Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4213869 φορές)

0 μέλη και 19 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14720 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 09:25:24 πμ »
Να αλλάξει η ονομασία του φόρουμ.
Να λέγεται my investments.
Με αυτά που διαβάζουμε πλέον έχουμε χάσει την ουσία.
Ξέρω αρκετούς που πριν από 20 χρόνια επένδυσαν 10. 000 ευρώ σε μετοχή της Apple αντί για 2 Ρολεξ.
Νίκο καλημέρα . Εδώ είναι το νήμα της Ρολεξ. Εδώ μιλάνε για αποδόσεις και φούσκες . Αν θες να διαβάσεις για ωρολογοποιία πάνε στο νήμα της Zenith και της Blancpain

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14721 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 10:56:37 πμ »
Νίκο καλημέρα . Εδώ είναι το νήμα της Ρολεξ. Εδώ μιλάνε για αποδόσεις και φούσκες . Αν θες να διαβάσεις για ωρολογοποιία πάνε στο νήμα της Zenith και της Blancpain

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχω προσέξει πως όταν ανοίγει αυτό εδώ το νήμα, κλείνει το τι φοράμε σήμερα για κανένα τριήμερο

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14722 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 11:15:51 πμ »
Έχω προσέξει πως όταν ανοίγει αυτό εδώ το νήμα, κλείνει το τι φοράμε σήμερα για κανένα τριήμερο
Μπα, γενικώς εδώ και πάρα πολύ καιρό το forum «κλειστό» είναι.
Μαζεύουν όλοι χρήματα για να προλάβουν να πάρουν Rolex & δεν υπάρχει χρόνος για  να ασχοληθούν με ρολόγια πλέον…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14723 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 11:30:21 πμ »
Νίκο καλημέρα . Εδώ είναι το νήμα της Ρολεξ. Εδώ μιλάνε για αποδόσεις και φούσκες . Αν θες να διαβάσεις για ωρολογοποιία πάνε στο νήμα της Zenith και της Blancpain

Καλημέρα Άγγελε. Μα για Ρολεξ μιλάω και εγώ.
2 φιλαράκια το 2000 που επιστρέψαμε Ελλάδα από τα ξένα ο ένας πήρε ένα sub και ο άλλος με τα ίδια λεφτά μετοχές της Apple.
Καμια φούσκα και στις 2 περιπτώσεις.
Το sub του 2002 σήμερα φαντάζομαι έχει τριπλασιάσει-πενταπλασιασει την αξία του. 
Η μετοχή της Apple φούσκα και αυτή μέχρι στιγμής πάει μόνο πάνω.
Δεν θα γράψω πόσο έχει αυξήσει την αξία της διότι θα πουληθούν πολλά Rolex για μετοχές.



Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #14724 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 12:27:12 μμ »
Βεβαια τα ρολεξ ξεχναμε οτι ειναι και αριστα για μαυρο χρημα….
Αυτο βασικα νομιζω ειναι η ταφοπλακα για καποιον που θελει να ασχοληθει απλα για το χομπι του με το αθλημα…

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14725 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 02:50:22 μμ »
Καλημέρα Άγγελε. Μα για Ρολεξ μιλάω και εγώ.
2 φιλαράκια το 2000 που επιστρέψαμε Ελλάδα από τα ξένα ο ένας πήρε ένα sub και ο άλλος με τα ίδια λεφτά μετοχές της Apple.
Καμια φούσκα και στις 2 περιπτώσεις.
Το sub του 2002 σήμερα φαντάζομαι έχει τριπλασιάσει-πενταπλασιασει την αξία του. 
Η μετοχή της Apple φούσκα και αυτή μέχρι στιγμής πάει μόνο πάνω.
Δεν θα γράψω πόσο έχει αυξήσει την αξία της διότι θα πουληθούν πολλά Rolex για μετοχές.
Νίκο σ' αγαπώ και σ εκτιμω !! Troll κάνω . Δεν ασχολούμαι. Πήρα ρολεξ γιατί και Μ αρέσουν αλλά και γιατί " δεν χάνεις τα λεφτα σου " . Μέχρι τον Μάρτιο του 21 μου δίναν κομμάτια. Πλέον μου αρχίσανε τα μου σου του και σταμάτησα να ασχολούμαι !!! Αγαπώ ρολεξ ...αγαπώ panerai ...αγαπώ seamaster...αγαπώ pelagos ...αγαπώ και χρονογράφο AP αλλά το τρένο έφυγε μακριά !!!!

