Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748456 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος omeganikos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #460 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 09:38:57 πμ »
Κατ΄ αρχήν καλημέρα και ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας .
Δυστυχώς σας ανακάλυψα αφού είχα κάνει την πατάτα σας παραθέτω το email που μου έστειλε η Swissmade εχθές το απόγευμα
Guten Tag Nikos ,
the order is fine - I already ordered the watch at ZENO in Basel and I
can ship it next week. Now I'm in holidays.
Many thanks!
Έτσι λοιπών αποφάσισα μίας και από το site τους μιλάνε ότι το έχουν σε stock , μία ημέρα για το πακετάρισμα και σε συνδυασμό με την extra αποστολή (+54 €)θα το είχα την Παρασκευή που το ήθελα , να ακυρώσω την παραγγελία  και να ακολουθήσω τον πεπατημένο δρόμο των σίγουρων site.
Από την άλλη κανένα από τα site που λέει ο φίλος watch-collector δεν το έχει και έτσι θα ζητήσω την παραγγελία του αν συμφέρει αλλιώς από την εδώ αντιπροσωπία με περίπου 800 € αλλά στα σίγουρα .
Σας ευχαριστώ ακόμα μία φορά για τις απαντήσεις – λύσεις σας 

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #461 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 02:57:09 μμ »

Αντίθετα ο καθένας μπορεί να γράφει την ιστορία που τον βολεύει και να επιβραβεύεται από τους υπόλοιπους για την εξυπνάδα, ενώ οι υπόλοιποι Έλληνες, δυστυχώς, δεν ακολουθούμε το λαμπρό παράδειγμά του.

Την «αλχημεία» που πέτυχες Alchemist δεν χρειαζόταν να πας μέχρι την Βασιλεία για να την κάνεις.

Εάν αποδέχεσαι να αγοράζεις άπο μη εξουσιοδοτημένα καταστήματα, υπάρχουν και στην Ελλάδα αρκετά του είδους, που θα σου έφερναν το «καινούργιο» ρολόι σου, αγορασμένο από την Πορτογαλία, το Μεξικό ή τη Γουαδελούπη (τι σε νοιάζει;) στα χρήματα που περιγράφεις.

Θα μπορούσες να ξοδέψεις τα 330 ευρώ για διανυκτερεύσεις που ξόδεψες στην άχαρη Βασιλεία, στην υπέροχη Σαντορίνη και τα 600 ευρώ για τα αεροπορικά για φιστίκια. Αλήθεια από την Ζυρίχη στη Βασιλεία και πίσω, πήγατε με τα πόδια, γιατί το εισιτήριο του τραίνου, δεν το είδα στο λογαριασμό, όπως και το υπόλοιπο κόστος ενός ταξιδιού, που έκανες με το ζόρι σε μια πόλη που δεν έχει και τίποτα να δεις, μόνο και μόνο για να γλιτώσεις λίγα λεφτά, που και αυτό παίζεται.

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο, αφού τελικά βάζετε τελικές τιμές: ο φίλος konakis τι σου είπε; Είναι καλή η έκπτωση 15% που σου έκαναν μόνο στην Ελλάδα; (από 8.000 στο έδιναν 6.800!)

Αυτή είναι η πραγματική δύναμη της πληροφορίας και αν ο george_ πιστεύει στην αξία της πληροφορίας, θα πρέπει να μη σβήσει το ποστ μου, για να ενημερωθεί ο κόσμος πραγματικά και σφαιρικά.

Φιλικά

Φαντομάς


Tι τρέχει; Έγινε κατολίσθηση κι έπεσε κανάς βράχος; Επανέκαμψαν οι "χωρίς προσωπικό συμφέρον" πολέμιοι των διαδικτυακών και non-AD αγορών; Εντυπωσιακή η ευαισθησία αλλά και το ενδιαφέρον του "Φαντομά" captain (με τρία ποστ συνολικά) για το συγκεκριμένο ζήτημα όσο και η ένταση του ύφους του. Πολύ είχαμε χαλαρώσει τελευταία, ανοίγει μήπως νέα "καυτή" συζήτηση; Αν ναι, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ACIDBLACK, να θυμηθούμε το κοινό ένδοξο παρελθόν στο χώρο των μαχών;  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 03:01:11 μμ »
@ Αlchemist: καλορίζικο, καλοφόρετο, φαίνεται ότι την καταχάρηκες την αγορά και τη διαδικασία  :) :) . Περιμένουμε φωτογραφίες.

