Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748460 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νιόνιος

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #660 στις: Απρίλιος 18, 2010, 11:10:24 μμ »
Ξέρετε κανένα ελληνικό site με φυσιολογικές τιμές που να πληρώνω με αντικαταβολή τις αγορές?
Θελω να αποφύγω την αγορά μεσω πιστωτικής κάρτας...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #661 στις: Απρίλιος 18, 2010, 11:25:56 μμ »
Eλληνικό σάιτ με φυσιολογικές τιμές;  [-X

Aν δεν έχεις πρόβλημα να μας πείς, για τι ρολόι μιλάμε;


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #662 στις: Απρίλιος 18, 2010, 11:27:33 μμ »
Στα ελληνικά site πληρώνεις και με αντικαταβολή τις περισσότερες φορές.
Οι φυσιολογικές τιμές είναι το δύσκολο. Ακόμα και οι παράλληλοι είναι τσιμπημένοι σε σχέση με τα φυσικά καταστήματα. Εκτός αν είσαι τυχερός και πετύχεις να σου αρέσει ρολόι που το έχουν με εκπτωση.

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #663 στις: Απρίλιος 25, 2010, 11:48:21 πμ »
Πιο courrier να προτιμησω για αποστολη-express  σε γαλλια για ενα ρολοι  ??Με την δηλωμενη αξια(1400 ευρω) και την ασφαλεια τι γινεται??Απο οτι ειδα τα περισσοτερα courier οχι μονο δεν ασφαλιζουνε αλλα δεν δεχονται καν την μεταφορα τετοιων ειδων γιατι τα θεωρουνε εξαργυρώσιμα,Πχ με την dhl που μιλησα ο υπευθυνος μου ειπε δεν εχει σημασια που το ρολοι δεν ειναι χρυσο πιανεται σαν κοσμημα γιατι εχει μεγαλη αξια...Το κοστος αποστολης δεν με πολυενδιαφερει απλα θελω να παει το ρολοι γρηγορα και με ασφαλεια.Τι λετε??

acs.speedex,??elta courrier?(ems-spm)??ups??

http://www.elta-courier.gr/menu_details.asp?id=159&mid=0&lang=gr&smenu=2&submenu=61  η πολυεθνικη εταιρια που εννοει ειναι η usps??

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2010, 12:03:15 μμ από amartolos »

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #664 στις: Απρίλιος 25, 2010, 12:06:35 μμ »
Ρώτησε στα ΕΛΤΑ. Έχω στείλει ρολόι για σέρβις στην Γερμανία και το πακετάκι το είχαν ασφαλίσει. Για 250€ βέβαια, γιατί η αξία του δεν ήταν μεγαλύτερη, αλλά πάντως το ασφάλισαν. Ίσως για μεγαλύτερη αξία έχουν και μεγαλύτερη ασφάλεια....  ???

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #665 στις: Απρίλιος 25, 2010, 12:26:10 μμ »
Πιο courrier να προτιμησω για αποστολη-express  σε γαλλια για ενα ρολοι  ??Με την δηλωμενη αξια(1400 ευρω) και την ασφαλεια τι γινεται??Απο οτι ειδα τα περισσοτερα courier οχι μονο δεν ασφαλιζουνε αλλα δεν δεχονται καν την μεταφορα τετοιων ειδων γιατι τα θεωρουνε εξαργυρώσιμα,Πχ με την dhl που μιλησα ο υπευθυνος μου ειπε δεν εχει σημασια που το ρολοι δεν ειναι χρυσο πιανεται σαν κοσμημα γιατι εχει μεγαλη αξια...Το κοστος αποστολης δεν με πολυενδιαφερει απλα θελω να παει το ρολοι γρηγορα και με ασφαλεια.Τι λετε??

acs.speedex,??elta courrier?(ems-spm)??ups??

[url]http://www.elta-courier.gr/menu_details.asp?id=159&mid=0&lang=gr&smenu=2&submenu=61[/url]  η πολυεθνικη εταιρια που εννοει ειναι η usps??





Σταυρο, να υποθεσω οτι η αγορα του ΡΟ πλησιαζει;;;; :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #666 στις: Απρίλιος 25, 2010, 12:40:37 μμ »
Οχι μονο πλησιαζει,αλλα   ειναι πλεον  επιβεβλημενη.  ;D

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #667 στις: Απρίλιος 25, 2010, 12:43:22 μμ »
Ρώτησε στα ΕΛΤΑ. Έχω στείλει ρολόι για σέρβις στην Γερμανία και το πακετάκι το είχαν ασφαλίσει. Για 250€ βέβαια, γιατί η αξία του δεν ήταν μεγαλύτερη, αλλά πάντως το ασφάλισαν. Ίσως για μεγαλύτερη αξία έχουν και μεγαλύτερη ασφάλεια....  ???

Αναλογα με το courrier μεχρι ενος ποσου πχ 300 ευρω τα δεματα εξωτερικου ειναι ασφαλισμενα ετσι κι αλλιως...με μεγαλυτερα ποσα ειναι το προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος jimko7

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 638
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #668 στις: Απρίλιος 25, 2010, 02:36:36 μμ »
Πιο courrier να προτιμησω για αποστολη-express  σε γαλλια για ενα ρολοι  ??Με την δηλωμενη αξια(1400 ευρω) και την ασφαλεια τι γινεται??Απο οτι ειδα τα περισσοτερα courier οχι μονο δεν ασφαλιζουνε αλλα δεν δεχονται καν την μεταφορα τετοιων ειδων γιατι τα θεωρουνε εξαργυρώσιμα,Πχ με την dhl που μιλησα ο υπευθυνος μου ειπε δεν εχει σημασια που το ρολοι δεν ειναι χρυσο πιανεται σαν κοσμημα γιατι εχει μεγαλη αξια...Το κοστος αποστολης δεν με πολυενδιαφερει απλα θελω να παει το ρολοι γρηγορα και με ασφαλεια.Τι λετε??


Καλησπέρα!Επειδή και εγώ είχα στείλει ρολόι στο εξωτερικό..αν και έψαξα,μόνο με ΕΛΤΑ συστημένο βρήκα.Εκέι  μπορείς να το ασφαλίσεις κιόλας!Εγώ έστειλα Τσεχία και σε 4-5 μέρες το είχε πάρει και το είχα ασφαλίσει για 600€.
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
      

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #669 στις: Απρίλιος 25, 2010, 11:09:42 μμ »
Πιο courrier να προτιμησω για αποστολη-express  σε γαλλια για ενα ρολοι  ??Με την δηλωμενη αξια(1400 ευρω) και την ασφαλεια τι γινεται??Απο οτι ειδα τα περισσοτερα courier οχι μονο δεν ασφαλιζουνε αλλα δεν δεχονται καν την μεταφορα τετοιων ειδων γιατι τα θεωρουνε εξαργυρώσιμα,Πχ με την dhl που μιλησα ο υπευθυνος μου ειπε δεν εχει σημασια που το ρολοι δεν ειναι χρυσο πιανεται σαν κοσμημα γιατι εχει μεγαλη αξια...Το κοστος αποστολης δεν με πολυενδιαφερει απλα θελω να παει το ρολοι γρηγορα και με ασφαλεια.Τι λετε??

acs.speedex,??elta courrier?(ems-spm)??ups??

[url]http://www.elta-courier.gr/menu_details.asp?id=159&mid=0&lang=gr&smenu=2&submenu=61[/url]  η πολυεθνικη εταιρια που εννοει ειναι η usps??



H UPS (με την οποία συνεργάζεται και η  Speedex για μεταφορές στο εξωτερικό), δέχεται να μεταφέρει και να ασφαλίσει ρολόγια μεγάλης αξίας. Μπορεί όμως να σου ζητήσουν απόδειξη/τιμολόγιο που να πιστοποιεί την αξία του ρολογιού.

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #670 στις: Απρίλιος 26, 2010, 12:25:57 πμ »
τα ελτα courrier που ρωτησα ασφαλιζουνε μεχρι 250ευρω  ολα τα δεματα εξωτερικου , και η ups γραφει στο site της ρολογια μεχρι 500 $. και η speedex με 0.5% επι της αξιας αλλα τους πεις οτι ειναι ρολοι θα το βγαλουνε off
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2010, 12:36:20 πμ από amartolos »

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #671 στις: Απρίλιος 26, 2010, 12:27:59 πμ »
H UPS ασφαλίζει και μεγαλύτερης αξίας.

