Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4213636 φορές)

0 μέλη και 23 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1480 στις: Ιούνιος 30, 2009, 04:12:24 μμ »
Μη μου τους κύκλους τάρατε.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος aerialoffthelip

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1481 στις: Ιούνιος 30, 2009, 09:36:47 μμ »
λοιπόν φίλοι μου, είδα τυχαία το deep sea από κοντά...
(...στον αριστερό καρπό αιθέριας πλατινέ ύπαρξης, η οποία ανάθεμα και αν έχει βάλει ποτέ το κεφάλι της μέσα στο νερό!!)
μυώδες, macho θα το έλεγα, φορτωμένο καντράν, ΒΑΡΥ, στον δικό μου καρπό "καθόταν" καλύτερα... με 12πόντη γόβα έδειχνε απλά trendy...

απλά το ερωτεύτηκα!!! χαχαχα
(το ρολόι, όχι το ξανθό)

έχει κανείς αίσθηση πως θα τα πήγαινε το ρολόι σε σκληρή, καθημερινή χρήση (με μπόλικες ώρες στο νερό)? ξέρω, νερό δεν θα έβαζε, αλλά θα γέμιζε με το πρώτο γρατζουνιές κτλ?



να υποθέσω λοιπόν ότι κανείς συν-φορουμίστας δεν έχει αγοράσει το deep sea?

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1482 στις: Ιούνιος 30, 2009, 09:38:53 μμ »
ναι το εχει....θα σας στειλω πμ...δεν ειμαι εγω!!!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1483 στις: Ιούλιος 05, 2009, 03:05:58 μμ »
ernestoPap nato strap "bond"

με το ιδιο λουρακι, απο το το ρολεξ του james bond ..

ολα τα λεφτα

εδω μια προσφατη


james bond film ;)


Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1484 στις: Ιούλιος 05, 2009, 03:44:44 μμ »
Πολυ πρωτο κομματι το Rolex φιλε george. ;) ;) ;) ;) ;)
                       Φιλικα
                        Ser

Αποσυνδεδεμένος taxi-driver

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1485 στις: Ιούλιος 07, 2009, 03:19:27 μμ »
Καλησπέρα, κάπου άκουσα ότι το rolex submariner θα αλλάξει σε σχέση με το τρέχον μοντέλο. Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι, ποιές οι αλλαγές; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1486 στις: Ιούλιος 07, 2009, 03:23:17 μμ »
Καλησπέρα, κάπου άκουσα ότι το rolex submariner θα αλλάξει σε σχέση με το τρέχον μοντέλο. Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι, ποιές οι αλλαγές; Ευχαριστώ.
κασα και λογικα στεφανη..κεραμικη μαλλον

Αποσυνδεδεμένος taxi-driver

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1487 στις: Ιούλιος 07, 2009, 03:29:06 μμ »
Ξέρεις αν θ'αλλάξει και κούμπωμα; Ρωτάω για να δω αν αξίζει να περιμένω ή να κινηθώ για την αγορά του ήδη υπάρχοντος.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1488 στις: Ιούλιος 07, 2009, 03:35:58 μμ »
δεν το ξερω αλλα θα σου στειλω κατι με πμ ;)

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1489 στις: Ιούλιος 07, 2009, 03:37:13 μμ »
Ξέρεις αν θ'αλλάξει και κούμπωμα;



Tεχνικές πληροφορίες για τα νέα Sub.
http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=72642&highlight=116613

Αποσυνδεδεμένος ErnestoPap

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1490 στις: Ιούλιος 07, 2009, 04:53:48 μμ »
ernestoPap nato strap "bond"

με το ιδιο λουρακι, απο το το ρολεξ του james bond ..

