηκε 12466 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 06:59:03 μμ »
Συγχαρητήρια φίλε!!!!  :cheers:
Μπροστά σε αυτό το γενονός, όλα τ' άλλα ωχριούν. Όλα αυτά τα προβλήματα είναι προσωρινά. Το παιδάκι που θα έρθει με το καλό είναι και θα είναι σημαντικότερο απ' οτιδήποτε άλλο.

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 07:01:43 μμ »
 :o :o
πραγματικά λυπάμαι.
και να σκεφτείς απο ότι άκουσα στους αδιάβροχους, οι βολευτές αυτοεγκρίνανε ένα σημαντικότατο ποσό για έργα τέχνης για το καφενείο της Βολής


Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 07:09:21 μμ »
keep on stef, υπομονή σιγουρα θα έρθουν καλλίτερες μέρες για σένα και την οικογένειά σου,δώσε βάση στην οικογένεια και στο μελοντικό νέο μέλος....τα άλλα με δουλειά και υπομονή θα τα ξεπεράσεις  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 07:22:22 μμ »
Συγχαρητήρια φίλε!!!!  :cheers:
Μπροστά σε αυτό το γενονός, όλα τ' άλλα ωχριούν. Όλα αυτά τα προβλήματα είναι προσωρινά. Το παιδάκι που θα έρθει με το καλό είναι και θα είναι σημαντικότερο απ' οτιδήποτε άλλο.
Σας ευχαριστώ και για τα ΠΜ και για της απαντήσεις και για την συμπαράσταση σας ΌΛΟΥΣ !!!
Δεν είναι τόσο τρομερό έχουμε ακόμα κάτι πολυτιμότερο από όλο αυτόν τον παραλογισμό που λέγετε κρίση (τεχνική κατ' εμαί).
Έχουμε την υγειά μας !!!

'Άντε να έρθουν τα Χριστούγεννα να αναγεννηθούν όλοι και εμείς και η αγορά !!!

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 07:39:25 μμ »
ook at the bright side of life!

συγχαρητηρια αυτα ειναι τα ποιο χαρουμενα νε α που εχω ακου :ANAL: :rock: :dielaughing: :supz: =D> :applaus: :kg: :jg: :headbash: :lol: :smoker: :yes: :hello: :cooler: :fire: :jump2: :jump: :laola:σει εδω μεσα!

και καθεται και σκαει ? σιγα τα αυγα οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει ποιο δυνατο!

οι απολυσεις που γινονται ειναι ολες προγραματισμενες και θα γινονταν ετσι και αλιως stef

απλως βρηκαν την προφαση να το κοιταξεται νομικα νομιζω οτι καλυπτεσται και απο το ευρωπαικο δικαιο

αλλα καλυτερα να μιλησεται με εργατολογο και φυσικα αν θελουν ακομα να την απολυσουν η αποζημιωση ειναι πολλαπλασια

απο αυτη που θα επερνε .

δωσε ενα σταθερο να σε παρω τηλεφωνο

φιλικα

ιδομενεας
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 07:43:10 μμ »
Stef υποθέτω ότι το έχεις ακούσει τόσες πολλές φορές  που θα έχεις αρχίσει να κουράζεσαι. Αλλά μπροστά στο χαρμόσυνο και την υγεία η οικονομική κρίση μοιάζει με λοφάκι. Άσε που σιγά σιγά θα στρώσουν και εκεί τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:05:48 μμ »
φιλε stef με το καλο να ερθει το παιδακι σας.!!!!και να εχετε την υγεια σας!!! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2008, 10:33:16 μμ από giorgos mg »

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:17:43 μμ »
Στέφανε το παιδί που περιμένετε είναι πηγη αισιοδοξίας και δυναμης,έτσι ωστε το προσωρινό πρόβλημα που αντιμετωπίζετε να  φαίνεται μικρό...Όπως είπες κι εσύ υγεία και όλα θα διορθωθούν...! :)

Επί τη ευκαιρία να σημειώσω πως είναι πολύ όμορφο-εως και συγκινητικό- να παρατηρεί κανείς ότι αυτός εδώ ο χώρος,έχει γίνει με τον καιρό όχι απλά ένα φόρουμ μερικών τρελών που συζητάνε μόνο για ρολόγια και δε τους ενδιαφέρει τίποτε άλλο....Αλλά μια πολύ δεμένη παρέα,που με αφορμή το κοινό τους πάθος για την ορολογοποιία,μοιράζεται προσωπικές λύπες και χαρές... ;)

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:20:24 μμ »
Στέφανε με το καλό. Η καινούργια αυτή ζωή είναι πολύ σημαντική.

Όλα τα άλλα έρχονται και παρέρχονται.

Τι θερμότερες μου ευχές.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:45:00 μμ »
ΦΙΛΕ

η Σύζυγός σου -όπως και κάθε Μητέρα- είναι ο πιο δυνατός άνθρωπος του κόσμου!
Εσύ που της συμπαραστέκεσαι είσαι εξίσου δυνατός!
Η Αισιοδοξία σου και η Δύναμή σου θα σας θωρακίσουν απέναντι σε κάθε αναισθησία!
Η Ζωή, το Παιδί σας που θα έρθει στον κόσμο θα σας κάνουν να ξεχάσετε τα πάντα και να γίνετε κι εσείς αναίσθητοι σε κάθε δυσκολία!
Όπως βλέπεις ΟΛΟΙ ΜΑΣ, γονείς και μη, στέλνουμε την Αγάπη και τη Θετική Ενέργεια που πηγάζει από τις καλές σκέψεις που κάνουμε για εσάς (κάποιοι κάτι παραπάνω από σκέψεις ισως...)!
ΟΛΑ θα πάνε υπέροχα και θα απολαύσετε το Παιδί σας...
 

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 11:04:23 μμ »
+1

PONTIOZ εχεις μεγαλη καρδια!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος movan

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 505
    • Προφίλ
    • movida
Απ: κριση
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 04:23:00 πμ »
Stef, κοιτα τη θετικη πλευρα του πραγματος...
Η γυναικα σου θα εχει μια πιο ξεκουραστη εγκυμοσυνη και ολα θα πανε σιγουρα καλα!!!
Υγεια να υπαρχει και ολα θα γινουν.
Υπομνη και κουραγιο.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 09:08:34 πμ »
Στέφανε .....

Επί τη ευκαιρία να σημειώσω πως είναι πολύ όμορφο-εως και συγκινητικό- να παρατηρεί κανείς ότι αυτός εδώ ο χώρος,έχει γίνει με τον καιρό όχι απλά ένα φόρουμ μερικών τρελών που συζητάνε μόνο για ρολόγια και δε τους ενδιαφέρει τίποτε άλλο....Αλλά μια πολύ δεμένη παρέα,που με αφορμή το κοινό τους πάθος για την ορολογοποιία,μοιράζεται προσωπικές λύπες και χαρές... ;)
Είμαι συγκινημένος από την τόσο μεγάλη ανταπόκριση- συμπαράσταση,
που τελικά επιβεβαιώνει ότι άξιζε που σας εμπιστεύτηκα και σας αισθάνθηκα και αισθάνομαι,
ΦΊΛΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μέσα από τη καρδιά μου σας ευχαριστώ όλους,  !!!

Υ. Γ. Το απόγευμα θα της τα "δώσω" να τα διαβάσει για να "πάρει" τα πάνω της και να δει για μια ακόμη φορά από το ότι έφυγα από την πατρίδα δεν έχασα τους φίλους μου, αλλά βρήκα και καινούριους !!!
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος CHRIS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 243
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 10:05:45 πμ »
Στεφανε, παρολο που ειμαι νεος στο φορουμ, σε διαβαζω πολυ καιρο και εχεις ξεχωρισει για την ευγενεια σου το ηθος σου και τον χαρακτηρα σου (μεσα απο τα γραπτα σου μου βγαζεις πολυ θετικη ενεργεια και πολυ καλη ποιοτητα ανθρωπου). Μακαρι καποια στιγμη να σε γνωρισω και απο κοντα. Πηρα το θαρος να σου γραψω και γω δυο λεξεις. Σου εχει συμβει το μεγαλυτερο θαυμα...αυτο της ελευσης ενος νεου παιδιου στην οικογενεια. Εστω και μεσα απο δυσκολιες που μπορει να αντιμετωπισει καποιος με μια εγκυμοσυνη οπως η γυναικα σου. Θα το παλεψετε φιλε θα δεθειτε περισσοτερο μεταξυ σας και στο τελος που θα γεννηθει το παιδακι σας ολα θα ειναι λαμπερα απο ευτυχια. Η απολυση της γυναικας σου ηταν αλλη μια σφαλιαρα οπως γινεται συνηθως στην ζωη Στεφανε. Εκει που εχεις δυσκολιες ερχονται και κατι τετοια και νοιωθεις αποδυναμωμενος. Δεν ειναι ομως ετσι. Ειμαι σιγουρος οτι ολα θα αλλαξουν γιατι ο Θεος θα σου δωσει την δυναμη να αντεπεξελθεις και να στηριξεις την οικογενεια σου. Υπομονη και δυναμη φιλε μου. Ολη σου την προσοχη στην γυναικα σου στην οικογενεια σου.

