Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4213819 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2940 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:48:09 μμ »
Εγώ αγόρασα μια SL63 ///AMG...! Είναι καλό ή βλακεία??  :P
:)Καλο...αν και δεν ειναι αναλογικο το παραδειγμα....

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2941 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:48:27 μμ »
Κωνσταντίνε, εσύ αυτό λες;
Εδώ ο άλλος ξέθαψε μήνυμα που γράφτηκε πριν από 2 χρόνια περίπου ...
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2942 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:54:49 μμ »
Κωνσταντίνε, εσύ αυτό λες;
Εδώ ο άλλος ξέθαψε μήνυμα που γράφτηκε πριν από 2 χρόνια περίπου ...
Δεν έχει σημασία κύριε Μάκη! ;D Είναι δυνατόν να δώσεις τόοοοσες χιλιάδες ευρώ να αγοράσεις Ρόλεξ και να ρωτάς: Είναι καλό? Δηλαδή.... εντάξει. Σα να πω κι εγώ: Να μωρέ.., έσκασα 4.500 για ένα Breitling..., είναι καλό γιατί δε βλέπω να κυκλοφοράνε και πολλά! :P Χαχαχαχαχαχαχαχα ;D ;D ;D


« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2011, 08:04:26 μμ από GiannisH »

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2943 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:56:31 μμ »
Κωνσταντίνε, εσύ αυτό λες;
Εδώ ο άλλος ξέθαψε μήνυμα που γράφτηκε πριν από 2 χρόνια περίπου ...
Δεν εσκαψε και πολυ βαθια ο αλλος....με 10 συνολικα μηνυματα στο προφιλ του ηταν πολυ ευκολο να βρεθει...και απαραιτητη κατ εμε η συγκεκριμενη παραθεση για να δικαιολογησω αυτο που ρωτησα αφου και το προ 2ετιας μηνυμα του φιλου μας xristos slk ηταν...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2011, 08:56:49 μμ από argo98 »

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2944 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 11:35:19 μμ »
kalispea den ksero  giati ginese hronikos isos den katalabes ti rortisa den rotisa an einai kalo to milgauss alla sigkritika me ta alla rolex an exi diafora sthn mixani an tora ayto soy fanike parakseno anti na ginese ironikos kai agenis na min apantas den gnorizomaste kai nimizo pos h ironia den epitrepete
1ον: Απαγορεύονται τα greeklish.
            2ον: Η ερώτηση σου αντικρούει στη λογική, οπότε ο οποιοσδήποτε θα σου απάνταγε έτσι ( με "ειρωνία" ).
            3ον: Αν νομίζεις ότι κάπου κάνω λάθος, κάτσε και διάβασε το πόστ σου και απάντησέ μου.


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2945 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 12:03:05 πμ »
kalispea den ksero  giati ginese hronikos isos den katalabes ti rortisa den rotisa an einai kalo to milgauss alla sigkritika me ta alla rolex an exi diafora sthn mixani an tora ayto soy fanike parakseno anti na ginese ironikos kai agenis na min apantas den gnorizomaste kai nimizo pos h ironia den epitrepete
Παρεξηγηθηκε αρκετα αυτο που εγραψα..σε καμια περιπτωση δεν προσπαθησα να σε ειρωνευτω και συγγνωμη αν ετσι το εξελαβες.Απορια εξεφρασα διοτι σε τετοιου υψους αγορες ειναι πιο συνηθισμενο καποιος πρωτα να ενημερωθει και μετα να αγορασει και επειδη με μια προχειρη ματια στο προφιλ σου ειδα οτι σου εχει ξανατυχει γι αυτο και ρωτησα...

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2946 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 12:22:40 πμ »
ok mpori ego na to pira straba sory ala h erotisi htan an o mixanismos hne efamilos me ta alla montela ths rolex kai oxi an genika to roloi hne kalo den eimai idikos pano sta rologia kai stoys mixanismoys geniki apopsi exo kai mono kai epidi edo hparxoyn antropi poli psagmeni kai sigoyra kseroyn poli kalitera apo emena ekana thn erotisi tora nai moy exei ksanatixi epidi exo filo poy kani antalages me rologia epagelmatika kai tixano idikis metaxirisis kai ekptosis moy epitrepi na kano kapies alages rologion afto omos den simeni oti ksero ta rologia toso kala alla den simeni oti den mpori na moy dosi kai kati ipodiestero h kai kati poy den ine kai toso emporiko (signomi gia ta griklis alla den girna sta elinika malon tsantistike to pliktrologio  :D
Φιλε μου καλα κανεις και ρωτας και σιγουρα δε χρειαζεται να μου δωσεις εξηγσησεις..Απλως εξεφρασα στην ουσια την αποψη οτι θα ηταν πιο ορθο πρωτα να ρωτησει και μετα να αγορασει καποιος γενικα..Στην περιπτωση σου βεβαια οι επιλογες σου ειναι πολυ καλες οποτε καλα εκανες.Sorry αν πηγα αλλου το post σου..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2011, 12:38:07 πμ από argo98 »

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2947 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 12:33:41 πμ »
kalo einai file na to xerese  ;D
Χαχαχαχαχα, πλάκα έκανα! Αν είχα SL63...., άστο!! :D

Θα στο πω αλλιώς: Όποιο Rolex και να πάρεις, είναι σούπερ, τέλειο, υπέροχο! Στη Rolex, όλες οι μηχανές είναι στη κορυφή! ;)


Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2948 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 10:51:52 πμ »
eyxaristo gia thn apantisi naste kala  siga siga ta mato kai ego ta adita ton rologion kai ta milame thn idia glosa pantos hste poli kali parea kai sory an pira kati staraba  :D

Δημοσιευσεις σε greeklish εφεξης θα διαγραφονται!

