Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748417 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #220 στις: Δεκέμβριος 08, 2008, 10:26:08 μμ »
Τελικά έκανα μια παραγγελία για ένα Seiko 5 μέσω Paypal για να δω πως δουλεύει. Το παρήγγειλα από www.bodying.de . Μήπως γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει shipping address που μου ζητάνε.

We found that the Paypal payment transaction you have submitted does not have a shipping address.
 
Please confirm back to us your correct shipping address for shipment.


η διευθυνση σου

Αποσυνδεδεμένος ggs

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #221 στις: Δεκέμβριος 08, 2008, 10:41:05 μμ »
Την έχω δώσει και τους απάντησα και με mail δεν ξέρω τι γίνετε.

Αποσυνδεδεμένος aniese

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #222 στις: Δεκέμβριος 09, 2008, 12:54:54 μμ »
τη βοηθεια σας για την επιλογη σαιτ με καλες τιμες για αμεση αγορα HAMILTON. δυστυχως μια ματια που εριξα σε αγορα θεσσαλονικης οι τιμες σε σχεση με net ηταν απογοητευτικες.φανταζομαι πως καποιος απο εσας εχει αγορασει.ευχαριστω κ.αναμενω

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #223 στις: Δεκέμβριος 09, 2008, 08:06:39 μμ »
giorgos mg μην ανησυχεις τρομερα το πολυ πολυ να μειν βρεις τιτανιο

την υγεια μας να εχουμε ! και ολα να πηγαινουν καλα !

Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος Georgie

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #224 στις: Δεκέμβριος 10, 2008, 02:18:44 μμ »
ρε παιδια το tracking στη σιγκαπουρη λεει οτι παρεληφθη πριν μια βδομαδα και προωθηθηκε για εξωτερικο. Δεν θα επρεπε απο τοτε να φανει στο track των ΕΛΤΑ? ειναι απλο δεμα , οχι EMS ή καποιο αλλο courier

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #225 στις: Δεκέμβριος 10, 2008, 02:23:44 μμ »
ρε παιδια το tracking στη σιγκαπουρη λεει οτι παρεληφθη πριν μια βδομαδα και προωθηθηκε για εξωτερικο. Δεν θα επρεπε απο τοτε να φανει στο track των ΕΛΤΑ? ειναι απλο δεμα , οχι EMS ή καποιο αλλο courier
το οτι εφυγε απο την χωρα αποστολης δεν σημενει το οτι εχει ερθει και Ελλαδα ;)

Αποσυνδεδεμένος aniese

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #226 στις: Δεκέμβριος 10, 2008, 04:25:10 μμ »
τη βοηθεια σας για την επιλογη σαιτ με καλες τιμες για αμεση αγορα HAMILTON. δυστυχως μια ματια που εριξα σε αγορα θεσσαλονικης οι τιμες σε σχεση με net ηταν απογοητευτικες.φανταζομαι πως καποιος απο εσας εχει αγορασει.ευχαριστω κ.αναμενω

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #227 στις: Δεκέμβριος 10, 2008, 06:31:14 μμ »
Η hamilton από το λίγο που έχω ψάξει με έχει ζορίσει. Σε κάποια on line καταστήματα του εξωτερικού έλεγαν πως έχει πολύ αυστηρή πολιτική και πως δε μπορούν να γράψουν τιμές και άλλα τέτοια. Ίσως βέβαια το ίδιο να συμβαίνει και με όλες τις ευρωπαϊκές μεγάλες εταιρίες και απλά η συγκεκριμένη λόγω πιο προσιτών τιμών να με έχει απασχολήσει περισσότερο. Στο E-men.gr έχουν απομείνει μόνο 2 μοντέλα και αν κάποιο σε ενδιαφέρει μπορείς να κοιτάξεις και εκεί.
Αλλού που έχω δει είναι στο 
http://www.21jewels.com/products.asp?perpage=15&start=1&getbrand=32&getproducttype=0
αλλά αυτό δεν είναι πρόταση μια και δεν έχω αγοράσει ακόμα από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος aniese

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #228 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 12:53:16 μμ »
ευχαριστω.για tο 2000 watches com εχει αγορασει κανεις΄΄μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα σ'αυτο βρισκοντας πολυ ενδιαφεροντες  τις τιμες. η εγγυηση με καλυπτει ΄΄

Αποσυνδεδεμένος petros699

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #229 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 10:29:46 μμ »
φιλε GGS εβγαλες ακρη τελικα με τo shipping adress της bodying.de??εκανα κ εγω μια παραγγελια απο το συγκεκριμενο site κ εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.το ανησυχητικο ειναι οτι τους ξαναεστειλα την διευθυνση μου και ξαναελαβα την ιδια απαντηση..Μηπως να αρχισουμε να αγχωνομαστε??

