Αποστολέας Θέμα: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ  (Αναγνώστηκε 131151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #400 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 02:10:15 μμ »
Είναι μια δημόσια ψηφοφορία, στην οποία υπάρχει δικαίωμα αλλαγής ανά πάσα στιγμή και αφορά την επιλογή logo

Δεν ειπε κανεις το αντιθετο! Γι' αυτο αλλωστε το λογο προβλεπεται-συμπεριλαμβανεται στους ορους ψηφοφοριας.

Οχι Αρη, είσαι εσύ παντελώς λάθος.
Επιτρεψέ μου ως επαγγελματία να γνωρίζω πολύ καλά τι σημαίνει δημοκρατία, τι ψηφοφορία, τι παρέκκλιση και τι πειθαναγκασμός.
Αν ισχύσει η άποψή σου, τότε όλες οι ζυμώσεις θα γίνονται υπογείως, με όρους αδιαφάνειας. Προσωπικά, προσπαθώ δημοσίως να υποστηρίξω την άποψή μου.
Διάβασα τους όρους αυτής και δε βρήκα πουθενά έρεισμα στα γραφόμενά σου.
Εάν κλειδωθεί το νήμα θα είναι μια μη αναστρέψιμα βαθιά αντιδημοκρατική πράξη, την οποία απεύχομαι γιατί θα στοιχίσει πολλά.

Ας κριθούμε λοιπόν μέσα σε ένα ελεύθερο νήμα.

Μαλιστα! Ουσιαστικα μου λες οτι προκειμενου να γινεται κατι υπογειως, ας γινεται ευθεως...
Και εγω σου λεω οτι -σε καθε περιπτωση- και το ενα και το αλλο ειναι λαθος!
Δε λαμβανεις υποψιν το αυτονοητο και το δεδομενο, το οποιο δε χρειαζεται περαιτερω διευκρινισης ή αναφορας και προκειμενου να στηριξεις τον ισχυρισμο σου βασιζεσαι σε αυτο που κοινωνιολογικα ή -αν προτιμας νομοθετικα- χαρακτηριζεται ''ανομια''.

Η απαντηση μου για το πως εγω εννοω το δικαιωμα της δημοκρατιας υπαρχει στο προφιλ-υπογραφη μου...

Eιχαμε τοσες ημερες μπροστα μας -οσοι απο εμας το επιθυμουσαν- να διατυπωσουμε τις οποιες προτασεις, προβληματισμους ή επιφυλαξεις μας για τα logo πριν αρχισει η ψηφοφορια.
Αντε λοιπον να δουμε που θα οδηγησει παλι αυτη η κατασταση... Μηπως σε μια μικρογραφια-απεικονιση της σημερινης ελληνικης κοινωνιας?!...

Σε κάθε περίπτωση, αλάθητο δεν έχει κανείς. Ολοι κρινόμαστε.

Αυτο λεω και εγω. Καθενας κρινεται απο τα γραφομενα και τη συμπεριφορα του...

Το θέμα κύριοι δεν είναι θέμα επιλογής Logo αλλά ΘΕΜΑ ΑΡΧΗΣ.

Αυτο ακριβως, φιλε Πανο!

Φιλικα,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2012, 10:33:27 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #401 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 02:19:17 μμ »
Είχα γράψει ολόκληρο κατεβατό και το έσβησα μόνο και μόνο για έναν λόγο. Από σεβασμό για την προσπάθεια που έχει καταβάλει ο Άρης για αυτό το project.

Δεν πρόκειται να συμμετάσχω πλέον σε κανένα νήμα που σχετίζεται με το ρολόι.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #402 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 02:26:42 μμ »
Αυτό το πράγμα κατά το χρόνο που μια ψηφορορία είναι σε εξέλιξη δεν έχει ξαναματαγίνει !!!!

Εδώ δεν πρόκειται για έκφραση άποψης και καλόπιστη κριτική,  αλλά για ΩΜΗ και ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΗ παρέμβαση με τελικό σκοπό τον ΕΠΗΡΡΕΑΣΜΟ των ψηφοφόρων και την ΑΛΛΟΙΩΣΗ του αποτελέσματος.

Είναι μια πρωτοφανής περιφρόνηση της αρχής της ψηφοφορίας που χτυπάει τον πυρήνα της Δημοκρατίας.


