Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1365843 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1700 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:36:16 μμ »
Αυτό έχουν βαλθεί λιτοι και δεμένοι να ψηφίσουμε Ναι... Τόσο πολύ φοβούνται πάλι την Ελλάδα; Εγώ επειδή κάνουν παρεμβάσεις στο εσωτερικό της χώρας μου θα πάρουν ένα Όχι τεράστιο!!!!

Στάλθηκε από το Sony Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk...

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1701 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:48:36 μμ »
Εκεί που αγανακτώ εγώ και τρελαίνομαι είναι τα περιβόητα πλέον emails "to all company" από τις διοικήσεις των εταιριών που τρομοκρατούν ότι με το όχι θα κλείσουν.

Οπότε ζητούν το ΝΑΙ από εμάς για να μπορούν να μας γ@μήσουν με την θέληση αυτή τη φορά. Ζητούν να πούμε ΝΑΙ για να συνεχιστούν οι απολύσεις-μειώσεις.

Μέχρι και email έστειλαν για να γίνουμε αν θελουμε κομματικοί αντιπρόσωποι για να διασφαλίσουμε ότι το ΝΑΙ δεν θα νοθευτεί από κανέναν.

ΝΤΡΟΠΗ, ΑΙΣΧΟΣ, ΑΗΔΙΑ, ΕΜΕΤΟΣ
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1702 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:56:49 μμ »
the more you talk about the bigger it gets
Αλλα ενα πραγματακι μου εχει κατσει στραβα,σεβομενος απαντες,
πως ενας πρωθυπουργος,με νου και λογικη γιατι εξυπνος ειναι,σεβομενος τους πολιτες του αλλα και τον ιδιο,εκανε τετοιο μεγα λαθος,να φερει εκλογες σε τετοια χρονικη στιγμη.
Ποιος εξυπνος πρωθυπουργος στον κοσμο αυτο θα τσακιζε την τουριστικη σαιζον ετσι,παρασυροντας τα κερδη των καλοκαιρινων επιχειρησεων,ξενοδοχειων και λοιπα.
Ποιος εξυπνος πρωθυπουργος τσακιζοντας τους παραπανω δεν καταλαβε οτι τσακιζει τα εσοδα του ιδιου του κρατους και δημιουργει συνθηκες για μεγαλη χειμωνιατικη φτωχεια?
Γιατι δεν θα μπορουσε,λεμε τωρα,μιας και εχει το επικοινωνιακο χαρισμα αλλα και την ''περιοδο χαριτος'' του νεου ηγετη,να παει,εκει που 5 μηνες διαπραγματευοταν,σε 2 μηνες ακομα ,να εχει φυγει το καλοκαιρι.
Οτι και να ψηφισουμε παλι φιλοι θα ειμαστε,αυτο ειναι σιγουρο,ελπιζω και ευχομαι η πλειοψηφια να εχει παρει και την σωστη αποφαση για τον τοπο,τα παιδια μας και το μελλον τους.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1703 στις: Ιούλιος 02, 2015, 10:00:56 μμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/do5xGOxxj5w" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/do5xGOxxj5w" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>



.

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1704 στις: Ιούλιος 02, 2015, 10:01:35 μμ »
the more you talk about the bigger it gets
Αλλα ενα πραγματακι μου εχει κατσει στραβα,σεβομενος απαντες,
πως ενας πρωθυπουργος,με νου και λογικη γιατι εξυπνος ειναι,σεβομενος τους πολιτες του αλλα και τον ιδιο,εκανε τετοιο μεγα λαθος,να φερει εκλογες σε τετοια χρονικη στιγμη.
Ποιος εξυπνος πρωθυπουργος στον κοσμο αυτο θα τσακιζε την τουριστικη σαιζον ετσι,παρασυροντας τα κερδη των καλοκαιρινων επιχειρησεων,ξενοδοχειων και λοιπα.
Ποιος εξυπνος πρωθυπουργος τσακιζοντας τους παραπανω δεν καταλαβε οτι τσακιζει τα εσοδα του ιδιου του κρατους και δημιουργει συνθηκες για μεγαλη χειμωνιατικη φτωχεια?
Γιατι δεν θα μπορουσε,λεμε τωρα,μιας και εχει το επικοινωνιακο χαρισμα αλλα και την ''περιοδο χαριτος'' του νεου ηγετη,να παει,εκει που 5 μηνες διαπραγματευοταν,σε 2 μηνες ακομα ,να εχει φυγει το καλοκαιρι.
Οτι και να ψηφισουμε παλι φιλοι θα ειμαστε,αυτο ειναι σιγουρο,ελπιζω και ευχομαι η πλειοψηφια να εχει παρει και την σωστη αποφαση για τον τοπο,τα παιδια μας και το μελλον τους.

