Αποστολέας Θέμα: CITIZEN  (Αναγνώστηκε 362758 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1020 στις: Αύγουστος 29, 2019, 10:52:24 μμ »
δεν εχω χερι κουπι εχω


Γιωργο κουπρα τι λες ; Εισαι ειδικος στα γιαπωνεζικα εσυ

Επειδή το έχω δοκιμάσει το παραπάνω και ενώ μου άρεσε το βρήκα λίγο περίεργο όσον άφορα καντράν και δείκτες πήγα σε πιο κλασσική γραμμή (που φοράει όμως ακριβώς την ίδια μηχανή με τις ιδιες λειτουργίες) και δεν το μετάνιωσα......βγαίνει και πολύ οικονομικότερο όσον αφορά την τιμή.

BN2036-14E


''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1021 στις: Αύγουστος 29, 2019, 11:37:55 μμ »
το ειδα ευχαριστω , θα το δοκιμασω

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1022 στις: Αύγουστος 30, 2019, 12:04:25 μμ »
Και για εμάς τους φίλους της εταιρίας, μετά την σειρά NY008 νέα σειρά αυτόματων δυτών περιορισμένης έκδοσης με κωδικούς ΝΥ009-ΧΧ και σε ότι χρώμα ποθεί η ψυχή σου. Μόλις 2000 κομμάτια από το κάθε χρώμα-κωδικό για όλο τον κόσμο και όποιος προλάβει. Ευχάριστη έκπληξη στην νέα σειρά το νέο μπρασελέ που είναι φουλ μασίφ και στα end links και η απουσία του πορτοκαλί δείκτη των λεπτών. Επίσης στην νεώτερη μηχανή 82ΧΧ έχουμε όπως και στην σειρά 008 και κούρδισμα από την κορώνα αλλά δυστυχώς όχι hacking (τόσο δύσκολο ήταν; ) αλλά επειδή μιλάμε για σκυλί μηχανή το παραβλέπουμε..... Τιμές από 400 μέχρι 600 δολάρια περίπου ανάλογα την έκδοση.

περισσότερες πληροφορίες εδώ: https://citizenasialimited.com/

Μια οικογενειακή φώτο:



Και τέλος φώτο από αυτό που μου έκανε πιο πολύ κλικ και περιμένω μέχρι τέλος του επόμενου μήνα στα χέρια μου. ;D

''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1023 στις: Αύγουστος 30, 2019, 12:42:51 μμ »
Και για εμάς τους φίλους της εταιρίας, μετά την σειρά NY008 νέα σειρά αυτόματων δυτών περιορισμένης έκδοσης με κωδικούς ΝΥ009-ΧΧ και σε ότι χρώμα ποθεί η ψυχή σου. Μόλις 2000 κομμάτια από το κάθε χρώμα-κωδικό για όλο τον κόσμο και όποιος προλάβει. Ευχάριστη έκπληξη στην νέα σειρά το νέο μπρασελέ που είναι φουλ μασίφ και στα end links και η απουσία του πορτοκαλί δείκτη των λεπτών. Επίσης στην νεώτερη μηχανή 82ΧΧ έχουμε όπως και στην σειρά 008 και κούρδισμα από την κορώνα αλλά δυστυχώς όχι hacking (τόσο δύσκολο ήταν; ) αλλά επειδή μιλάμε για σκυλί μηχανή το παραβλέπουμε..... Τιμές από 400 μέχρι 600 δολάρια περίπου ανάλογα την έκδοση.

