Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748435 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • Ωρολογίτις...
  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
  • Τι ωραία μπλιμπλίκια!
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #560 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 02:17:12 μμ »
Όπως έγραψαν και οι προηγούμενοι,μακριά από τις courier,προτιμήστε USPS ή EMS,είμαι κι εγώ παθός,αλλά και μαθός! ;D

Αποσυνδεδεμένος KK

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #561 στις: Ιανουάριος 29, 2010, 08:02:44 μμ »
Παιδιά επειδή πιθανόν είμαι θύμα απάτης  :( ???, όπως και αρκετοί άλλοι στην Γερμανία, θα ήθελα κάποιος να βοηθήσει που γνωρίζει Γερμανικά!

Το ωρολόι είναι το KINGS & QUEENS από www.uhr-instikt.de. Πλέον δεν υπάρχει αυτή η ιστοσελίδα. Αντιθέτως, υπάρχει μια παρόμοια χωρίς την παύλα ενδιάμεσα www.uhrinstikt.de :-\

Τέσπα, βρήκα μια σελίδα αλλά στα Γερμανικά που εξηγεί κάτι περί απάτης. Δείτε εδώ:

http://www.konsumer.info/?p=7157#comment-2199

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #562 στις: Ιανουάριος 29, 2010, 08:55:07 μμ »
Ο τίτλος αναρωτιέται αν πρόκειται για απάτη ή απλώς για προβλήματα στις διαδικασίες προμήθευσης στην εταιρείας.

Πολλοί από αυτούς που απάντησαν είναι παθόντες και σκέφτονται να προσφύγουν στη δικαιοσύνη.

Αποσυνδεδεμένος mcrae

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #563 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 11:53:09 μμ »
Νέο e-shop στο χώρο του ρολογιού www.chronograph.gr με ενδιαφέρουσες προτάσεις και πολύ καλές τιμές.

Αποσυνδεδεμένος aragorn

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
    • TimeBox
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #564 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 11:58:45 μμ »
Νέο e-shop στο χώρο του ρολογιού http://www.chronograph.gr με ενδιαφέρουσες προτάσεις και πολύ καλές τιμές.


Μάλιστα. Ας υποθέσουμε ότι δεν έχεις κάποια επίσημη σχέση με το μαγαζί, μπορείς να μας πεις τι ακριβώς εννοείς λέγοντας "ενδιαφέρουσες προτάσεις";

Όσο για τις καλές τιμές, τυχαίος έλεγχος σε 2 ρολόγια της Ingersoll με το πρώτο κατάστημα που μούρχεται στο μυαλό χωρίς καν να ψάξω για πιο φτηνό ακόμα, δίνει:

Georgia: τιμή chronograph.gr 345 ευρώ, τιμή e-men.gr 179 ευρώ
pennsylvania: 350 και 239 αντίστοιχα.

Ναι;

ΥΓ. Επίσης μια φιλική συμβουλή web στον ιδιοκτήτη της ιστοσελίδας: ο admin φάκελος του joomla καλό θα είναι σε επαγγελματικές ιστοσελίδες να μεταφέρεται σε άλλο folder ΚΑΙ να κλειδώνεται με κωδικό, ώστε η σελίδα να είναι όσο πιο ασφαλής γίνεται.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2010, 12:05:54 πμ από aragorn »
www.TravelStories.gr - Η Ελληνική Κοινότητα για Ταξίδια

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #565 στις: Φεβρουάριος 11, 2010, 01:07:16 μμ »
Έχεδι αγοράσει κανείς απο
www.precisiontime.co.uk

Σε μερικά κομμάτια έχει καταπληκτικές τιμές!!!

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #566 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 02:50:58 μμ »
Καλησπερα παιδια,
Ενδιαφερομαι να παρω ενα οικονομικο diver καποια στιγμη μετα απο οικονομικη ανακαμψη :D
Εχω δει 2 καταστηματα που εχουν φοβερες τιμες στα ρολογια αυτα της Citizen η της Seiko.
Superchrono
http://cgi.ebay.com/CITIZEN-PROMASTER-AQUALAND-II-DIVERS-WATCH-JP1010-00L_W0QQitemZ330403537866QQcmdZViewItemQQptZWristwatches?hash=item4ced95e3ca
DutyFreeIsland
http://www.superchrono.com/index.php?main_page=product_info&cPath=3_34&products_id=481

Ενδεικτικα ειναι αυτες απο 2 ρολογια μονο. Εχει στο superchrono και στο ebay την ορκα για παραδειγμα 150-180 τελικη με shipping.
Γνωριζει κανεις καποιο απο αυτα? To καταστημα του ebay τουλαχιστον εχει πολυ καλη επικοινωνια και το ιδιο και το superchrono.
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος Αλέξανδρος