Ποιος έξυπνος λαός ψηφίζει κάθε φορά μαλάκες και εκ των υστέρων κάθε φορά αναρωτιέται?  ::)
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1705 στις: Ιούλιος 02, 2015, 10:15:46 μμ »
Θεωρίες Συνωμοσίας Νο2

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/wjSAFas5hRU" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wjSAFas5hRU" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>




Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος i palios

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1706 στις: Ιούλιος 02, 2015, 10:16:46 μμ »
1. Τα δημοψηφίσματα όσο δημοκρατικά μέσα και αν είναι, θα πρέπει όχι απλά να αποφεύγονται αλλά να απαγορεύονται κιόλας όταν αυτό που καλείται ο λαός να κρίνει είναι τελείως εκτός της ικανότητας του.

Σοφότατα εξάλλου αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος είχε πει ότι δεν έχει σημασία η γνώμη των πολλών αλλά των επαιόντων.

2. Το συγκεκριμένο δημοψήφισμα αποτελεί πραγματική ντροπή για τον συντάκτη του γιατί αποτελεί παγκόσμια πρωτοτυπία με το ΟΧΙ να έιναι πάνω από το ΝΑΙ. Το αμέσως επόμενο θα ήταν να μην υπάρχει το ΝΑΙ ή να είναι γραμμένο  κάπως έτσι

ΟΧΙ

ναι

3. Περισσότερο νόημα θα είχε (λέμε τώρα) να ρωτούσαν αν θέλουμε να γυρίσουμε στην δραχμή, όπου ξεκάθαρα ο καθένας θα μπορούσε να ζυγίσει τα υπέρ και κατά και να αποφασίσει.

4. Πιστεύω ότι είναι ντροπή να θέλεις να λέγεσαι πρωθυπουργός και 5 μήνες μετά τις εκλογές που είπες ότι πήρες το μήνυμα να ψάχνεις να μεταθέσεις τις ευθύνες σου στον λαό. Τι είδους ηγέτης μπορεί να είναι αυτός ο άνθρωπος δεν ξέρω.

Αλλά τι να λέμε τώρα. Δεν υπάρχει τίποτα από αυτά που υποσχέθηκε να κάνει προεκλογικά που να τήρησε. ΤΙΠΟΤΑ

5. Είναι ντροπή την ώρα που δεν κάνεις τίποτα απολύτως για να προφυλάξεις και να ανακουφίσεις τον πληγωμένο ιδιωτικό τομέα (απεναντίας τιμωρείς την επιχειρηματικότητα) και ενώ βρίσκεσαι σε σκληρές διαπραγματεύσεις συζητώντας για πολύ σκληρά μέτρα, να προσλαμβάνεις 3000+ συμβασιούχες καθαρίστριες απλά για να τις κουνάς σαν σημαία.
Είναι ντροπή την ημέρα που επιβάλλεις (ή αναγκάζεσαι να επιβάλλεις λόγω Ντράγκι) capital controls να ανοίγεις την ΕΡΤ3.
Είναι ντροπη να διορίζεις τον γκόμενο σου κεφαλή της ΕΥΔΑΠ.

Δυστυχώς μπορώ να φτιάξω σεντόνι με τι άλλο αποτελεί ντροπή για μια αριστερή (λέμε τώρα) κυβέρνηση.

Δυστυχώς και μακάρι να πέσω έξω, η ιστορία θα γράψει με πολύ μελανά γράμματα την πρώτη αριστερή κυβέρνηση και τον Τσίπρα. Με μελανότερα και από εκείνα των πραγματικών υπαιτίων της καταστροφής της χώρας από το 81 μέχρι σήμερα. Αυτούς που ήταν υπεύθυνοι για το χρέος της χώρας, για την προσφυγή μας στο ΔΝΤ, για την μετατροπή του ελληνικού χρέους από ιδιωτικό σε δημόσιο και μάλιστα σε αγλικό δίκαιο και όχι ελληνικό, για την φτωχοποίηση των Ελλήνων, για την εκτίναξη της ανεργίας, για τις χιλιάδες αυτοκτονίες και την παντελή έλλειψη ελπίδας.
Αγαπητε φιλε μπραβο σου
Τις αποψεις σου τις κρινω πολυ σωστες,εγκρινω και επαυξανω. :up:

Συνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1707 στις: Ιούλιος 02, 2015, 10:17:16 μμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/OoaxVko0bwQ" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/OoaxVko0bwQ" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


