Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748437 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vag

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #240 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 01:34:02 μμ »

εχεις αγορασει ε? Tι τροπους πληρωμης εχει?

τα βρικα αστο  :P

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #241 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 03:07:38 μμ »
Επισης αν εχετε να μου προτινετε καποιο μαγαζι στην Αθηνα που μπορω να το προμιθευτω απο εκει οχι σε μεγαλυτερη τιμη..

Για κάνε μια βόλτα από τη στοά Φέξη. Πού ξέρεις, μπορεί και να το προμηθευτείς σε χαμηλότερη τιμή.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Temer21

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #242 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 04:34:25 μμ »
Φιλε vag,επειδη αγορασα το συγκεκριμενο ρολόι,μπορεισ να το βρείσ αρκετα πιο φθηνα,στη σταδιου,κοντα στην πλατεία ομονοιας.Δεν θυμαμαι ακριβως το ονομα του μαγαζιού,αλλα το βρηκα καπου στα 420 Ευρω.Εχει δυο καταστήματα εκει πηγαινε σ αυτο με τα hamilton(οχι το γωνιακό) και θα το βρείς..

Αποσυνδεδεμένος Vag

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #243 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 05:00:11 μμ »
Φιλε vag,επειδη αγορασα το συγκεκριμενο ρολόι,μπορεισ να το βρείσ αρκετα πιο φθηνα,στη σταδιου,κοντα στην πλατεία ομονοιας.Δεν θυμαμαι ακριβως το ονομα του μαγαζιού,αλλα το βρηκα καπου στα 420 Ευρω.Εχει δυο καταστήματα εκει πηγαινε σ αυτο με τα hamilton(οχι το γωνιακό) και θα το βρείς..


Σε ευχαριστω πολυ !! Προτημουσα απο καταστημα να σε καλα !! ;D

Αποσυνδεδεμένος Dylan Dog

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #244 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 01:00:46 μμ »
Συγνωμη αν εχει ρωτηθει παραπανω αλλα δεν ειδα κατι .
Παιδια ξερετε καθολου για το http://www.fredawatchstraps.com/index.html αν ειναι αξιοπιστο ?
Εχει κανεις εμπειρια ?

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #245 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 06:13:57 μμ »
bodying.de
Για τα παιδιά που έχουν παραγγείλει από το συγκεκριμένο site και ανησυχούν :
Παιδιά ξεκίνησα μια παραγγελία στις 24 Νοεμβρίου και μόλις σήμερα μου ήρθε το ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ. Δεν πρόλαβα να παραλάβω για να σας πω λεπτομέριες αλλά δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει πρόβλημα.
Άρα μην φοβάστε. Απλά οι συγκεκριμένοι είναι τα "ζώα μου αργά". Παραγγέλνεις στην Γερμανία. Από εκεί ειδοποιούν την Μαλαισία(Κουάλα Λουμπούρ). Από τη Μαλαισία το δέμα μου εμφανίστηκε στην Ελλάδα στις 5/12 για έλεγχο. Μετά χάθηκαν τα ίχνη. Και σήμερα πήρα ειδοποιητήριο ότι το δέμα έρχεται από Γερμανία. (Αποδείξεις και ονόματα στη διάθεση σας). Βέβαια υπάρχει το εξής καλό : Από τη στιγμή που προτελευταίος σταθμός είναι η Γερμανία δε μπαίνει -θέλω να πιστεύω- θέμα εκτελωνισμού.
Και βέβαια από την στιγμή που η πληρωμή γίνεται με paypal αν κάτι πάει στραβά πιστεύω πως υπάρχει τρόπος να διεκδικήσει κάποιος τα χρήματά του.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #246 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 06:40:11 μμ »
Αναρωτιέμαι.
Αν κάποιος παραγγείλει από bodying.uk, η διαδικασία θα είναι πάλι η ίδια; Αθήνα - UK - Ζουαζηλάνδη - UK - Αθήνα;

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #247 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 06:44:45 μμ »
Αναρωτιέμαι.
Αν κάποιος παραγγείλει από bodying.uk, η διαδικασία θα είναι πάλι η ίδια; Αθήνα - UK - Ζουαζηλάνδη - UK - Αθήνα;
Είσαι πολύ κακός μερικές φορές
(η ίδια φυσκά)

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #248 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 06:50:23 μμ »
Είσαι πολύ κακός μερικές φορές
(η ίδια φυσκά)

Μπα, απλώς ξέχασα να βάλω το φατσόνι που γελάει στο τέλος. -->  ;D

Αποσυνδεδεμένος ggs

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #249 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 09:30:02 μμ »
bodying.de
Για τα παιδιά που έχουν παραγγείλει από το συγκεκριμένο site και ανησυχούν :
Παιδιά ξεκίνησα μια παραγγελία στις 24 Νοεμβρίου και μόλις σήμερα μου ήρθε το ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ. Δεν πρόλαβα να παραλάβω για να σας πω λεπτομέριες αλλά δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει πρόβλημα.
Άρα μην φοβάστε. Απλά οι συγκεκριμένοι είναι τα "ζώα μου αργά". Παραγγέλνεις στην Γερμανία. Από εκεί ειδοποιούν την Μαλαισία(Κουάλα Λουμπούρ). Από τη Μαλαισία το δέμα μου εμφανίστηκε στην Ελλάδα στις 5/12 για έλεγχο. Μετά χάθηκαν τα ίχνη. Και σήμερα πήρα ειδοποιητήριο ότι το δέμα έρχεται από Γερμανία. (Αποδείξεις και ονόματα στη διάθεση σας). Βέβαια υπάρχει το εξής καλό : Από τη στιγμή που προτελευταίος σταθμός είναι η Γερμανία δε μπαίνει -θέλω να πιστεύω- θέμα εκτελωνισμού.
Και βέβαια από την στιγμή που η πληρωμή γίνεται με paypal αν κάτι πάει στραβά πιστεύω πως υπάρχει τρόπος να διεκδικήσει κάποιος τα χρήματά του.

