Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1365576 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4500 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 10:49:03 πμ »
Ναι βεβαια τον ψήφιζες για να σου κανει την ζωη δυσκολη το κομπλεξικο πλουσιοπαιδο.

Πλουσιοπαιδο? Δεν νομίζω. Μία τεχνική εταιρεία της συμφορας είχε ή οικογενεια. Εξάλλου έχει τελειωσε το πολυκλαδικο Αμπελοκηπων και το Μετσοβιο όχι το haef και το harvard.

Ασχέτως του εάν αρέσει ή όχι, νομίζω ότι ο Τσιπρας είναι - με πολιτικούς όρους - ή πλέον ενδιαφέρουσα έως τώρα πολιτικη προσωπικοτητα στην Ελλαδα του 21αιωνα.

Και για να προλαβω καποιους, προφανώς δεν είμαι Συριζα. :)



Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4501 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 10:56:06 πμ »
Τα σχολεία της Θεσσαλονίκης έχουν το τριήμερο του Άι Δημήτρη μαζί με τη γιορτή του Όχι. Της Αθήνας έχουν το τριήμερο του Άι Μπαράκ μαζί με τη γιορτή, τι ειρωνεία, του Πολυτεχνείου.


Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4502 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 11:44:18 πμ »
Τα σχολεία της Θεσσαλονίκης έχουν το τριήμερο του Άι Δημήτρη μαζί με τη γιορτή του Όχι. Της Αθήνας έχουν το τριήμερο του Άι Μπαράκ μαζί με τη γιορτή, τι ειρωνεία, του Πολυτεχνείου.

Το λουρί είναι το ρολόι.

ΕΤΣΙ Γ@ΜΑΝΕ ΟΙ ΧΑΜΟΥΤΖΗΔΕΣ. ΜΑΘΕΤΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4503 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 11:49:25 πμ »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4504 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 12:06:50 μμ »
Πλουσιοπαιδο? Δεν νομίζω. Μία τεχνική εταιρεία της συμφορας είχε ή οικογενεια. Εξάλλου έχει τελειωσε το πολυκλαδικο Αμπελοκηπων και το Μετσοβιο όχι το haef και το harvard.

Ασχέτως του εάν αρέσει ή όχι, νομίζω ότι ο Τσιπρας είναι - με πολιτικούς όρους - ή πλέον ενδιαφέρουσα έως τώρα πολιτικη προσωπικοτητα στην Ελλαδα του 21αιωνα.

Και για να προλαβω καποιους, προφανώς δεν είμαι Συριζα. :)
Καθολου τεχνικη της συμφορας δεν ειχε. Ηταν μια καλη τεχνικη εταιρεια. Στο παρελθον καπου ειχε παρει το ματι μου καποιους ισολογισμους της. Αν θα τους ξαναβρω θα βαλω λινκ.
Ασχετο αν τελειωσε το πολυκλαδικο. Τελειωσε το Μετσοβιο (μετα απο 1000 χρονια) που θεωρειτε τα καλυτερα.
Ενδιαφερουσα προσωπικοτητα για ψυχιατρικη ερευνα.

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4505 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 12:08:14 μμ »
Επειδή καταλαβαίνω τι θελεις να πεις ,διαφωνώ κάθετα!Το Μάιο το πρωτο κόμμα πήρε 19% και ο ΣΥΡΙΖΑ 17 και ομοίως και τον Ιούνιο ο ΣΥΡΙΖΑ ειχε 2 μονάδες διαφορά από τον πρωτο κόμμα.Αυτα τα ποσοστά πανω κατω ηταν γνωστά και πριν τις εκλογές δημοσκοπικά.Ηταν γνωστή η δυναμική του ΣΥΡΙΖΑ  ..Κανένας δεν ψήφιζε τοτε τον ΣΥΡΙΖΑ πιστεύοντας οτι ΔΕ θα ειναι κυβέρνηση και ρίχνοντας μια ψήφο καθαρά απο αντίδραση σε ενα μικρο κόμμα.Ψηφιζαν για κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ από Μάιο 2012!!

Διαφωνώ Βασίλη , ο μέσος όρος των δημοσκόπησεων το διάστημα εκείνο έδινε τον ΣΥΡΙΖΑ τρίτο κόμμα με 9% και την χα με 7% , δεύτερο έδιναν το ΠΑΣΟΚ , όποτε όχι δεν ήταν γνωστό ότι ο ΣΥΡΙΖΑ πάει για κυβέρνηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4506 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 12:10:27 μμ »

Γελωτοποιος που μετα απο αιωνες αποτυχημενων προσπαθειων εισοδου στην βουλη τελικα τα καταφερε με την βοηθεια των ψηφοφορων της Βορειου Ελλαδας.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4507 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 12:17:05 μμ »
Απογοητεύθηκε και μουγκάθηκε.

Για να απογοητευτείς πρέπει πρώτα να έχεις γοητευτεί...αυτό είναι το άσχημο.. :)

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4508 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 12:22:13 μμ »
Πλουσιοπαιδο? Δεν νομίζω. Μία τεχνική εταιρεία της συμφορας είχε ή οικογενεια. Εξάλλου έχει τελειωσε το πολυκλαδικο Αμπελοκηπων και το Μετσοβιο όχι το haef και το harvard.

Ασχέτως του εάν αρέσει ή όχι, νομίζω ότι ο Τσιπρας είναι - με πολιτικούς όρους - ή πλέον ενδιαφέρουσα έως τώρα πολιτικη προσωπικοτητα στην Ελλαδα του 21αιωνα.

Και για να προλαβω καποιους, προφανώς δεν είμαι Συριζα. :)

βαλε μαζι με του μπαμπα και την τεχνικη του φλαμπουραρη ο οποιος ειναι μεγεθους ενος μικρου εφοπλιστη συμφωνα με τα οσα λεει η πιατσα των τεχνικων εταιρειων.

επισης οσον αφορα στο μετσοβιο ας μην το πιασουμε καλυτερα.

με πολιτικους ορους ειναι οντως ενδιαφερουσα πολιτικη προσωπικοτητα μιας και αντικατοπτριζει κατ'εμε την αποδομημενη ελληνικη κοινωνια με ολες της τις παθογενειες. ειναι απολυτως αντιπροσωπευτικη προσωπικοτητα μιας συνολικης τασης νεοελληνων που επιδιωκουν το μεγιστο οφελος δια του ελαχιστου κοστους

για οσους δε εχουν σπουδασει στο harvard, μπορει η εισοδος να αποτελει τεκμηριο οικονομικης ευμαρειας, αλλα η εξοδος αποτελει στις περισσοτερες των περιπτωσεων συναρτηση της προσωπικης ικανοτητας. τα πανεπιστημια αυτα δεν παιζουν με το κυρος τους για τον χ ελληνα πλουσιο, που στα δικα τους ματια ειναι εφαμιλλος ενος μεσου καλοστεκουμενου αστου της δικιας τους κοινωνιας, και δεν τον διαχωριζουν απο εναν ευκαταστατο μιας μπανανιας. ο Χ Σαμαρας, Παπανδρεου, Μητσοτακης κλπ δεν λενε τιποτε ιδιαιτερο σε δαυτους. Μπορει να λενε σε εμας αλλα για εκεινους ειναι peanuts μπροστα στα μεγεθη που χειριζονται στις αιθουσες τους.

το προβλημα μου εμενα δεν ειναι το προσωπο αλλα η απογοητευση που επεφερε. θεωρω την απογοητευση που προκαλεσε εφαμιλλη αυτης του Κωστακη. Και οι δυο ειχαν απο πισω τους μια καθολικη αποδοχη σαν προσωπα ετσι ωστε να αλλαξουν πραγματα και δομες και να φερουν το καινουργιο. Τελικα κατεληξαν με ψυχοσωματικα και με πληρη απογοητευση και ενδυναμωση του παλιου.

το αυριο ομως? ανυπαρκτο. οταν απο τη μια εχεις αλεξη και απο την αλλη κυριακο τοτε απλα λες πυροβολα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4509 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 12:22:52 μμ »
Ας μην τρελαίνομαστε με τα πολιτικά , όπως είπε ο giannish ο ΣΥΡΙΖΑ το διάστημα εκείνο ήταν η πιο ελκυστική λύση .
Είχες να επιλέξεις μεταξύ των δυο κομμάτων εξουσίας που σε είχαν βουλιάξει στα σκ@&€α, και διάφενονταν ότι θα πάει και πιο κάτω και τον νέο .
Από τους μεν ήξερες τι να περιμένεις από τους δε όχι , μόνο λόγια . Οι περισσότεροι σκέφτηκαν ότι το πολύ πολύ να συνεχίσουμε να βουλιάζουμε στα σ@&&τα , είτε με τον ένα είτε με τον άλλο , αλλά μια στο εκκατομυρίο να κάνει αυτά που λέει...
Τώρα θα μου πεις ότι με τον ΣΥΡΙΖΑ πήγαμε ακόμα πιο κάτω , και θα σου πω ότι στην συνέχεια είτε με ΣΥΡΙΖΑ είτε όχι θα πάμε κι άλλο πιο κάτω.
Μετά χριστον προφήτες πολλοί .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4510 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 12:26:58 μμ »
βαλε μαζι με του μπαμπα και την τεχνικη του φλαμπουραρη ο οποιος ειναι μεγεθους ενος μικρου εφοπλιστη συμφωνα με τα οσα λεει η πιατσα των τεχνικων εταιρειων.

επισης οσον αφορα στο μετσοβιο ας μην το πιασουμε καλυτερα.

με πολιτικους ορους ειναι οντως ενδιαφερουσα πολιτικη προσωπικοτητα μιας και αντικατοπτριζει κατ'εμε την αποδομημενη ελληνικη κοινωνια με ολες της τις παθογενειες. ειναι απολυτως αντιπροσωπευτικη προσωπικοτητα μιας συνολικης τασης νεοελληνων που επιδιωκουν το μεγιστο οφελος δια του ελαχιστου κοστους

για οσους δε εχουν σπουδασει στο harvard, μπορει η εισοδος να αποτελει τεκμηριο οικονομικης ευμαρειας, αλλα η εξοδος αποτελει στις περισσοτερες των περιπτωσεων συναρτηση της προσωπικης ικανοτητας. τα πανεπιστημια αυτα δεν παιζουν με το κυρος τους για τον χ ελληνα πλουσιο, που στα δικα τους ματια ειναι εφαμιλλος ενος μεσου καλοστεκουμενου αστου της δικιας τους κοινωνιας, και δεν τον διαχωριζουν απο εναν ευκαταστατο μιας μπανανιας. ο Χ Σαμαρας, Παπανδρεου, Μητσοτακης κλπ δεν λενε τιποτε ιδιαιτερο σε δαυτους. Μπορει να λενε σε εμας αλλα για εκεινους ειναι peanuts μπροστα στα μεγεθη που χειριζονται στις αιθουσες τους.

το προβλημα μου εμενα δεν ειναι το προσωπο αλλα η απογοητευση που επεφερε. θεωρω την απογοητευση που προκαλεσε εφαμιλλη αυτης του Κωστακη. Και οι δυο ειχαν απο πισω τους μια καθολικη αποδοχη σαν προσωπα ετσι ωστε να αλλαξουν πραγματα και δομες και να φερουν το καινουργιο. Τελικα κατεληξαν με ψυχοσωματικα και με πληρη απογοητευση και ενδυναμωση του παλιου.

το αυριο ομως? ανυπαρκτο. οταν απο τη μια εχεις αλεξη και απο την αλλη κυριακο τοτε απλα λες πυροβολα


Βάρα κι άλλο , έτσι είναι . Δεν έχουμε νομίζω να περιμένουμε κάτι . Με τον λαό μαζί τους κι απέτυχαν παταγωδώς .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4511 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 12:36:24 μμ »
Ας μην τρελαίνομαστε με τα πολιτικά , όπως είπε ο giannish ο ΣΥΡΙΖΑ το διάστημα εκείνο ήταν η πιο ελκυστική λύση .
Είχες να επιλέξεις μεταξύ των δυο κομμάτων εξουσίας που σε είχαν βουλιάξει στα σκ@&€α, και διάφενονταν ότι θα πάει και πιο κάτω και τον νέο .
Από τους μεν ήξερες τι να περιμένεις από τους δε όχι , μόνο λόγια . Οι περισσότεροι σκέφτηκαν ότι το πολύ πολύ να συνεχίσουμε να βουλιάζουμε στα σ@&&τα , είτε με τον ένα είτε με τον άλλο , αλλά μια στο εκκατομυρίο να κάνει αυτά που λέει...
Τώρα θα μου πεις ότι με τον ΣΥΡΙΖΑ πήγαμε ακόμα πιο κάτω , και θα σου πω ότι στην συνέχεια είτε με ΣΥΡΙΖΑ είτε όχι θα πάμε κι άλλο πιο κάτω.
Μετά χριστον προφήτες πολλοί .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για να μη ξεχνιόμαστε η ελκυστική πρόταση οπως λες ηταν η ρητορική-προγραμμα Λαφαζανη,Λαπαβίτσα,Κωσταντοπούλου,Στρατούλη κτλπ με μένουμε-φεύγουμε από το ευρώ (αναλόγως τη μερα ) και μπροστάρη το baby face Τσιπρα.Να μη ξεχνιόμαστε ..αυτό ψήφισε ο κοσμος...ε όχι..δεν ηταν αυτό ελκυστική πρόταση!

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4512 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 01:07:15 μμ »
Βλέπεις πολλές επιλογές ; γιαυτο η αποχή χτυπάει κόκκινο . Εκ των πραγμάτων ή θα απέχεις ή η επιλογή σου θα αποδειχτεί λάθος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν είναι να κάνεις τέτοια επιλογή προτιμότερο είναι να απέχεις.
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4513 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 01:10:15 μμ »
ζουμε σε μια εποχη που αν ο κοσμος εχει να επιλεξει αναμεσα στο δρομο που διαβαινει σημερα και δεν του αρεσει πιθανοτατα, και σε εναν αλλο δρομο που δεν εχει ιδεα που οδηγει, πως ειναι, αν υπαρχει καν, τοτε θα διαλεξει τον αλλο δρομο. ιδιαιτερα αν αυτος εχει πανω μια πινακιδα "ΝΕΟΣ ΔΡΟΜΟΣ" η' "Ο ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ"

για αυτο και το δημοψηφισμα μας, για αυτο και το brexit, για αυτο και ο τραμπ, για αυτο και πολλα αλλα που βλεπουμε στον κοσμο σημερα

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4514 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 01:28:14 μμ »
Με τον λαό μαζί τους κι απέτυχαν παταγωδώς .
Γιαννη ο Τσιπρας και καποιοι απο την στενη του ομαδα δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι απετυχε οριστικα.
Απετυχε προς στιγμης να μας παει στην δραχμη. Και το οτι ειχε στοχο την δραχμη φανηκε με την διαπραγματευση του Βαρουφακη. Και πιστευω οτι κατα βαθος αυτο θελει να κανει και θα δοκιμασει να το κανει.
Πιστευω οτι προσπαθει να το πετυχει βομβαρδιζωντας τον Ελληνα με φορους αλλα και με αρνηση ενεργειων που πρεπει να γινουν (αποκρατικ.) πραγμα που θα φερει και αλλα μετρα (συζητητε και για 4 μνημονιο) ωστε να φερει σε σημειο τον Ελληνα να παρει μονος του την αποφαση.   

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4515 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 01:31:47 μμ »
"Μια από τις τιμωρίες που δεν καταδέχεσαι να ασχοληθείς με την πολιτική είναι ότι καταλήγεις να σε κυβερνούν οι κατώτεροί σου."
Πλάτων, 427-347 π.Χ., Φιλόσοφος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4516 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 01:34:12 μμ »
Όποιος και να βγει, από τη στιγμή που το μεγαλύτερο μέρος της κοινωνίας ΔΕ θέλει να αλλάξει, δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα...

Απλά πράγματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4517 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 01:49:03 μμ »
Γιαννη ο Τσιπρας και καποιοι απο την στενη του ομαδα δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι απετυχε οριστικα.
Απετυχε προς στιγμης να μας παει στην δραχμη. Και το οτι ειχε στοχο την δραχμη φανηκε με την διαπραγματευση του Βαρουφακη. Και πιστευω οτι κατα βαθος αυτο θελει να κανει και θα δοκιμασει να το κανει.
Πιστευω οτι προσπαθει να το πετυχει βομβαρδιζωντας τον Ελληνα με φορους αλλα και με αρνηση ενεργειων που πρεπει να γινουν (αποκρατικ.) πραγμα που θα φερει και αλλα μετρα (συζητητε και για 4 μνημονιο) ωστε να φερει σε σημειο τον Ελληνα να παρει μονος του την αποφαση.
Έχω αντίθετη άποψη.Αν ήθελε τη δραχμή είχε την ευκαιρια του να το κανει μετά το δημοψηφισμα και θα είχε και τις ευλογίες του κόσμου που ψήφισαν όχι.Τη δραχμή την ήθελε η ομάδα Λαφαζάνη,Λαπαβίτσα κτλπ οι οποίοι δεν ανέφεραν τη δραχμή βέβαια για να μη τρομάξει ο κοσμος και τον οποίων τη ρητορική εκμεταλλεύτηκε ο Τσιπρας γιατί έφερνε ψήφους.Ο Τσιπρας ηταν απλώς ένας ανόητος στην καλυτερη,ψεύτης-καιροσκόπος στην χειρότερη που πίστευε οτι αν εκβιάσουμε τους ευρωπαίους θα μας τα χαρίσουν ολα.Ολο το προγραμμα του και η παροχολογία του σε αυτό το σκεπτικό στηρίζονταν.Εμείς απλως σα λαός πληρώσαμε τη προσγείωση του Τσίπρα στην πραγματικότητα.Γι αυτά που κανει σήμερα προσωπικά δεν τον κατηγορώ..τον κατηγορώ για τις μπαρούφες που τον πήγαν από το 3 στο 33 και το κακό που έκανε με το σανό που μοίρασε για να γίνει κυβέρνηση αντι να βάλει πλάτη μπας και βγούμε μια ωρα νωρίτερα από την κρίση. Αν δεν ειχε βρει ευκαιρια να γίνει κυβέρνηση και δεν ειχε οδηγήσει τη χώρα σε εκλογές θα ημασταν καλυτερα!Τώρα αν τα έχει κανει τόσο σκατά που πάμε στη δραχμή ..δεν ξέρω..πάντως δεν ηταν αυτός ο σκοπός του.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4518 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 01:52:40 μμ »
"Μια από τις τιμωρίες που δεν καταδέχεσαι να ασχοληθείς με την πολιτική είναι ότι καταλήγεις να σε κυβερνούν οι κατώτεροί σου."
Πλάτων, 427-347 π.Χ., Φιλόσοφος
+1000000000
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4519 στις: Νοέμβριος 16, 2016, 01:53:48 μμ »
Όποιος και να βγει, από τη στιγμή που το μεγαλύτερο μέρος της κοινωνίας ΔΕ θέλει να αλλάξει, δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα...

Απλά πράγματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
+1111111111111111
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης