Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1365349 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3240 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 04:56:53 μμ »
[/quote]

Ο Χρηστος και η Παναγια μαζι.
Που εισαι ωρε Καραισκακη να δεις χαλια; :smt082

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3241 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 05:07:39 μμ »


Ο Χρηστος και η Παναγια μαζι.
Που εισαι ωρε Καραισκακη να δεις χαλια; :smt082


Μην απελπίζεσαι. Μπορεί απλώς να είναι καμιά επίδειξη του Galliano.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3242 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 08:41:05 πμ »
Επειδή γνωρίζω οτι φίλοι στο φορουμ ασχολούνται με την ποδηλασία,κάποιοι μαλιστα εχουν και ομαδα, ποσταρω αυτο που έπεσε στην αντίληψη μου.


Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3243 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 02:29:56 μμ »
Να πω και γω με την σειρά μου ότι στο λάπτοπ λειτουργώ Windows και Linux... Τώρα τελευταία το ποσοστό είναι στο 90 - 10... Τεσπα Ποτέ μα ποτέ δεν είχα antivirus ή οτιδήποτε σχετίζεται με προστασία πάντα χειροκίνητα... το Σάββατο καθώς ετοιμαζόμουν να φύγω για δουλειά άνοιξα το λάπτοπ να φτιάξω μερικά αρχεία... και παρατήρησα ότι δε μου λειτουργούσε το κοπι πειστ... Ούτε με ctrl v c ούτε με δεξί κλικ... τρελάθηκα... έψαξα στην ρετζιστρι και βγήκα μερικά αλλαγμένα... για προσέχετε... το κακό είναι ότι δεν κατάλαβα που την πάτησα... έκανα μια αναζήτηση στο γοογλε δεν βρήκα κάτι οπότε ίσως είναι ακόμα καινούργιο...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3244 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 02:58:25 μμ »
Να πω και γω με την σειρά μου ότι στο λάπτοπ λειτουργώ Windows και Linux... Τώρα τελευταία το ποσοστό είναι στο 90 - 10... Τεσπα Ποτέ μα ποτέ δεν είχα antivirus ή οτιδήποτε σχετίζεται με προστασία πάντα χειροκίνητα... το Σάββατο καθώς ετοιμαζόμουν να φύγω για δουλειά άνοιξα το λάπτοπ να φτιάξω μερικά αρχεία... και παρατήρησα ότι δε μου λειτουργούσε το κοπι πειστ... Ούτε με ctrl v c ούτε με δεξί κλικ... τρελάθηκα... έψαξα στην ρετζιστρι και βγήκα μερικά αλλαγμένα... για προσέχετε... το κακό είναι ότι δεν κατάλαβα που την πάτησα... έκανα μια αναζήτηση στο γοογλε δεν βρήκα κάτι οπότε ίσως είναι ακόμα καινούργιο...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Δημήτρη αν και απο Windows δεν είμαι ο πιο ειδικος, πιστεύω ένα απ'τα παρακάτω είχε σύμβει:
α) Corruption στο file system (πιο πιθανο)
β) Μπήκες σε site που για να μην επιτρέπει το copy-paste, κάνει copy empty string συνεχώς στο clipboard.
γ) Κάποιο application λοκαρει το clipboard.

Το να μπήκε malware και να έκατσαν να σου κάνουν αστεια με το copy paste το θεωρω ανουσιο. Είναι πολύ πιο μεγάλος ιος τα Windows αποτιδηποτε αλλο υπάρχει σήμερα, ας τον βγάλουμε απ'τα συστηματά μας λοιπον :)

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3245 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:24:01 μμ »

Δημήτρη αν και απο Windows δεν είμαι ο πιο ειδικος, πιστεύω ένα απ'τα παρακάτω είχε σύμβει:
α) Corruption στο file system (πιο πιθανο)
β) Μπήκες σε site που για να μην επιτρέπει το copy-paste, κάνει copy empty string συνεχώς στο clipboard.
γ) Κάποιο application λοκαρει το clipboard.