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #567 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 03:00:20 μμ »
Philosopher,
με τις τιμες που εχει το site δε το συζητας πιστευω για να παρεις απο εκει.
Για πλακα πετυχαινεις καλυτερες εδω σε φυσικο καταστημα. Στο λεω απο διασταυρωση τμων για συγκεκριμενα ρολογια! ;)

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #568 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 12:46:46 μμ »
το εχω προσεξει και γω το συγκεκριμενο
http://www.precisiontime.co.uk/oris-divers-c-22_31.html μαγαζι..
και επειδη ενδιαφερομαι για oris νομιζω εχει καλες τιμες
Θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει μαγαζι Αθηνας με καλυτερες τιμες απ αυτες? ???
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #569 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 12:50:05 μμ »
το εχω προσεξει και γω το συγκεκριμενο
http://www.precisiontime.co.uk/oris-divers-c-22_31.html μαγαζι..
και επειδη ενδιαφερομαι για oris νομιζω εχει καλες τιμες
Θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει μαγαζι Αθηνας με καλυτερες τιμες απ αυτες? ???


Είχαμε ακριβώς την ίδια σκέψη!!!
Και στη Αθήνα μαυτά που άκουσα απογοητέυτηκα...

Αποσυνδεδεμένος fame

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #570 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 01:00:02 μμ »
εχει αγοράσει ποτέ κανενας απο εσάς απο το e-watch ? δεν θέλω κάποιο πολύ ακριβό ρολόι ώστε να κοιτάξω εκτός ελλάδος 20 ευρώ πανω κάτω δεν με πειράζει θέλω απο ελλάδα αλλά να είμαι σίγουρη ότι είναι καινούρια και όχι μεταχειρισμένα ρολόγια και κυριώς ότι θα είναι αυθεντικα. Αμα κάποιος μπορει να με βοηθησει..
Επισης θέλω την γνωμη σας στο εξής άσχετο. 2 φορές εχω πάρει tissot και 2 φορές εχει χαλάσει για άσχετους λόγους  Οταν λέμε αδιαβοχο στα 30 μετρα βιδωτο κούμπωμα αλλα οχι βιδωτη κορών σημαίνει ότι στο κολύμπι θα μπάσει νερα?? Το ένα έτσι χάλασε..

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • Ωρολογίτις...
  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
  • Τι ωραία μπλιμπλίκια!
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #571 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 01:03:06 μμ »
Τα 30 μέτρα δεν ενδείκνυνται για κολύμπι...

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #572 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 01:05:25 μμ »
Τα 30 μέτρα, δυστυχώς, δεν κάνουν ούτε για να τα φοράμε στην βροχή.
Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1591.20.html

Αποσυνδεδεμένος fame

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #573 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 01:46:35 μμ »
Ευχαριστώ πολύ. Αν ενα ρολόι είναι βιδωτό στα 100μ αλλά όχι βιδωτή κορώνα είναι για το νερό?
απλά εχω δει ενα ρολοι που λέει στα 100 αδιάβροχο αλλά όχι βιδωτή κορώνα... τΟ άλλο που με δυσκολεύει με τα sites είναι ότι για ρολόγια έως 500 ευρώ δεν βρισκω εύκολα λεπτομέρειες για τα κουμπώματά τους. ΤΟ ewatch είναι απο τα λίγα που λεει τέτοιες λεπτομέρειες αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο.
μήπως ξέρει να μου πει κανένας και για τα ελληνικά site ρολογιών που ρώτησα?/

Και κάτι τελευταίο αν θέλετε μου απαντάτε. Ψαχνω και ακρη δεν βρίσκω.... τα κινετικ πόσο χάνουν τον μήνα? . Ξέρω οτι δεν είναι το σωστό θέμα αλλα είναι ασχετα μεταξύ τους όλα όσα θελω να ρωτήσω Πάντως και πάλι ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #574 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 03:00:51 μμ »
Παράθεση από: fame
Οταν λέμε αδιαβοχο στα 30 μετρα βιδωτο κούμπωμα αλλα οχι βιδωτη κορών σημαίνει ότι στο κολύμπι θα μπάσει νερα?? Το ένα έτσι χάλασε..
Πολύ φυσικό!
Nαι στο κολύμπι θα βάλουν νερά και τα 30μ.(3ΑΤΜ) και τα 50μ (5ΑΤΜ) , ίσως-ίσως και τα 100μ (10ΑΤΜ) μετά από κάποιες φορές.... ;D
Τα 30 μ. κάνουν μόνο για πλύσιμο χεριών αντε και βροχή, τα 50μ για να πλένεις το αυτοκίνητο ή την βάρκα με λάστιχο, χωρίς πίεση. Τα 100μ. για ψάρεμα, θεωρητικά κάνουν και για απλό κολύμπι. ΟΧΙ ΒΟΥΤΙΕΣ & ΚΑΤΑΔΥΣΗ!!

Παράθεση από: fame
Αν ενα ρολόι είναι βιδωτό στα 100μ αλλά όχι βιδωτή κορώνα είναι για το νερό?
απλά εχω δει ενα ρολοι που λέει στα 100 αδιάβροχο αλλά όχι βιδωτή κορώνα...

Αν ένα ρολόϊ των 10ΑΤΜ (100μ.) δεν έχει βιδωτή κορώνα, πάντα θεωρητικά, υπολείπεται αυτών με βιδωτή...

Για να'σαι πάντως σίγουρη 100% πρέπει να πάρεις κάποιο με το χαρακτηρισμό "divers 200 m. (20ATM)". Συνήθως αυτά έχουν βιδωτό κούμπωμα (στο καπάκι) και βιδωτή κορώνα για εξασφάλιση της στεγανότητας. Μπορείς να κάνεις και καταδύσεις με αυτά.

Η τιμή δεν έχει σχέση με την υδατοστεγανότητα. Δες αν λέει τον παραπάνω χαρακτηρισμό στο καντράν ή στο καπάκι. "Βασιλιάδες" με αυτά τα χαρακτηριστικά και πολύ μικρότερες τιμές από τα 500€ είναι σχεδόν όλα τα divers των seiko, orient, citizen,
αλλά και Tissot (π.χ. PRS/PRC 200, Seastar κλπ.) & Hamilton (π.χ. khaki navy & sub κ.α) και πολλών άλλων εταιρειών μέχρι αυτή την τιμή....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 21, 2010, 03:16:09 μμ από IliasG »

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #575 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 04:33:25 μμ »
Επίσης να θυμασαι ότι η δυνατότητα κατάδυσης για να διατηρηθεί χρειάζεται ειδική φροντίδα. Δηλαδή σέρβις και έλεγχο στεγανότητας κάθε 2 χρόνια περίπου.

Από το κατάστημα που αναφέρεις δεν έχω ψωνίσει, όμως μιλούν για εγγύηση αντιπροσωπείας. Κάνε μια έπαφη και ρώτησε αν είναι AD. Aν είναι δεν θα έχεις φόβο ότι θα σου πουλήσουν κάτι "άλλο" από αυτό που υπόσχονται.
Επίσης μπορείς να διαλέξεις συγκεκριμένο ρολόι και να σε βοηθήσουμε με κάποιες διευθύνσεις.

Αποσυνδεδεμένος fame

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #576 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 05:07:32 μμ »
ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες. Εγώ ένα στεγανό ρολόι θέλω ακριβείας να το φοράω και να ξεχνάω ότι φοράω ρολόι ΚΑΙ στο νερό.... Αντε το πολύ πολύ ημερομηνια και βασικά ευδιάκριτο καντραν. Αν είναι τώρα να μπλέκω με συντηρήσεις .. κάτι swatch που να φόραγα καλοκαιρια ολοκληρα πάντως δεν μου έμπασαν νερό ποτέ και δεν έχασαν λεπτό. Μόνο που δεν μου αρέσει πλέον τα μοντέλα που εχει κυκλοφορήσει .. θέλω κατι πιο κλασικο στο στυλ .



Αποσυνδεδεμένος fame

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #577 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 05:09:33 μμ »
μόνο απο το oroloi.gr εχω αγοράσει και δεν εχω παράπονο. Αλλα απο το e watch με προβληματιζει που δεν βρήκα διευθυνσεις απο το 3 καταστήματα που λεει ότι εχει.. Αν ξερεις κανεις να προτεινει τίποτα ας μου πει

Αποσυνδεδεμένος Αλέξανδρος

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #578 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 06:50:36 μμ »
Παράθεση
Θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει μαγαζι Αθηνας με καλυτερες τιμες απ αυτες?

Πηρα oris απο exclusive dealer με αυτα τα λεφτα περιπου. Απο τον Αλεξανδρο στη Βουκουρεστιου 36 στο κεντρο. Οποιος ενδιαφερεται για περισσοτερα με πμ. ;)

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #579 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 07:11:05 μμ »
να ρωτησω και εγω κατι τους ειδικους στα ηλ. καταστηματα; εχω αγορασει απο το oroloi.gr το casio στο avatar μου και ολα καλα!!! θα αγοραζατε ρολοι δινοντας λεφτα της ταξεως των 3500 ευρω απο ηλ. καταστημα και συγκεκριμενα απο το authenticwathces.com;