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14726 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 11:14:22 μμ »
Καλημέρα Άγγελε. Μα για Ρολεξ μιλάω και εγώ.
2 φιλαράκια το 2000 που επιστρέψαμε Ελλάδα από τα ξένα ο ένας πήρε ένα sub και ο άλλος με τα ίδια λεφτά μετοχές της Apple.
Καμια φούσκα και στις 2 περιπτώσεις.
Το sub του 2002 σήμερα φαντάζομαι έχει τριπλασιάσει-πενταπλασιασει την αξία του. 
Η μετοχή της Apple φούσκα και αυτή μέχρι στιγμής πάει μόνο πάνω.
Δεν θα γράψω πόσο έχει αυξήσει την αξία της διότι θα πουληθούν πολλά Rolex για μετοχές.
Νίκο είσαι εκτός θέματος. Φόρουμ ρολογιών είναι το mywatch και συζητάμε την αξία των ρολογιών που αγοράσαμε ή θα αγοράσουμε. Κι εσύ μονίμως μας λες για τις μετοχές της Apple λες και έχει καμία σχέση με τη συζήτηση ή με το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14727 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 12:41:02 πμ »
Νίκο είσαι εκτός θέματος. Φόρουμ ρολογιών είναι το mywatch και συζητάμε την αξία των ρολογιών που αγοράσαμε ή θα αγοράσουμε. Κι εσύ μονίμως μας λες για τις μετοχές της Apple λες και έχει καμία σχέση με τη συζήτηση ή με το φόρουμ.
Έτσι.
Επανέφερε τον στην τάξη.
Εδώ είμαστε ωρολογιακό forum, τι σχέση έχουν οι επενδύσεις με τους φίλους της ωρολογοποιΐας;

Στα πόσα έκλεισε  η τιμή της Daytona σήμερα btw ???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14728 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 07:10:17 πμ »
Έτσι.
Επανέφερε τον στην τάξη.
Εδώ είμαστε ωρολογιακό forum, τι σχέση έχουν οι επενδύσεις με τους φίλους της ωρολογοποιΐας;

Στα πόσα έκλεισε  η τιμή της Daytona σήμερα btw ???


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ένα από τα σημαντικότερα θέματα όσον αφορά το οποιοδήποτε αντικείμενο είναι η τιμή του. Το να συζητάς πόσο κάνει ένα ρολόι, αν αξίζει να το αγοράσεις, αν ανέβηκε η τιμή του κλπ σε ένα φόρουμ ΡΟΛΟΓΙΩΝ είναι απολύτως φυσιολογικό. Εδώ αν μια αγγελία δεν έχει τιμή στο φόρουμ θα την κλειδώσεις εσύ ο ίδιος. Επομένως καλό είναι να μιλάμε για τιμές στο αντίστοιχο νημα για να ενημερώνονται οι υποψήφιοι αγοραστές. Τώρα αν θέλουμε να γράψουμε για ποδήλατα, την ΑΕΚ και τις μετοχές της apple, υπάρχουν αλλα νήματα στο φόρουμ, όχι αυτό της Ρολεξ.

Η Daytona που ρωτάς έκλεισε στις 45000 η λευκή και στις 40000 η μαύρη. Ρατσισμός ΚΑΙ στα ρολόγια.... Τς τς τς ντροπή..