Το να μπήκε malware και να έκατσαν να σου κάνουν αστεια με το copy paste το θεωρω ανουσιο. Είναι πολύ πιο μεγάλος ιος τα Windows αποτιδηποτε αλλο υπάρχει σήμερα, ας τον βγάλουμε απ'τα συστηματά μας λοιπον :)
+10000000000000
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3246 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:26:04 μμ »
Δημήτρη αν και απο Windows δεν είμαι ο πιο ειδικος, πιστεύω ένα απ'τα παρακάτω είχε σύμβει:
α) Corruption στο file system (πιο πιθανο)
β) Μπήκες σε site που για να μην επιτρέπει το copy-paste, κάνει copy empty string συνεχώς στο clipboard.
γ) Κάποιο application λοκαρει το clipboard.

Το να μπήκε malware και να έκατσαν να σου κάνουν αστεια με το copy paste το θεωρω ανουσιο. Είναι πολύ πιο μεγάλος ιος τα Windows αποτιδηποτε αλλο υπάρχει σήμερα, ας τον βγάλουμε απ'τα συστηματά μας λοιπον :)

Κωστα οσο καιρο ημουν στον κλαδο τον "δικο" σου τηλεπικοινωνιες δηλαδη χρησιμοποιουσα μονο debian και παρα παρα παρα πολυ kali πλεον... τωρα σαν Ηλεκτρολογος μηχανικος δε με βολευει το linux και το εχω αφησει... λογω PLC...

να πω την αμαρτια μου macos δεν εχω δουλεψει ποτε... βασικα εχω δουλεψει ελαχιστα... χτες πηγα με μια φιλη μεχρι το river west και μπηκα στα προιοντα apple ειδα το νεο macbook pro και το περσινο... σαν εμφανιση με ψηνουν παρα πολυ και ημουν ετοιμος να το παρω να σου πω την αληθεια... αλλα κοιτα να δεις...

το περσινο macbook pro εχει βεβαια cd-rom που δυστυχως ακομα το χρειαζομαι γιατι στη δουλεια πολλα αρχεια τα εχουν ταξινομησει με παλια αποθηκευτηκα μεσα οπως cd and dvd... οποτε λεω ωραια εχει θυρα rj45 εχει μονο 2 usb2... δεν εχει hdmi και ειναι 2,6 κιλα και κανει 1150€ + 49€ η 39€ αν θυμαμαι καλα παιρνεις την θυρα thunderκατι που σου την κανει hdmi...

το νεο macbook pro δεν εχει cdrom δεν εχει rj45 αλλα εχει hdmi εχει 2 usb3 εχει ssd σκληρο και κανει απο 1500+... μα καλα χωρις rj45;;; και αν θελω να παραμετροποιησω το routeraki του σπιτιου μου;;;; η το switch level 2+3;;; παλι εκει πρεπει να αγορασεις τον ανταπτορα ενα ακομα 50€... αλλα στα κιλα ειναι οκ 1,5 κιλα αν θυμαμαι καλα...

αλλα ειναι τοσο δυσκολο να εχουν στο macbook pro 13 που συνηθως 13αρια παιρνουν οι επαγγελματιες να εχουν σιγουρα rj45 και hdmi στα βασικα!!!;;; εκει στο Αμερικα οι τεχνικοι της apple απορω πως παραμετροποιουν...;;;; με wifi;;;;  ??? ???


τωρα περι του προβληματος το β και γ με το τιποτα... λογικα το α ειναι πιο πιθανη λυση οπως εγραψες αλλα... θα το ψαξω το βραδυ μετα το ματσακι!!  ;)
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3247 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:28:03 μμ »
+10000000000000
Χαριλαε αν ξερεις τι σημαινει το α) τι να πω!! εισαι μεγαλος!!  :D
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3248 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:33:30 μμ »

Χαριλαε αν ξερεις τι σημαινει το α) τι να πω!! εισαι μεγαλος!!  :D
Ξέρω γιατί μου συνέβη το 2008 και μέχρι να μπορέσω να κάνω recovery κάποια από τα αρχεία μου (με live cd) μου έφυγε ο πάτος.
Εκεί γνώρισα τον υπέροχο κόσμο του UNIX
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3249 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 05:01:00 μμ »
...
το νεο macbook pro δεν εχει cdrom δεν εχει rj45 αλλα εχει hdmi εχει 2 usb3 εχει ssd σκληρο και κανει απο 1500+... μα καλα χωρις rj45;;; και αν θελω να παραμετροποιησω το routeraki του σπιτιου μου;;;; η το switch level 2+3;;; παλι εκει πρεπει να αγορασεις τον ανταπτορα ενα ακομα 50€... αλλα στα κιλα ειναι οκ 1,5 κιλα αν θυμαμαι καλα...

αλλα ειναι τοσο δυσκολο να εχουν στο macbook pro 13 που συνηθως 13αρια παιρνουν οι επαγγελματιες να εχουν σιγουρα rj45 και hdmi στα βασικα!!!;;; εκει στο Αμερικα οι τεχνικοι της apple απορω πως παραμετροποιουν...;;;; με wifi;;;;  ??? ???
...



Μητσάρα πάρε ενα 3πορτο usb hub + rj45  με $10 και δώσε άλλα $10 και πάρε και ένα usb dvd writer και είσαι αρχηγός :)

1) http://www.ebay.com/itm/3-Ports-USB-3-1-Gigabit-Ethernet-Lan-RJ45-Network-Adapter-Hub-to-1000Mbps-For-PC-/281915226502?hash=item41a374f986:g:chEAAOSwCypWpsub

2) http://www.ebay.com/itm/External-White-USB-Slim-8x-DVDRW-DL-DVD-CD-RW-Burner-Writer-Drive-All-PC-and-Mac-/231716368509?hash=item35f35f307d:g:WtIAAOSwLzdWTetp
 

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3250 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 12:25:28 πμ »
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3251 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 01:33:29 μμ »
http://techblog.gr/mobile/freedom-251/


Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να βγει κινητό στα $4 τα επόμενα 30 χρόνια. Είναι καθαροί απατεώνες. Το φτηνότερο κινητό που μπορει να αγοράσει κάποιος σήμερα είναι φυσικά από Κίνα και είναι λίγο κάτω απο $30 και λιανική στα $40. Οι Ινδοι δεν έχουν components, όλα τα εισαγουν απο Κίνα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3252 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 02:58:56 μμ »
Πιστεύω ότι έχεις απόλυτο δίκιο.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3253 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 03:19:28 μμ »
δεν ξερω δεν απαντω  :D
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3254 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 07:32:18 μμ »
Παιδιά μια ερώτηση επειδή αυτές τις μέρες δεν έχω λάπτοπ κάηκε η κάρτα ήχου και το έχω στείλει Sony... Τετάρτη λογικά θα το έχω...
Παραπροχτες έπεσε ένα παλικάρι πάνω μου με όπισθεν... και με έκανε κωλο λίγο και θα πάω συνεργείο... μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω δύο προφυλακτήρες μπρος πίσω για Renault megane 2 sedan... σε καλή τιμή εννοείται... ακόμα και του megane rs αν βρω ταιριάζουν... παρόλο που δεν είναι ίδιοι... έτσι μου είπαν... καμία βοήθεια;;

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3255 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 07:35:47 μμ »
Είδες στο car.gr;

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3256 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 07:37:00 μμ »
Στη Λιοσίων και στη Σπύρου Πάτση...και στη Λ.Καβάλας εχει μπόλικα μάντράκια με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3257 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 07:47:20 μμ »
Όχι στο καρ δεν έχω δει... Άρη αυτά έχω στο μυαλό μου να πάω να δω απλά εκεί χτυπάνε και ο καθένας λέει ότι τιμή θέλει...
Και στο λέω γιατί μου είχε σπάσει ο αεραγωγος και πήγα Λιοσίων ο πρώτος μου λέει ένα 50€ και στον βγάζω κιόλας ο άλλος ένα 20€ και έπεσα πάνω σε έναν παππού και μου τον έδωσε 10€... εκεί σκέφτομαι να πάω πρώτα... Ήταν καλός άνθρωπος... Όλοι οι άλλοι λαμόγια...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3258 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 07:54:44 μμ »
Ρε φιλαρακο ...αμα δε βρέξεις κωλο ψάρι δεν τρως....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #3259 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 08:13:00 μμ »
Δες πρώτα στο καρ, σε λέω.