Αποσυνδεδεμένος alchemist

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 04:10:04 μμ »
Ακριβώς όπως τα λες και την αγορά και τη διαδικασία. Ευχαριστώ για τα καλορίζικα.
Photos έχω στο
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,165.msg68069.html#msg68069
και
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,165.msg68493.html#msg68493

στην ίδια σελίδα είναι και τα 2 link
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:43:58 μμ από alchemist »

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 02:58:38 μμ »
παιδια να κανω
 μια ερωτηση σχετικα μ αυτο γνωριζει καποιος κατι????
νομιζω οτι εχει καλες τιμες ειναι αυθεντικα??
http://stores.shop.ebay.de/MacArthurs__W0QQ_armrsZ1 ???
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 02:59:51 μμ »
για τα revue thommen με ενδιαφερει!!!
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 03:13:31 μμ »
για τα revue thommen με ενδιαφερει!!!
καταλληλότερος όλων ο b&b  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 03:44:10 μμ »
b&b????
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 03:53:26 μμ »
ΒΒ=Black Bird Η Δημητρης Μαυροπουλος Η ασπρος σιφουνας ;D ΑΖΑΧ  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2009, 04:12:24 μμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 04:17:14 μμ »
Χα χα καλο τη σου λενε φιλε Δημητρη :D :P

Αποσυνδεδεμένος george75

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 12:05:49 μμ »
Γεια σας ειμαι ο Γιωργος , φιλος των tag και θα ηθελα παρακαλω εαν μπορειτε να με βοηθησετε για την αγορα του tag formula 1 raikkonen!!Εαν υπαρχει αξιοπιστο site απο ευρωπη??Απο Ελλαδα το εχω βρει περιπου στα 1000 μετρητα!!

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 02:02:40 μμ »
Με φώναξε κανείς;

Αrgy6 γνήσια μου φαίνονται. Όσο για τις τιμές δε γνωρίζω. Πάντως τα 350 ευρώ που ζητά για αυτό το 45άρι, 300μ,  καταδυτικό, με κουτί & χαρτιά, καινούριο, πολύ καλά μου φαίνονται. Ήταν και ειδική έκδοση.



Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 03:39:20 μμ »
σ ευχαριστω b&b αλλα εχω μια συγχυση γενικοτερη αφου θελω πολλα και δεν ξερω τι να πρωτοδιαλεξω και να θελω και το custom το νεο του forum :-\
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!

Αποσυνδεδεμένος omeganikos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 11:58:12 πμ »
Κατ΄ αρχήν καλημέρα και ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας .
Δυστυχώς σας ανακάλυψα αφού είχα κάνει την πατάτα σας παραθέτω το email που μου έστειλε η Swissmade εχθές το απόγευμα
Guten Tag Nikos ,
the order is fine - I already ordered the watch at ZENO in Basel and I
can ship it next week. Now I'm in holidays.
Many thanks!
Έτσι λοιπών αποφάσισα μίας και από το site τους μιλάνε ότι το έχουν σε stock , μία ημέρα για το πακετάρισμα και σε συνδυασμό με την extra αποστολή (+54 €)θα το είχα την Παρασκευή που το ήθελα , να ακυρώσω την παραγγελία  και να ακολουθήσω τον πεπατημένο δρόμο των σίγουρων site.
Από την άλλη κανένα από τα site που λέει ο φίλος watch-collector δεν το έχει και έτσι θα ζητήσω την παραγγελία του αν συμφέρει αλλιώς από την εδώ αντιπροσωπία με περίπου 800 € αλλά στα σίγουρα .
Σας ευχαριστώ ακόμα μία φορά για τις απαντήσεις – λύσεις σας 

Καλημέρα σε όλους
Επανέρχομαι στο θέμα γιατί δυστυχώς δεν έχει βρεθεί λύση παρόλο που τους έχω στείλει σε όποιο email έχω βρει από το site το αίτημα ακύρωσης της παραγγελίας από 2 του μήνα και ξανά στης 8 ερώτηση για την επιβεβαίωση ακύρωσης της παραγγελίας αλλά τίποτα μέχρι και σήμερα ,  καμία απάντηση.
Τα χρήματα έχουν τραβηχτεί από την κάρτα (έχω καταθέσει φυσικά αίτηση αμφισβήτησης αλλά τι να το κάνεις ) και ρολόι δεν έχω .
Και ερωτώ τι άλλο μπορώ να κάνω ? υπάρχει καμία ιδέα ?
Ευχαριστώ προκαταβολικά
omeganikos   

