Αποστολέας Θέμα: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 15404 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 02:44:24 μμ »
Η άποψη μου σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πάντα η ίδια.Αν δεν ξέρεις τι να πάρεις, μη παίρνεις τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 03:25:24 μμ »
Μετά απο την κουβέντα που είχαμε Χαριλαε τα ξανασκέφτηκα και δεν είμαι και τόσο σίγουρος αν αξίζει το κόπο να δώσεις το vc για να πάρεις επανέκδοση του Polaris απο τη στιγμή που έχεις τον χρονογράφο ......
Αξίζει να τα δώσεις για να πάρεις PP ή ΑΡ ή Α&S  πχ. Όχι την επανέκδοση του Polaris
Αξίζει να τα δώσεις για να πάρεις το γνήσιο Polaris.....

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 03:54:33 μμ »
Η άποψη μου σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πάντα η ίδια.Αν δεν ξέρεις τι να πάρεις, μη παίρνεις τίποτα.


Σωστή και αυτή η άποψη...

Αποσυνδεδεμένος gzisis69

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 04:08:05 μμ »
 ο ναυτιλος τι τιμη εχει και αν τα πουλουσες ολα οσα εχεις ακομα κι αυτα που δεν θες ποσα θα σου ελειπαν για να τον αποκτησεις ? εγω αυτο θα κανα αν δεν απειχα τραγικα παρα πολυ αν και οκ σε τετοιου επιπεδου τιμης αγορες ειναι ολα σχετικα. δεν θα κρατουσα παντως 7 ρολογια καλα ενω μπορω να χαρω ενα τρομερο . αν ειναι να παρεις το ναυτιλο και να τον βαλεις σε θυριδα για να πεις οτι τον πηρες δεν ξερω αν αξιζει σαν αγορα. οπως επισης και αν εχεισ 7 ρολογια να συντηρεις τα οποια θα φορας λιγο. αφου θες ναυτιλο και προφανως δεν εισαι φτωχος για να το σκεφτεσαι αλλα ουτε πλουσιος γιατι θα τον ειχες παρτον οταν μπορεσεις το συντομοτερο και μην λοξοδρομεις θα ελεγα και φορα τον οσο μπορεις γιατι πολυ απλα δεν ξερεις αν θα ζεις μετα απο μια βδομαδα και θα ναι κριμα να κοσμει τον καρπο σου κατι αλλο που ειναι υποκαταστατο του ποθου σου. ολα αυτα φυσικα αν μπορεις να κανεις το κατι παραπανω για το πατεκ.

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 04:19:03 μμ »
Το μόνο σίγουρο είναι το JLC δεν δίνεται ούτε για αστείο. Ίσως το ωραιότερο ρολόι του φόρουμ, κατά τη γνώμη μου. Συμφωνώ επίσης με το να κρατήσεις το Speedy. Κλασική αξία. Μου αρέσει και το AURICOSTE, αλλά θα προτιμούσα στη θέση του ένα Aquadive Bathyscaphe π.χ.
Τα υπόλοιπα θα μπορούσα να τα αποχωριστώ. Νομίζω ένα Rolex πρέπει να υπάρχει σε κάθε καλή συλλογή, το Explorer είναι εξαιρετικό. Και το Εl Primero που αναφέρθηκε σωστή πρόταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 09:40:04 μμ από arvac »

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 04:26:35 μμ »
ο ναυτιλος τι τιμη εχει και αν τα πουλουσες ολα οσα εχεις ακομα κι αυτα που δεν θες ποσα θα σου ελειπαν για να τον αποκτησεις ? εγω αυτο θα κανα αν δεν απειχα τραγικα παρα πολυ αν και οκ σε τετοιου επιπεδου τιμης αγορες ειναι ολα σχετικα. δεν θα κρατουσα παντως 7 ρολογια καλα ενω μπορω να χαρω ενα τρομερο . αν ειναι να παρεις το ναυτιλο και να τον βαλεις σε θυριδα για να πεις οτι τον πηρες δεν ξερω αν αξιζει σαν αγορα. οπως επισης και αν εχεισ 7 ρολογια να συντηρεις τα οποια θα φορας λιγο. αφου θες ναυτιλο και προφανως δεν εισαι φτωχος για να το σκεφτεσαι αλλα ουτε πλουσιος γιατι θα τον ειχες παρτον οταν μπορεσεις το συντομοτερο και μην λοξοδρομεις θα ελεγα και φορα τον οσο μπορεις γιατι πολυ απλα δεν ξερεις αν θα ζεις μετα απο μια βδομαδα και θα ναι κριμα να κοσμει τον καρπο σου κατι αλλο που ειναι υποκαταστατο του ποθου σου. ολα αυτα φυσικα αν μπορεις να κανεις το κατι παραπανω για το πατεκ.
+1000

