Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748444 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1720 στις: Αύγουστος 21, 2016, 12:50:06 μμ »
Σου απάντησα παραπάνω. Για να τα δηλώσει ο κόσμος στο περιουσιολογιο. Ειδάλλως παπαρια θα μπορέσουν να ελέγχουν με αυτό το σύστημα και τις εκατομμύρια συναλλαγές κάθε βδομάδα. Με ένα εμαιλ λέει. Γελάνε και οι κοτρωνες
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1721 στις: Αύγουστος 21, 2016, 12:57:45 μμ »
Σου απάντησα παραπάνω. Για να τα δηλώσει ο κόσμος στο περιουσιολογιο. Ειδάλλως παπαρια θα μπορέσουν να ελέγχουν με αυτό το σύστημα και τις εκατομμύρια συναλλαγές κάθε βδομάδα. Με ένα εμαιλ λέει. Γελάνε και οι κοτρωνες
οτι ειναι εφικτο ειναι Θοδωρη!! στην Ελλαδα δεν ξερω αν θα γινει η αν θα κουτσογινει... αυτα τα πραγματα ρομποτακια την κανουν την δουλεια!! δεν ειναι τιποτα καθε εβδομαδα να ελεγχει με βαση το εισοδημα σου ποσα χρεωνεις στις καρτες σου!! η αμα βαλουν ρομποτακια να ελεγχουν αν κανεις "καλη" ζωη... δηλαδη να χτυπαει αν πηγες σε ακριβο εστιατοριο, η αν εκανες αγορα αμαξι κτλ...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1722 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:00:50 μμ »
Διαβάστε λίγο την τελευταία αναθεώρηση στην πολιτική του PayPal περί απορρήτου και τα ξανασυζητάμε!


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1723 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:11:26 μμ »
Διαβάστε λίγο την τελευταία αναθεώρηση στην πολιτική του PayPal περί απορρήτου και τα ξανασυζητάμε!


Sent from my iPad using Tapatalk
Για πες!! τι σε ξαφνιασε;;; πριν μου πεις να σου πω οτι το paypal εστελνε στην τραπεζα σου τα παντα ολα;; ακομα και τι ψωνισες;; δηλαδη ολοκληρη την αποδειξη που και καλα σου στελνει;;


Μαρεσει που ξαφνιαζομαστε!!!

αμα σου ελεγε η αστυνομια να ερθεις αυριο απο το τμημα και θα μου δωσεις ολα σου τα στοιχεια, τα δαχτυλικα σου αποτυπωματα (συντομα και την ιριδα σου) τους φιλους σου και θα μου λες που βγαινεις ολοι θα εκαναν τους αντιρρησιες

σου εδωσαν ενα iphone, samsung, facebook και ολα χαρτι και καλαμαρι!! Χαριλαε!! δεν υπαρχει προστασια!! οταν θυμαμαι τον εαυτο μου στα 16 που τοτε ειχαμε ακομα pstn για νετ ολοι ελεγαν για ηλεκτρονικο τσιπακι και οχι ταυτοτητες... μην μου πεις οτι το περιμενεις ακομα;;;  :P
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1724 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:29:23 μμ »
Διαβάστε λίγο την τελευταία αναθεώρηση στην πολιτική του PayPal περί απορρήτου και τα ξανασυζητάμε!


Sent from my iPad using Tapatalk
Δεν υπήρχε κανένα απόρρητο για όποιον έκανε αγορές από PayPal και τίποτε άλλο. Απόρρητο υπήρχε ουσιαστικά μόνο για όσους έκαναν πωλήσεις και είχαν εισόδημα και φορτωναν με αυτά το wallet. Όποιος έκανε PayPal συναλλαγές με συνδεδεμένη πιστωτική κάρτα είχε μηδενικό απορρητο
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1725 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:30:22 μμ »
Δεν υπήρχε κανένα απόρρητο για όποιον έκανε αγορές από PayPal και τίποτε άλλο. Απόρρητο υπήρχε ουσιαστικά μόνο για όσους έκαναν πωλήσεις και είχαν εισόδημα και φορτωναν με αυτά το wallet. Όποιος έκανε PayPal συναλλαγές με συνδεδεμένη πιστωτική κάρτα είχε μηδενικό απορρητο
οχι μονο με πιστωτικη αλλα και χρεωστικη!!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1726 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:33:51 μμ »