 ;)
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1708 στις: Ιούλιος 02, 2015, 10:39:15 μμ »
the more you talk about the bigger it gets
Αλλα ενα πραγματακι μου εχει κατσει στραβα,σεβομενος απαντες,
πως ενας πρωθυπουργος,με νου και λογικη γιατι εξυπνος ειναι,σεβομενος τους πολιτες του αλλα και τον ιδιο,εκανε τετοιο μεγα λαθος,να φερει εκλογες σε τετοια χρονικη στιγμη.
Ποιος εξυπνος πρωθυπουργος στον κοσμο αυτο θα τσακιζε την τουριστικη σαιζον ετσι,παρασυροντας τα κερδη των καλοκαιρινων επιχειρησεων,ξενοδοχειων και λοιπα.
Ποιος εξυπνος πρωθυπουργος τσακιζοντας τους παραπανω δεν καταλαβε οτι τσακιζει τα εσοδα του ιδιου του κρατους και δημιουργει συνθηκες για μεγαλη χειμωνιατικη φτωχεια?
Γιατι δεν θα μπορουσε,λεμε τωρα,μιας και εχει το επικοινωνιακο χαρισμα αλλα και την ''περιοδο χαριτος'' του νεου ηγετη,να παει,εκει που 5 μηνες διαπραγματευοταν,σε 2 μηνες ακομα ,να εχει φυγει το καλοκαιρι.
Οτι και να ψηφισουμε παλι φιλοι θα ειμαστε,αυτο ειναι σιγουρο,ελπιζω και ευχομαι η πλειοψηφια να εχει παρει και την σωστη αποφαση για τον τοπο,τα παιδια μας και το μελλον τους.

Συνεννοημένο είναι το δημοψήφισμα, Μιχάλη.
Με ένα σμπάρο καμιά δεκαριά τρυγόνια και χωρίς κανένα ρίσκο για όσους μας επιβουλεύονται.

Το χειρότερο όλων από όσα επιδιώκονται (κατά τη γνώμη μου): η εξωφρενική στοχοποίηση των Ελλήνων στα μάτια της ευρωπαικής κοινής γνώμης, ώστε η τελευταία να δεχθεί ευκολότερα όσα ΤΗΣ επιφυλάσσουν να πάθει.
Ναι! Στόχος ΕΞΑΡΧΗΣ ήταν τα "ασημικά" των Ευρωπαίων.
Δάνειζαν χωρίς μέτρο την Ελλάδα (από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού) επειδή ανήκε στην ευρωζώνη.
Εγγύηση ήταν -όχι οι ανοησίες για το υπέδαφός μας, με τις οποίες μπάφιασαν τόσο εμάς όσο και τους Ευρωπαικούς λαούς λίγο πριν τους εμπλέξουν ως εγγυητές μας- αλλά η ιδιότητα της χώρας μας ως μέλος της Ευρωζώνης.

Η Ελλάδα είναι πλέον σημαδεμένη σαν πρόβατο το Πάσχα.
Την προορίζουν για να δεχθεί τέτοια χτυπήματα που κανένας Ευρωπαικός λαός να μην τολμήσει να μιλήσει όταν θα υφίσταται τα ίδια (μνημόνια κλπ).

Έχει ξαναγίνει..


Ιδίως με το ΝΑΙ οι συνθήκες θα είναι ιδανικές για βάναυσο και άμεσο, πρώτο χτύπημα:
κούρεμα από το πρώτο ευρώ όλων των "καταθέσεων", δηλαδή ακόμα και του μισθού ή της σύνταξης των 480€, τώρα που είναι δεσμευμένα.
Τι τους εμποδίζει;

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2015, 11:10:31 μμ από svl »

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1709 στις: Ιούλιος 02, 2015, 11:18:33 μμ »
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1710 στις: Ιούλιος 03, 2015, 01:29:34 πμ »
Η ΕΡΤ αφιερωσε 11" πιο πολυ στο ΟΧΙ..

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1711 στις: Ιούλιος 03, 2015, 08:54:49 πμ »
Απόψεις, απόψεις και κόντρα απόψεις...

Το mywatch αποτελεί ένα site με συμμετοχή ανθρώπων οι οποίοι έχουν πάνω από το μέσο όρο μορφωτικό επίπεδο οπότε για ποιο λόγο η τόσο έντονη ενασχόληση με το παραπάνω θέμα? Μήπως το μόνο που κερδίζουμε σαν μέλη του forum είναι να προστεθεί λίγο ακόμη πόλωση ανάμεσά μας? Ο καθένας θα πάρει την απόφασή του η οποία επηρεάζεται από:

-Τις γενικές του πολιτικές πεποιθήσεις
-Την οικογενειακή του κατάσταση
-Την επαγγελματική του κατάσταση
-Το ένστικτό του

Υπάρχουν τόσα site που ο καθένας μπορεί να πολιτικολογήσει καλύπτοντας κάθε είδους πεποίθηση, νομίζω ότι η αναφορά εντός του mywatch στις πολιτικές εξελίξεις μόνο προστριβές μπορεί να επιφέρει.

Καλή ψήφο, καλό κουράγιο και ο θεός μαζί μας.

Παναγιώτης 

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1712 στις: Ιούλιος 03, 2015, 09:16:57 πμ »
Σωστός Παναγιώτη !Κι εγω εχω μετανιώσει που ασχολήθηκα με το συγκεκριμενο θέμα και με επηρέασε γενικά!Ασχοληθηκα με κάτι που δεν κατανοώ ακριβως και κανεις στην ουσία δεν ξερει τι θα γινει...


Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1713 στις: Ιούλιος 03, 2015, 09:49:11 πμ »
Απόψεις, απόψεις και κόντρα απόψεις...

Το mywatch αποτελεί ένα site με συμμετοχή ανθρώπων οι οποίοι έχουν πάνω από το μέσο όρο μορφωτικό επίπεδο οπότε για ποιο λόγο η τόσο έντονη ενασχόληση με το παραπάνω θέμα? Μήπως το μόνο που κερδίζουμε σαν μέλη του forum είναι να προστεθεί λίγο ακόμη πόλωση ανάμεσά μας? Ο καθένας θα πάρει την απόφασή του η οποία επηρεάζεται από:

-Τις γενικές του πολιτικές πεποιθήσεις
-Την οικογενειακή του κατάσταση
-Την επαγγελματική του κατάσταση
-Το ένστικτό του

Υπάρχουν τόσα site που ο καθένας μπορεί να πολιτικολογήσει καλύπτοντας κάθε είδους πεποίθηση, νομίζω ότι η αναφορά εντός του mywatch στις πολιτικές εξελίξεις μόνο προστριβές μπορεί να επιφέρει.

Καλή ψήφο, καλό κουράγιο και ο θεός μαζί μας.

Παναγιώτης

Ακριβώς όπως τα λέει ο Παναγιώτης.

Υπάρχουν ένα σωρό άλλα κοινωνικά μέσα για να κάνετε πολιτική συζήτηση, μπορείτε να προσπαθείτε να πείσετε όσους θέλετε εκεί.
Βγάλτε το άχτι σας στο facebook στο twitter ή όπου αλλού θέλετε και ας κρατήσουμε το φόρουμ καθαρό.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1714 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:11:25 πμ »
Ακριβώς όπως τα λέει ο Παναγιώτης.

Υπάρχουν ένα σωρό άλλα κοινωνικά μέσα για να κάνετε πολιτική συζήτηση, μπορείτε να προσπαθείτε να πείσετε όσους θέλετε εκεί.
Βγάλτε το άχτι σας στο facebook στο twitter ή όπου αλλού θέλετε και ας κρατήσουμε το φόρουμ καθαρό.

Η πολιτισμενη καταθεση και αντιπαραβολη θεσεων και αποψεων,δεν μπορει να αποτελει ''βρωμια'' για οποιοδηποτε χωρο Θοδωρη.
Και κατα τη γνωμη μου ο συγκεκριμενος χωρος,με το επιπεδο που διακρινει τα μελη του,προσφερεται για 2 κουβεντες παραπανω,ειδικα αν βαλεις στη συγκριση φασομπουκια και τουιτερ.
Ειναι βεβαια χωρος για ρολογια,αλλα σαφως δεν ειμαστε αποκομμενοι απο την πραγματικοτητα που βιωνουμε και πρεπει να μπορουμε-με μετρο βεβαια-να καταθετουμε την αποψη μας.
Γνωμη μου παντα.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1715 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:27:23 πμ »
Και εγώ θα πρότεινα να μην γίνεται πολιτική κουβέντα εδώ. Νομίζω ότι είναι λάθος κατεύθυνση για αυτό το φόρουμ.

Ελπίζω όλοι μας να ψηφίσουμε νηφαλια και με σκέψη και όχι το θυμικο μας είτε προς τη μια είτε προς την άλλη κατεύθυνση.

Οπότε η χώρα κινήθηκε με βάση το θυμικο υπέστη εθνική καταστροφή.

Προσωπικά δεν έχω διάθεση καν να ασχοληθώ με τα του φόρουμ και τα ρολόγια.

Καλή δύναμη σε όλους.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Omega.S

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 99
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1716 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:04:15 πμ »
Καλημέρα, αγαπητέ φίλε andrey_.

Θυμήθηκα μία ιστορία που άκουσα από νομικάριο πριν από 25 χρόνια περίπου. Λοιπόν, μετανάστης, σε κάποια ευρωπαϊκή χώρα, στέλνει δέμα σε συγγενή του στην Ελλάδα, μέσω φίλου του φορτηγατζή. Ο φορτηγατζής φτάνει στη σωστή διεύθυνση και στη σωστή ώρα όπου είχαν συμφωνήσει, χτυπά κουδούνι, δεν παίρνει απάντηση, κι επειδή βιαζόταν, αφήνει την κούτα στα εξωτερικά σκαλάκια της πολυκατοικίας και φεύγει. Μετά από λίγα λεπτά, βγαίνει ένας επισκέπτης (κάποιου ένοικου της πολυκατοικίας) και αφού βλέπει το ορφανό δέμα το ανοίγει, κοιτάζει δεξιά αριστερά και το παίρνει. Άγνωστο πώς, μετά από λίγες εβδομάδες, έρχεται κλητήρας και παραδίδει στον ένοικο, που είχε δεχτεί τον επισκέπτη, εντολή για άμεση παράδοση του δέματος με αναφορά παράνομης παρακράτησης πολύτιμων αντικειμένων.

Ο μετανάστης, δηλώνει άλλα πράγματα από αυτά που πραγματικά περιείχε η κούτα, αναφέροντας, μάλιστα, ως ανεκτίμητης συναισθηματικής αξίας περιεχόμενο. Κάποια από τα πραγματικά αντικείμενα ήταν παράνομα.

Ο φορτηγατζής να λέει πως το άφησε εντός πολυκατοικίας με γνώση του παραλήπτη, η κούτα δεν αναγράφει τίποτα, ο επισκέπτης διαπιστώνει πως το περιεχόμενο είναι παράνομο, ο ένοικος δεν ξέρει τίποτα, ο παραλήπτης δεν ξέρει τίποτα, ο μετανάστης λέει ψέματα.

Τρέλα τα νομικά παρελκόμενα, χα χα χα

Με λίγα λόγια, θέλω να παρακρατήσω το ρολόι σου για ελάχιστα έτη και υπόσχομαι να σου επιστρέψω άθικτο το Q&Q.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1717 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:05:14 πμ »
Δεν νομίζω ότι κάνουμε πολιτική κουβέντα... Και είμαστε πολύ καλα απλά μεταφέρουμε μερικά σκίτσα και μερικά γεγονότα που μας κάναν εντύπωση τουλάχιστον εγώ... δεν πιστεύω ότι έχει "λερωθει" με πολιτικές συζητήσεις!

Στάλθηκε από το Sony Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk...

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1718 στις: Ιούλιος 03, 2015, 12:16:50 μμ »
Το forum έχει ένα σωρό κατηγορίες & υποκατηγορίες για ρολόγια και έχει και αυτή την κατηγορία με θέμα "Περί ανέμων & υδάτων", τουτέστιν "ελεύθερο θέμα".
Οπότε δε νομίζω ότι τυπικά είμαστε "εκτός".
Ουσιαστικά, νομίζω ότι η όλη συζήτηση που έχει γίνει μέχρι τώρα, είναι ήρεμη απέχοντας πολύ από το ύφος των συζητήσεων που γίνονται τόσο στα social media όσο και στα άλλα media και αποτελεί και καλό υλικό για σκέψη.



Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1719 στις: Ιούλιος 03, 2015, 12:41:20 μμ »
Φίλοι μου η άποψη "Η πολιτική μακρυά από εμάς" είναι κατά μεγάλο ρόλο υπεύθυνη για την τωρινή μας κατάσταση.
Τα πάντα είναι πολιτική και αν αφήνουμε κάποιους να αποφασίζουν πριν από εμάς για εμάς τότε όχι μόνο συμπράτουμε στις πράξεις των εκάστοτε κυβερνόντων αλλά και γινόμαστε κάτι σαν τους δύο γέρους στο θεωρείο του μάπετ σόου που γκρινιάζουν για τα πάντα μόνο και μόνο για να γκρινιάξουν.
Όσο συνδιαλεγόμαστε σε κόσμιο κλίμα και δεν επικρατούν ύβρεις - απαξιώσεις - απαράδεκτοι χαρακτηρισμοί τότε να είστε σίγουροι πως είμαστε στον σωστό δρόμο.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης