Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748444 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimko7

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 638
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #680 στις: Μάιος 05, 2010, 07:50:56 μμ »
απο τα παρακατω ποιο "μαγαζι" να διαλεξω?                         
http://viewitem.eim.ebay.gr/BALL_ENGINEER_MASTER_II_AVIATOR_STEEL_MENS_WATCH_SWISS/350341424834/item
http://www.chrono24.com/en/search/index.htm?showid=1573173&dosearch=1&searchexplain=1&SEARCH_ADTYPE_ID=U&SEARCH_BRAND_ID=463&SORTORDER=1&numresults=8
http://www.righttime.com/rt/pre-owned/nm1080c-l1-bk.htm
http://www.jurawatches.co.uk/Ball-Watch-Company/Engineer-Master-II/Aviator-NM1080C-L1-BK-Watch-%28BL-290%29
ειμαι στο τσακ για αγορα αλλα δεν το τολμω για ρολοι(δεν τοχω ξανακανει)
και με τις τιμες τι γινετε?γιατι τετοιες διαφορες?υπαρχει εξηγηση?


Ελεύθερο εμπόριο φίλε μου!Ψάχνεις και βρίσκεις το φθηνότερο!Αν και να προσέξεις γιατί με το πιο φτηνό απο USA μάλλον θα έχεις προβλήματα με τελωνείο! ;)
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
      

Αποσυνδεδεμένος tompis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #681 στις: Μάιος 06, 2010, 10:47:04 πμ »
Παιδια γεια σας και παλι! Θελω να ρωτησω κατι: βρηκα ενα ρολοι, το οποιο σκεφτομαι να παρω, σε ενα on-line καταστημα στην Ελλαδα ( www.e-men.gr ) και ηθελα να ρωτησω αν ειναι αξιοπιστο μαγαζι! γιατι δεν εχω δει κριτικες πουθενα!

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #682 στις: Μάιος 06, 2010, 11:10:52 πμ »
Ναι ειναι αξιοπιστο μαγαζι και εχει και κανονικα μαγαζια ενα Χαλανδρι και ενα Ροδο αν δεν απατομαι.Το γραφει και στο site ;)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #683 στις: Μάιος 06, 2010, 11:24:19 πμ »
To e-men είναι αξιόπιστο, απλά σε κάποιες εταιρείες έχει καλές τιμές και σε κάποιες όχι. Κάνε πρώτα έρευνα αγοράς ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος agelstavr

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #684 στις: Μάιος 09, 2010, 03:15:25 μμ »
Παιδια, για ριξτε μια ματια στο http://www.automatic-watches.eu/
Περιεργες μαρκες, ωραια ρολογια, τρελες τιμες!!!

Πώς σας φαινεται;

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #685 στις: Μάιος 09, 2010, 03:26:14 μμ »
Παιδια, για ριξτε μια ματια στο http://www.automatic-watches.eu/
Περιεργες μαρκες, ωραια ρολογια, τρελες τιμες!!!
Πώς σας φαινεται;

Aγαπητε Αgelstavr,
Εχει γινει και στο παρελθον λογος περι τετοιων των 'ειδων'!...   :no:   :chinese:
Καλυτερα, μακρια κι αγαπημενα...   ;D
Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #686 στις: Μάιος 10, 2010, 06:19:58 πμ »
Καλημέρα κύριοι. Αυτό το σάιτ το γνωρίζει κανείς? www.watchmonster.co.uk , Eχει κάποιος από το Forum αγοράσει οτιδήποτε από εκεί? Γιατί ευρωπαικό είναι, θα γλυτώσω τελωνεία, έχει και το ρολογάκι που ψάχνω τόσο καιρό, ένα Seiko SPB001J1 σε πολύ καλή τιμή.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #687 στις: Μάιος 10, 2010, 01:14:04 μμ »
 Ο jura ειναι AD.
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος gregdag

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #688 στις: Μάιος 15, 2010, 10:15:41 πμ »
http://www.jurawatches.co.uk/.εδωσα τηλεφωνικη παραγγελια την τεταρτη 12-5-10 και ωρα 19.00.τα χρηματα ηταν ηδη στην τραπεζα και μου ειπαν σε 4-5 μερες με φεντεξ θα ηταν στην ελλαδα.Σημερα σαββατο 15-5-10 ουτε τα χρηματα παρθηκαν ουτε email στειλαν ουτε ρολοι ειδα.Τι κανουμε τωρα?Σας ετυχε κατι αντιστοιχο ποτε?Το ρολοι http://www.jurawatches.co.uk/Ball-Watch-Company/Engineer-Master-II/Aviator-NM1080C-L1-BK-Watch-%28BL-290%29 γραφει οτι ειναι ιn stock.