ολα τα λεφτα


Καλο δεν λεω!!Αλλα για να πω την αληθεια θεωρω οτι το Sub παει καλυτερα με το Oyster μπρασελε!!(και πιστευω και ολα τα Rolex)

Tωρα βεβαια το nato strap ειναι μια προταση για αλλαγη...Ομως επισης και κατι μαυρα leather ή shark λουρακια που εχω δει κατα καιρους σε Sub,ειναι μια καλη εναλλακτικη προταση... ;)
Αλλα κατα τη γνωμη μου σαν το μπρασελε δεν ειναι τίποτα!! ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1491 στις: Ιούλιος 07, 2009, 10:02:17 μμ »
Καλο δεν λεω!!Αλλα για να πω την αληθεια θεωρω οτι το Sub παει καλυτερα με το Oyster μπρασελε!!(και πιστευω και ολα τα Rolex)

Tωρα βεβαια το nato strap ειναι μια προταση για αλλαγη...Ομως επισης και κατι μαυρα leather ή shark λουρακια που εχω δει κατα καιρους σε Sub,ειναι μια καλη εναλλακτικη προταση... ;)
Αλλα κατα τη γνωμη μου σαν το μπρασελε δεν ειναι τίποτα!! ;D ;)

Εδω θα συμφωνησω. Ειχα φαγωθει να παρω Nato Strap και οταν τελικα αγορασα το φορεσα για μια μερα και μετα το αλλαξα. Ακομα εχω το NATO Strap στο συρταρι. Θυμαμαι οτι οταν εβαλα το μπρασελε ξανα το ρολοι φαινοταν πιο ολοκληρομενο. Με το NATO Strap μου εδινε την εντυπωση οτι κατι ελειπε κατι το εκανε να φαινεται ημιτελες. Ισως να εφταιγε το γεγονος οτι η κεραμικη στεφανη γυαλιζει πολυ και οταν βαζεις NATO Strap το ρολοι αρχιζει και φαινεται πιο μουντο. Κεραμικη στεφανη παει και με γυαλιστερο μπρασελε και μπορω να πω οτι ειμαι φαν του γυαλιστερου μπρασελε αλλα ενταξει εδω καποιοι συμφωνουν και καποιοι διαφωνουν. Γουστα ειναι αυτα.

Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1492 στις: Ιούλιος 07, 2009, 10:08:35 μμ »
Για τα διαφανα caseback τι γνωμη εχετε?





<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/yeNHF5TaxkQ" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yeNHF5TaxkQ" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Αποσυνδεδεμένος ErnestoPap

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1493 στις: Ιούλιος 08, 2009, 02:05:03 πμ »
Για τα διαφανα caseback τι γνωμη εχετε?

Αρχισε η rolex να βγαζει ρολογια με διαφανα caseback ή ειναι τροποποιημενα rolex αυτα με το διαφανο??
Γιατι παραδοσιακα νομιζω οτι η Rolex ειναι εταιρεια που ενδιαφερεται πιο πολυ να φτιαχνει ρολογια ''σκυλια'' που να αντεχουν τα παντα και να παραμενουν λειτουργικα και λιγοτερο για την εμφανιση του μηχανισμου τους..
Γι'αυτο θα μου φαινοταν περιεργο αν μαθαινα οτι υιοθετησε το διαφανο caseback...  :-\
Προσωπικα μιλωντας, το διαφανο caseback γενικα μου αρεσει σε καποια ρολογια αλλα ΟΧΙ σε rolex..Πιστευω οτι καταστρατηγει τη φιλοσοφια τους... ;)

Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1494 στις: Ιούλιος 08, 2009, 02:54:42 πμ »
Αρχισε η rolex να βγαζει ρολογια με διαφανα caseback ή ειναι τροποποιημενα rolex αυτα με το διαφανο??
Γιατι παραδοσιακα νομιζω οτι η Rolex ειναι εταιρεια που ενδιαφερεται πιο πολυ να φτιαχνει ρολογια ''σκυλια'' που να αντεχουν τα παντα και να παραμενουν λειτουργικα και λιγοτερο για την εμφανιση του μηχανισμου τους..
Γι'αυτο θα μου φαινοταν περιεργο αν μαθαινα οτι υιοθετησε το διαφανο caseback...  :-\
Προσωπικα μιλωντας, το διαφανο caseback γενικα μου αρεσει σε καποια ρολογια αλλα ΟΧΙ σε rolex..Πιστευω οτι καταστρατηγει τη φιλοσοφια τους... ;)