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 04:31:41 μμ »
Το μόνο σίγουρο είναι το JLC δεν δίνεται ούτε για αστείο. Ίσως το ωραιότερο ρολόι του φόρουμ, κατά τη γνώμη μου. Συμφωνώ επίσης με το κρατήσεις το Speedy. Κλασική αξία. Μου αρέσει και το AURICOSTE, αλλά θα προτιμούσα στη θέση του ένα Aquadive Bathyscaphe π.χ.
Τα υπόλοιπα θα μπορούσα να τα αποχωριστώ. Νομίζω ένα Rolex πρέπει να υπάρχει σε κάθε καλή συλλογή, το Explorer είναι εξαιρετικό. Και το Εl Primero που αναφέρθηκε σωστή πρόταση.
Όπως και το VC να μην δώσει μιας και ανήκει στην αγία τριάδα
(η οποία είναι τετράδα) σαν τους τρείς σωματοφύλακες οι οποίοι ήταν τέσσερις  :D

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 04:34:36 μμ »
Το μόνο σίγουρο είναι το JLC δεν δίνεται ούτε για αστείο. Ίσως το ωραιότερο ρολόι του φόρουμ, κατά τη γνώμη μου. Συμφωνώ επίσης με το κρατήσεις το Speedy. Κλασική αξία. Μου αρέσει και το AURICOSTE, αλλά θα προτιμούσα στη θέση του ένα Aquadive Bathyscaphe π.χ.
Τα υπόλοιπα θα μπορούσα να τα αποχωριστώ. Νομίζω ένα Rolex πρέπει να υπάρχει σε κάθε καλή συλλογή, το Explorer είναι εξαιρετικό. Και το Εl Primero που αναφέρθηκε σωστή πρόταση.
Πολυ σωστος.. το ζεγκε δεν δινεται ουτε για αστειο... το σπιντ επισης... μονη ενσταση οτι ο καπτεν δεν θελει ρολεξ με τιποτα!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 04:52:10 μμ »
Πολυ σωστος.. το ζεγκε δεν δινεται ουτε για αστειο... το σπιντ επισης... μονη ενσταση οτι ο καπτεν δεν θελει ρολεξ με τιποτα!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα μπορούσε, επίσης, να τα πουλήσει όλα και να αγοράσει το δικό σου LLD, αν "στραβωνόσουν" και το πουλούσες βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 05:00:06 μμ »
Θα μπορούσε, επίσης, να τα πουλήσει όλα και να αγοράσει το δικό σου LLD, αν "στραβωνόσουν" και το πουλούσες βέβαια.
Κι αυτο παιζει.. με την τιμη που χει φτασει τωρα το λλδ μου πολυ φοβαμαι οτι μονο το βασερον δε θα φτασει..

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 05:32:57 μμ »
Φίλοι μου “keep going” που λένε και στο χωριό μου!
Παρακολουθώ αλλά λόγω δουλειάς δεν μπορώ να σχολιάζω συνέχεια! Έχω annual PSSC (για τους γνωρίζοντες!!) και θα επανέλθω δριμύτερος ASAP!


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 09:37:30 μμ από Charilaos »
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:56:51 μμ »
Πάντως seiko μην πουλήσεις είναι προδοσία...
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Quo Vantis ή αλλιώς: ΞΑΝΑ-είδα το φως το αληθινό!!!!!!!!!
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 11:00:21 μμ »


Η άποψη μου σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πάντα η ίδια. Αν δεν ξέρεις τι να πάρεις, μη παίρνεις τίποτα.

Βασίλη εγώ ξέρω τι να πάρω αλλά  no money..!
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"