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #672 στις: Απρίλιος 26, 2010, 12:30:47 πμ »
H UPS ασφαλίζει και μεγαλύτερης αξίας.

μεγαλυτερης δηλωμενης αξιας αντικειμενα ναι, ρολογια οχι τουλαχιστον ετσι λεει στο site της  Η αξία κάθε δέματος δεν μπορεί να υπερβαίνει το ισόποσο σε τοπικό νόμισμα των δολαρίων ΗΠΑ 50.000. Επιπροσθέτως η αξία κάθε κοσμήματος ή ωρολογίου, πλην από ψεύτικα κοσμήματα (faux bijoux) ή ψεύτικα ωρολόγια, σε ένα δέμα δεν θα υπερβαίνει το ισόποσο σε
τοπικό νόμισμα των δολαρίων ΗΠΑ 500.

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #673 στις: Απρίλιος 26, 2010, 12:37:54 πμ »
Έχω στείλει. Τηλεφώνησέ τους.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #674 στις: Απρίλιος 26, 2010, 11:58:18 πμ »
Παιδία βοήθεια!!!!!!!! Είμαι έτοιμος να αγοράσω από εξωτερικό και συγκεκριμένα από www.creationwatches.com κάτι Seiko. Τι τρόπο αποστολής να επιλέξω. Ups με δηλωμένη αξία μέχρι 50 ευρώ ή Fedex δηλωμένο ως Gift? Μην μου πάρει το τελωνείο ότι κερδίζω από την διαφορά τιμής. Αμαρτία είναι.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #675 στις: Απρίλιος 26, 2010, 12:10:02 μμ »
amartolos να το στείλεις μόνο με τα ΕΛΤΑ ασφαλισμένο στην αξία που θα το δηλώσεις. Όχι elta courier, ούτε UPS κλπ.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #676 στις: Απρίλιος 26, 2010, 03:02:12 μμ »
με το track  n trace των ελτα τι γινεται?δουλευει?

Αποσυνδεδεμένος jimko7

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 638
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #677 στις: Απρίλιος 26, 2010, 03:03:35 μμ »
με το track  n trace των ελτα τι γινεται?δουλευει?
Δουλεύει μια χαρά!
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
      

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #678 στις: Απρίλιος 27, 2010, 12:16:32 πμ »
Παιδία βοήθεια!!!!!!!! Είμαι έτοιμος να αγοράσω από εξωτερικό και συγκεκριμένα από www.creationwatches.com κάτι Seiko. Τι τρόπο αποστολής να επιλέξω. Ups με δηλωμένη αξία μέχρι 50 ευρώ ή Fedex δηλωμένο ως Gift? Μην μου πάρει το τελωνείο ότι κερδίζω από την διαφορά τιμής. Αμαρτία είναι.


Απλό, συστημένο ταχυδρομείο!
Ειδικά έαν στέλνουν από Σιγκαπούρη -από ότι κατάλαβα- είσαι μια χαρά!
Στείλε τους ένα mail διευκρινίζοντας να σου στείλουν το track number και όλα  οκ!

Και πάω στοίχημα ότι όποιο courier δεν είναι πιο γρήγορο...

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος gregdag

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #679 στις: Μάιος 05, 2010, 04:42:51 μμ »
απο τα παρακατω ποιο "μαγαζι" να διαλεξω?                         
http://viewitem.eim.ebay.gr/BALL_ENGINEER_MASTER_II_AVIATOR_STEEL_MENS_WATCH_SWISS/350341424834/item
http://www.chrono24.com/en/search/index.htm?showid=1573173&dosearch=1&searchexplain=1&SEARCH_ADTYPE_ID=U&SEARCH_BRAND_ID=463&SORTORDER=1&numresults=8
http://www.righttime.com/rt/pre-owned/nm1080c-l1-bk.htm
http://www.jurawatches.co.uk/Ball-Watch-Company/Engineer-Master-II/Aviator-NM1080C-L1-BK-Watch-%28BL-290%29
ειμαι στο τσακ για αγορα αλλα δεν το τολμω για ρολοι(δεν τοχω ξανακανει)
και με τις τιμες τι γινετε?γιατι τετοιες διαφορες?υπαρχει εξηγηση?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2010, 06:53:23 μμ από gregdag »