Κανείς δεν μπορεί να μου καταλογίσει το παραμικρό γιατί σε ανύποτο χρόνο και πριν εμφανιστούν οι σημερινές συμπεριφορές είχα προτείνει για να μην υπάρξουν έριδες και στενοχώριες να εξεταστεί η πιθανότητα όσοι δεν φηφίσουν ένα logo να έχουν την δυανατότητα να πάρουν το ρολόι σκέτο.

Τότε όλοι είπατε ότι αυτό δεν είναι PROJECT αλλά MAIMOY PROJECT και εγώ παρέμεινα σιωπηλός και σιωπηρώς αποδέχτηκα την απόφαση της πλειοψηφίας.

Οκ λοιπόν PROJECT να γίνει....

Σήμερα λοιπόν κύριοι με τις συμπεριφορές σας λέτε : PROJECT να γίνει, ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ 38 !!!!!!


Αν δεν είχε γραφτεί στους όρους της ψηφοφορίας : "Οσα απο τα μελη αποφασισουν τελικα να συμμετασχουν στην ψηφοφορια............................. η ψηφος τους  πλεον θεωρειται  δεσμευτικη  για τη συμμετοχη τους στη λιστα παραγγελιας"........ αυτή την στιγμή θα απέσυρα την συμμετοχή μου από το PROJECT.



Το θέμα κύριοι δεν είναι θέμα επιλογής Logo αλλά ΘΕΜΑ ΑΡΧΗΣ.


++++++
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #403 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 02:40:38 μμ »
Το θέμα κύριοι δεν είναι θέμα επιλογής Logo αλλά ΘΕΜΑ ΑΡΧΗΣ.

Φίλε Πάνο,είσαι τελείως λάθος.
Αν υποθέσουμε ότι εμείς έχουμε υποπέσει σε σφάλμα,επίτρεψέ με να σου πω ότι στο ίδιο και χειρότερο σφάλμα υπέπεσες κι εσύ με το post που έγραψες τις προάλλες και το οποίο προσπαθείς να χρησιμοποιήσεις ως πλεονέκτημα.

Όπως ήδη ξέρεις έιχαμε αρκετές διαρροές απο ανήθικες συμπεριφορές του τύπου "μπαίνω","βγαίνω","ξαναμπαίνω","ξαναβγαίνω" κ.ο.κ.
Ο Άρης λοιπόν σε μια προσπάθεια να βάλει τα πράγματα σε μια τάξη,κλειδώνει τη λίστα "υποχρεώνοντας",ηθικά τουλάχιστον,όλους όσοι συμμετείχαν να αγοράσουν το ρολόϊ.
Εκεί που είπαμε λοιπόν ότι μπήκε το νερό στ' αυλάκι,έρχεσαι εσύ με τη δήλωσή σου και φέρνεις τα πάνω κάτω.
Υποστηρίζεις να μείνουν οι πόρτες ανοιχτές για όλους,ακόμα και γι αυτούς που τόσο καιρό μας κορόϊδευαν,και να πάρει ο καθένας το ρολόϊ σε ότι μορφή θέλει,ανάλογα με τα γούστα του.
Προσπάθησες με λίγα λόγια να ακυρώσεις παντελώς όχι μόνο τον Άρη,αλλά και τους όρους/προϋποθέσεις που εξ' αρχής είχε θέσει.
Επίσης έβαλες στον πειρασμό,ακόμα κι αυτόυς που είχαν αποφασίσει να τηρήσουν το "λόγο" τους,να το ξανασκεφτουν.

Επομένως,μετά απ' όλα αυτά,πολύ σωστα παρέμεινες σιωπηλός και σιωπηρώς αποδέχτηκες την απόφαση της πλειοψηφίας.

Σε παρακαλώ λοιπόν,εμένα μη μου κάνεις κήρυγμα σε "θέματα αρχής" διότι δεν έχω δώσει διακαιώματα σε κανέναν.
Μπορεί να είμαι απόλυτος,μπορεί να είμαι απότομος αλλά ποτέ δεν επέδειξα "παραβατική" συμπεριφορά μέσα στο φόρουμ,ούτε αδίκησα κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #404 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 02:49:49 μμ »
Αρη η υπογραφή σου μπορεί να σημαίνει κάτι μπορεί και τίποτα νομικά και κοινωνιολογικά. Δείχνεις με ορισμένες συμπεριφορές ότι φοβάσαι την ελεύθερη έκφραση της γνώμης. Θα πρέπει να αναλογιστείς ότι οι ρήτορες τους οποίους επικαλείσαι ήταν πολύ πιο επιθετικοί από ό,τι εγώ στις παρεμβάσεις μου.