Αποσυνδεδεμένος vord

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 542
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #689 στις: Μάιος 15, 2010, 12:17:30 μμ »
http://www.jurawatches.co.uk/.εδωσα τηλεφωνικη παραγγελια την τεταρτη 12-5-10 και ωρα 19.00.τα χρηματα ηταν ηδη στην τραπεζα και μου ειπαν σε 4-5 μερες με φεντεξ θα ηταν στην ελλαδα.Σημερα σαββατο 15-5-10 ουτε τα χρηματα παρθηκαν ουτε email στειλαν ουτε ρολοι ειδα.Τι κανουμε τωρα?Σας ετυχε κατι αντιστοιχο ποτε?Το ρολοι http://www.jurawatches.co.uk/Ball-Watch-Company/Engineer-Master-II/Aviator-NM1080C-L1-BK-Watch-%28BL-290%29 γραφει οτι ειναι ιn stock.


καθυστερούν συνήθως 3-4 ημέρες να το στείλουν. Δες σε τι κατάσταση είναι η παραγγελία σου στο site τους.
i hear the roar of a big machine

Αποσυνδεδεμένος gregdag

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #690 στις: Μάιος 15, 2010, 12:33:38 μμ »
καθυστερούν συνήθως 3-4 ημέρες να το στείλουν. Δες σε τι κατάσταση είναι η παραγγελία σου στο site τους.
πως να το δω αυτο ?οταν μπαινω μου λεει οτι ειναι λαθος το πασγουορντ κ οταν δινω το μειλ μου για καινουργιο κωδικο μου λεει We're sorry but the email address specified could not be found in our client base.Με λιγα λογια ον λαιν δεν μπορω να κανω παραγγελια για αυτο κ την εκανα τηλεφωνικα...τωρα δεν μενει παρα αλλο ενα τηλ. την δευτερα να δω τι κ πως.Υπαρχει κατι καλυτερο?

Αποσυνδεδεμένος vord

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 542
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #691 στις: Μάιος 15, 2010, 03:04:45 μμ »
πως να το δω αυτο ?οταν μπαινω μου λεει οτι ειναι λαθος το πασγουορντ κ οταν δινω το μειλ μου για καινουργιο κωδικο μου λεει We're sorry but the email address specified could not be found in our client base.Με λιγα λογια ον λαιν δεν μπορω να κανω παραγγελια για αυτο κ την εκανα τηλεφωνικα...τωρα δεν μενει παρα αλλο ενα τηλ. την δευτερα να δω τι κ πως.Υπαρχει κατι καλυτερο?
Προσπάθησε να δεις πότε θα είναι κάποιος online να μιλήσεις live στο chat που έχουν. Διαφορετικά τηλέφωνο ή email. Πάντως θα πρότεινα να μην ανησυχείς. Αρκετά ρολόγια δεν τα έχουν άμεσα διαθέσιμα και θέλουν κάποιο χρόνο για να τα στείλουν. Νομίζω μέχρι Τρίτη Τετάρτη θα στο έχουν στείλει

i hear the roar of a big machine

Αποσυνδεδεμένος gregdag

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #692 στις: Μάιος 15, 2010, 03:06:55 μμ »
ok ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #693 στις: Μάιος 15, 2010, 03:12:24 μμ »
@gregdag νομιζω οτι τζαμπα ανησυχεις , το να αγορασεις κατι τεταρτη και να περιμενεις να σου ερθει Σαββατο ειναι υπεραισιόδοξο..Χρεωση θα σου γινει οταν το ρολοι φυγει απο αυτους.

Αποσυνδεδεμένος gregdag

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #694 στις: Μάιος 18, 2010, 01:13:58 μμ »
πω πω μπερδεμα !!!Τεταρτη 12-5-10 μπηκαν τα λεφτα.Πεμπτη 13-5-10 και ωρα 14.39 η τραπεζα απο εδω δινει κωδικο εγκρισης στο λονδινο και δεσμευει τα χρηματα(οτι υπαρχουν κ μπορουν να τα παρουν)Απο jurawatches oμως μου λενε οτι δεν εχουν βρει τιποτα ουτε στο account department ουτε στην τραπεζα τους.Αφου μιλησα κ με την εδω τραπεζα μου κ με τους εγγλεζους το αποτελεσμα ειναι οτι θα πρεπει να περιμενω 15μερες μεχρι να αποδεσμευτουν τα χρηματα κ να ξαναγινει η παραγγελια απο την αρχη.Αυτα !
αμαρτολε τωρα ειδα το λαρισσα.Βολο ειμαι εγω διπλα.αν ερθεις τα λεμε κ απο κοντα

Αποσυνδεδεμένος johnnie

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #695 στις: Μάιος 21, 2010, 12:33:39 μμ »
Παίδες καλημέρα. Προσοχή μεγάλη θα συνιστούσα σε μαγαζιά που πουλάνε ρολόγια πολύ κάτω απο την τιμή χονδρικής. Για παράδειγμα ΟΟΖΟΟ STEEL με 49€ (e-men.gr για παράδειγμα) δεν υπάρχει όταν εχει τιμή χονδρικής πολύ πάνω από 49€. Εργάζομαι σε κατάστημα ρολογιών στο λογιστήριο και βλέπω καθημερινά τις τιμές αγοράς. Σίγουρα σε e-shop του εξωτερικού μπορεί να υπάρχουν καλές τιμές αλλά με τις εγγυήσεις τι γίνεται; Ειδικά στα ακριβά ρολόγια. Δεν είμαι και πολύ σίγουρος - απο κάποιες κουβέντες που έχει πάρει το αφτί μου με αντιπροσώπους - ότι οι Ελληνικές αντιπροσωπείες θα καλύψουν τα ρολόγια που έχουν έρθει απο το εξωτερικό. Επίσης να ελένξετε αν οι εγγυήσεις είναι σφραγισμένες (στα εισαγωγής) που δεν το νομίζω. Έτσι πάει περίπατο και η όποια εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #696 στις: Μάιος 21, 2010, 01:24:31 μμ »
Φίλε johnnie καλωσήρθες

Στο e-men τα περισσότερα είναι παραεισαγωγής, οπότε σε πολλές περιπτώσεις δικαιολογείται η διαφορά τιμής ;)

Για τις εγγυήσεις ισχύει αυτό που είπες ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος johnnie

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #697 στις: Μάιος 21, 2010, 01:37:05 μμ »
Ακόμη μπορείς να δείς με μια προσεχτική ματιά οτι αυτό που πουλάει για OOZOO STEEL δεν είναι STEEL αλλά είναι το φτηνό μοντέλο. Αρα και αυτό είναι παραπληροφόρηση.

Αποσυνδεδεμένος Vaspap

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #698 στις: Μάιος 21, 2010, 10:19:24 μμ »
αφου τα πουλανε πιο φτηνά απο τη χονδρική γιατί δεν λες στο αφεντικό σου να τα αγοράζει απο αυτους? και πιο φτηνά θα τα πάρει και αλλαγή με καινούριο θα σου κάνουν αν έχει πρόβλημα επι τοπου (ετσι αναφέρει το e-men.gr στην περιγραφή των oozoo), αρα καλύτερη εξυπηρέτηση και απο την αντιπροσωπεια..... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 22, 2010, 09:44:59 μμ από Vaspap »

Αποσυνδεδεμένος vord

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 542
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #699 στις: Μάιος 30, 2010, 08:15:27 πμ »
Λόγω των γεγονότων των τελευταίων μηνών (ειδικά μετά το πολύ πρόσφατο παρελθόν) να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί σε αγορές από το εξωτερικό όπου τίθεται το θέμα τελωνείου. Οι έλεγχοι που γίνονται δεν έχουν προηγούμενο. Εξασφαλίστε πριν γίνει η αποστολή ότι όλα θα είναι όπως έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα μηνύματα παραπάνω.

i hear the roar of a big machine