Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1366043 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1580 στις: Ιούνιος 28, 2015, 03:30:26 μμ »
μακαρι και τις επομενες μερες να μας διακατεχει η ιδια αισθηση χιουμορ,πολυ φοβαμαι πως οχι.
μια χαρα θα ειμαστε!!  ;)
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1581 στις: Ιούνιος 28, 2015, 07:09:40 μμ »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1582 στις: Ιούνιος 29, 2015, 12:50:05 πμ »
 :o

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/vKGBDNSGvXg" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vKGBDNSGvXg" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1583 στις: Ιούνιος 29, 2015, 12:56:11 πμ »

Τρελο προμοταρισμα του Λεβεντη απο διαφορα καναλια.
Τον βλεπω στις επομενες εκλογες με κανα 15%.
Οτι επεσε μεσα παντως σε οτι ειπε, επεσε......

Sent from my LG G2 using tapatalk


Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1584 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:48:50 πμ »
Λεβέντης, πολιτικός αναλυτής υψηλού επιπέδου. Κοιτά το δάχτυλο όταν του δείχνουν το φεγγάρι. Δε φταίει η Μέρκελ, αλλά ο Καραμανλής, ο Σημίτης, ο Μητσοτάκης, ο Παπανδρέου. Και δεν φταίνε οι Γερμανοί, Γάλλοι, Αμερικάνοι από πίσω τους με τα σκάνδαλα των εξοπλιστικών, των Ολυμπιακών, της Ζήμενς, των υποβρυχίων, του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου, το ξεπούλημα των εθνικών δικτύων ΟΤΕ και ΔΕΗ.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1585 στις: Ιούνιος 29, 2015, 10:04:46 πμ »

Λεβέντης, πολιτικός αναλυτής υψηλού επιπέδου. Κοιτά το δάχτυλο όταν του δείχνουν το φεγγάρι. Δε φταίει η Μέρκελ, αλλά ο Καραμανλής, ο Σημίτης, ο Μητσοτάκης, ο Παπανδρέου. Και δεν φταίνε οι Γερμανοί, Γάλλοι, Αμερικάνοι από πίσω τους με τα σκάνδαλα των εξοπλιστικών, των Ολυμπιακών, της Ζήμενς, των υποβρυχίων, του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου, το ξεπούλημα των εθνικών δικτύων ΟΤΕ και ΔΕΗ.
Γεια στο στόμα σου!!!!
Μια ζωή στην Ελλάδα να ρίχνουμε το φταίξιμο στους "άλλους" και να περιμένουμε τον "σωτήρα" ή τον "από μηχανής θεό".
Να ξεχνάμε την λέξη "αλληλεγγύη" και να την θυμόμαστε μόνο όταν έρθουν τα δύσκολα.
Να βαυκαλιζόμαστε με θεωρίες περί γενναιότητας και δεν ξέρω και γω τι άλλο της "ράτσας" μας και με την πρώτη "πληροφορία" να τρέχουμε σε σουπερμάρκετ - πρατήρια καυσίμων και ΑΤΜ. Γενναίοι και υπερήφανοι ήταν οι κάτοικοι του Βελιγραδίου που όταν χτύπαγαν οι σειρήνες για ΝΑΤΟικούς βομβαρδισμούς, αντί να τρέχουν στα καταφύγια ανέβαιναν μαζικά στις γέφυρες τους για να τις προστατέψουν λειτουργόντας σαν ανθρώπινη ασπίδα.
Δυστυχώς φίλε μου σωτηρία δεν υπάρχει για τον λαό της Ελλάδας γιατί μας έκαναν ότι ακριβώς κοροιδεύαμε (τουλάχιστον πριν από μερικά χρόνια).


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Dinamik42

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 409
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1586 στις: Ιούνιος 29, 2015, 10:38:00 πμ »
Οι στηχοιματικες εταιρειες στην Αγγλια δινουν φαβορι το ΝΑΙ για το δημοψυφισμα...αν λεει κατι αυτο η μπορει να μην λεει και τιποτα.,,
Δεν μπορω παντος να προβλεψω που θα οδειγηση αυτη η κατασταση...σιγουρα το μελον δεν ειναι ροδινο...τα δυσκολα τωρα ερχοναι....υπομονη και κουραγιο σε ολον τον κοσμο.
Οταν η συνέχεια είναι ζόρικη...Οι ζόρικοι συνεχίζουν!
      John Kennedy

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1587 στις: Ιούνιος 29, 2015, 10:42:36 πμ »
Σιγά μην πούμε ναι Εδώ που φτάσαμε!! Σπυρετο να χαίρεσαι τον γιο σου!!!

Στάλθηκε από το Sony Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk...

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Dinamik42

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 409
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1588 στις: Ιούνιος 29, 2015, 10:57:15 πμ »
Κυκλοφορει ενα μηνυμα στο facebook που λεει:Αυριο θα ανοιξουν οι τραπεζες...
Υπογραφη:Βασιλης Παλαιοκωστας!!!!
Ο Ελληνας δεν χανει το χιουμορ του!Παροτι τα καναλια σπερνουν πανικο νομιζω ο κοσμος σε γενικες γραμμες ειναι ψυχρεμος!
Οταν η συνέχεια είναι ζόρικη...Οι ζόρικοι συνεχίζουν!
      John Kennedy

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1589 στις: Ιούνιος 29, 2015, 11:40:17 πμ »
Αυτοί οι δημοσιογράφοι είναι μυστήριοι... Δηλαδή δεν καταλαβαίνουν ότι αυτό ειναι το πλαν Β που δήθεν όλα δεν είναι σχεδιασμένα έτσι ώστε να γίνει σάλος να μάθουν όλοι τα άθλια μέτρα τους και να πιέζουν όλοι οι ηγέτες... Και φυσικά επειδή γι'αυτούς είναι φετίχ να βλέπουν το ευρώ το πιο δυνατό νόμισμα... Τους υπενθυμίζει ότι χώρις Ελλάδα θα είναι τρίχες!! Και θα κάνουν πίσω!!!! αν δεν κάνουν έχει και άλλες πορτοκαλιές!!

Στάλθηκε από το Sony Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk...

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1590 στις: Ιούνιος 29, 2015, 11:42:19 πμ »
Κυκλοφορει ενα μηνυμα στο facebook που λεει:Αυριο θα ανοιξουν οι τραπεζες...
Υπογραφη:Βασιλης Παλαιοκωστας!!!!
Ο Ελληνας δεν χανει το χιουμορ του!Παροτι τα καναλια σπερνουν πανικο νομιζω ο κοσμος σε γενικες γραμμες ειναι ψυχρεμος!
Το χιούμορ ποτέ δεν χάνεται!!!!!!!!
Λογικά πάντως οι περισσότεροι Έλληνες δεν θα έπρεπε να ανυσηχούν και τόσο μιας και δεν έχουν έσοδα πάνω από 1.800€ τον μήνα ( 60€ επί 30 ημέρες = 1.800€ ). Οι έχοντες περισσότερα λογικά θα πρέπει να ανυσηχούν πιο πολύ. Ειδικά δε ο ένας στους τέσσερεις (25% επίσημη ανεργία στην χώρα μας) δεν ενδιαφέρεται για τις τράπεζες και τα ΑΤΜ και τα capital controls αλλά για το πως θα βρει δουλειά.
Κυνικό ή όχι έτσι είναι φίλοι μου! Ζούμε όμως ΟΛΟΙ στην ίδια χώρα και οι αποφάσεις που παίρνονται αφορούν το σύνολο. Δεν μπορείς συνέχεια να λες ότι εγώ είμαι εντάξει και την "βγάζω" ενώ τριγύρω επικρατούν και πολλαπλασιάζονται τέτοιες συνθήκες.
Δυστυχώς η ιστορία επαναλαμβάνεται με μαθηματική ακρίβεια και έτυχε στην δικιά μας γενιά. Ας σκεφτούμε σοβαρά για τις επόμενες γενιές πλέον.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1591 στις: Ιούνιος 29, 2015, 11:50:57 πμ »
Οι στηχοιματικες εταιρειες στην Αγγλια δινουν φαβορι το ΝΑΙ για το δημοψυφισμα...αν λεει κατι αυτο η μπορει να μην λεει και τιποτα.,,
Δεν μπορω παντος να προβλεψω που θα οδειγηση αυτη η κατασταση...σιγουρα το μελον δεν ειναι ροδινο...τα δυσκολα τωρα ερχοναι....υπομονη και κουραγιο σε ολον τον κοσμο.

Ρε τον Κολοκοτρώνη! Δεν είδε τα στοιχήματα πριν την επανάσταση;
Να δεις που και το 1940 πάλι δεν τα είδανε.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1592 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:22:31 μμ »
Σιγά μην πούμε ναι Εδώ που φτάσαμε!! Σπυρετο να χαίρεσαι τον γιο σου!!!

Στάλθηκε από το Sony Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk...