Αποσυνδεδεμένος salvador

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 06:12:57 πμ »
Έγω το συνδύασα με τετραήμερο ταξιδάκι (πολύ όμορφη πόλη η Βασιλεία)
Τιμή καταλόγου (με μπρασελέ) στην Ελλάδα 8000. Δεν το έβρισκα κάτω από 6800 με την έκπτωση
Ο Daniel το είχε 5150 (ΜΕ το ΦΠΑ). + ένα λουράκι αυθεντικό JLC 450€ = 5600
αεροπορικά εισιτήρια για 2 άτομα = 650
3 διανυκτερεύσεις με φανταστικό πρωινό 330

όλα αυτά και έξτρα λουράκι 6600
στην Ελλάδα 6800 μόνο το ρολόι...
[/quote]


τωρα μάλλον είναι αργα να έκανες αυτο ακριβώς που εκανε ο φίλος alchemist.

Αποσυνδεδεμένος alchemist

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 01:16:21 μμ »
Το swissmade.com πάει διακοπές...  ??? Τι άλλο θα ακουσουμε. Από αυτό και μόνο αποδεικνύεται ότι δεν ειναι σοβαροί. Ατομική επιχείρηση το κόβω. Υποχρεωτικά περιμένεις τον άνθρωπο να γυρίσει από τις διακοπές του, να σου απαντήσει και μετά βλέποντας και κάνοντας. Αν δεν απαντήσει και γίνεται, ακύρωσε την πληρωμή στην τράπεζα και ξέχνα τον. Το πιο πιθανό είναι να σε θυμιθεί αυτός τότε...

Και δεν μπορεί... κάπου αλλού θα το βρεις το ρολόι, ίσως και πιο φτηνά. Από Αμερική κοίταξες;

Αποσυνδεδεμένος omeganikos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #476 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 03:58:19 μμ »
Το swissmade.com πάει διακοπές...  ??? Τι άλλο θα ακουσουμε. Από αυτό και μόνο αποδεικνύεται ότι δεν ειναι σοβαροί. Ατομική επιχείρηση το κόβω. Υποχρεωτικά περιμένεις τον άνθρωπο να γυρίσει από τις διακοπές του, να σου απαντήσει και μετά βλέποντας και κάνοντας. Αν δεν απαντήσει και γίνεται, ακύρωσε την πληρωμή στην τράπεζα και ξέχνα τον. Το πιο πιθανό είναι να σε θυμιθεί αυτός τότε...

Και δεν μπορεί... κάπου αλλού θα το βρεις το ρολόι, ίσως και πιο φτηνά. Από Αμερική κοίταξες;
Αγαπητέ αλχημιστή δυστυχώς την πατήσαμε .
Εκτός του ότι τα λεφτά τα έχει τραβήξει από την κάρτα (έχω κάνει αίτηση αμφισβήτησης αλλά φως δεν βλέπω ) είναι και στην κυριολεξία άφαντος ούτε email απαντά ούτε τίποτα .
Το ρολόι το έχω παραγγείλει ξανά από Chronosammler2407 και το περιμένω ελπίζοντας ότι αυτή την φορά θα πάνε όλα καλά .
Το θέμα είναι τι κάνουμε τώρα .

Αποσυνδεδεμένος Theodore41

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #477 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 04:41:23 μμ »
Μετα το παθημα του φιλου,ας προσεχουμε περισσοτερο εμεις οι υπολοιποι,ωστε να μην τη παταμε,παρασυρμενοι απο τον ενθουσιασμο μας,τον οποιον εκμεταλλευονται μια χαρα καποιοι.
Μονον απο αξιοπιστα μαγαζια πλεον.
Καλυτερα με ενα ρολοι λιγοτερο,παρα με ενα σωρο λεφτα χαμενα.
Ετσι κι αλλοιως,ειναι σιγουρο,οτι θα βρουμε αλλο μαγαζι,για να παρουμε ο,τι θελουμε.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #478 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 05:15:45 μμ »
....εγώ πάντως έχω μια ελαφρά αισιοδοξία....μακάρι να βγω αληθινός και να τελειώσει η περιπέτεια του φίλου μας  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος jacob

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #479 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 06:22:47 μμ »
Καλησπέρα,θα ήθελα τη γνώμης σας για μια online αγορά που έκανα απο το σάιτ "simplygifted.co.uk"
έκανα την παραγγελία ,την ίδια στιγμή μου χρεώσαν την κάρτα με το ποσό,έχω στείλει μερικά email αλλά δεν έλαβα απάντηση,θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει το σαιτ,λένε οτι είναι αντιπρόσωποι citizen,το όνομα τους το βρήκα στο site της citizen.;έχει περάσει μια εβδομάδα σχεδόν απο την παραγελλία.
ευχαριστώ