περισσότερες πληροφορίες εδώ: https://citizenasialimited.com/

Μια οικογενειακή φώτο:



Και τέλος φώτο από αυτό που μου έκανε πιο πολύ κλικ και περιμένω μέχρι τέλος του επόμενου μήνα στα χέρια μου. ;D


+100000000000
Bonus φωτό του δικού μου full lume dial



Sent from my iPhone using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1024 στις: Αύγουστος 31, 2019, 11:48:20 μμ »
σε ευχαριστω Γιωργο που εδωσες ''συρμα'' το TT μου εκανε μεγαλο κλικ  και ακυρωσε το προηγουμενο αλλα και μια χελωνα που ειχα κατα νου .
μερικα στοιχεια

Case: Brushed stainless steel
Diameter: 42mm
Lug width: 20mm
Lug to lug: 47.5mm
Thickness: 12.5mm
Water resistance: 200m with screw-down crown
Movement: Automatic self-winding
Caliber: Miyota 8203
Power reserve: 40 hours
Crystal: Mineral
Features: Day, date, rotating bezel, luminous hands and indices



εχει διαθεσιμα στο dutyfree , χτυποκαρδια τωρα στο τελωνειο

YΓ Αυτη η στεφανη δε χορταινεις να τη κοιτας
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2019, 11:55:53 μμ από asteris78 »

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1025 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 09:50:29 πμ »
σε ευχαριστω Γιωργο που εδωσες ''συρμα'' το TT μου εκανε μεγαλο κλικ  και ακυρωσε το προηγουμενο αλλα και μια χελωνα που ειχα κατα νου .
μερικα στοιχεια

Case: Brushed stainless steel
Diameter: 42mm
Lug width: 20mm
Lug to lug: 47.5mm
Thickness: 12.5mm
Water resistance: 200m with screw-down crown
Movement: Automatic self-winding
Caliber: Miyota 8203
Power reserve: 40 hours
Crystal: Mineral
Features: Day, date, rotating bezel, luminous hands and indices



εχει διαθεσιμα στο dutyfree , χτυποκαρδια τωρα στο τελωνειο

YΓ Αυτη η στεφανη δε χορταινεις να τη κοιτας
Το dutyfree έχει με εξτρα 20 δολλάρια επιλογή για tax free shipment. 2 πρόσφατες αγορές με αυτό τον τρόπο και έρχονται μέσω uk σε 2 εβδομάδες στα χέρια σου χωρίς πρόβλημα και περιμένω και άλλα απο εκεί.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1026 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 10:17:05 πμ »
Γιωργο αυτο μου εκανε και εμενα εντυπωση, για πες το χρυσο ειναι βαμμενο; λες να ξεβαψει; καθεται καλα στον καρπο;
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1027 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 11:23:55 πμ »
Γιωργο αυτο μου εκανε και εμενα εντυπωση, για πες το χρυσο ειναι βαμμενο; λες να ξεβαψει; καθεται καλα στον καρπο;

Ένας λόγος που δεν το παρήγγειλα και πήγα καρφωτός στο μαύρο με την μπλε στεφάνη εκτός του ότι δεν μου άρεσαν οι χρυσές λεπτομέρειες εντός του καντράν ήταν αυτός φίλε, σαφώς είναι επίστρωση το χρυσό που βλέπεις και διακρίνεται κυρίως στο βίντεο που ανέβασα στο παρόν νήμα λίγα ποστ πιο πίσω (δες πίσω μέρος μπρασελέ). Οπότε στο κάτω μέρος του με desk diving θα φύγει ανομοιόμορφα κάποια στιγμή και θα φαίνεται χάλια, βέβαια μικρό το κακό καθώς μετά του ρίχνεις ένα υπέροχο rubber επάνω με χρυσή μπούκλα (υπάρχουν αρκετά ΟΕΜ στο εμπόριο) και είσαι κομπλέ. Αυτό που είναι αντοχής είναι το bezel και η κορώνα και το γνωρίζω από το χρυσό 004 που είχε περάσει παλιότερα από τα χέρια μου, εκεί δεν θα έχεις κανένα θέμα. Μετά το μπρασελεδάτο με την μπλε στεφάνη αυτό με την κόκκινη ήταν το επόμενο που θα έπαιρνα αν δεν έβρισκα το μπλε, πολύ ωραίο κι αυτό.!!!

Υ.Γ. Στο 009Χ-ΧΧ Βελτιώσανε το μπρασελέ ποιοτικά με μασιφ end links και καλύτερο ατσάλι αλλά δεν βάλανε clasp ασφαλείας.....οτι ναναι....

https://www.youtube.com/watch?v=wZGF2nBHM1E

https://www.youtube.com/watch?v=fsx6gVTW90M

https://www.youtube.com/watch?v=z455Y7JCOR8
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1028 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 11:50:45 πμ »
Δεν ειναι μικρη η κασα αυτη? Ουτε καν 42mm, ή κανω καπου λαθος?
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1029 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 12:05:45 μμ »
Ένας λόγος που δεν το παρήγγειλα και πήγα καρφωτός στο μαύρο με την μπλε στεφάνη εκτός του ότι δεν μου άρεσαν οι χρυσές λεπτομέρειες εντός του καντράν ήταν αυτός φίλε, σαφώς είναι επίστρωση το χρυσό που βλέπεις και διακρίνεται κυρίως στο βίντεο που ανέβασα στο παρόν νήμα λίγα ποστ πιο πίσω (δες πίσω μέρος μπρασελέ). Οπότε στο κάτω μέρος του με desk diving θα φύγει ανομοιόμορφα κάποια στιγμή και θα φαίνεται χάλια, βέβαια μικρό το κακό καθώς μετά του ρίχνεις ένα υπέροχο rubber επάνω με χρυσή μπούκλα (υπάρχουν αρκετά ΟΕΜ στο εμπόριο) και είσαι κομπλέ. Αυτό που είναι αντοχής είναι το bezel και η κορώνα και το γνωρίζω από το χρυσό 004 που είχε περάσει παλιότερα από τα χέρια μου, εκεί δεν θα έχεις κανένα θέμα. Μετά το μπρασελεδάτο με την μπλε στεφάνη αυτό με την κόκκινη ήταν το επόμενο που θα έπαιρνα αν δεν έβρισκα το μπλε, πολύ ωραίο κι αυτό.!!!

Υ.Γ. Στο 009Χ-ΧΧ Βελτιώσανε το μπρασελέ ποιοτικά με μασιφ end links και καλύτερο ατσάλι αλλά δεν βάλανε clasp ασφαλείας.....οτι ναναι....

https://www.youtube.com/watch?v=wZGF2nBHM1E

https://www.youtube.com/watch?v=fsx6gVTW90M

https://www.youtube.com/watch?v=z455Y7JCOR8
Να σαι καλά Γιώργο, θέλω να πάρω ένα ρόλοι για τον μικρό, το είδα στα 215€ και είναι τιμή που θα μου περάσει αναίμακτα σαν δώρο... Είναι και μισό μισό που θα του αρέσει στο βίντεο το είδα οκ... άρα το σκέφτομαι!

Το μπλε πολύ όμορφο, με το καλό

Sent from Huawei P8 using Tapatalk Pro

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος kooface

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1030 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 12:34:01 μμ »
Δεν ειναι μικρη η κασα αυτη? Ουτε καν 42mm, ή κανω καπου λαθος?


Πες τα Χάρι,κι εγώ αυτή την απορία έχω.

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1031 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 12:38:20 μμ »
42 χωρίς την κορώνα παίδες και με lug to lug μεγαλύτερο των skx ...μια χαρα είναι και σας το λεει καποιος με 20εκ καρπό.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1032 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 12:39:09 μμ »
Να σαι καλά Γιώργο, θέλω να πάρω ένα ρόλοι για τον μικρό, το είδα στα 215€ και είναι τιμή που θα μου περάσει αναίμακτα σαν δώρο... Είναι και μισό μισό που θα του αρέσει στο βίντεο το είδα οκ... άρα το σκέφτομαι!