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος george cc

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2949 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 03:31:40 μμ »
Καλησπέρα παιδιά.Μου πουλάνε rolex daytona σε καλή τιμή.Πώς θα καταλάβω αν είναι γνήσιο και όχι κάποιο replica, εκτός απο τα πιστοποιητικά;
Εχω ακούσει ότι υπάρχουν ρεπλικα που δεν τα καταλαβαίνεις ότι δεν είναι γνήσια, αφού είναι τελεια απομίμηση, ακόμα και ο χρονογράφος δουλεύει με τον ιδιο τρόπο γιατί έχει ελβετικο μηχανισμο

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2950 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 03:36:18 μμ »
Να πάτε μία βόλτα μέχρι τον αντιπρόσωπο και να ανοίξουν το καπάκι.Εκεί ,ότι είναι θα φανεί

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2951 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 05:24:22 μμ »
Καλησπέρα παιδιά.Μου πουλάνε rolex daytona σε καλή τιμή.Πώς θα καταλάβω αν είναι γνήσιο και όχι κάποιο replica, εκτός απο τα πιστοποιητικά;
Εχω ακούσει ότι υπάρχουν ρεπλικα που δεν τα καταλαβαίνεις ότι δεν είναι γνήσια, αφού είναι τελεια απομίμηση, ακόμα και ο χρονογράφος δουλεύει με τον ιδιο τρόπο γιατί έχει ελβετικο μηχανισμο


Εκτός από την αλάθανστη συμβουλή της επίσκεψης σε αντιπρόσωπο, μπορείς να αναζητήσεις στο Google και να διαβάσεις σχετικά άρθρα σε sites για το θέμα αυτό. Ένα από αυτά είναι και το ακόλουθο που αναφέρει διαφορές για το Daytona.

http://www.qualitytyme.net/pages/rolex_or_replica.html

Μεγάλη προσοχή χρειάζεται, ιδίως όταν ο πωλητής δεν είναι γνωστός.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2011, 07:03:52 μμ από makfil »
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος george cc

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2952 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 06:53:51 μμ »
Εκτός από την αλάθανστη συμβουλή της επίσκεψης σε αντιπρόσωπο, μπορείς να αναζητήσεις στο Google και να διαβάσεις σχετικά άρθρα σε sites για το θέμα αυτό. Ένα από αυτά είναι και το ακόλουθο που αναφέρει διαφορές α για το Daytona.

Μεγάλη προσοχή χρειάζεται, ιδίως όταν ο πωλητής δεν είναι γνωστός.
Το ακόλουθο;;;

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2953 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 07:04:26 μμ »
Το συμπλήρωσα
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος boulekos

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2954 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 11:57:42 μμ »
Ποτέ αγορά χώρις έλεγχο σε αντιπροσωπεία..Να δείτε αν όλα τα κομμάτια του ρολογιού είναι γνήσια..Μπορεί να μην είναι γνήσιο το μπρασελέ π.χ.Στην αντιπροσωπεία θα το δουν..

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2955 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 07:58:41 μμ »
Το απόλυτο Rolex!!! Γκρί καντράν, πράσινοι λατινικοί!!! Respect λέμε! ;D ;D  :supz: :respect: :respect: :respect: :respect:








Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2956 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:24:52 μμ »
Κωνσταντίνε,
Αυτό το ρολόι μου είχε κολλήσει στο μυαλό όταν ψαχνόμουν για Rolex αλλά ... με κέρδισε το Sub ...
Ίσως, με τον καιρό, εάν βρεθεί η περίπτωση.
Άλλωστε, έχουμε χρόνο μπροστά μας ...
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2957 στις: Δεκέμβριος 07, 2011, 04:02:26 μμ »
Αυτή η μπάρα στο 9 δεν είναι λίγο άσχετη (?), δεδομένου ότι ούτε στο 6 έχει και στο 12 έχει τη κορώνα...

Αποσυνδεδεμένος apopsi

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 546
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2958 στις: Δεκέμβριος 07, 2011, 04:10:12 μμ »
Αυτή η μπάρα στο 9 δεν είναι λίγο άσχετη (?), δεδομένου ότι ούτε στο 6 έχει και στο 12 έχει τη κορώνα...


συμφωνω! δεν μου αρεσει καθολου με την μπαρα!!

Αποσυνδεδεμένος Harry 22

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #2959 στις: Δεκέμβριος 07, 2011, 04:30:03 μμ »
Χωρίς να είμαι σίγουρος,οι λατινικοί αριθμοί δεν πρέπει να έχουν luminova και η μπάρα υπάρχει για να προσανατολίζεται κανείς στο σκοτάδι.Σαν σημείο αναφοράς να έχει την μπάρα,έτσι ώστε να μπορεί να διαβάζει σωστά την ώρα.