Σ' ευχαριστω πολυ νεαρε μου!!! Ευχομαι και σε σενα τα καλυτερα!!! :smt023
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1593 στις: Ιούνιος 29, 2015, 04:43:57 μμ »
Για το 1ο τραγούδι το βάζω.
Κάθε μέρα η ίδια ιστορία και δες πόσα χρόνια πέρασαν. Όλο σε κίνδυνο βρισκόμαστε "και καλά".

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/m6CCECGLhko" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/m6CCECGLhko" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2015, 05:08:00 μμ από Istar »
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1594 στις: Ιούνιος 29, 2015, 04:46:40 μμ »
Παιδιά εγώ μόλις αγόρασα κάτι παπούτσια!!
Μόλις πάτησα το τελευταίο κλικ για ολοκλήρωση της παρραγγελίας.

NIKE AIR MAX 90 25th anniversary (Infrared Snake)




το σκεφτόμουν τις τελευταίες εβδομάδες και δεν τα αγοραζα.
Σήμερα τα είχαν -20% και με το που είδα και το πλαφόν στις τράπεζες τα  αγόρασα.
Είναι επετειακά και θέλω να μου θυμίζουν την τελευταία φορά που με φαγούρισε το @@ για το νόμισμα που θα έχω καλοκαιριάτικα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2015, 05:01:54 μμ από Istar »
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1595 στις: Ιούνιος 29, 2015, 05:12:04 μμ »
Πληροφοριακά για όποιον δεν διάβαζε και πολύ στο σχολείο..
(όχι ότι πειράζει να μην διάβαζες, αλλά μπορεί να δεις ότι λέγαν και μερικά ωραία πράγματα κατά τη διάρκεια του 6αώρου).



"Στο έργο αυτό ο κυνικός φιλόσοφος Μένιππος αναφέρεται ως ο μόνος που διέσχισε ποτέ τον Αχέροντα χωρίς να πληρώσει τον οβολό στο Χάρο - αφού δεν είχε. Στο διάλογο αυτόν εμφανίζεται για πρώτη φορά και η ρήση «οὐκ άν λάβοις παρά τοῦ μη έχοντος» (δεν μπορείς να πάρεις από αυτόν που δεν έχει), η οποία έμεινε παροιμιώδης και χρησιμοποιείται μέχρι και σήμερα.
Στο διάλογο παρουσιάζεται ο Μένιππος να μην έχει τον απαιτούμενο οβολό, δηλαδή ως κυνικός φιλόσοφος, δεν αποδέχεται την καθιερωμένη πρακτική των ανθρώπων. Όταν στη συνέχεια εμφανίζεται ότι τραβούσε κουπί στη βάρκα αντί να κλαίει όπως οι άλλοι επιβάτες, δείχνει την ελευθερία που απολάμβαναν οι κυνικοί, τραγουδώντας και απολαμβάνοντας όσο μπορούσε το παρόν."
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1596 στις: Ιούνιος 29, 2015, 06:12:02 μμ »
Νέκρες.........


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1597 στις: Ιούνιος 29, 2015, 10:37:37 μμ »
Λεβέντης, πολιτικός αναλυτής υψηλού επιπέδου. Κοιτά το δάχτυλο όταν του δείχνουν το φεγγάρι. Δε φταίει η Μέρκελ, αλλά ο Καραμανλής, ο Σημίτης, ο Μητσοτάκης, ο Παπανδρέου. Και δεν φταίνε οι Γερμανοί, Γάλλοι, Αμερικάνοι από πίσω τους με τα σκάνδαλα των εξοπλιστικών, των Ολυμπιακών, της Ζήμενς, των υποβρυχίων, του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου, το ξεπούλημα των εθνικών δικτύων ΟΤΕ και ΔΕΗ.
Ρε τον Κολοκοτρώνη! Δεν είδε τα στοιχήματα πριν την επανάσταση;
Να δεις που και το 1940 πάλι δεν τα είδανε.

 :2thumbs:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1598 στις: Ιούνιος 30, 2015, 12:12:32 πμ »
Παιδια να ρωτησω κατι... οχι οτι με ενδιαφερει αμεσα μιας και δεν εχω αλλα μιας και εχουμε πολλους δικηγορους στο φορουμ μας ειπα να το ρωτησω ετσι οπως ειναι τωρα το τραπεζικο συστημα τι γινετε με τις θυριδες; εφοσον ειναι κλειστες οι τραπεζες δεν εχουμε λογικα προσβαση σωστα; αμα την τυχον και δεν πανε καλα τα πραγματα και αυριο δεν εχει συμφωνια και οι καταθεσεις χαθουν (ελπιζω να μην γινει) με τις θυριδες τοτε τι γινετε;  ???
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1599 στις: Ιούνιος 30, 2015, 12:19:08 πμ »



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης