Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4213795 φορές)

0 μέλη και 24 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #14540 στις: Απρίλιος 03, 2021, 05:27:09 μμ »
Καλησπέρα αδέρφια! Όσους ενδιαφέρουν τα της Ρόλεξ καλώς, οι υπόλοιποι what’s the problem anyway...? Έτσι έχει η κατάσταση δυστυχώς και ο καθένας κάνει τις επιλογές του

Για τα εμβόλια έκανα ότι και ο Εμίρης μας εδώ (Pfizer δλδ) αλλά και της Άστρα να ήταν πάλι θα το έκανα.. οι γαρίδες την Καθαρά Δευτέρα σκοτώνουν περισσότερους από αλλεργίες

Προσωπικά θα περίμενα ένα τύπου κεραμικό μπεζελ για το Exp, κάτι καινοτόμο βρε παιδί μου να μην χαράζεται αλλά και να σπάει δύσκολα ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος εκεί στις σπηλιές βαθιά που θα κατεβαίνουμε κρεμασμένοι στα σχοινιά

Απογευματινό εσπρεσακι εδώ στα (ανοικτά ευτυχώς) ξένα με αγαπημένο Κερμιτ




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14541 στις: Απρίλιος 03, 2021, 05:47:31 μμ »
Καλησπέρα αδέρφια! Όσους ενδιαφέρουν τα της Ρόλεξ καλώς, οι υπόλοιποι what’s the problem anyway...? Έτσι έχει η κατάσταση δυστυχώς και ο καθένας κάνει τις επιλογές του

Για τα εμβόλια έκανα ότι και ο Εμίρης μας εδώ (Pfizer δλδ) αλλά και της Άστρα να ήταν πάλι θα το έκανα.. οι γαρίδες την Καθαρά Δευτέρα σκοτώνουν περισσότερους από αλλεργίες

Προσωπικά θα περίμενα ένα τύπου κεραμικό μπεζελ για το Exp, κάτι καινοτόμο βρε παιδί μου να μην χαράζεται αλλά και να σπάει δύσκολα ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος εκεί στις σπηλιές βαθιά που θα κατεβαίνουμε κρεμασμένοι στα σχοινιά

Απογευματινό εσπρεσακι εδώ στα (ανοικτά ευτυχώς) ξένα με αγαπημένο Κερμιτ




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Χθες διάβαζα για το Κέρμιτ.
Εξακολουθεί να είναι το σημαντικότερο ρόλεξ της γενιάς μας κατά τη γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14542 στις: Απρίλιος 03, 2021, 05:48:32 μμ »
Καλησπέρα αδέρφια! Όσους ενδιαφέρουν τα της Ρόλεξ καλώς, οι υπόλοιποι what’s the problem anyway...? Έτσι έχει η κατάσταση δυστυχώς και ο καθένας κάνει τις επιλογές του

Για τα εμβόλια έκανα ότι και ο Εμίρης μας εδώ (Pfizer δλδ) αλλά και της Άστρα να ήταν πάλι θα το έκανα.. οι γαρίδες την Καθαρά Δευτέρα σκοτώνουν περισσότερους από αλλεργίες

Προσωπικά θα περίμενα ένα τύπου κεραμικό μπεζελ για το Exp, κάτι καινοτόμο βρε παιδί μου να μην χαράζεται αλλά και να σπάει δύσκολα ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος εκεί στις σπηλιές βαθιά που θα κατεβαίνουμε κρεμασμένοι στα σχοινιά

Απογευματινό εσπρεσακι εδώ στα (ανοικτά ευτυχώς) ξένα με αγαπημένο Κερμιτ




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Εισαι ωραιος φίλε!! Με το καλο να τα πουμε!

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14543 στις: Απρίλιος 03, 2021, 06:15:39 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι στο thread της Rolex, όντως είναι άκομψο να αναρωτιόμαστε ποιοί ασχολούνται με τα Rolex.

Mea culpa.

Απλά ελπίζω όσοι φορούν τις ρολογάρες τους, τις χαίρονται, τις βλέπουν να παίρνουν αξία και φροντίζουν να μας ενημερώνουν αδιαλείπτως  ανά τακτά χρονικά διαστήματα τόσο για την ορθότητα της επιλογής τους όσο και για την αξία που παίρνουν μήνα με τον μήνα οι ρολογάρες τους (θεωρώντας μάλλον ότι μας νοιάζει) να επιδείξουν την ανάλογη στάση σε όλα σχεδόν τα υπόλοιπα threads...

Επειδή δεν προτίθεμαι να συνεχίσω αυτή τη συζήτηση, ειδικά σε αυτό το thread (το οποίο είναι για τη Rolex άλλωστε) ελπίζω το point μου να είναι σαφές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14544 στις: Απρίλιος 03, 2021, 06:36:23 μμ »
Γιατί καλέ να επιδείξουμε την ίδια στάση σε όλα τα υπόλοιπα θρεντς; Αφού μόνο τα ρόλεξ μας αρέσουν και λίγο τα μποστόκ

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14545 στις: Απρίλιος 03, 2021, 07:58:58 μμ »
Γιατί καλέ να επιδείξουμε την ίδια στάση σε όλα τα υπόλοιπα θρεντς; Αφού μόνο τα ρόλεξ μας αρέσουν και λίγο τα μποστόκ

Δεκτόν.

Οπότε από τώρα και στο εξής, απαξιωτικά σχόλια ή/και χαρακτηρισμοί, για οποιαδήποτε εταιρία, θα διαγράφονται χωρίς κάποια προειδοποιήση.
Προφανώς και ο καθένας μπορεί να ευλογάει τα γένια του, αλλά δεν μπορεί να απαξιώνει τα γένια των άλλων.

Ελπίζω να είμαι πιο σαφής από πριν, γιατί βλέπω το ίδιο pattern σε ορισμένες απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14546 στις: Απρίλιος 03, 2021, 08:09:09 μμ »
Οπότε από τώρα και στο εξής, απαξιωτικά σχόλια ή/και χαρακτηρισμοί, για οποιαδήποτε εταιρία, θα διαγράφονται χωρίς κάποια προειδοποιήση.

Αν το λες αλήθεια, ξεκίνα το σβήσιμο από δω, έχει μπόλικο πράγμα

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14547 στις: Απρίλιος 03, 2021, 08:23:07 μμ »
Αν το λες αλήθεια, ξεκίνα το σβήσιμο από δω, έχει μπόλικο πράγμα

Φυσικά και έχει και εδώ.
Επειδή όμως είναι αδύνατο να κάτσω να "χτενίζω" όλο το forum και να διαγράφω αναδρομικά τα αντίστοιχα σχόλια, ενημέρωσα ότι θα γίνεται "από τώρα και στο εξής".

Νομίζω ότι στο πλαίσιο του "παρεϊστικου προφίλ" αυτού του forum, πλέον έχει χαθεί κάθε έννοια σεβασμού προς τους άλλους αλλά και γενικότερα κάποιων ορίων. Ακόμα και στην πλάκα που γίνεται, ή που επαναλαμβάνεται σε βαθμό κουραστικό.

Με τη λογική που κάποιος δε δικαιούται να χαρακτηρίσει ένα ρολόϊ που δεν είναι του γούστου του "γύφτικο" στα μούτρα του άλλου, δεν μπορεί και κάποιος άλλος να χαρακτηρίσει ένα ρολόϊ "τσίπικο" αντίστοιχα.
Εάν ο καθένας μας δεν μπορεί να αντιληφθεί/θέσει κάποια όρια στο τι γράφει, δυστυχώς θα πρέπει να το κάνουμε εμείς κατ΄εκτίμηση τουλάχιστον. Και εφόσον φυσικά υποπέσει στην αντίληψη μας.

Το forum υποτίθεται ότι απευθύνεται σε ωρολογόφιλους, ως εκ τούτου είναι απαράδεκτο να απαξιώνονται ολόκληρες εταιρίες έστω και στα πλαίσια του (κακώς εννοούμενου) humor.

Τέλος επειδή έχουμε προφανώς και πιο σοβαρά πράγματα να κάνουμε (οι mods εννοώ) οποιοσδήποτε θεωρήσει ότι αντιλαμβάνεται κάτι σχετικό με αυτό που συζητείται, είναι προφανώς καλοδεχούμενος να μας ενημερώσει (τους mods εννοώ).

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14548 στις: Απρίλιος 03, 2021, 08:39:06 μμ »
Φυσικά και έχει και εδώ.
Επειδή όμως είναι αδύνατο να κάτσω να "χτενίζω" όλο το forum και να διαγράφω αναδρομικά τα αντίστοιχα σχόλια, ενημέρωσα ότι θα γίνεται "από τώρα και στο εξής".

Νομίζω ότι στο πλαίσιο του "παρεϊστικου προφίλ" αυτού του forum, πλέον έχει χαθεί κάθε έννοια σεβασμού προς τους άλλους αλλά και γενικότερα κάποιων ορίων. Ακόμα και στην πλάκα που γίνεται, ή που επαναλαμβάνεται σε βαθμό κουραστικό.

Με τη λογική που κάποιος δε δικαιούται να χαρακτηρίσει ένα ρολόϊ που δεν είναι του γούστου του "γύφτικο" στα μούτρα του άλλου, δεν μπορεί και κάποιος άλλος να χαρακτηρίσει ένα ρολόϊ "τσίπικο" αντίστοιχα.
Εάν ο καθένας μας δεν μπορεί να αντιληφθεί/θέσει κάποια όρια στο τι γράφει, δυστυχώς θα πρέπει να το κάνουμε εμείς κατ΄εκτίμηση τουλάχιστον. Και εφόσον φυσικά υποπέσει στην αντίληψη μας.

Το forum υποτίθεται ότι απευθύνεται σε ωρολογόφιλους, ως εκ τούτου είναι απαράδεκτο να απαξιώνονται ολόκληρες εταιρίες έστω και στα πλαίσια του (κακώς εννοούμενου) humor.

Τέλος επειδή έχουμε προφανώς και πιο σοβαρά πράγματα να κάνουμε (οι mods εννοώ) οποιοσδήποτε θεωρήσει ότι αντιλαμβάνεται κάτι σχετικό με αυτό που συζητείται, είναι προφανώς καλοδεχούμενος να μας ενημερώσει (τους mods εννοώ).

Ευχαριστώ.

Άγγελε με όλο το σεβασμό.
Μια φορά με μπάναρες επειδή δεν κατάλαβα την "πλάκα" σου (όπως είπες τότε) και αντέδρασα. Αντίστοιχα, τώρα μπορεί να μην καταλαβαίνεις εσύ την πλάκα μας. Γενικά σήμερα όλους πολύ κουλ μας βλέπω εκτός από σένα. Νομίζω είσαι υπερβολικός. Γνώμη μου, μπορεί να κάνω και λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Kkost

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14549 στις: Απρίλιος 03, 2021, 09:02:29 μμ »
τέλος ο jubilee στα GMT και το batman σταματάει   ;D


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14550 στις: Απρίλιος 03, 2021, 09:11:32 μμ »
τέλος ο jubilee στα GMT και το batman σταματάει   ;D


Μ ενδιαφέρει το θέμα πολύ. Ισχύει;

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14551 στις: Απρίλιος 03, 2021, 09:35:37 μμ »
Άγγελε με όλο το σεβασμό.
Μια φορά με μπάναρες επειδή δεν κατάλαβα την "πλάκα" σου (όπως είπες τότε) και αντέδρασα. Αντίστοιχα, τώρα μπορεί να μην καταλαβαίνεις εσύ την πλάκα μας. Γενικά σήμερα όλους πολύ κουλ μας βλέπω εκτός από σένα. Νομίζω είσαι υπερβολικός. Γνώμη μου, μπορεί να κάνω και λάθος.

Φιλε Μιχάλη έχει δίκιο ο Άγγελος οτι το θεμα έχει κουράσει πολυ κόσμο, που μονο κουλ δεν αισθάνεται.
Κόσμος που έχει απηυδήσει με το λιβάνισμα της ρόλεξ και της χρηματιστηριακής της αξίας.
Και το λέει αυτό ενας άνθρωπος, εγω, παθιασμένος με μια εταιρεία, την Πανεραι!
Που όμως πιστευω οτι δεν έχει προσβάλλει καμμία άλλη εταιρεία και φυσικά κανένα φίλο - λάτρη της.

Εαν ολα οσα γράφονται ειναι όντως πλάκα, λυπαμαι αλλα ειναι άκομψη και κάπως κακόγουστη.

Συντάσσομαι με τον Άγγελο στο σβήσιμο, απο δω και πέρα, όλων των ειρωνικών σχολίων, απο όπου κι αν προέρχονται και όπου και αν απευθύνονται!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14552 στις: Απρίλιος 03, 2021, 09:44:49 μμ »
Φιλε Μιχάλη έχει δίκιο ο Άγγελος οτι το θεμα έχει κουράσει πολυ κόσμο, που μονο κουλ δεν αισθάνεται.
Κόσμος που έχει απηυδήσει με το λιβάνισμα της ρόλεξ και της χρηματιστηριακής της αξίας.
Και το λέει αυτό ενας άνθρωπος, εγω, παθιασμένος με μια εταιρεία, την Πανεραι!
Που όμως πιστευω οτι δεν έχει προσβάλλει καμμία άλλη εταιρεία και φυσικά κανένα φίλο - λάτρη της.

Εαν ολα οσα γράφονται ειναι όντως πλάκα, λυπαμαι αλλα ειναι άκομψη και κάπως κακόγουστη.

Συντάσσομαι με τον Άγγελο στο σβήσιμο, απο δω και πέρα, όλων των ειρωνικών σχολίων, απο όπου κι αν προέρχονται και όπου και αν απευθύνονται!

Όχι Σπύρο μου, όχι.

Μπήκα σήμερα στο νήμα της Ρόλεξ και έγραψα ότι ακούγεται ότι θα σταματήσει ο jubilee. Ο,τι πιο φυσιολογικό μπορεί να γράψει ένας φίλος της εταιρείας στο νήμα της εταιρείας στο μεγαλύτερο φόρουμ της χώρας, παραμονή ανακοινώσεων νέων μοντέλων. Ακολούθησαν μια σειρά σχολίων από τους haters του τύπου "χεστήκαμε" με ωραίο περιτύλιγμα και κορδέλα. Αν χεστήκατε μην μπαίνετε στο νήμα, εμείς δεν χεστήκαμε. Όχι να τ' ακούσουμε κι από πάνω.

ΥΓ. Ο Άγγελος έχει πάντα δίκιο, μη μου το θυμίζεις κάθε φορά

Αποσυνδεδεμένος Kkost

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14553 στις: Απρίλιος 03, 2021, 09:53:50 μμ »
Μ ενδιαφέρει το θέμα πολύ. Ισχύει;

100% κανεις δεν ξερει, λενε πως μαλλον σταματαει batman και βγαζουν coke

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14554 στις: Απρίλιος 03, 2021, 09:58:41 μμ »
100% κανεις δεν ξερει, λενε πως μαλλον σταματαει batman και βγαζουν coke
Ο μόνος λόγος που αμφιβάλλω είναι επειδή είναι χρονιά explorer φέτος. Επίσης, το pepsi τους είναι σαν coke, το μπλε είναι σχεδόν μαύρο. Είδωμεν! 

Αποσυνδεδεμένος Kkost

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14555 στις: Απρίλιος 03, 2021, 10:04:09 μμ »
Ο μόνος λόγος που αμφιβάλλω είναι επειδή είναι χρονιά explorer φέτος. Επίσης, το pepsi τους είναι σαν coke, το μπλε είναι σχεδόν μαύρο. Είδωμεν!

Για το red SD τι λες, λένε σταματάει και αυτό

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14556 στις: Απρίλιος 03, 2021, 10:04:26 μμ »
Mods θα δωσω δίκιο στο maestro .   Οποιος σνομπάρει την ρολεξ να μη διαβάζει και να μη σχολιάζει αυτούς που ασχολούνται με την ρολεξ   . Φυσικά ειρωνικά σχόλια έναντι άλλων εταιρειών είναι λάθος.  Άλλωστε έμεις οι ρολεξακηδες δεν λεμε ότι οι άλλες εταιρείες δεν βγάζουν καλα ρολογια αλλα ότι τα ρολεξ είναι τα καλύτερα

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14557 στις: Απρίλιος 03, 2021, 10:06:10 μμ »
Gmt coke με βουρτσισμένο Oyster και glide lock. Τετοιο να βγάλει

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14558 στις: Απρίλιος 03, 2021, 10:06:15 μμ »
Για το red SD τι λες, λένε σταματάει και αυτό
Είμαι σίγουρος γι αυτό. Τα κόκκινα γράμματα, όχι το ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος Kkost

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14559 στις: Απρίλιος 03, 2021, 10:12:18 μμ »
Gmt coke με βουρτσισμένο Oyster και glide lock. Τετοιο να βγάλει

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι σίγουρος γι αυτό. Τα κόκκινα γράμματα, όχι το ρολόι.

 ;) ;)