Αποστολέας Θέμα: νεο project;;  (Αναγνώστηκε 70480 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #100 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:38:53 μμ »
μετα το iWatch

εγω προτεινω το wWatch

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #101 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:43:08 μμ »
Ωραιο.
Τι μηχανη φοραει?
 :) :) :)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #102 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:56:24 μμ »
αμα είναι ρολοι που να φοριεται στο βυζι είμαι μεσα,αντε μπας και βαλουμε κι εμεις κανενα γκολ
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #103 στις: Μάρτιος 12, 2015, 09:18:23 μμ »
Το καλό με αυτό το φόρουμ είναι ότι η τρολιά είναι απενοχοποιημένη.

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #104 στις: Μάρτιος 12, 2015, 09:20:58 μμ »
Το καλό με αυτό το φόρουμ είναι ότι η τρολιά είναι απενοχοποιημένη.

γι αυτό συμμετέχουμε κι ολας,ειδαλλως θα είμασταν στο σαιτ της panerai να χαζεύουμε φωτογραφιες
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #105 στις: Μάρτιος 12, 2015, 09:38:06 μμ »
αντε για το ντρεςςςςςς. εγώ είμαι με τον chris5 και τον gerogian. Σε λίγο θα έρθει μαζί μας και ο svl. Λες να......λαθεύω??

Strifteros

ΥΓ και ο Τάσος κάπου εδώ ψιλοτριγυρίζει...νομίζω δηλ
ντρες φορανε οι παππουδες... να υπαρξει και αλλη ιδεα για τα "παιδια" του φορουμ...  :dielaughing: :dielaughing:
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #106 στις: Μάρτιος 12, 2015, 09:40:48 μμ »
ντρες φορανε οι παππουδες... να υπαρξει και αλλη ιδεα για τα "παιδια" του φορουμ...  :dielaughing: :dielaughing:

Το ντρες ταιριάζει με το πουκάμισο, όχι με την ηλικία νεαρέ...

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #107 στις: Μάρτιος 12, 2015, 09:43:18 μμ »
Το ντρες ταιριάζει με το πουκάμισο, όχι με την ηλικία νεαρέ...
θελω κωδικα ντυσιματος με κατηγορια ρολογιου... ειμαι ασχετος ισως εχεις δικιο... 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 12, 2015, 09:55:21 μμ από batman1345 »
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #108 στις: Μάρτιος 12, 2015, 10:03:51 μμ »
Bauhaus θα κάνουμε


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #109 στις: Μάρτιος 12, 2015, 10:05:26 μμ »
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #110 στις: Μάρτιος 12, 2015, 10:08:30 μμ »
Μπορούμε να κάνουμε ένα τέτοιο bauhaus, να στεγάσουμε τα γραφεία του φόρουμ:



Απλά αν είναι να το φτιάξει ο Τόρστεν, ας μην το χτίσουμε κοντά στην Πάρνηθα.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #111 στις: Μάρτιος 12, 2015, 10:54:05 μμ »
ντρες φορανε οι παππουδες... να υπαρξει και αλλη ιδεα για τα "παιδια" του φορουμ...  :dielaughing: :dielaughing:

Τώρα μου το χαλάς. Εντάξει παππούς είμαι και επίσης μου αρέσουν αφάνταστα τα παππουδίστικα ρολόγια.  :) Τα αγοράζω με προοπτική τουλάχιστον 15ετίας

Λοιπόν, όταν λέω ντρεςςςς εννοώ  :headbash:ότι θα αναθέσουμε στον svl να μετατρέψει το πανέρι σε ντρεςςςς. Θα τον βάλουμε να επιλέξει ένα ντρεςςς λουράκι για το πανέρι.... :lol: :lol: ωστε να γίνει ντρεςςςς. Τον εμπιστεύομαι απόλυτα  :yes: :yes:

Και όσο για σένα, για να δεις πόσο σε σκέφτομαι, έχω ήδη αρχίσει επαφές  :smt024 ώστε να διασφαλίσω πώς η παράδοση των ρολογιών δεν θα γίνει από τον CEO της κατσαρολαρίας, αλλά από εκείνη την ξανθιά milfara. Για σένα σπέσιαλ !!!! Θα κάθεσαι δεξιά της :smt057 :smt058. Για να έχεις το αριστερό χέρι σου με το ρολόι στο .....τραπέζι, κάτω από το τραπέζι, όπου θέλεις τέλος πάντων.

