Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 602352 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris70

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #300 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 07:08:22 μμ »
   Φίλε chris70, δεν μπορώ να σκεφτώ τι service μπορεί να χρειάζεται ένα quartz κάθε 2 χρόνια, πέρα από αλλαγή μπαταρίας. Τώρα για το τι ακριβώς μπορεί να έχει πάθει το ρολόι, μόνο σε τεχνικό ή στην αντιπροσωπεία ;)   

Ευχαριστώ για την απάντηση....οπότε περιμένω να δείξει η αυτοψία...!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #301 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 07:40:31 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα,

Κάτοχος και εγώ ενός TAG Heuer Men's 2000 Exclusive Chronograph Watch http://www.amazon.com/gp/product/images/B000A0S49O/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=377110011&s=watches
από το 2001. Οι εντυπώσεις πολύ καλές μετά από 8 χρόνια, 3 αλλαγές μπαταρίας και 1 service στην ιδια την εταιρία.

Αποσυνδεδεμένος giorgio77

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #302 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 07:52:25 μμ »
φιλε GiannisH καλησπερα...
Εχω ολα τα χαρτια και φυσικα την εγγυηση...ελπιζω οταν το ξαναπαρω στα χερια μου να ληξει το θεμα...ειδαλλως θα κινηθω νομικα μιας και δεν μου αφηνουν αλλες επιλογες...ειναι λυπηρο ομως που απο τη στιγμη που διεγνωσαν ελλατωματικο μηχανισμο 1 μηνα μετα την αγορα, δεν αλλαξαν ολοκληρο το ρολοι...και απο οτι καταλαβαινω μετα και τις απειλες μου το σαββατο δεν υπαρχει προοπτικη αλλαγης ρολογιου...

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3918
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #303 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 05:10:24 μμ »
Tag Heuer Monaco V4!
σε περιορισμενη παραγωγη!!!

http://www.monaco-v4.com/#/reveal

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #304 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 06:44:38 μμ »
σε περιορισμενη παραγωγη μεν, αλλά για ανθρώπους με απεριόριστα εισοδήματα δε. 66 χιλιαρικάκια.

0944

  • Επισκέπτης
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #305 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:50:04 μμ »
πριν 2 μηνες αγορασα ενα TAG HEUER CARRERA AUTOMATIC CHRONOGRAPH (CV2014.BA0786).
Tο φοραω καθημερινα και διαπιστωσα οτι σε διαστημα ενος μηνος περιπου παει μπροστα 3-4 λεπτα.
τι πρεπει να κανω;
ευχαριστω...............................

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #306 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:52:50 μμ »
7 δευτερα την ημέρα είναι αποδεκτή απόκλιση, ειδικά για καινούριο ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #307 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 11:20:09 μμ »
πριν 2 μηνες αγορασα ενα TAG HEUER CARRERA AUTOMATIC CHRONOGRAPH (CV2014.BA0786).
Tο φοραω καθημερινα και διαπιστωσα οτι σε διαστημα ενος μηνος περιπου παει μπροστα 3-4 λεπτα.
τι πρεπει να κανω;
ευχαριστω...............................
αστο λιγακι ακόμα,ίσως διορθώσει ......
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 359
  • Παρανέστι
    • Προφίλ
    • IMAGESHACK
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #308 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 11:35:51 μμ »
   Φίλε chris70, δεν μπορώ να σκεφτώ τι service μπορεί να χρειάζεται ένα quartz κάθε 2 χρόνια, πέρα από αλλαγή μπαταρίας. Τώρα για το τι ακριβώς μπορεί να έχει πάθει το ρολόι, μόνο σε τεχνικό ή στην αντιπροσωπεία ;)

   Φίλε giorgio77 κατά τη γνώμη μου έπρεπε να απαιτήσεις αντικατάσταση από την πρώτη στιγμή όταν έβλεπες ότι σε καθυστερούσαν τόσο. Δεν το συζητάμε ότι 3 μήνες για να σου επισκευάσουν το ρολόι είναο α-πα-ρά-δε-κτο. Αναρωτιέμαι ντροπή δεν υπάρχει καθόλου; Και σαν να μην έφτανε αυτό στο παρέδωσαν πάλι προβληματικό. Στη θέση σου θα πήγαινα στο μαγαζί πού το αγόρασα και θα τους πίεζα να ζητήσουν αυτοί αντικατάσταση ακόμη και τώρα. Δεν ξέρω αν η αντιπροσωπεία είναι νομικά υποχρεωμένη να στο αλλάξει, αλλά αν το κατάστημα επικοινωνήσει με τον πωλητή της εταιρείας και τον πιέσει, ίσως κάτι να βγεί. Επιμένω λίγο στο κατάστημα γιατί έναντι της αντιπροσωπείας έχει άλλη βαρύτητα από έναν απλό πελάτη. Αν έχεις όλα τα χαρτιά δηλαδή εγγυήσεις, αποδείξεις παράδοσης και παραλαβής μετά από τρίμηνο κλπ, κάνε και μια ερώτηση και στην προστασία καταναλωτή ;)


+1

(έχουμε την καλύτερη απάντηση στο θέμα αγορά απο κατάστημα vs αγορά από νετ.
Μεγάλο κατάστημα = μεγάλη διαπραγματευτική πίεση στον χονδρέμπορο)

Ζήτα αλλαγή. Μιλάμε για καινούριο ρολόι, αν είναι δυνατόν
Δύσκολο χόμπι τα ρολόγια.....

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #309 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 02:23:10 μμ »
και επειδη η TAG HEUER μας εχει λιγο απογοητευσει με τις επιλογες της ,τον τελευταιο καιρο ,ας δουμε ενα μοντελο που αξιζει











Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #310 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 02:35:42 μμ »
εμενα παλι το συγκεκριμενο δεν μου αρεσει καθολου...δεν ειμαι καθολου fan της τετραγωνης κασας ενω στο συγκεκριμενο δεν μου αρεσουνε ουτε τα χρωματα...μπλε κατραν με πορτοκαλι δεικτες...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #311 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 04:06:39 μμ »
Μπράβο george  :supz: από τα ομορφότερα ρολόγια ever και φυσικά all time classic =D> =D> =D>


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #312 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 10:06:43 μμ »
και επειδη η TAG HEUER μας εχει λιγο απογοητευσει με τις επιλογες της ,τον τελευταιο καιρο ,ας δουμε ενα μοντελο που αξιζει













  Ευτυχισμένο το 2010 με υγεία και ότι καλύτερο επιθυμείς! Εννοείς με την επιλογή που έκανε σε μηχανή; Γιατί η γκάμα των νέων μοντέλων της, εμένα προσωπικά , μου άρεσε αρκετά..
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #313 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 10:14:39 μμ »
δεν ειναι δικο μου,ειχα 3 TAG και παρουσιασα απλα ,ενα μοντελο της, απο αυτα που πραγματικα αξιζουν

χρονια πολλα

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #314 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 10:41:09 μμ »
δεν ειναι δικο μου,ειχα 3 TAG και παρουσιασα απλα ,ενα μοντελο της, απο αυτα που πραγματικα αξιζουν

χρονια πολλα
 
Τι εννοούσες λεγοντας ότι μας 'εχει απογοητεύσει με τις επιλογές της;
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #315 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 10:55:16 μμ »
μηχανικα ,το πιο προσφατο,η χρηση σεικο που παρουσιασε για δικη της

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,5572.0.html

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #316 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 11:11:53 μμ »
 Συμφωνώ, όχι πως έχω κάτι με τη seiko, το αντίθετο, αλλά όντως είναι μια κίνηση που σε κάνει κι απορείς.. :-k Άραγε που σχεδιάζει να τοποθετήσει τις μηχανές αυτές; Απ την άλλη.., μήπως με παλαιώτερες  δηλώσεις του Hayek, ότι πιθανόν να σταματήσει να προμηθεύει με ΕΤΑ, όσες εταιρίες είναι εκτός γκρούπ, έκανε την Tag να προγραμματίσει τις επόμενες κινήσεις της, κανοντας συμφωνία με τη seiko, για έγκαιρη προμήθεια μηχανών απ αυτήν, δεδομένης και της μεγάλης παραγωγής της Ταγκ, μήπως και ..ξεμείνει από μαχανές;  Μια σκέψη έκανα..
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #317 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 11:38:44 μμ »
Αυτό που μας έδειξες george πρέπει να φοράει την caliber 11 και λογικά θα είναι πανάκριβο. Σωστά;


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #318 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 11:48:56 μμ »
Αυτό που μας έδειξες george πρέπει να φοράει την caliber 11 και λογικά θα είναι πανάκριβο. Σωστά;

ναι ,πολυ σωστα


The famous self-winding Chronomatic "Calibre 11," an ultra-exact chronograph movement with microrotor, a watch making first, was tucked inside.

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #319 στις: Ιανουάριος 01, 2010, 11:58:49 μμ »
ναι ,πολυ σωστα


The famous self-winding Chronomatic "Calibre 11," an ultra-exact chronograph movement with microrotor, a watch making first, was tucked inside.

  Στο 5χίλιαρο η παραπάνω;
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!