Πάνο αν θεωρείς την παρέμβαση μου προκλητική και ωμή, θα σου ζητούσα να αναθεωρήσεις. Δεν πίεσα, δεν απείλησα, δεν πλάνεψα ούτε κορόιδεψα κανέναν. Είπα απλά την άποψή μου και είμαι υπερήφανος για τον τρόπο με τον οποίο την εξέφρασα. Με θίγεις και δεν το αξίζω, ούτε άλλωστε έχω δώσει ποτέ δικαίωμα για κάτι τέτοιο.

Πάγια θέση μου είναι ότι η ελευθερία είναι παράγοντας διαφύλαξης της δημοκρατίας, εκτός από το αντίστροφο. Οι παραπάνω ζυμώσεις κατά τη διάρκεια μιας ψηφοφορίας κατά την άποψή μου είναι εποικοδομητικές, καθώς δεν έχουν ξεπεράσει κανένα δημοκρατικό όριο. Ο οποιοσδήποτε μπορεί να με κρίνει όπως θέλει, με τη δημοσιότητα όμως του παρέχω τη δυνατότητα να με κρίνει.

Οσοι είναι σε θέση, συζήτησαν για το θέμα λογικά και πολιτισμένα.

Ενα μόνο ακόμα: ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ όποιο κι αν βγει (φοβάμαι μη λογοκριθεί το "χέστηκα").

Και για να το αποδείξω έμπρακτα, δεν πρόκειται να σχολιάσω ο,τιδήποτε έχει να κάνει με το logo και δε με θίγει προσωπικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2012, 04:26:09 μμ από andrey_ »

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #405 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 03:19:10 μμ »
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #406 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 03:24:43 μμ »
 :? :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #407 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 03:45:37 μμ »



Τι έγινε εσύ έχεις κρυφή συλλογή με vintage gifs?? Naked gun, blazing saddles...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #408 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 04:25:13 μμ »
Προσωπικές επιθέσεις με άκομψο τρόπο και εκφράσεις που δεν συνάδουν με τον χαρακτήρα του φόρουμ δεν επιτρέπονται από κανέναν και προς κανέναν.
Αν θέλετε να αντιπαρατεθείτε είστε καλοδεχούμενοι, αλλά θα το κάνετε με κόσμιες εκφράσεις και με σεβασμό.

Εκ της ομάδας συντονισμού.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #409 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 04:25:57 μμ »
Πωπωπωπωπω πάλι τσακώνεστε καμάρια μου? Για ηρεμήστε λίγο και βάλτε λίγο στην άκρη τις προσωπικές προτιμήσεις και τους εγωισμούς και προσπαθήστε όσο μπορείτε να εκτονώνετε την κατάσταση αντί να τη δυναμιτίζετε ;)

Η πλάκα είναι ότι γνωρίζεστε και προσωπικά οι περισσότεροι και τέτοια αντιπαράθεση δεν θα γινόταν επουδενί σε μια συνάντηση...τι σου κάνει το άτιμο το πληκτρολόγιο...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #410 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 04:53:56 μμ »
ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ.
ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΦΟΣΟΝ ΜΙΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
ΤΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ Η ΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ.

Φιλικα,
Χρηστος.

Υ.Γ. τα κεφαλαια δεν υποδηλωνουν θυμο αλλα εμφαση.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #411 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 05:03:46 μμ »
Από μένα θεωρείται λήξαν το θέμα, ακόμα γελάω με το βιντεο του Χρήστου  :D

