Αποστολέας Θέμα: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!  (Αναγνώστηκε 43756 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 09:56:39 μμ »
Σπυρο να αποκατασταθει πληρως και αμεσα η ζημια ευχομαι.!!
Σημασια εχει οτι το εχει καταχαρει μεχρι στιγμης και το εχει αντιμετωπισει σαν αυτο που ειναι...Σαν ενα ακομα αντικειμενο...Συμφωνω απολυτα με τόν μπατμανακο !
Και μολις γινει η ζημια θα συνεχισει να το χαιρεται παλι ...
Καλα Χριστουγεννα !!(και ας μην ειναι η Αεκαρα πρωταθλητρια χειμωνα .. :)


φιλικα,Χρηστος

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 10:08:16 μμ »
Δεν ειχε φυγει εντελως, ειχε χαλαρωσει και ειχε πολλα μποσικα.
Εγω τον κανονικο θορυβο που γυρναει ακουγα, τιποτα περιεργο.
Τωρα οτι και να πω....

Βεβαια το θεμα δεν ειναι τι ακουγα και τι δεν ακουγα.
Ειναι οτι χωρις καποιο σημαντικο κτυπημα, πεσιμο κλπ, απλα με καθημερινο φορεμα, το εβγαλε το προβλημα.


Δεν υπάρχει καθόλου θόρυβος από τον ρότορα στα ρόλεξ (μέχρι πρόσφατα). Αυτό που άκουγες σαν κανονικό θόρυβο ήταν ένας χαλασμένος ρότορας. Γιατί μέχρι τώρα ο ρότορας ήταν sleeve type bearing.

Για πρώτη φορά άκουσα ρότορα να "ακούγεται" σε ρόλεξ στο SD50 και τα χρειάστηκα. Όμως ο ρότορας στην καινούργια 3235 είναι  ball-bearing rotor και πιο φασαριόζικος και ακούγεται σε σχέση με τους παλιούς.


Άμα θεωρήσουμε ως δεδομένο ότι η Λίτσα δεν το κακομεταχειρίστηκε, μηχανικό ρολόι είναι και οτιδήποτε μηχανικό ενίοτε αστοχεί.

Πάντως στην ρόλεξ σου είπαν ότι είναι κακή χρήση. Όχι ότι αποτελεί θέσφατο, αφού θέλουν να πάρουν λεφτά, αλλά δεν είναι συνηθισμένο να αστοχεί ο ρότορας γι' αυτό και δεν το έχουν να καλύπτεται από την εγγύηση.



προηγούμενος τύπος ρότορα






ρουλεμανάτος (αυτός ακούγεται)



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 24, 2017, 11:01:09 μμ από PanosI »

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 10:26:24 μμ »
Ειναι οτι χωρις καποιο σημαντικο κτυπημα, πεσιμο κλπ, απλα με καθημερινο φορεμα, το εβγαλε το προβλημα.
Σπυρο στο τραπεζωμα μου ειχες πει οτι η Λιτσα δεν το χτυπα το ρολοι.
Τωρα βλεπω οτι αλλαξε και εγινε χωρις καποιο σημαντικο χτυπημα.
Θα σου πω παλι οτι ειχα πει και στο τραπεζι:
το ρολοι εφαγε-ετρωγε σφαλιαρες αθελα η οχι λιγο μετρα. Αν ηταν αστοχια κατασκευης θα σου το εβγαζε αρχικα και συντομα. Οχι μετα απο 3 χρονια.
Τωρα μπορεις να μου πεις παλι αυτα που μου ελεγες.
Το γνωστο σου ποιημα βρε οτι ρολογια ειναι τα Πανεραι που αντεχουν και δεν χαλανε οπως τα Αλφα Ρομεο ;D
Την φωτο με το φορτωμενο στην οδικη Αλφα Ρομεο ξερεις δεν την εσβησα ::)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 10:46:19 μμ »
Σπυρο στο τραπεζωμα μου ειχες πει οτι η Λιτσα δεν το χτυπα το ρολοι.
Τωρα βλεπω οτι αλλαξε και εγινε χωρις καποιο σημαντικο χτυπημα.
Θα σου πω παλι οτι ειχα πει και στο τραπεζι:
το ρολοι εφαγε-ετρωγε σφαλιαρες αθελα η οχι λιγο μετρα. Αν ηταν αστοχια κατασκευης θα σου το εβγαζε αρχικα και συντομα. Οχι μετα απο 3 χρονια.
Τωρα μπορεις να μου πεις παλι αυτα που μου ελεγες.
Το γνωστο σου ποιημα βρε οτι ρολογια ειναι τα Πανεραι που αντεχουν και δεν χαλανε οπως τα Αλφα Ρομεο ;D
Την φωτο με το φορτωμενο στην οδικη Αλφα Ρομεο ξερεις δεν την εσβησα ::)

Αυτο εννοω εξυπνοπουλη μου!!
Χωρις κτυπημα!!
Το σημαντικο το εγραψα για να αφησω καποιο παραθυρακι, γιατι καθημερινη χρηση γινοτανε, δεν ηταν και ακινητο!! Οχι οτι εχει σημασια βεβαια.
Αλλα μην περιμενω και πολλα ,ετσι; ;D

Εχω να σου βαλω τρακτερ σε οδικη, να εχεις μεχρι τα γεραματα!! ;)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 10:51:35 μμ »
Εχω να σου βαλω τρακτερ σε οδικη, να εχεις μεχρι τα γεραματα!! ;)
Δεν εχω χωραφι καρντια μου για το τρακτερ.
Να το κανεις δωρο στον Τσιπρα που ειναι απο χωριο της Αρτας εγω ειμαι απο την πολη.
Θα του χρειαστει του Τσιπρα το τρακτερ τωρα που θα παρει τον πουλο. Πρεπει να φυτεψη σανο για τα ζωα που θα βοσκα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 10:51:44 μμ »
Δεν υπάρχει καθόλου θόρυβος από τον ρότορα στα ρόλεξ (μέχρι πρόσφατα). Αυτό που άκουγες σαν κανονικό θόρυβο ήταν ένας χαλασμένος ρότορας. Γιατί μέχρι τώρα ο ρότορας ήταν sleeve type bearing.

Για πρώτη φορά άκουσα ρότορα να "ακούγεται" σε ρόλεξ στο SD50 και τα χρειάστηκα. Όμως ο ρότορας στην καινούργια 3235 είναι  ball-bearing rotor και πιο φασαριόζικος και ακούγεται σε σχέση με τους παλιούς.


Άμα θεωρήσουμε ως δεδομένο ότι η Λίτσα δεν το κακομεταχειρίστηκε, μηχανικό ρολόι είναι και οτιδήποτε μηχανικό ενίοτε αστοχεί.

Πάντως στην ρόλεξ σου είπαν ότι είναι κακή χρήση. Όχι ότι αποτελεί θέσφατο, αφού θέλουν να πάρουν λεφτά, αλλά δεν είναι συνηθισμένο να αστοχεί ο ρότορας γι' αυτό και δεν το έχουν να καλύπτεται από την εγγύηση.

Το μονο που μπορω να θεωρησω ως δεδομενο Πανο, ειναι οτι η Λιτσα δεν θυμαται να το εχει κτυπησει καπου.
Μου το απεκλεισε, χωρις βεβαια να ειναι απολυτο. Παντως θεωρω οτι δεν ειναι χαζη να μη θυμαται ενα δυνατο κτυπο.
Η αληθεια ομως ειναι οτι το φοραει συνεχεια, 24ωρες/24ωρο και παντου.
Δηλαδη χρηση υπαρχει και μαλιστα σημαντικη.
Ισως αυτο δικαιολογει τη ζημια.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 10:52:39 μμ »
Δεν εχω χωραφι καρντια μου για το τρακτερ.
Να το κανεις δωρο στον Τσιπρα που ειναι απο χωριο της Αρτας εγω ειμαι απο την πολη.
Θα του χρειαστει του Τσιπρα το τρακτερ τωρα που θα παρει τον πουλο.