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω.
Το ότι έρχεται απο Γερμανία είναι το μόνο παρήγορο, και αυτός ήταν ο μοναδικός λόγος που εκανα την παραγγελία από αυτό το σαιτ.
Είμαι επαρχία και το να κατέβω σε κάνα τελωνείο είναι για μένα πρακτικά δύσκολο.
Άλλα αυτή είναι η οδύσσεια ενός ρολογιού.

Αποσυνδεδεμένος Georgie

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #250 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 12:12:56 πμ »
Τρεχει τπτ με τα ΕΛΤΑ και γενικοτερα τα ταχυδρομεια? εγω και κατι φιλοι μου περιμενουμε 3 βδομαδες πραγματα (οχι μονο ρολογια) και δεν εχουν ερθει καν στην Ελλαδα, και απο διαφορετικες χωρες (ΗΠΑ κινα κλπ)

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #251 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 12:21:15 πμ »
Από Hong Kong μια παραγγελία ήρθε σε μια εβδομάδα (ξεκίνησε στις 9/12 και ήρθε στις 15/12). Δεν μπορούσα να πιστέψω ότι θα ήταν τόσο γρήγοροι. Από Μαλαισία εξήγησα παραπάνω. Και τα 2 ήταν αεροπορικά συστημένα. ΄Αρα δε νομίζω ότι φταίνε τα ΕΛΤΑ. Βέβαια ίσως λόγο Χριστουγέννων να υπάρχει μεγάλη κίνηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2008, 12:30:54 πμ από grecellin »

Αποσυνδεδεμένος Georgie

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #252 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 01:34:56 μμ »
LOL μολις εφτασε το ρολογακι μου , σιγκαπουρη - αθηνα 18 μερες με απλο συστημενο.  ;D

ο κερατας ομως δεν μου εβαλε το κουτι του ρολογιου  >:(

επιφυλλασομαι για τη γνησιοτητα , πειτε μου που να παω στην αθηνα να το εξακριβωσω  :-\

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #253 στις: Δεκέμβριος 20, 2008, 08:02:08 μμ »
τι παρειγγειλες και απο ποιον καλο να εχουμε και καμμια φωτογραφια!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος ggs

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #254 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 11:00:15 μμ »
Σήμερα έφτασε μέσω απλού ταχυδρομείου το δέμα από το Bodying.de μετά από παραγγελία που έγινε στις 1-12-08.
Αφού ανταλλάχτηκαν διάφορα email  τελικά το ρόλοι έφυγε από Μαλαισία στις 10 με 12-12-08.
Μετά από επικοινωνία με την DHL μου εξήγησαν ότι το δεματάκι ήταν στην Γερμανία και ότι θα έφευγε με τα Γερμανικά ταχυδρομεία και θα μου το παράδιναν τα ΕΛΤΑ..
 Η αναμονή και η ανησυχία μου όπως καταλαβαίνετε ήταν ...
Το δέμα έφτασε στα χέρια μου τέλεια συσκευασμένο.



Ήταν βαλμένο σε 3 φακέλους της DHL για εύθραυστα αντικείμενα ο ένας μέσα στον άλλο.



Ανοίγοντας το βρέθηκα σε ένα κόκκινο κουτί με το σήμα της εταιρίας τυλιγμένο με κορδέλα σα δώρο. Επίσης μια κάρτα με τις ευχές της εταιρίας.




Αμέσως μετά πάλι σε συσκευασία χάρτινο κουτί με το λογότυπο της SEIKO και η εγγύηση.



Μέσα υπήρχε το κουτί του ρολογιού.



Το ρόλοι και η κάρτα του καταστήματος με τους κωδικούς του ρολογιού.



Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #255 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 12:20:02 πμ »
Φίλε ggs καλοφόρετο. Από τα ωραιότερα 5 και ίσως το μοναδικό που θα ήθελα να προσθέσω (ίσως σε άλλο χρώμα) στην συλλογή μου. Πιστεύω ότι τελικά το site είναι πολύ καλό. Σε αρκετές περιπτώσεις έχει τις χαμηλότερες τιμές, κάρτα γνησιότητας, εγγύηση και κουτιά(κάτι που λείπει από το 21 jewels). Kαθυστερούν βέβαια ακόμα και να απαντήσουν στα email αλλά από αξιοπιστία τους βάζω άριστα.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #256 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 12:54:13 πμ »
Μπραβο,καλοφορετο το 5αρι ;)

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #257 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:17:59 πμ »
καλοφορετο πολυ ωραιο το 5αρι σου

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3918
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #258 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 01:47:43 μμ »
καλοφορετο :)
πολυ ομορφο

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #259 στις: Δεκέμβριος 25, 2008, 11:43:08 πμ »
πολυ καλη επιλογη καλοριζικο!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...