Τα μοναδικα με διαφανο caseback απο την μαμα τους ειναι τα cellini prince κατι τετραγωνισμενα μηχανικα ρολογια της ρολεξ. Τα υπολοιπα που βλεπουμε οπως αυτο στο βιντεο ειναι με τροποποιημενα απο τον ιδιωτη τους. Για να ειμαι ειλικρινης το μη-διαφανο caseback μου δινει μια μεγαλυτερη αισθηση ασφαλειας γιατι στο κατω κατω ξερεις οτι ειναι ατοφιο ατσαλι και δεν περναει τιποτα. Ενω το τζαμακι ειναι αλλιως.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1495 στις: Ιούλιος 08, 2009, 07:39:56 πμ »
ένας μηχανισμός Rolex σε καθαρά επίπεδο "ομορφιάς"(1ης όψεως) πιστεύω ότι υπολείπεται αρκετά,ΓΙΑ ΔΥΟ ΒΑΣΙΚΕΣ αιτίες:
1ον.Τόσο ο ρότορας (που "καλύπτει") το μεγαλύτερο κομμάτι που βλέπουμε από το πίσω μέρος του ρολογιού,όσο και η γέφυρα του αυτομάτου που στηρίζεται(ο ροτορας) "φέρουν" το "απλό" decoration "Soleil" δηλαδή "ακτινωτό" (ακτίνες ήλιου) και όχι το κλασσικό με κύμματα γενεύης(που χρησιμοποιήται κατά κόρον)ή perlage decoration (κυκλικό γυάλισμα-επίσης εντυπωσιακό),που σίγουρα και πιο όμορφο και πιο εντυπωσιακό είναι και κάνει να φαίνεται ο μηχανισμός πολύ πιο όμορφος και "ωραία" φινιρισμένος.
2ον.Η μή χρήση των "συνηθισμένων" πια μπλε βιδών(από κατεργασμένο ατσάλι συνήθως) από την μεριά που βλέπουμε τον μηχανισμό (πίσω μέρος-υπάρχουν μονάχα στην όψη under dial),σίγουρα κάνει το ρολόι να υπολείπεται ελαφρά σε "εντυπωσιασμό" 1ης εικόνας......αυτά   ;D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1496 στις: Ιούλιος 08, 2009, 02:17:01 μμ »
sir!εισαι παλια καραβανα... :respect:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1497 στις: Ιούλιος 09, 2009, 10:19:26 πμ »
L.E
sommozzatori della Polizia di stato, το ιδανικο μοντελο....τιμη.....? 20.000 ευρω
 This Italian Police Diver is actually much happier than he looks! His unit the 'POLIZIA DI STATO SOMMOZZATORI' has just celebrated being operational for 50 years and to commemorate this Rolex have made 78 Limited Edition pieces of the legendary SEA-DWELLER. He'd be even happier if knew that they have been trading hands for as much as 25000USD!



μετα απο κατι τετοια,ειναι να μην γουσταρεις αυτο το ρολοι! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2009, 11:37:44 πμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1498 στις: Ιούλιος 11, 2009, 01:18:31 πμ »
αλλη μια φωτο με ρολεξ?οχι ακριβως,διαβαστε στο σαιτ του τυπου την ιστορια του,πολυ υλικο.

http://diving-watch.org/COMEX-ROLEX-




Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1499 στις: Ιούλιος 11, 2009, 03:44:59 μμ »
Παιδια πηρε το ματι σας το καινουριο datejust II η το καινουριο μισο μισο μπλε κεραμικο sub σε καμια αντιπροσωπεια? Εχω περιεργεια να τα δω σε καμια βιτρινα η απο κοντα. Φαινονται ωραια στις φωτο αλλα ποιος ξερει θα ειναι αραγε το ιδιο και στην πραγματικοτητα?