Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 750038 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panvel

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #540 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 10:03:21 πμ »
Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους και σε όλες!!!!  :)

Απο χθές έχω παραγγείλει ένα σαν και αυτό: http://cgi.ebay.com/2009-SEIKO-SEAURCHIN-SUBMARINER-AUTOMATIC-23JEWEL-WATCH_W0QQitemZ360218662328QQcmdZViewItemQQptZWristwatches?hash=item53deb495b8
από αυτόν τον πωλητή που τουλάχιστον μέχρι τώρα φαίνεται πολύ συνεπής. Το μόνο που συνειδητοποίησα ότι αμέλησα να ρωτήσω είναι το θέμα της εγγύησης, αναφέρει ότι είναι καινούργιο σε κουτί της Seiko αλλά δεν λέει κάτι για εγγύηση. Τελοσπάντων το συνολικό κόστος ήταν τόσο μικρό που κακώς βέβαια αλλά δεν έδωσα και τόση σημασία.
Σαν ρολόι πώς σας φαίνεται για βοηθητικό? Δλδ για απλο ψαροντούφεκο (μέχρι 10μ βάθος) και για όλες τις δουλειές?

Και ενώ περιμένω να έρθει αυτό το πρώτο κοιτάζω για το δεύτερο, ψάχνω κάτι που:
- Να έχει ανοιχτόχρωμο καντράν,
- Να είναι αδιάβροχο στα 100μ
- Να υπάρχει η συνατότητα μπρασελέ αλλά και δερμάτινο καφέ κατα προτίμιση λουράκι
- Η τελική τιμή να έχει σαν ταβάνι τα 400Ε
- Και τέλος να μην είναι Quartz.

Έχω βρεί αυτά:
http://www.chronograph.com/store/mli_viewItem.asp?idproduct=2813
http://www.seikowatches.com/products/premier/kinetic_p.html
http://www.seikowatches.com/products/premier/kinetic_dd/srh007p1.html

Τι λέτε??


Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #541 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 10:22:47 πμ »
Καλημέρα,

αγαπητέ panvel και τα τρία ρολόγια που αναφέρεις στους συνδέσμους είναι kinetic (δηλαδή quartz με επαναφορτιζόμενο από την κίνηση συσσωρευτή ενέργειας)!!!

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #542 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 10:54:41 πμ »
Εγω λεω αφου πηρες Seiko κοιτα και κανα Swiss Made σε αυτη την τιμη ;)Οπως Tissot ;)

Αποσυνδεδεμένος panvel

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #543 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 10:17:38 πμ »
Καλημέρα,

Να σας κανω μια ερώτηση, εάν πάρω κάτι από Ebay UK σημαίνει ότι από όπου και αν είναι ο πωλητής δεν θα έχω θέμα με τελωνείο?
Ρωτάω γιατί καθώς έψαχνα ωρήκα στο ebayUK έναν που λέει: "Item location:   to world, ship by EMS, Hong Kong".
Για πείτε την άποψη σας.....

Και όσο για τα TISSOT αρχικά ένα τέτοιο έβλεπα σε κατάστημα στη Γλυφάδα και συγκεκριμμένα αυτό :
http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=286&products_id=10152&osCsid=69152d10235332c7f899a268f8dc6a40
Τί πιστεύετε? Αξίζει? Στο κατάστημα μου το έδινε αν θυμάμαι καλά μετά απο παζάρι 350. Ξέρετε κάποιο κατάστημα που να κάνει καλές τιμές στα TISSOT και όχι μόνο??

Αποσυνδεδεμένος tazio

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #544 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 11:02:18 πμ »
Καλημέρα,

Να σας κανω μια ερώτηση, εάν πάρω κάτι από Ebay UK σημαίνει ότι από όπου και αν είναι ο πωλητής δεν θα έχω θέμα με τελωνείο?
Ρωτάω γιατί καθώς έψαχνα ωρήκα στο ebayUK έναν που λέει: "Item location:   to world, ship by EMS, Hong Kong".
...

Είναι εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης ο αποστολέας και θα περάσει το αντικείμενο τελωνείο.
... κι αφού δε σέβεστε θα με φοβάστε ...

http://taziodome.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #545 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 11:47:32 πμ »
Καλημέρα,

Να σας κανω μια ερώτηση, εάν πάρω κάτι από Ebay UK σημαίνει ότι από όπου και αν είναι ο πωλητής δεν θα έχω θέμα με τελωνείο?
Ρωτάω γιατί καθώς έψαχνα ωρήκα στο ebayUK έναν που λέει: "Item location:   to world, ship by EMS, Hong Kong".
Για πείτε την άποψη σας.....

Και όσο για τα TISSOT αρχικά ένα τέτοιο έβλεπα σε κατάστημα στη Γλυφάδα και συγκεκριμμένα αυτό :
http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=286&products_id=10152&osCsid=69152d10235332c7f899a268f8dc6a40
Τί πιστεύετε? Αξίζει? Στο κατάστημα μου το έδινε αν θυμάμαι καλά μετά απο παζάρι 350. Ξέρετε κάποιο κατάστημα που να κάνει καλές τιμές στα TISSOT και όχι μόνο??


Φίλε  panvel το Τissot που μας δείχνεις είναι quartz και στο προηγούμενο σου post έγραφες ότι δεν θέλεις quartz. Η τιμές σ'αυτό το σάιτ είναι χωρίς έκπτωση, απορώ αν ψωνίζει άνθρωπος από αυτούς. Και το μαγαζί στη Γλυφάδα κι αυτό μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #546 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 12:06:02 μμ »
.....ολα τα ρολογια που προτεινεις εινai dress...και οχι diver ....

το ρολοι που παρηγγειλες κανει για την δουλεια σου μια χαρα ......

τωρα αν θες να εντρυφησεις σε ρολογια πραγματικα diver....κοιτα να δεις την σειρα prospex....

τα τισσοτ μια χαρα ειναι απλως λιγω υπετιμημενα στην ελλαδα....
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος ico

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #547 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 01:20:41 πμ »
Καλή χρονιά σε όλους!!!!! Γράφω μετά από καιρό. Ήρθε η ώρα για να πάρω ένα ρολόι. Έχω καταλήξει στο καινούργιο sea touch της tissot. (αυτό με το μπρασελέ) Τη γνώμη έχετε για το orolus.com? Έχει ψωνίσει κανένας από εκεί? Περιμένω και δικές σας προτάσεις γιατί δεν έχω ξαναπάρει από ίντερνετ τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #548 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 06:57:33 μμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους,
νομίζω ήρθε η ώρα για το πρώτο μου Monster, υπάρχει (απο οτι είδα και στο φορουμ) ο Roachman και ο Chronograph.com. Ψωνίζουμε άφοβα απο κεί?
Απο οτι είδα ο Roachman έχει first class registered airmail και Pos Malaysia (for express mail service) πέρα απο FedEx και UPS που αποφέυγουμε γενικώς λόγω τελωνείου.
Τι απο τα δυο επιλέγουμε τελικά για να αποφύγουμε το τελωνείο???
Στο Chronograph τώρα, το free shipping που έχει είναι Singapore post, οπότε λογικά δε θα υπάρχει θέμα με το τελωνείο.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #549 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 08:03:44 μμ »
Αν και δεν έχω ψωνίσει και τα δυο είναι ξακουστά μαγαζιά, για την εξυπηρέτηση και την αυθεντικότητα των προϊόντων. Αρα ναι, ψωνίζουμε άφοβα απο εκεί.
(Δυστυχώς για τα "τελωνειακά" δεν ξέρω να πω κάτι)

Αποσυνδεδεμένος KK

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #550 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 03:20:44 μμ »
Χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου/ων που να γνωρίζουν τα σχετικά. Έχω παραγγείλλει το Kings & Queens Tempmaster (με δείκτη θερμοκρασίας και υγρασίας 55mm) από την Γερμανία και συγκεκριμένα από την ιστοσελίδα http://www.uhr-instinkt.de/ στις 5 Ιανουαρίου. Στις 7 Ιανουαρίου έστειλα το ποσό μέσω τραπεζικής μεταφοράς αλλά από τότε και σε αλλεπάλληλα μηνύματά μου η εταιρεία δεν απαντά. Βέβαια, ζήτησα με απλή ταχυδρομική μεταφορά που κάνει 14-15 μέρες. Όμως, ούτε τα τηλέφωνα απαντούν ούτε και τα FAX ενώ και η πορεία της παραγγελίας φαίνεται σε αναμονή. :-\

Γνωρίζει κανείς την ιστοσελίδα αυτή; Επειδή πλέον αρχίζω και υποψιάζομαι απάτη, που μπορώ να απευθυνθώ;

Ευχαριστώ ΚΚ ;D

Αποσυνδεδεμένος nyo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 442
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #551 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 03:59:52 μμ »
Μηπως εχεις πεσει "θυμα" των διακοπων των Χριστουγεννων; Σου το λεω αυτο γιατι παρατηρησα κι εγω οτι μετα τα Χριστουγεννα αργησα παρα πολυ να παρω απαντησεις απο Γερμανους συγκεκριμενα και ολοι μου απολογηθηκαν με αυτην την αιτιολογια!