Το μπλε πολύ όμορφο, με το καλό

Sent from Huawei P8 using Tapatalk Pro
Ευχαριστώ φίλε. Με το καλό η αγορά.!!!
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
CITIZEN
« Απάντηση #1033 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 12:40:35 μμ »
εμενα αντιθετως Γιωργο με κερδισαν οι χρυσες λεπτομεριες , το μπρασελε που ειδες οτι ειναι μασιφ ; δεν αναφερεται πουθενα !

Χαρη η κατασταση σωζεται λιγο με τα lug to lug που ειναι 47,5 mm

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1034 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 12:45:03 μμ »
εμενα αντιθετως Γιωργο με κερδισαν οι χρυσες λεπτομεριες , το μπρασελε που ειδες οτι ειναι μασιφ ; δεν αναφερεται πουθενα !
Το αναφέρει σε ένα από τα βίντεο που ανέβασα πιο πάνω (στα γράμματα που περνάνε) και το διάβασα και σε άλλα reviews όταν ψαχνομουνα. Μασιφ ολο και με καλύτερη ποιότητα μέταλλο. Απλά δεν βάλανε διπλο κουμπωμα στο clasp και δεν εχει καταδυτικη προέκταση αλλά θα βρούμε ενα παλιο clasp ;)
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος kooface

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1035 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 12:45:24 μμ »
42 χωρίς την κορώνα παίδες και με lug to lug μεγαλύτερο των skx ...μια χαρα είναι και σας το λεει καποιος με 20εκ καρπό.

Καλααα,θα περιμένω να το δω στο χέρι σου και θα σου πω.

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1036 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 01:09:44 μμ »
Καλααα,θα περιμένω να το δω στο χέρι σου και θα σου πω.
Είχα το NY 004 φίλε που ηταν ίδιο μέγεθος και ξέρω πως κάθεται. Αλλα εννοείται θα ανεβάσω μπόλικες φώτο μόλις καταφθάσει.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1037 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 05:19:29 μμ »
εμενα αντιθετως Γιωργο με κερδισαν οι χρυσες λεπτομεριες , το μπρασελε που ειδες οτι ειναι μασιφ ; δεν αναφερεται πουθενα !

Χαρη η κατασταση σωζεται λιγο με τα lug to lug που ειναι 47,5 mm

Αστερη και Γιωργο με το καλο να τα παραλαβετε!!!  :) Απλα βρε παιδια εδω εγω πουλησα το παλαιοτερο ny009 λογω μικρης κασας με καρπο 18,5 εκ...Θεωρω τα 47,5 πολυ λιγα οταν τα 50 τα εχω για την πλακα! Τεσπα, ευχομαι γρηγορες παραλαβες χωρις τελωνεια κλπ και δυνατες παρουσιασεις!
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1038 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 05:38:39 μμ »
Αστερη και Γιωργο με το καλο να τα παραλαβετε!!!  :) Απλα βρε παιδια εδω εγω πουλησα το παλαιοτερο ny009 λογω μικρης κασας με καρπο 18,5 εκ...Θεωρω τα 47,5 πολυ λιγα οταν τα 50 τα εχω για την πλακα! Τεσπα, ευχομαι γρηγορες παραλαβες χωρις τελωνεια κλπ και δυνατες παρουσιασεις!

Nα σαι καλα Χαρη ,ελπιζω να μην ειναι ετσι οπως τα λες  ;D . Και εχω και μεγαλο καρπο  !

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: CITIZEN
« Απάντηση #1039 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 07:41:53 μμ »
Αστερη και Γιωργο με το καλο να τα παραλαβετε!!!  :) Απλα βρε παιδια εδω εγω πουλησα το παλαιοτερο ny009 λογω μικρης κασας με καρπο 18,5 εκ...Θεωρω τα 47,5 πολυ λιγα οταν τα 50 τα εχω για την πλακα! Τεσπα, ευχομαι γρηγορες παραλαβες χωρις τελωνεια κλπ και δυνατες παρουσιασεις!
Ευχαριστώ Χάρη. Μια χαρά θα είναι η citizenάρα.!!!
''Γιώργος''