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14729 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 08:31:27 πμ »
Γιατί έχει 12.5% διαφορά η λευκή απ´ την μαύρη;
Δεν μου φαίνεται σωστό αυτό. Πως εξηγείται;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14730 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 09:03:22 πμ »
Γιατί έχει 12.5% διαφορά η λευκή απ´ την μαύρη;
Δεν μου φαίνεται σωστό αυτό. Πως εξηγείται;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το ότι η ατσάλινη Daytona είναι πιο ακριβή από ένα χρυσό sub έχει ακόμα πιο πολύ ενδιαφέρον. Έτσι είναι τα ρολεξ.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14731 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 10:27:57 πμ »
Το ότι η ατσάλινη Daytona είναι πιο ακριβή από ένα χρυσό sub έχει ακόμα πιο πολύ ενδιαφέρον. Έτσι είναι τα ρολεξ.
Μυστήρια πράγματα. Μυρίζομαι «μαγειρέματα» απ´ τους μεγαλοεπενδυτές της Rolex, προκειμένου να μαζέψουν όλα τα χρυσά κομμάτια.
Και φοβάμαι μετά μην απογειώσουν τις τιμές τους και οι απλοί, μικροί rolex-ο-επενδυτές κλαίνε με μαύρο δάκρυ…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14732 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 03:13:21 μμ »
Εγώ με μεγάλη λύπη βλέπω ότι το my watch σήμερα δεν έχει καμία σχέση με το φόρουμ πριν 10 χρόνια …

Έχουν μείνει μόνο οι επενδυτές …. Και οι συζητήσεις για τις αποδόσεις των ρόλεξ ρολογιών

Έχει φύγει πάρα πολύ κόσμος από εδώ μέσα … και το φόρουμ πάει από το κακό στο χειρότερο ….

Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάτι δεν πάει καλά ….

«Η στραβός είναι ο γιαλός η στραβά αρμενίζουμε»


Εύχομαι καλές αποδώσεις στους ωρολογιακούς επενδυτές ….

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14733 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 04:49:03 μμ »
Εγώ με μεγάλη λύπη βλέπω ότι το my watch σήμερα δεν έχει καμία σχέση με το φόρουμ πριν 10 χρόνια …

Έχουν μείνει μόνο οι επενδυτές …. Και οι συζητήσεις για τις αποδόσεις των ρόλεξ ρολογιών

Έχει φύγει πάρα πολύ κόσμος από εδώ μέσα … και το φόρουμ πάει από το κακό στο χειρότερο ….

Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάτι δεν πάει καλά ….

«Η στραβός είναι ο γιαλός η στραβά αρμενίζουμε»


Εύχομαι καλές αποδώσεις στους ωρολογιακούς επενδυτές ….
Άσε μας ρε αγόρι. Μια φορά το τρίμηνο γράφει κάποιος σε αυτό το νήμα και κάθε μέρα διαβάζουμε ο,τι σαχλαμάρα κατεβαίνει στο κεφάλι του καθενός, από το τι έφαγε, μέχρι αν νίκησε η ομάδα του, την απόδοση του αυτοκινήτου του, ή αν ξέρουμε το ωμέγα ΠΑΣΠ. Και σε πείραξε το μόνο σχετικό ποστ με ρολόγια.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14734 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 05:37:22 μμ »
Άσε μας ρε αγόρι. Μια φορά το τρίμηνο γράφει κάποιος σε αυτό το νήμα και κάθε μέρα διαβάζουμε ο,τι σαχλαμάρα κατεβαίνει στο κεφάλι του καθενός, από το τι έφαγε, μέχρι αν νίκησε η ομάδα του, την απόδοση του αυτοκινήτου του, ή αν ξέρουμε το ωμέγα ΠΑΣΠ. Και σε πείραξε το μόνο σχετικό ποστ με ρολόγια.

Φίλε μου ξέρεις τι είναι να έχεις μια συλλογή αξίας 100Κ σε ρολόγια

Έχεις αποφασίσει ένα από αυτά να το δώσεις γιατί το βαρέθηκες η θέλεις να πάρεις καινούργιο στόχο

Και να μην το δίνεις σε αγοραστή   γιατί θα μπεις μέσα  100€ …..

Εγώ το λέω αρρώστια ….. εσυ ;;;


Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14735 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 08:11:31 μμ »
Έχω προσέξει πως όταν ανοίγει αυτό εδώ το νήμα, κλείνει το τι φοράμε σήμερα για κανένα τριήμερο

όλη η ουσία είναι στο παραπάνω ποστ.
Τουλάχιστον έχετε και την ειλικρίνεια να το παραδέχεστε.........
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14736 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 08:11:55 μμ »
Εγώ με μεγάλη λύπη βλέπω ότι το my watch σήμερα δεν έχει καμία σχέση με το φόρουμ πριν 10 χρόνια …

Έχουν μείνει μόνο οι επενδυτές …. Και οι συζητήσεις για τις αποδόσεις των ρόλεξ ρολογιών

Έχει φύγει πάρα πολύ κόσμος από εδώ μέσα … και το φόρουμ πάει από το κακό στο χειρότερο ….

Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάτι δεν πάει καλά ….

«Η στραβός είναι ο γιαλός η στραβά αρμενίζουμε»


Εύχομαι καλές αποδώσεις στους ωρολογιακούς επενδυτές ….
Σιγά μην έχει σχέση με το προ δεκαετίας MyWatch.
Μέχρι και εγώ με το ζόρι μπαίνω.

Παρεπιπτόντως, όποιος θέλει να αναλάβει mod να μου το πει να το μεταφέρω στους stakeholders του forum.
Προσφέρεται καλή μηνιαία αμοιβή + bonus + laptop + κινητό + εταιρικό Rolex.

Όλες οι αιτήσεις θα μελετηθούν προσεκτικά και με  την αρμόζουσα εχεμύθεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος jtheogr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 269
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14737 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 08:41:03 μμ »
Εγώ με μεγάλη λύπη βλέπω ότι το my watch σήμερα δεν έχει καμία σχέση με το φόρουμ πριν 10 χρόνια …

Έχουν μείνει μόνο οι επενδυτές …. Και οι συζητήσεις για τις αποδόσεις των ρόλεξ ρολογιών

Έχει φύγει πάρα πολύ κόσμος από εδώ μέσα … και το φόρουμ πάει από το κακό στο χειρότερο ….

Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάτι δεν πάει καλά ….

«Η στραβός είναι ο γιαλός η στραβά αρμενίζουμε»


Εύχομαι καλές αποδώσεις στους ωρολογιακούς επενδυτές ….

Θεωρώ οτι είναι πολλοί και διαφορετικοί οι λόγοι που σταμάτησαν να συμμετέχουν στο φόρουμ διάφορα άτομα.

Προσωπικά μου έτυχε κάτι πολύ σοβαρό και μπήκαν άλλες προτεραιότητες στην ζωή μου για κάποια χρόνια για αυτό και δεν ήμουν καθόλου ενεργός για καιρό.
Ευτυχώς κατάφερα και κράτησα τα ρολόγια αλλά δεν τα χαίρομαι όσο θα ήθελα για διάφορους λόγους.




Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14738 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 08:59:25 μμ »
Είχα κάνει μια ερώτηση στο rolexforums κι ενώ πήρα κάποιες απαντήσεις, δεν ήταν ξεκάθαρες.

Λέω μήπως γνωρίζει κάποιος εδώ.
Τα μοντέλα που είναι current αλλά εκτός καταλόγου, μπορούν να γίνουν παραγγελία ή τέλος πάντων να ζητηθούν σε οποιοδήποτε AD?
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 949
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14739 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 09:25:14 μμ »
Στράτο

Τι εννοείς current Αλλά εκτός καταλόγου ;;

Δώσε ένα παράδειγμα

Sent from my SM-G998B using Tapatalk