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #552 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 07:17:09 μμ »
Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.
Εγώ έκανα αγορά απο Γερμανία 31 Ιανουαρίου, τα χρήματα τα έστειλα 2-3 δε θυμάμαι καλά και τα ρολόγια μου ήρθαν σήμερα.
Υπήρχαν και πάρα πολλές καθυστερήσεις λόγω της κακοκαιρίας στην Ευρώπη, οπότε θα σου έλεγα να δώσεις λίγο χρόνο ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Law girl

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #553 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 08:51:38 μμ »
Καλημέρα,

Να σας κανω μια ερώτηση, εάν πάρω κάτι από Ebay UK σημαίνει ότι από όπου και αν είναι ο πωλητής δεν θα έχω θέμα με τελωνείο?
Ρωτάω γιατί καθώς έψαχνα ωρήκα στο ebayUK έναν που λέει: "Item location:   to world, ship by EMS, Hong Kong".
Για πείτε την άποψη σας.....

Και όσο για τα TISSOT αρχικά ένα τέτοιο έβλεπα σε κατάστημα στη Γλυφάδα και συγκεκριμμένα αυτό :
[url]http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=286&products_id=10152&osCsid=69152d10235332c7f899a268f8dc6a40[/url]
Τί πιστεύετε? Αξίζει? Στο κατάστημα μου το έδινε αν θυμάμαι καλά μετά απο παζάρι 350. Ξέρετε κάποιο κατάστημα που να κάνει καλές τιμές στα TISSOT και όχι μόνο??


Νομίζω ΕΜS είναι το ταχυδρομείο τους και μπορεί και να μην περάσει τελωνείο.

Αποσυνδεδεμένος KK

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #554 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 11:29:20 μμ »
Δεν νομίζω και ούτε θέλω να το πιστεύω αλλά πρέπει λίγο να το κοιτάξω και από την πλευρά της απάτης. Παίζει να είναι και οι διακοπες τους για τα Χριστούγεννα ειδικά για τις πρώτες μέρες της παραγγελίας αλλά μάλλον θα είναι περισσότερο η κακοκαιρία. Θα τους δώσω άλλες 10 μέρες...διορία. :-[

όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω και για το ωρολόι στην διεύθυνση που δίνω ας πει και την άποψή του.

http://www.uhr-instinkt.de/products/en/Automatic-Watches/Kings-Queens-KQ4002-Automatic-watch-with-temperature-humidy.html

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #555 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 04:16:07 μμ »
[ξερω ενα στην πετρούπολη "χρυσή γωνία" λεγεται]
Καλημέρα,

Να σας κανω μια ερώτηση, εάν πάρω κάτι από Ebay UK σημαίνει ότι από όπου και αν είναι ο πωλητής δεν θα έχω θέμα με τελωνείο?
Ρωτάω γιατί καθώς έψαχνα ωρήκα στο ebayUK έναν που λέει: "Item location:   to world, ship by EMS, Hong Kong".
Για πείτε την άποψη σας.....

Και όσο για τα TISSOT αρχικά ένα τέτοιο έβλεπα σε κατάστημα στη Γλυφάδα και συγκεκριμμένα αυτό :
http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=286&products_id=10152&osCsid=69152d10235332c7f899a268f8dc6a40
Τί πιστεύετε? Αξίζει? Στο κατάστημα μου το έδινε αν θυμάμαι καλά μετά απο παζάρι 350. Ξέρετε κάποιο κατάστημα που να κάνει καλές τιμές στα TISSOT και όχι μόνο??
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #556 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 04:27:06 μμ »
Να σας κανω μια ερώτηση, εάν πάρω κάτι από Ebay UK σημαίνει ότι από όπου και αν είναι ο πωλητής δεν θα έχω θέμα με τελωνείο?

Οχι, μετράει η τοποθεσία του καταστήματος.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #557 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 09:12:18 μμ »
"Item location:   to world, ship by EMS, Hong Kong".

Τα τελευταια χρονια πρεπει να εχω παρει πανω απο 30 πακετα ετσι απο Hong Kong. Δεματα βαρους και ογκου απο ελαχιστα γραμμαρια μεχρι και 5 κιλα και αναγραφομενη αξια μεχρι 300$. Ποτε μα ποτε δεν εχω πληρωσει τελωνειο.
Το μονο που πληρωνω ειναι 3 ευρω κατα την παραλαβη απο τον κουριερ.
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #558 στις: Ιανουάριος 23, 2010, 11:07:04 μμ »
οι τιμες στην πετρουπολη ειναι φωτια

απενατι εχει καλα σουβλακια ομως !!!!!!!!

φιλικα

ενας παλιος πετροπουλιωτης
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος aerialoffthelip

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #559 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 01:47:24 πμ »
υπενθύμιση: προσοχή στα τελωνεία παιδιά!! μακριά και αλάργα από fedex και ups
(211 ευρώ τελωνείο για δέμα αξίας 301 ευρώ-όχι ρολόι, και ναι, δυστυχώς έστελναν μόνο με fedex)

 καλές αγορές!