οτι ειναι εφικτο ειναι Θοδωρη!! στην Ελλαδα δεν ξερω αν θα γινει η αν θα κουτσογινει... αυτα τα πραγματα ρομποτακια την κανουν την δουλεια!! δεν ειναι τιποτα καθε εβδομαδα να ελεγχει με βαση το εισοδημα σου ποσα χρεωνεις στις καρτες σου!! η αμα βαλουν ρομποτακια να ελεγχουν αν κανεις "καλη" ζωη... δηλαδη να χτυπαει αν πηγες σε ακριβο εστιατοριο, η αν εκανες αγορα αμαξι κτλ...

Δεν καταλαβαίνεις τι λέω. Δεν μπορούν να ελέγχουν όλες τις περιπτώσεις γιατί ότι και να βγάλει το bot πρέπει να σε καλέσει για έλεγχο και να τεκμηροωσεις το που βρήκες τα χρήματα κλπ. That's not possible. ΘΑ χτυπάει ότι μπορεί να χτυπήσει και τώρα. Αν οι δαπάνες σου υπερβαίνουν το εισόδημα σου μαζί με τις καταθέσεις σου κλπ κλπ. Συγκεντρωτικα. Αυτό θα γίνει και πρέπει να γίνει. Τα περί πλουσιας ζωής και λοιπές πιπες είναι για να το δηλώνεις στο περιουσιολογιο όπου θα μπορούν ανά πάσα στιγμή να αυξήσουν τη φορολογηση σε στυλ ενφια.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1727 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:34:45 μμ »
οχι μονο με πιστωτικη αλλα και χρεωστικη!!
Ναι το ίδιο εννοώ. Απλά δεν το έγραψα. Δεν υπήρχε ποτέ απόρρητο για αυτές τις συναλλαγές. Όλα εμφανίζονταν στο Συγκεντρωτικο της καρτας
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1728 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:36:56 μμ »

Δεν καταλαβαίνεις τι λέω. Δεν μπορούν να ελέγχουν όλες τις περιπτώσεις γιατί ότι και να βγάλει το bot πρέπει να σε καλέσει για έλεγχο και να τεκμηροωσεις το που βρήκες τα χρήματα κλπ. That's not possible. ΘΑ χτυπάει ότι μπορεί να χτυπήσει και τώρα. Αν οι δαπάνες σου υπερβαίνουν το εισόδημα σου μαζί με τις καταθέσεις σου κλπ κλπ. Συγκεντρωτικα. Αυτό θα γίνει και πρέπει να γίνει. Τα περί πλουσιας ζωής και λοιπές πιπες είναι για να το δηλώνεις στο περιουσιολογιο όπου θα μπορούν ανά πάσα στιγμή να αυξήσουν τη φορολογηση σε στυλ ενφια.
ενταξει το ιδιο λεμε, περιπου!

Ναι το ίδιο εννοώ. Απλά δεν το έγραψα. Δεν υπήρχε ποτέ απόρρητο για αυτές τις συναλλαγές. Όλα εμφανίζονταν στο Συγκεντρωτικο της καρτας

ετσι ακριβως!! ποτε δεν υπηρχε σε αυτα προσωπικοτητα! απλα δεν υπηρχε λογος να τα ψαχνουν πιο πολυ!!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1729 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:56:08 μμ »
Έχουμε λεπτομέρειες;; ή το άρθρο να δούμε ποια εξαιρούνται;

Πάνο 1500€/μήνα το άτομο σωστά;