Θα κοιτας το ρολοι σου  τωρα που ο χρονος ειναι δυσκολος και οι ωρες θα περνανε αργα Στεφανε...
Οταν θα το κοιταζεις ομως μετα απο καποιους  μηνες, την στιγμη που θα ερθει το νεο μωρακι στην ζωη σας και θα ζησεις αλλη μια φορα το υπερτατο συναισθημα, θα δεις οτι ο χρονος θα σταματησει φιλε..μεσα σας...γιατι θα ειστε γεματοι απο ευτυχια.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 11:21:07 πμ »
Για το Στέφανο ξέρω ένα πράγμα:
When the Going gets Tough, the Tough gets Going.

Ή όπως λέω εγώ όταν έρχονται αναποδιές:
Πάω λίγο πίσω για να πάρω φόρα! Και όταν πάρω φόρα, φόρα κατηφόρα...

Όσο για το δεύτερο παιδί, θα δείτε πόσο πιο εύκολα θα είναι τα πράγματα, εμπειρία γαρ και πως θα το χαρείται έτσι περισσότερο, όντως λιγότερο αγχωμένοι.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 11:46:15 πμ »
Φίλε Στέφανε,
Λυπήθηκα πολύ για την αναποδιά αυτή που σας βρήκε.
Από την άλλη όμως η πολύ χαρμόσυνη είδηση του ερχομού του δεύτερου παιδιού σας πρέπει να σας δώσει δύναμη και κουράγιο.
Επικεντρωθείτε σε αυτό και τα πράγματα θα φαίνονται πιο εύκολα. Άλλωστε σκεφθείτε το εξής: Η αναποδιά της απόλυσης, είμαι πεπεισμένος, ότι θα είναι παροδική (μια απλή "σφαλιάρα" της ζωής) και θα κρατήσει λίγο, ενώ αντίθετα ο ερχομός του παιδιού σας είναι μια ευλογία που ΚΡΑΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!   
Υπομονή και κουράγιο φίλε. Δωσε στην γυναίκα σου τις θερμότερες ευχές μου για μία καλή εγκυμοσύνη και καλή λευτεριά!!
Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα και να έχουν τελειώσει τα δυσάρεστα νέα και να υπάρχουν μόνο τα ευχάριστα. :)
Φιλικά  Ηλίας.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΕΥΤΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 12:58:30 μμ »
Αγαπητε φιλε, Στεφανε!
Η ελευση του παιδιου σας στην οικογενεια ειναι αυτοσκοπος και δε συγκρινεται με καμια αλλη στιγμη, η γεγονος της ζωης!...Τιποτε δεν μπορει να επισκιασει αυτο το 'δωρο ζωης', τιποτε σημαντικοτερο και πιο ωραιο απ' το χαμογελο του παιδιου σας!
Ευχομαι στη γυναικα σου και το μωρακι σας να χαιρουν ακρας υγειας
και σε σενα, ο Θεος να σου δινει παντα δυναμη για να προστατευεις και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!
Φιλε, ειμαι σιγουρος οτι θα τα καταφερεις μια χαρα και αυτο με κανει ηδη να αισθανομαι περηφανος για σενα!
Μετα την μπορα ερχεται παντα ξαστερια!
Νοερα διπλα σου, αλλα και κοντα σου σε ο,τι χρειαστεις...!
Ο φιλος σου, Αρης

Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 01:27:29 μμ »
O ερχομός του παιδιού είναι το σημαντικό γεγονός -τα άλλα έπονται. Δουλειά θα βρεθεί, οι κρίσεις έρχονται και παρέρχονται, το παιδί θα μείνει για πάντα στη ζωή σας. Καλά γεννητούρια.   :)

Αποσυνδεδεμένος jerry

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 03:47:59 μμ »
Φίλε Στέφανε,

Όπως ανέφεραν και οι προλαλήσαντες, σημαντικό είναι το νέο πλασματάκι που θα έρθει, όλα τα υπόλοιπα θα γίνουν, σε πιο δύσκολες εποχές οι γονείς και οι παππούδες μας τα έφεραν βόλτα, δεν βλέπω λόγο για να μην τα καταφέρουμε κι εμείς. Οι μπόρες είναι περαστικές, μετά πάντα ο ουρανός είναι πιο γαλάζιος και ο ήλιος είναι πιο λαμπρός!


Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: κριση
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 07:16:26 μμ »
Παιδιά και πάλι σας ευχαριστώ ΌΛΟΥΣ μέσα από την καρδιά μου !!!
Μου δώσατε έντονη συγκινησιακή φόρτιση και κουράγιο !!!
Έχουμε μια πληροφορία πως ο  "Γενικός" δεν υπέγραψε την απόλυση της και μάλλον δεν θα την υπογράψει ποτέ !!!
Όλοι αυτή η θετική ενέργεια μάλλον δεν πήγε χαμένη έπιασε τόπο !!!!!!!!!
Αύριο θα ξέρουμε σίγουρα !!!!!!

Πολύ συγκινημένος ο φίλος σας Στέφανος.


_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.