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #413 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 01:00:39 μμ »
Σκόρπιες σκέψεις ενός αναποφάσιστου !
Το ρολόι μας είναι ένα homage ενός ρολογιού που κατασκεύασε το 1936 η rolex για την panerai με μηχανισμό rolex  και δεν είχε κανένα λογότυπο η διακριτικό  .H panerai σαν φόρο τιμής έφτιαξε το pam  249 σε 1936 κομμάτια limited edition με μηχανισμό όμως μια  τροποποιημένη "ταπεινή unitas 6497"  παρόμοια με αυτή τους επίσης ταπεινού μου steinhart pilot χωρίς διακριτικά στον καντράν και στεγανότητα 30 μέτρα γιατί τέτοια ήταν τα στάνταρ της εποχής   . Μεταγενέστερα παρουσίασε το pam 424 προσθέτοντας ημερομηνία και τον υπέροχο  in house μηχανισμό
P 3000 και πλέον ένα πολύ μικρο διακριτικό λογότυπο  και στεγανότητα 100 μέτρα.
Πάμε τώρα σε εμάς. Εμείς με αγάπη για το ρολόι και σεβασμό στην ιστορία και στον χαρακτήρα του  φτιάχνουμε ένα homage με vinatge
original in house μηχανή longines 40 χρόνων  . Σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με rolex 70 χρόνων αλλά σεβετε το χαρακτήρα του ρολογιού ίσως περισσότερο και από την panerai που έβαλε απλά μια unitas. Επίσης με τα διαφορετικά lugs,την κορώνα  και τη στεγανότητα 300 m τονίζει το DIVER  DNA του και το διαφοροποιεί από οποιαδήποτε ρεπλίκα .Η panerai όταν έφτιαξε το panerai pam 21  με αυθεντική vinatage rolex σε 21 κομμάτια έγινε αμέσως υπερσυλλεκτικο  και δεν το βρίσκεις ούτε με 200000!
Με αυτές τις σκέψεις η γνώμη μου είναι ότι σαν ρεπλίκα θα είναι αν γράψουμε οτιδήποτε στο καντράν πέραν από ένα logo (οτιδήποτε) . Παρακολουθούσα το νήμα και συμμετείχα από την αρχή και έβλεπα ότι είχε τρομερό ρεύμα το σηματάκι του chris super ocean(1) και το οποίο προσωπικά μου άρεσε θα το προτιμούσα από ένα πανεραι στυλ και ήθελα να το ψηφίσω .Ελα όμως που φτανοντας στη ψηφοφορία με έκπληξη είδα οτι το 1 δεν το ψήφισε ούτε ο chris ! και εχει ρευμα το 38 .Το οποίο είναι ουσιαστικά μόνο κείμενα καθώς  γραφεί με δυο τρόπους(ολογράφως και καλλιγραφικά το μονογραμμα) το όνομα του φόρουμ +τη μηχανή .   
Με αυτές τις σκέψεις αφού μου δίνετε η δυνατότητα θα περιμένω μέχρι το τέλος τις προθεσμίας .

ps: είμαι κάτοχος ενός ferrari gmt fer0003 engineered by panerai limited 750 κομμάτια του οποίου η κάσα είναι ουσιαστικά "homage "  του
radiomir απο την ιδια την panerai

pam424



Uploaded with ImageShack.us

pam 21 limited 21 pieces



Uploaded with ImageShack.us
pam 21 limited 21 pieces rolex movement


Uploaded with ImageShack.us

longines 702 project my watch



Uploaded with ImageShack.us

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 12, 2012, 01:08:12 μμ από antonio-titanium »

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #414 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 01:18:34 μμ »
Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες  Αντώνη! Πολύ ενδιαφέρον κείμενο!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #415 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 01:23:57 μμ »
Εμμενω στην αποψη οτι οι οποιοι προβληματισμοι ή επιφυλαξεις (βασιμοι και δικαιολογημενοι ή μη), τη δεδομενη στιγμη -απαξ δηλαδη και ανοιξε η ψηφοφορια η οποια βρισκεται σε εξελιξη- ειναι ακαιροι και αντιδεοντολογικοι!
Ειχαμε ολο το χρονο μπροστα μας να διατυπωσουμε τις οποιες ενστασεις, επιφυλαξεις, αντιρρησεις ή προβληματισμους μας γι' αυτο!...