Δεν με πιανεις και στενοχωριεμαι!!;D
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 10:55:05 μμ »
Δεν με πιανεις και στενοχωριεμαι!!;D
Σπυρο πιανω οτι με βολευει ::) ;D

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 11:03:44 μμ »
Το μονο που μπορω να θεωρησω ως δεδομενο Πανο, ειναι οτι η Λιτσα δεν θυμαται να το εχει κτυπησει καπου.
Μου το απεκλεισε, χωρις βεβαια να ειναι απολυτο. Παντως θεωρω οτι δεν ειναι χαζη να μη θυμαται ενα δυνατο κτυπο.
Η αληθεια ομως ειναι οτι το φοραει συνεχεια, 24ωρες/24ωρο και παντου.
Δηλαδη χρηση υπαρχει και μαλιστα σημαντικη.
Ισως αυτο δικαιολογει τη ζημια.

Φίλε, έχει φάει "ξύλο" το ρολόι. Όχι ότι και τρέχει και τίποτα. Οι γυναίκες δεν τα υπολογίζουν τα ρολόγια, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα πετάνε στον τοίχο και το πάτωμα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 11:10:50 μμ »
Φίλε, έχει φάει "ξύλο" το ρολόι. Όχι ότι και τρέχει και τίποτα. Οι γυναίκες δεν τα υπολογίζουν τα ρολόγια, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα πετάνε στον τοίχο και το πάτωμα.
Όσο και να φάει εφόσον είναι στον καρπό το πρώτο πράγμα εκτός από τα νερά δεν είναι και οι κραδασμοί που πρέπει να σκεφτούν; δε μιλάω για πέσιμο αλλά κραδασμούς!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 11:15:56 μμ »
Όσο και να φάει εφόσον είναι στον καρπό το πρώτο πράγμα εκτός από τα νερά δεν είναι και οι κραδασμοί που πρέπει να σκεφτούν; δε μιλάω για πέσιμο αλλά κραδασμούς!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Λογικη απορια μπατμανακο.
Ειδικα για rolex, που υπερηφανευεται για την αντοχη των ρολογιων της.
Τεσπα, πολυ σημασια δινουμε.
Η αληθεια, οπως ξαναειπα, ειναι οτι το εχει καταχαρει το ρολοι.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 11:29:03 μμ »
Όσο και να φάει εφόσον είναι στον καρπό το πρώτο πράγμα εκτός από τα νερά δεν είναι και οι κραδασμοί που πρέπει να σκεφτούν; δε μιλάω για πέσιμο αλλά κραδασμούς!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk


Γκάπα γκούπα μάστορα, τι κραδασμούς μου λες; Χτυπήματα για να στο κάνω πιο λιανά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 11:31:37 μμ »
Διαβάζω δύο ημέρες το θέμα και δεν αντιλαμβάνομαι γιατί ενώ το ρολόι είναι εντός εγγύησης δεν καλύπτεται...

Πραγματικά αν το ρολόι δεν έχει εμφανή χτύπημα ότι πρόβλημα και να παρουσιάσει μια σοβαρή εταιρία θα έπρεπε να το επισκευάσει δίχως κόστος.

Φυσικά και τα φοράμε τα ρολόγια. Φυσικά ίσως και να τα χτυπήσουμε κάπου. Αλίμονο όμως αν με το παραμικρό βγάζουν τέτοιες βλάβες και η αντιπροσωπεία θέλει να πάρει χρήματα για να το επισκευάσει εντός εγγύησης.

Προσωπικά θα απαιτούσα δωρεάν επισκευή από την στιγμή που το ρόλοι είναι εντός εγγύησης.


Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 24, 2017, 11:56:10 μμ »

Γκάπα γκούπα μάστορα, τι κραδασμούς μου λες; Χτυπήματα για να στο κάνω πιο λιανά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ρε συ Πάνο δε ξέρω αλλά το γκαπα που λες είναι κραδασμοί! Δε ξέρω αλλά για τα ρολογια αλλά η μηχανολογία έχει λύση τέτοια προβλήματα πολύ καιρό! Παίζει να κάνω λάθος που το βλέπω έτσι δε ξέρω!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 25, 2017, 12:00:38 πμ »
Διαβάζω δύο ημέρες το θέμα και δεν αντιλαμβάνομαι γιατί ενώ το ρολόι είναι εντός εγγύησης δεν καλύπτεται...

Πραγματικά αν το ρολόι δεν έχει εμφανή χτύπημα ότι πρόβλημα και να παρουσιάσει μια σοβαρή εταιρία θα έπρεπε να το επισκευάσει δίχως κόστος.

Φυσικά και τα φοράμε τα ρολόγια. Φυσικά ίσως και να τα χτυπήσουμε κάπου. Αλίμονο όμως αν με το παραμικρό βγάζουν τέτοιες βλάβες και η αντιπροσωπεία θέλει να πάρει χρήματα για να το επισκευάσει εντός εγγύησης.

Προσωπικά θα απαιτούσα δωρεάν επισκευή από την στιγμή που το ρόλοι είναι εντός εγγύησης.


Πολύ λογική η απορία σου Νίκο.

Χωρίς να είμαι τεχνικός και πολύ περισσότερο να δουλεύω στην ρόλεξ, απ' όσα διαβάζω και εμπειρικά παρατηρώ τόσα χρόνια, η εγγύηση πάντα συνοδεύει το αγαθό για "νορμάλ χρήση" και πολύ συχνά κάποια μέρη του αγαθού δεν καλύπτονται από την εγγύηση.

Ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα μηχανικά ρολόγια είναι τα shocks που δέχονται και μπορούν να αντέξουν. Πολλές φορές χωρίς εμφανή σημάδια έχουν δεχτεί τέτοια shock που επηρεάζουν από την χρονομετρία του ρολογιού μέχρι πολύ σοβαρά προβλήματα σε υλικά εντός του ρολογιού.

Τώρα αν κάτι τέτοιο που έτυχε στο Σπύρο συνέβαινε σε ένα μήνα από τη αγορά του ρολογιού, ακόμα κι αν το είχε κοπανήσει επίτηδες στον τοίχο ο Σπύρος, δεν νομίζω το σέρβις να του έλεγε το παραμικρό. Όσο απομακρύνεσαι από το καινούργιο, η πάροδος του χρόνου (χρήση) σε συνδυασμό με την ενίοτε κακομεταχείριση, εκούσια ή ακούσια, είναι που κάνει την εταιρία να μην δέχεται να καλύψει με εγγύηση τις συγκεκριμένες φθορές.


Συνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 25, 2017, 12:18:38 πμ »


Παράθεση από: PanosI



Τώρα αν κάτι τέτοιο που έτυχε στο Σπύρο συνέβαινε σε ένα μήνα από τη αγορά του ρολογιού, ακόμα κι αν το είχε κοπανήσει επίτηδες στον τοίχο ο Σπύρος, δεν νομίζω το σέρβις να του έλεγε το παραμικρό. Όσο απομακρύνεσαι από το καινούργιο, η πάροδος του χρόνου (χρήση) σε συνδυασμό με την ενίοτε κακομεταχείριση, εκούσια ή ακούσια, είναι που κάνει την εταιρία να μην δέχεται να καλύψει με εγγύηση τις συγκεκριμένες φθορές.

Αυτό ακριβώς πιστεύω κ εγώ.



(sent from my samsung smartphone using tapatalk)

"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 25, 2017, 12:59:27 πμ »
Διαβάζω δύο ημέρες το θέμα και δεν αντιλαμβάνομαι γιατί ενώ το ρολόι είναι εντός εγγύησης δεν καλύπτεται...

Πραγματικά αν το ρολόι δεν έχει εμφανή χτύπημα ότι πρόβλημα και να παρουσιάσει μια σοβαρή εταιρία θα έπρεπε να το επισκευάσει δίχως κόστος.