Strifteros

ΥΓ Σπύρο, καμιά καλή φωτογραφία θα βάλεις για το παιδί του φόρουμ?? λολολολ
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #112 στις: Μάρτιος 12, 2015, 11:11:17 μμ »
Τώρα μου το χαλάς. Εντάξει παππούς είμαι και επίσης μου αρέσουν αφάνταστα τα παππουδίστικα ρολόγια.  :) Τα αγοράζω με προοπτική τουλάχιστον 15ετίας

Λοιπόν, όταν λέω ντρεςςςς εννοώ  :headbash:ότι θα αναθέσουμε στον svl να μετατρέψει το πανέρι σε ντρεςςςς. Θα τον βάλουμε να επιλέξει ένα ντρεςςς λουράκι για το πανέρι.... :lol: :lol: ωστε να γίνει ντρεςςςς. Τον εμπιστεύομαι απόλυτα  :yes: :yes:

Και όσο για σένα, για να δεις πόσο σε σκέφτομαι, έχω ήδη αρχίσει επαφές  :smt024 ώστε να διασφαλίσω πώς η παράδοση των ρολογιών δεν θα γίνει από τον CEO της κατσαρολαρίας, αλλά από εκείνη την ξανθιά milfara. Για σένα σπέσιαλ !!!! Θα κάθεσαι δεξιά της :smt057 :smt058. Για να έχεις το αριστερό χέρι σου με το ρολόι στο .....τραπέζι, κάτω από το τραπέζι, όπου θέλεις τέλος πάντων.

Strifteros

ΥΓ Σπύρο, καμιά καλή φωτογραφία θα βάλεις για το παιδί του φόρουμ?? λολολολ
χαχαχαχα πλακα εκανα αλλα ετσι οπως το λες με συμφερει!! εγω περιμενω να παιξει μπαλα ο Σπυρος ηδη του εχω αφιερωσει φωτο απο milf...  :P
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #113 στις: Μάρτιος 12, 2015, 11:19:11 μμ »
Κατάλαβα που πάει το πράγμα...

Αρχίζουμε με project.
Πάμε σε ομαδική.
Τελικά πηγαίνω μόνος μου και παίρνω ρολόϊ.

Εντωμεταξεί ο Βίκτωρας θα έχει μαζέψει 1.000.000 post και θα τα ανταλλάξει με ένα i-watch.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #114 στις: Μάρτιος 12, 2015, 11:20:36 μμ »

Και όσο για σένα, για να δεις πόσο σε σκέφτομαι, έχω ήδη αρχίσει επαφές  :smt024 ώστε να διασφαλίσω πώς η παράδοση των ρολογιών δεν θα γίνει από τον CEO της κατσαρολαρίας, αλλά από εκείνη την ξανθιά milfara. Για σένα σπέσιαλ !!!! Θα κάθεσαι δεξιά της :smt057 :smt058. Για να έχεις το αριστερό χέρι σου με το ρολόι στο .....τραπέζι, κάτω από το τραπέζι, όπου θέλεις τέλος πάντων.

Strifteros

ΥΓ Σπύρο, καμιά καλή φωτογραφία θα βάλεις για το παιδί του φόρουμ?? λολολολ



Αυτήν εννοείς, Γιάννη;




Βρίσκομαι και εγώ σε συζητήσεις μαζί της, για να παραδώσει "ρολόι" στο Δημήτρη..