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Οι λεπτομέρειες περιγράφονται στην ερώτηση 7 του δελτίου της ΕΕΤ της 5/8/2016
7. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική, χρεωστική ή/και προπληρωμένη μου κάρτα για να κάνω αγορές στο εξωτερικό ή από το internet;
ΝΑΙ, εφόσον βρίσκεστε στο εξωτερικό μπορείτε να χρησιμοποιείτε τις κάρτες σας για αγορές αγαθών και υπηρεσιών:
μέχρι το όριο που προβλέπει η σύμβασή σας με την τράπεζα, και
εντός του ορίου ποσού το οποίο εγκρίνεται για κάθε τράπεζα ξεχωριστά από την Επιτροπή Εγκρίσεως Τραπεζικών Συναλλαγών.
Για  αγορές  από  το  internet  μπορείτε  να  χρησιμοποιείτε  τις  κάρτες  σας,  μέχρι  το  όριο  που προβλέπει  η  σύμβασή  σας  με  την  τράπεζα,  χωρίς  περιορισμούς  εφόσον  τα  ηλεκτρονικά καταστήματα εκκαθαρίζουν τις συναλλαγές καρτών σε λογαριασμό που τηρούν σε τράπεζα που λειτουργεί στην Ελλάδα.
Εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα εκκαθαρίζουν τις συναλλαγές καρτών σε  λογαριασμό που τηρούν σε τράπεζα του εξωτερικού, μπορείτε να χρησιμοποιείτε τις κάρτες σας:
μέχρι το όριο που προβλέπει η σύμβασή σας με την τράπεζα, και
εντός του ορίου ποσού το οποίο εγκρίνεται για κάθε τράπεζα ξεχωριστά από την Επιτροπή Εγκρίσεως Τραπεζικών Συναλλαγών.
Ωστόσο, δεν επιτρέπονται οι ακόλουθες οκτώ (8) γενικές κατηγορίες συναλλαγών μέσω internet εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα εκκαθαρίζουν τις συναλλαγές καρτών σε λογαριασμό που
τηρούν σε τράπεζα του εξωτερικού:
1. Μεταφορές χρημάτων στο εξωτερικό.
2. Αγορά έργων τέχνης και δημοπρασίες.
3. Συναλλαγές με εταιρείες στοιχηματισμού και τυχερά παιχνίδια.
4. Αγορές σε κοσμηματοπωλεία.
5.  Γενικοί  κωδικοί  στους  οποίους  εντοπίζεται  πλειοψηφία  συναλλαγών  που  αφορούν  σε πορνογραφικό υλικό.
6. Προσωπικές υπηρεσίες (συνοδοί και ραντεβού).
7. Πληρωμές σε φιλανθρωπικές οργανώσεις.
8. Αγορές υπηρεσιών εστίασης.


Για το έμβασμα ισχύει 1000€/ μήνα ανά τράπεζα, δηλαδή αν έχεις λογαριασμό σε 3 τράπεζες μπορείς να στέλνεις 3000€ έμβασμα κάθε μήνα (αν τα διαθέτεις, φυσικά).
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1730 στις: Αύγουστος 21, 2016, 02:21:40 μμ »
ευχαριστω!!  :2thumbs:
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1731 στις: Αύγουστος 24, 2016, 12:32:48 μμ »
το βαζω εδω αφου στην ουσια δεν προκειται για εισερχομενο!



εφτασαν απο Αγγλια σε χρονο ρεκορ 3 μερες μονο!! και με διορθωση παραγγελιας τελικα τα εκανα δυο τα ζευγαρια πηρα και εγω!! 55,5€ το καθε ζευγαρι και περιπου 10€ εξοδα και για τα δυο!! 102 λιρες βασικα 121,32€ με χρεωσε στο paypal! αν τα θυμαμαι καλα! παπουτσια που εδω κατω απο 80€ δεν τα βρισκεις και ειναι ο καινουργιος κωδικος c77124!