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #230 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 11:51:12 μμ »
Δεν θελω να το παιξω εξυπνος αλλα αυτο το bodying βρωμαει. Πρωτ' απ' ολα χρησιμοποιει την πλατφορμα και το lay-out απο αλλα site οπως το amazon. Επισης εχει διευθυνσεις για Αμερικη .com, για γερμανια .de, αυστραλια κτλ.
Μοιαζει ΑΠΑΤΗ...

Πραγματικα ελπιζω να μην εχετε κανενα προβλημα, αλλα γενικως να προσεχετε για να αποφευγετε τετοια αγχη...
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος hch

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #231 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 04:19:24 μμ »
Γειά σας παιδιά. Είμαι καινούργιος στο forum και θέλω μερικές χρήσιμες συμβουλές και κατευθύνσεις.
Βρήκα ένα ρολόι ΣΕΙΚΟ
http://www.creationwatches.com/products/seiko-perpetual-calendar-62/seiko-arctura-kinetic-perpetual-calendar-snp011p2-snp011p-snp011-1111.html σε πολύ καλή τιμή.
Θέλω την γνώμη σας για αυτό.
Είναι αξιόπιστο το σαίτ της creationwatches ή θα παραλάβω άδειο κουτί;
Επειδή είμαι λίγο βλάχαρος με αυτά, τι σημαίνει αποστολή με ems που λέτε παραπάνω και γιατί δεν προτιμούμε την courier FEDEX που συνεργάζεται το σάιτ;

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #232 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 06:52:52 μμ »
... τι σημαίνει αποστολή με ems που λέτε παραπάνω και γιατί δεν προτιμούμε την courier FEDEX που συνεργάζεται το σάιτ;

Καλώς ήρθες!
Για το site που λες δεν γνωρίζω κάτι, αν κάποιο μέλος έχει σχετική εμπειρία θα σου πει.

EMS δεν σημαίνει φυσικά Εταιρεία Μακεδονικών Σπουδών, αλλά Express Mail Service. Προτιμάται γιατί κατά 99% γιατί το δέμα το παραλαμβάνεις χωρίς να περάσει από τα δίχτυα των τελωνειακών, ενώ με FEDEX κατά 99% (100% δηλαδή) περνάει.

Αποσυνδεδεμένος ggs

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #233 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 10:25:02 μμ »
φιλε GGS εβγαλες ακρη τελικα με τo shipping adress της bodying.de??εκανα κ εγω μια παραγγελια απο το συγκεκριμενο site κ εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.το ανησυχητικο ειναι οτι τους ξαναεστειλα την διευθυνση μου και ξαναελαβα την ιδια απαντηση..Μηπως να αρχισουμε να αγχωνομαστε??

Δεν ξέρω παντως εμενα μου έστειλαν νέο mail που μου έλεγαν οτι το ρόλοι στάλθηκε περιμένω...

Αποσυνδεδεμένος petros699

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #234 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 02:00:15 πμ »
Και εμενα σημερα μου στειλανε αναλογο μνμ.ελπιζω ολα να πανε καλα..keep in touch

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #235 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 12:07:00 μμ »
με το καλο να ερθει και αναμενουμε πληροφοριες φωτογραιες και πρωτες εντυπωσεις!

καλοριζικο!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος hch

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #236 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 12:48:41 μμ »
Σ' ευχαριστώ nin για την πληροφορία. Το σάιτ έχει σαν "shipping method" τις επιλογές "FeDex Express with insurance (EUR 22) 3-7days" και "Registered Parcel (Free Shipping) 10-15days". Από τα λεγόμενά σου μιλάμε για την δεύτερη επιλογή;

Περιμένω από κάποιον φίλο πληροφορίες για το creationwatches.com.

Αποσυνδεδεμένος Vag

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #237 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 12:56:27 μμ »
Καλημερα σε ολους  :)
Ειμε στο τσακ να αγορασω το παρακατω ρολοι και θελω την γνωμη σας για την εταιρια,το μοντελο,την τιμη,το site
Επισης αν εχετε να μου προτινετε καποιο μαγαζι στην Αθηνα που μπορω να το προμιθευτω απο εκει οχι σε μεγαλυτερη τιμη..
Ευχαριστω Πολυ.Βαγγελης

http://www.e-men.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=prod_details&product_id=5194&category_id=77&option=com_virtuemart&Itemid=1

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #238 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 01:07:25 μμ »
Για το ρολόι και την εταιρία πολύ καλή επιλογή.
Me to site δεν θα έχεις πρόβλημα (έχω αγοράσει και εγώ).
Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να απαντήσω.

Αποσυνδεδεμένος Vag

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #239 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 01:09:37 μμ »
Για το ρολόι και την εταιρία πολύ καλή επιλογή.
Me to site δεν θα έχεις πρόβλημα (έχω αγοράσει και εγώ).
Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να απαντήσω.


εχεις αγορασει ε? Tι τροπους πληρωμης εχει?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 17, 2008, 01:33:45 μμ από Vag »