Φυσικά και τα φοράμε τα ρολόγια. Φυσικά ίσως και να τα χτυπήσουμε κάπου. Αλίμονο όμως αν με το παραμικρό βγάζουν τέτοιες βλάβες και η αντιπροσωπεία θέλει να πάρει χρήματα για να το επισκευάσει εντός εγγύησης.

Προσωπικά θα απαιτούσα δωρεάν επισκευή από την στιγμή που το ρόλοι είναι εντός εγγύησης.
Παρα πολυ σωστος...

Σπυρο πραγματικα κι εγω απορω... αφου σου ειπαν οτι καλυπτεται απο την εγγυηση και δε φερει καποιο χτυπημα προς τι η επιφαση της κακομεταχειρισης;;!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 25, 2017, 09:25:58 πμ »
Καλημέρα σας. Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους.

Ο μόνος τρόπος για να μην επισκευάσουν το ρολόι εντός εγγύησης είναι γιατί ξέρουν τον Σπύρο σαν Πρόεδρο του ,Πανεριστι.

Αν θέλεις να βρίσκεσαι στις κορυφαίες εταιρίες του χώρου, αν είσαι σίγουρος σαν κατασκευαστής για τα ρολόγια που φτιάχνεις και πάνω από όλα σέβεσαι τον ιδιοκτήτη που έχει πληρώσει μια περιουσία για να αποκτήσει το ρολόι τότε ΩΦΕΙΛΕΙς δίχως δεύτερη σκέψη  είτε η ζημιά βγει μια ημέρα μετα την αγορά είτε μια ημέρα πριν την λήξη της εγγύησης να αναλάβεις την λύση του προβλήματος.

Πιστεύω ο Σπύρος έπεσε σε κάποιον υπάλληλο που απλά είχε πιεστεί που δούλευε Κυριακή κ του είπε ότι του είπε. Είμαι σίγουρος ότι μόλις μάθουν ποιος είναι ο ιδιοκτήτης και το σκεφθούν αναλυτικά θα διορθώσουν το πρόβλημα.

Υγεία ευτυχία και πολλά ρολόγια εύχομαι.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 25, 2017, 11:35:38 πμ »
Να σας πω το δικο μου σκεπτικο, το οποιο με εκανε να αποδεχτω, σε πρωτη φαση, την αποφαση τους και να μην κανω φασαρια.
Κατ αρχην δεν ηταν εκει ο υπευθυνος του service, στον οποιο πηγα συστημενος, και μιλαγα μεσω αντιπροσωπου.
Επομενως μια συζητηση με τον υπευθυνο, που πιθανοτατα θα γινει την Τεταρτη, μπορει να φερει νεα δεδομενα.
Το πιο σημαντικο ομως που σκεφτηκα ηταν οτι , οπως μου ειπαν, θα μπορουσαν απλα να το επισκευασουν ( με χρεωση παντα), χωρις να γινει το πληρες service, το οποιο θα το εκανα μετα απο 1-2 χρονια.
Οπως εχω πει, το ρολοι ειναι φορεμενο στα κοκκινα και ψιλοταλαιπωρημενο ( σημαδακια στο μπρασελε , case back etc) ,οποτε μια περιποιηση τη χρειαζεται.
Απο τη στιγμη δε που μου προσεφεραν μια καλη εκπτωση στην ολη εργασια, σκεφτηκα οτι μαλλον αξιζει, αφου θα εχει γινει η πιο σωστη συντηρηση.
Παρ ολα αυτα, θα συζητησω και με τον υπευθυνο και θα δουμε τι θα γινει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Το rolex της Λιτσας ......ταπαιξε!!
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 25, 2017, 11:41:15 πμ »
Εντωμεταξύ επειδή εχουμε συνηθισει ως νορμαλ να συμπεριφερόμαστε στα ρολογια μας σα να ειναι απο γυαλί μας φαινεται ακραία η φυσιολογική χρήση ενός ρολογιού!