περιμενω ακομα το καπελο, φακο και τελικα μπηκα στον πειρασμο και πηρα και ενα iso για τον τονο πορτοκαλι... απο το site που μου ειπε ο Αγγελος... που εχει την καλυτερη τιμη στα iso!!

ευχαριστω Αγγελε εισαι λαγωνικο!! ;)
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1732 στις: Αύγουστος 24, 2016, 04:32:02 μμ »
Ωραιο το πατουμενο Δημητρη.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1733 στις: Αύγουστος 24, 2016, 04:47:49 μμ »
Ωραιο το πατουμενο Δημητρη.
Ευχαριστώ Άρη

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1734 στις: Αύγουστος 24, 2016, 04:50:24 μμ »
το βαζω εδω αφου στην ουσια δεν προκειται για εισερχομενο!



εφτασαν απο Αγγλια σε χρονο ρεκορ 3 μερες μονο!! και με διορθωση παραγγελιας τελικα τα εκανα δυο τα ζευγαρια πηρα και εγω!! 55,5€ το καθε ζευγαρι και περιπου 10€ εξοδα και για τα δυο!! 102 λιρες βασικα 121,32€ με χρεωσε στο paypal! αν τα θυμαμαι καλα! παπουτσια που εδω κατω απο 80€ δεν τα βρισκεις και ειναι ο καινουργιος κωδικος c77124!

περιμενω ακομα το καπελο, φακο και τελικα μπηκα στον πειρασμο και πηρα και ενα iso για τον τονο πορτοκαλι... απο το site που μου ειπε ο Αγγελος... που εχει την καλυτερη τιμη στα iso!!

ευχαριστω Αγγελε εισαι λαγωνικο!! ;)



Καλοφόρετα μπατμαν ! :cheers:

Απο που τα πήρες ; Βάλε λινκ.

Τα δικά μου με ενα εκπτωτικό κουπόνι απο τον ΟΣΦΠ, τα πήρα περίπου 80 €






Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1735 στις: Αύγουστος 24, 2016, 05:14:02 μμ »

Καλοφόρετα μπατμαν ! :cheers:

Απο που τα πήρες ; Βάλε λινκ.

Τα δικά μου με ενα εκπτωτικό κουπόνι απο τον ΟΣΦΠ, τα πήρα περίπου 80 €






Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ Μόλις πάω σπίτι θα το ανεβάσω, ναι το έχω στους σελιδοδείκτες δε το θυμάμαι! Ναι και μένα μου έκανε έκπτωση και απλά του έκανα μεταφορά από paypal όχι μέσω eBay

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1736 στις: Αύγουστος 25, 2016, 12:42:03 πμ »
γαματα τα adidas μπατμαν!!! καλοπατητα!

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1737 στις: Αύγουστος 26, 2016, 07:59:23 μμ »
Γιανναρε ευχαριστω τωρα το ειδα!!




γυρισε πισω η μου φαινεται;  ??? ???
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1738 στις: Αύγουστος 29, 2016, 02:34:18 μμ »
πολυ γρηγορα και αυτα... Παλι απο Αγγλια! απο Πεμπτη Ελλαδα αλλα σημερα παρελαβα...

στα παπουτσια δεν προλαβα να κανω unboxing λογω οτι ειχα αγχος για το νουμερο... συν οτι το κουτι τους ειχε ερθει αθικτο σχετικα... σε σχεση με του καπελου που πρεπει περασε δυσκολο ταξιδι... ευτυχως το καπελο ειναι σε τελεια κατασταση! χαχαχα









Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος sdrala

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1739 στις: Αύγουστος 30, 2016, 04:55:00 μμ »
Καλησπέρα συμφορουμίτες,
εδώ και λίγο καιρό μου έχει κολλήσει στο μυαλό η αγορά του Seiko sarb 017 του γνωστού αλπινιστή.
Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν μπορώ να το βρω το συγκεκριμένο και επειδή γενικώς με αγορές από εξωτερικό δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με ποιον τρόπο θα μπορέσω και από που να το πάρω.
Σας ευχαριστώ.