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #416 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 01:27:48 μμ »
Φίλε Αντώνη,πολύ ωραίες οι σκέψεις σου και καλά έκανες που τις μοιράστηκες μαζί μας.
Θέλω να σε ρωτήσω κάτι,απο περιέργεια και μόνο.
Προσπαθώ να μπω στο μυαλό αυτών που δεν έχουν ψηφίσει ακόμα,αλλά δεν τα καταφέρνω.Θα ήθελα λοιπόν τη δική σου βοήθεια.
Κάποιοι που ήξεραν τί ήθελαν και τί τους άρεσε,ψήφισαν με το που άνοιξε το νήμα.(andrey_,coral,chris5,ww κ.α.)
Κάποιοι άλλοι πάλι που δεν ήταν σίγουροι για την επιλογή τους,περίμεναν να δουν τι θα ψηφίσουν οι υπόλοιποι για να ακολουθήσουν κι αυτοί.
Μένουν λοιπόν οι αναποφάσιστοι,στην κατηγορία των οποίων ανήκεις κι εσύ.
Ορμώμενος απο τη δήλωσή σου ότι θα περιμένεις μέχρι τη λήξη της προθεσμίας,θέλω να σε ρωτήσω το εξής.Τι είναι αυτό που περιμένεις να αλλάξει και το οποίο θα διαμορφώσει την ψήφο σου;
Μέχρι στιγμής έχουν ψηφίσει 23 απο τους 31.Υπολοίπονται άλλοι 8.Καλώς ή κακώς προηγούνται στην ψηφοφορία τα λογότυπα 4 και 38.Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου,θα βγει ένα απο τα δύο.
Επομένως οι επιλογές του αναποφάσιστου,δεν είναι πολλές.Συγκεκριμένα είναι 2.
Ή θα επιλέξεις να αξιοποιήσεις την ψήφο σου,ψηφίζοντας ένα απο τα δυο λογότυπα που προηγούνται,προκειμένου να διαμορφώσεις το αποτέλεσμα στο βαθμό που μπορέις ή θα επιλέξεις να την "πετάξεις" σε ένα άλλο λογότυπο που εκ των προτέρων γνωρίζεις ότι δεν πρόκειται να βγει.
Βάλε με λιγάκι αν θες στον τρόπο σκέψης σου.
Κουβέντα να γίνεται,έτσι;Δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης.
Το τονίζω γιατί τον τελευταίο καιρό οι περισσότεροι έχου την τάση να παρεξηγούν και την καλημέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 12, 2012, 01:38:32 μμ από jim teo »

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #417 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 01:39:25 μμ »
Φίλε Αντώνη,πολύ ωραίες οι σκέψεις σου και καλά έκανες που τις μοιράστηκες μαζί μας.
Θέλω να σε ρωτήσω κάτι,απο περιέργεια και μόνο.
Προσπαθώ να μπω στο μυαλό αυτών που δεν έχουν ψηφίσει ακόμα,αλλά δεν τα καταφέρνω.Θα ήθελα λοιπόν τη δική σου βοήθεια.
Κάποιοι που ήξεραν τί ήθελαν και τί τους άρεσε,ψήφισαν με το που άνοιξε το νήμα.(andrey_,coral,chris5,ww κ.α.)
Κάποιοι άλλοι πάλι που δεν ήταν σίγουροι για την επιλογή τους,περίμεναν να δουν τι θα ψηφίσουν οι υπόλοιποι για να ακολουθήσουν κι αυτοί.
Μένουν λοιπόν οι αναποφάσιστοι,στην κατηγορία των οποίων ανήκεις κι εσύ.
Ορμώμενος απο τη δήλωσή σου ότι θα περιμένεις μέχρι τη λήξη της προθεσμίας,θέλω να σε ρωτήσω το εξής.Τι είναι αυτό που περιμένεις να αλλάξει και το οποίο θα διαμορφώσει την ψήφο σου;
Μέχρι στιγμής έχουν ψηφίσει 23 απο τους 31.Υπολοίπονται άλλοι 8.Καλώς ή κακώς προηγούνται στην ψηφοφορία τα λογότυπα 4 και 38.Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου,θα βγει ένα απο τα δύο.
Επομένως οι επιλογές του αναποφάσιστου,δεν είναι πολλές.Συγκεκριμένα είναι 2.
Ή θα επιλέξεις να αξιοποιήσεις την ψήφο σου,ψηφίζοντας ένα απο τα δυο λογότυπα που προυγούνται,προκειμένου να διαμορφώσεις το αποτέλεσμα στο βαθμό που μπορέις ή θα επιλέξεις να την "πετάξεις" σε ένα άλλο λογότυπο που εκ των προτέρων γνωρίζεις ότι δεν πρόκειται να βγει.
Βάλε με λιγάκι αν θες στον τρόπο σκέψης σου.
Κουβέντα να γίνεται,έτσι;Δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης.
Το τονίζω γιατί τον τελευταίο καιρό οι περισσότεροι έχου την τάση να παρεξηγούν και την καλημέρα.


Δεν παρεξηγούμε εύκολα και παραμένω ψύχραιμος οπότε δεν υπάρχει ανησυχία!! να κάνουμε κουβέντα  .Ωστόσο μετά από το μήνυμα από τον watch -collector λέω μην γράψω κάτι άλλο στην παρούσα στιγμή.

Εμμενω στην αποψη οτι οι οποιοι προβληματισμοι ή επιφυλαξεις (βασιμοι και δικαιολογημενοι ή μη), τη δεδομενη στιγμη -απαξ δηλαδη και ανοιξε η ψηφοφορια η οποια βρισκεται σε εξελιξη- ειναι ακαιροι και αντιδεοντολογικοι!
Ειχαμε ολο το χρονο μπροστα μας να διατυπωσουμε τις οποιες ενστασεις, επιφυλαξεις, αντιρρησεις ή προβληματισμους μας γι' αυτο!...

Φιλικα,
Watch-Collector

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #418 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 01:50:08 μμ »
Ισως δεν εγινα απολυτα σαφης.

Οσοι επιλεγετε να γραφετε σε αυτο το νημα, οχι μονο δε βοηθατε, αλλα -χωρις να το θελετε- προκαλειτε αντιρρησεις και εντονους προβληματισμους.
Εαν καποιος -κατοπιν ολων αυτων- αποφασισει να αποσυρει τη συμμετοχη του απο το project, τι θα λετε?!

Αυτη τη στιγμη η τηρηση σιωπης και το να αφησουμε τον καθενα μονο του να αποφασισει τι εντελει θα επιλεξει, ειναι ο,τι καλυτερο.
Ολα τα αλλα, περισσοτερο δυσχεραινουν την υλοποιηση του project παρα τη βοηθουν!...

Σας παρακαλω σταματηστε να γραφετε αλλο σε αυτο το νημα.

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #419 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 04:57:05 μμ »
Γράφω εδώ κάποιες σκέψεις για να κρατήσω το άλλο νήμα της ψηφοφορίας ανέπαφο. Καταρχάς ζητώ συγνώμη για την όποια αργοπορία για την ψηφοφορία. Έλειπα μέχρι χτες και σήμερα θα κάτσω να διαβάσω προσεκτικά ότι έχει γραφτεί και να ψηφίσω. Λίγο που πήρε το μάτι μου όμως τα ποστς φοβήθηκε με το ότι έχει γραφτεί. Περιληπτικά δεν καταλαβαίνω γιατί να είναι τόσο κακό να είναι ένα προτζεκτ Hommage "κακό" ή ότι θα πρέπει να διαφέρει οπωσδήποτε για να μην θυμίζει Panerai (προς θεού είναι ερωτήσεις και όχι μπηχτές ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να εκληφθεί). Δεν είχα και δεν με βλέπω να έχω Panerai σύντομα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ψάχνω να αγοράσω κάτι για να το "μοστράρω" για Panerai (να εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι...και να συμπεριλάβω εδώ και ότι το χρηματικό ποσόν που δίνουμε δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο όχι μόνον για τις μέρες μας…φαντάζομαι άλλα Hommage ή ρέπλικες δεν κοστίζουν τόσα αλλά και πολύ λιγότερα σε μερικές περιπτώσεις). Το ρολόι αυτό το θέλω για καλό αλλά και καθημερινό ρολόι που θα μου θυμίζει και την ομάδα του mywatch αλλά και τις ιδιαιτερότητες του ρολογιού (ιστορικός μηχανισμός του 1970) και όχι για να κλειστεί σε ένα συρτάρι (προς θεού και πάλι δεν υπονοώ τίποτα παρά μόνον το ότι θέλω και εγώ όπως φαντάζομαι και οι υπόλοιποι ότι κάνουμε να είναι μεν συλλογικό αποτέλεσμα να είναι όμως και προφανώς καλαίσθητο. Δεν νομίζω να έχει κανείς αντίρρηση σε αυτό). Οπότε για να μην παρεξηγηθώ δεν γράφω άλλα μιας και ερωτήσεις και ενδοιασμοί παραπάνω τύπου υπάρχουν πολλοί και είμαι και σχετικά νέος στην παρέα και μπορεί εύκολα να παρεξηγηθώ. Ευτυχώς όμως είναι πολλές και αρκετές οι καλές επιλογές από λογότυπα που μπορούμε να υιοθετήσουμε για το καντράν.

Σκόρπιες σκέψεις ενός αναποφάσιστου !

+++ Για τον τίτλο

Κάνω παράθεση για να μην γράψω απλά το ίδιο.