Αλλά, τι να τον κάνω;
Πάει και γράφει τέτοια:

.. ειμαι λιγο σαν μουλαρι  :P


Δεν γίνεται δουλειά με αυτό το παιδί.. ::)

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #115 στις: Μάρτιος 12, 2015, 11:45:10 μμ »
Εγώ δεν συμμετέχω!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #116 στις: Μάρτιος 12, 2015, 11:47:49 μμ »
@svl
ααααα γεια σου, αυτήν ακριβώς Και έτσι νευριασμένη που θα το παίζει και αυστηρή...Τρέλα  :lol: :lol:. Α ρε Μητσάρα για σένα δουλεύουμε όλοι

@batman
Μήτσο, κατάλαβα ότι πλάκα έκανες, μην ανησυχείς  :)

@exDIVER600
εσύ κοίτα να πουλήσεις και να μαζέψεις φράγκα . παίρνουμε πανέρι τώρα με logo "πανερίστι αφραγκίστι ελληνίστι"  :jg: :jg: :jg:


ΥΓ chris5: σκέφτηκα να εμπλουτίσω λίγο το text  :headbash:, δεν σε πειράζει έτσι??  :)
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #117 στις: Μάρτιος 13, 2015, 07:08:19 πμ »
ΥΓ chris5: σκέφτηκα να εμπλουτίσω λίγο το text  :headbash:, δεν σε πειράζει έτσι??  :)
Γιαννη φιλε μου,κανοντας χρηση της εξουσιας μου του υπο-moderator,σε αφηνω να γραψεις οτι θελεις στο dial.
 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #118 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:14:28 πμ »
Εγώ δεν συμμετέχω!

Χωρίς τον Χαρίλαο,πρότζεκτ δεν μπορει να γινει!!!

Ολα κι ολα!!!


Θα το σκεφτώ κι εγω τι θα κανω :-k
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος donpaganistis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: νεο project;;
« Απάντηση #119 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:33:11 πμ »
Παρολο που θεωρω πως η υλοποιηση ενος προτζεκτ ρολογιου ειναι σχεδον απιθανη, ας καταθεσω την προταση μου.
Πιστευω πως επιλογη θα πρεπει να γινει μεταξυ ενος καλοκαιρινου ή ενος πρωτοτυπου σχεδιαστικα ρολογιου. Αυτες οι επιλογες εχουν τα πλεονεκτηματα οτι μπορει να φορεθουν απο τους περισσοτερους, ξεχωριζουν απο τα υπολοιπα ρολογια των συλλογων μας και μπορουν να βρεθουν σε χαμηλη και υψηλη τιμη.
Αν μπλεξουμε με ντρες, καταδυτικα κτλ, τοτε δε θα μπορεσει να βρεθει ακρη καθως ο καθενας θα σκεφτεται λυσεις που ταιριαζουν με το "πορτοφολι" και το στυλ του. Αν αποφασιστει κατι, ειναι πολυ πιθανο να ειναι αντιγραφη ενος "γνωστου" ρολογιου, που προσωπικα δε θα το προτιμουσα.
Επισης θεωρω πως δεν πρεπει σε ολη τη διαδικασια να ακολουθηθουν συνεχεις ψηφοφοριες, γιατι ουτε τα εγγονια μας θα ζουνε μεχρι να συμφωνησουμε. Ας κατατεθουν γενικες ιδεες, μετα συγκεκριμενες προτασεις και ας επιλεγει η δημοφιλεστερη προταση.
Οι δυο αρχικες προτασεις μου εχουν ως εξης:
1. Για καλοκαιρινο χρωματιστο ρολοι, το κιτρινο ή το πρασινο της πολωνικης Vratislavia Conceptum με κοστος 190$

http://vratislavia-watches.com/en/?page_id=7
2. Για μοντερνο σχεδιαστικα ρολοι προτεινω καποια δημιουργια της Angular Momentum, με κοστος γυρω στα 1000$





Με τους συγκεκριμενους κατασκευαστες μπορω να αναλαβω να ερθω σε μια πρωτη επαφη αν υπαρχει ενδιαφερον.