Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748417 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1660 στις: Ιούλιος 13, 2016, 06:49:24 μμ »
500 το steinhart 660 το squale

2 ηθελα να γραψω. Ειχα μεινει στα 400 παρα κατι ευρω.

Προσωπικα ειχα το pilot nav b uhr και ημουν πολυ ευχαριστημενος. Το εδωσα μονο επειδη ειχα παρει το 47αρι και ηταν τεραστιο και θα παρω καποια στιγμη το 44.

Οπως και να εχει εγω θα επαιρνα Steinhart
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1661 στις: Ιούλιος 13, 2016, 07:39:38 μμ »
Εγώ Squale θα προτιμούσα πάντως...
Κρίνοντας από το Squale που είχα και από το Steinhart gmt που πέρασε για μία μικρή περίδο από τα χέρια μου...

Παναγιώτη το Squale το gmt 42-άρι δεν είναι ;


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1662 στις: Ιούλιος 13, 2016, 07:42:12 μμ »
Εγώ Squale θα προτιμούσα πάντως...
Κρίνοντας από το Squale που είχα και από το Steinhart gmt που πέρασε για μία μικρή περίδο από τα χέρια μου...

Παναγιώτη το Squale το gmt 42-άρι δεν είναι ;


Sent from my i-phone, using my fingers


Νομίζω ναι

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1663 στις: Ιούλιος 13, 2016, 08:44:59 μμ »
Εγώ Squale θα προτιμούσα πάντως...
Κρίνοντας από το Squale που είχα και από το Steinhart gmt που πέρασε για μία μικρή περίδο από τα χέρια μου...

Παναγιώτη το Squale το gmt 42-άρι δεν είναι ;


Sent from my i-phone, using my fingers
Στο gmt τι σε χαλασε;
Σε ρωταω γιατι το εχω δει/φορεσει και δε νομιζω οτι ειχε κατι να ζηλεψει απο ακριβοτερο ρολογια.


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1664 στις: Ιούλιος 14, 2016, 02:23:30 μμ »
Δεν με χάλασε κάτι ιδιαίτερα Δημήτρη.
Απλά το Squale (50 atm) που είχα μου φάνηκε συνολικά ποιοτικότερο από το Steinhart το gmt.
Αυτό που δεν μου άρεσε (άσχετο από ποιότητα) είναι ότι είναι 42-άρι και αρκετά λεπτό και φοριέται μεγαλύτερο.
Αυτό βέβαια θα το έχει και το Squale το gmt γιατί, αν δεν κάνω λάθος, σε διαστάσεις πρέπει να είναι σχεδόν ίδια...


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1665 στις: Ιούλιος 14, 2016, 02:28:03 μμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/MWA5U0jlzEU" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/MWA5U0jlzEU" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


στο βίντεο μου αρέσει πολύ

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1666 στις: Ιούλιος 19, 2016, 07:57:19 πμ »
Πρώτο "ναι" από θεσμούς για νέα μέτρα χαλάρωσης των capital controls. Πιθανόν και εντός της εβδομάδος (Τετάρτη- Πέμπτη) η τελική έγκριση από την Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα. Έως 840 ευρώ το δεκαπενθήμερο

Ακόμη καλύτερες ημέρες....έρχονται για τους συναλλασσόμενους με τις τράπεζες, καθώς και τυπικά, η νέα χαλάρωση των περιορισμών στην κίνηση κεφαλαίων (capital controls)  είναι προ των πυλών. Μπορεί ακόμη να έχουμε δρόμο μπροστά μας μέχρι την πλήρη απελευθέρωση, αλλά βήμα- βήμα γίνονται...βήματα που διευκολύνουν τον καθημερινό πολίτη στη διενέργεια συναλλαγών με τις τράπεζες, στη χρήση μετρητών, στις on line αγορές ή διαδικτυακές συναλλαγές, ενώ, χαλαρότερη γίνεται η κατάσταση και για τους εισαγωγείς.
Η Τράπεζα της Ελλάδος είναι αισιόδοξη ότι εντός των προσεχών ημερών, ίσως και Πέμπτη, θα έχουμε την τελική έγκριση από την Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα, που είναι η αρμόδια εποπτεύουσα αρχή, για να χαλαρώσουν ως ένα συγκεκριμένο βαθμό, τα capital controls που επηρεάζουν τη ζωή των καταναλωτών τον τελευταίο ένα και πλέον χρόνο.
Σήμερα, δόθηκε μια τυπική έγκριση από τους θεσμούς, στις προτάσεις της Τραπέζης Ελλάδος που αφορούν μια σειρά μέτρων, εκ των οποίων, αυξημένη χρήση καρτών στο εξωτερικό, δυνατότητα ανάληψης 840 ευρώ ανά δεκαπενθήμερο (για όσους φυσικά δεν σηκώσουν 420 ευρώ την πρώτη εβδομάδα) και συναλλαγές σε αντισυμβαλλόμενους του εξωτερικού.
Το οριστικό " ok" αναμένεται να δοθεί σε μία από τις επόμενες συνεδριάσεις της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας, πιθανότατα και στην προσεχή συνεδρίαση του Διοικητικού της Συμβουλίου, μεθαύριο Τετάρτη. Πρόθεση της Τραπέζης Ελλάδος είναι να διευκολυνθούν τα νομικά και φυσικά πρόσωπα στις συναλλαγές τους και να αποκατασταθεί σταδιακά η "τάξη" στη ροή του χρήματος, με σταδιακή και προγραμματισμένη χαλάρωση των περιορισμών στην κίνηση κεφαλαίων και στο πλαίσιο αυτό, ο διοικητής της ΤτΕ, κ. Γιάννης Στουρνάρας, δρομολογεί τα απαραίτητα βήματα.
Υπενθυμίζεται ότι το συνολικό κείμενο των προτάσεων, στο οποίο έχει καταλήξει η Τράπεζα της Ελλάδος και έχει υποβάλλει σχετική πρόταση σε ΕΚΤ και θεσμούς (στους τελευταίους για ενημέρωση) προβλέπει τα ακόλουθα μέτρα:
1.Δυνατότητα ανάληψης μετρητών έως 840 ευρώ ανά δύο εβδομάδες (στην περίπτωση που κάποιος δεν προχωρήσει στην ανάληψη των 420 ευρώ που δικαιούται εβδομαδιαίως και τα οποία δεν θα χάνει, αλλά θα μπορεί να τα πάρει την επόμενη εβδομάδα μαζί με τα υπόλοιπα).
2.Άρση της απαγόρευσης ανάληψης μετρητών όταν προέρχονται από νέες καταθέσεις σε μετρητά (νέο χρήμα).
3.Αύξηση του ποσοστού ανάληψης μετρητών από 10% σε 30% των ελεύθερων κεφαλαίων που προέρχονται από το εξωτερικό.
4. Αύξηση στα όρια των Υποεπιτροπών των τραπεζών (έως €250χιλ/ανά πελάτη/ανά ημέρα σήμερα) καθώς και των ποσών που θα μπορούν να εκτελούνται απευθείας από τις τράπεζες χωρίς την προϋπόθεση προηγούμενης ιστορικότητας (έως €20χιλ/ανά πελάτη/ανά ημέρα σήμερα).
 5. Αύξηση των ορίων στη χρήση των καρτών στο εξωτερικό με παράλληλο άνοιγμα, μέσω internet, πολλών international sites του συνόλου σχεδόν των διαδικτυακών αγορών, ώστε να διευκολυνθούν οι συναλλαγές με αντισυμβαλλόμενους του εξωτερικού.
6. Αύξηση των μηνιαίων ορίων τόσο των τραπεζών όσο και των Ιδρυμάτων Πληρωμών για την αποστολή εμβασμάτων έως 1.000 ευρώ.
7. Πλήρη άρση της απαγόρευσης αποπληρωμής δανείων.


πηγη: http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/capital-controls-egkrithhke-apo-toys-thesmous-h-xalarwsh-toys.4176778.html
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1667 στις: Ιούλιος 19, 2016, 08:15:35 πμ »
Ειλικρινά, εκπλήσσομαι όταν αφενός δεν έχουμε διδαχθεί από τον ένα χρόνο με CC αφετέρου δεν μπορούμε να κατανοήσουμε ένα κείμενο που διαβάζουμε.

Γράφεις με bold την επικεφαλίδα, συνοψίζοντας τα, κατά την άποψή σου, σημαντικότερα σημεία του κειμένου.
Αλλά η πραγματικότητα δεν είναι έτσι ακριβώς.

1. Δεν ασχολούνται οι θεσμοί με το θέμα αυτό αφού δεν επέβαλαν αυτοί τα CC. Η ΤτΕ συζητά με την Κεντρική Ευρωπαική Τράπεζα που είναι τελείως ανεξάρτητη από τους θεσμούς.
2. Τα 840€ το 15νθήμερο δεν μπορεί να θεωρηθεί "χαλάρωση των CC", αφού ισούται με το όριο 2 εβδομαδιαίων αναλήψεων. Απλά, εάν εγκριθεί τελικά, θα δίνει το δικαίωμα να επισκέπτονται τα ΑΤΜ, όσοι έχουν ακόμη χρήματα στις τράπεζες, τις μισές φορές το μήνα.

Εν πάση περιπτώσει, η εμπιστοσύνη στις τράπεζες έχει χαθεί οριστικά, κατά την ταπεινή μου άποψη, και τα χρήματα στο στρώμα και στη θυρίδα δεν πρόκειται να επιστρέψουν σ' αυτές, ώστε να επαναποκτήσουν ρευστότητα, να κινηθεί η οικονομία και σε απώτερο στάδιο να αρθούν τα CC.
Πρέπει να
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1668 στις: Ιούλιος 19, 2016, 08:47:52 πμ »
Ειλικρινά, εκπλήσσομαι όταν αφενός δεν έχουμε διδαχθεί από τον ένα χρόνο με CC αφετέρου δεν μπορούμε να κατανοήσουμε ένα κείμενο που διαβάζουμε.

Γράφεις με bold την επικεφαλίδα, συνοψίζοντας τα, κατά την άποψή σου, σημαντικότερα σημεία του κειμένου.
Αλλά η πραγματικότητα δεν είναι έτσι ακριβώς.

1. Δεν ασχολούνται οι θεσμοί με το θέμα αυτό αφού δεν επέβαλαν αυτοί τα CC. Η ΤτΕ συζητά με την Κεντρική Ευρωπαική Τράπεζα που είναι τελείως ανεξάρτητη από τους θεσμούς.
2. Τα 840€ το 15νθήμερο δεν μπορεί να θεωρηθεί "χαλάρωση των CC", αφού ισούται με το όριο 2 εβδομαδιαίων αναλήψεων. Απλά, εάν εγκριθεί τελικά, θα δίνει το δικαίωμα να επισκέπτονται τα ΑΤΜ, όσοι έχουν ακόμη χρήματα στις τράπεζες, τις μισές φορές το μήνα.

Εν πάση περιπτώσει, η εμπιστοσύνη στις τράπεζες έχει χαθεί οριστικά, κατά την ταπεινή μου άποψη, και τα χρήματα στο στρώμα και στη θυρίδα δεν πρόκειται να επιστρέψουν σ' αυτές, ώστε να επαναποκτήσουν ρευστότητα, να κινηθεί η οικονομία και σε απώτερο στάδιο να αρθούν τα CC.
Πρέπει να
Κ.Μακη δεν ειναι δικο μου το κειμενο ειναι απο σαιτ ενημερωσης... και παντα βαζω bold την επικεφαλιδα και με πλαγια γραφη το κειμενο για να δειξω οτι δεν ειναι γραμμενο απο εμενα!  :)
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1669 στις: Ιούλιος 19, 2016, 09:05:35 πμ »
Ξεκινάω από το Κ (προφανώς, =Κύριε) και σε παρακαλώ να μην χρησιμοποιήσεις αυτή την προσφώνηση ξανά, μιας και η παρέα των ρολογόφιλων δεν επιτρέπει αυτού του είδους τις διακρίσεις.

Στην ουσία, τώρα. Προφανώς, μετέφερες ένα κείμενο, από τα πολλά που κυκλοφορούν στο δίκτυο, και μάλιστα έκανες πολύ καλά που έγραψες και την πηγή.
Η ένστασή μου αφορούσε στο κείμενο και όχι, βέβαια, σ' εσένα. Έχουν γραφτεί πάρα πολλά στο 1 χρόνο και μας έχουν παραμυθιάσει πολλές φορές για το θέμα των CC. Είναι χαρακτηριστικό ότι αυτό που διαφημίζεται αυτές τις μέρες το είχαν οι Κύπριοι από την 1η μέρα των δικών τους CC.

Η πραγματικότητα περιγράφεται στην τελευταία παράγραφο του προηγούμενου post και είναι τουλάχιστον τραγική για τη χώρα μας.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1670 στις: Ιούλιος 19, 2016, 08:16:10 μμ »
Υπάρχει και τεχνικός λόγος που κάνει τα 840 ευρώ ουσιαστική χαλάρωση. Έχει να κάνει με την χρηματοδότηση των τραπεζών και τον λεγόμενο κανόνα του Tobin για όσους έχουν τεχνικές γνώσεις στο αντικείμενο.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1671 στις: Ιούλιος 19, 2016, 08:53:29 μμ »
Υπάρχει και τεχνικός λόγος που κάνει τα 840 ευρώ ουσιαστική χαλάρωση. Έχει να κάνει με την χρηματοδότηση των τραπεζών και τον λεγόμενο κανόνα του Tobin για όσους έχουν τεχνικές γνώσεις στο αντικείμενο.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Χωρίς να είμαι σχετικός (και χωρίς να θέλω να γίνω, απλα απο σπόντα το γνωρίζω), δεν είναι ένα μοντέλο που έχει αποτύχει;

Αν θυμαμαι καλά το μοντελο του Tobin βασίζεται στο γεγονός ότι η ζητηση χρήματος προσδιορίζεται και από το επιτόκιο. Θεωρεί όμως ότι η αύξηση  των εσόδων κάποιου κατα x% συνεπάγεται με αύξηση της ζήτησης για χρήμα απ'τον ίδιο κατα (x/2)% ενώ στην πραγματικότητα είναι πάρα πολύ μεγαλύτερη.

Πες μας όμως καλύτερα εσυ τι ακριβώς γίνεται, για έναν περίεργο λόγο μου φαίνεται ενδιαφέρον :)

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1672 στις: Ιούλιος 19, 2016, 10:21:26 μμ »
O Tobin είχε πολύ απλά ότι όσα πιο πολλά ΑΤΜ υπάρχουν τόσο περισσότερα είσαι τα χρήματα που τελικά παραμένουν στην τράπεζα. Είναι το σχετικά άγνωστο Baumol- Tobin model. Άρα ή δυνατότητα να μπορείς να βγάλεις τα χρήματα σου σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα διασφαλίζει ότι ανά πάσα στιγμή θα υπάρχουν περισσότερα χρήματα στην τράπεζα. Τώρα πόσα θα είναι αυτά... Θα το δείξει ή ιστορία

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1673 στις: Ιούλιος 19, 2016, 10:37:40 μμ »
O Tobin είχε πολύ απλά ότι όσα πιο πολλά ΑΤΜ υπάρχουν τόσο περισσότερα είσαι τα χρήματα που τελικά παραμένουν στην τράπεζα. Είναι το σχετικά άγνωστο Baumol- Tobin model. Άρα ή δυνατότητα να μπορείς να βγάλεις τα χρήματα σου σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα διασφαλίζει ότι ανά πάσα στιγμή θα υπάρχουν περισσότερα χρήματα στην τράπεζα. Τώρα πόσα θα είναι αυτά... Θα το δείξει ή ιστορία

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Οσο πιο συχνά πάει ο κοσμος στα ΑΤΜ, τόσο μεγαλύτερο κέρδος έχει απ'το επιτόκιο και τόσο μεγαλύτερη επιβάρυνση απο έμμεσα εξοδα οπως οι μετακινήσεις κτλ. Το αν περισσότερα χρήματα μένουν στην τράπεζα είναι προς συζητηση. Είναι όμως ένα απλοϊκό μαθηματικό μοντέλο που έχει λανθασμένες παραδοχες οπως είπα και παραπάνω. Μου θυμίζει τα μοντέλα που χρησιμοποιούνται στην μετεωρολογία για την πρόβλεψη του καιρού, είναι σωστά μέχρι να δεις τι παραδοχές κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1674 στις: Ιούλιος 19, 2016, 10:39:16 μμ »
Προφανώς μπορεί να βοηθήσει αυτό στην μείωση του ELA κατά δύο με τρία δισ τον χρόνο, πλέον μπορεί να γίνει γιατί ο κόσμος είναι πολύ πιο ήρεμος

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1675 στις: Ιούλιος 20, 2016, 05:55:14 πμ »
Όλα αυτά είναι θεωρίες, για συζήτηση, και τίποτε περισσότερο.
Η πραγματικότητα είναι μια. Τα χρήματα που αναλήφθηκαν από τις τράπεζες, στο διάστημα από το καλοκαίρι του 2014 μέχρι τον ΙΟΥΛ 2015, οπότε μπήκαν στη ζωή μας τα CC, είτε βγήκαν στο εξωτερικό είτε μπήκαν σε μπαούλα, θυρίδες, στρώματα και δεν φαίνεται να ξαναγυρίζουν σ' αυτές με όποια "δωράκια" προσφέρονται (βλέπε προτάσεις Στουρνάρα, που είναι για γέλια).

Και αυτό γιατί έχει χαθεί η εμπιστοσύνη του κόσμου προς τις τράπεζες, που είναι το απαραίτητο συστατικό, για μια υγιή οικονομία. Και αυτό δεν φαίνεται στον ορίζοντα, προς το παρόν. Για όσο διάστημα α) δεν υπάρχει εμπιστοσύνη από τον κόσμο στις τράπεζες και β) δεν υπάρχουν οι προυποθέσεις για επενδύσεις από το εξωτερικό, είναι αδύνατο να κινηθεί η οικονομία και να δούμε ένα φως στο τούνελ για ένα καλλίτερο μέλλον για τη χώρα μας και, βασικά, για τα παιδιά των παιδιών μας.

Είναι αξιοσημείωτο ότι, για πρώτη φορά, έσπασε η παράδοση του να ζει η επόμενη γενιά καλλίτερα από την προηγούμενη και, μετά από όλα αυτά τα χρόνια ύφεσης, δανεισμού και μνημονίψν, φαίνεται ότι το τίμημα των αμέτρητων λαθών, που έχουν γίνει από όλες τις πλευρές, θα το πληρώσει όχι μόνο η επόμενη γενιά αλλά και η μεθεπόμενη.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1676 στις: Ιούλιος 20, 2016, 06:05:35 πμ »
Γεγονός αναμφισβήτητο αυτα που γράφεις φίλε μου. Πάντως να ξέρεις οτι η εμπιστοσύνη στο τραπεζικό σύστημα θα ξαναέρθει.


Sent from my iPad using Tapatalk
Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1677 στις: Ιούλιος 20, 2016, 06:13:34 πμ »
Μακάρι να γίνει αλλά, δυστυχώς, δεν φαίνονται στον ορίζοντα στοιχεία που να το πιστοποιούν.
Από τα στατιστικά της ΤτΕ φαίνεται μια πολύ μικρή αύξηση των καταθέσεων τους τελευταίους μήνες που δεν συνηγορεί στη βεβαιότητα που εκφράζεις.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1678 στις: Ιούλιος 20, 2016, 08:03:53 πμ »
Πολυ αμφιβαλλω.....
Βασικα θεωρω οτι πρεπει να ειναι πολυ αφελης καποιος για να πιστεψει οτι το "νεο" χρημα δεν υποκεινται σε cc, οτι οι καταθεσεις δεν κινδυνεουν απο bail in κι ενα σωρο αρλουμπες που ακουγονται.
Ειναι δεδομενο οτι η εμπιστοσυνη εχει χαθει, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια χωρα σαν την Ελλαδα και για ενα κομμα σαν το συριζα.
Ποιος τους εμποδιζει να αναιρεσουν μεσα σε ενα απογευμα ολα οσα υποσχεθηκαν στους επιδοξους καταθετες;
Εκ των εσω μιλωντας, δε θα επεστρεφα ευρω τσακιστο.



Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1679 στις: Ιούλιος 20, 2016, 08:41:20 πμ »
Παίρνοντας αφορμή από τη σωστή τοποθέτησή σου, Δημήτρη, θέλω να σχολιάσω τα "δωράκια" που ανέφερα παραπάνω και, ειδικά, το επιτόκιο που ΘΑ προσφερθεί σε όσους φέρουν το "νέο χρήμα" (ήδη παίζει η σχετική διαφήμιση της Eurobank) αλλά και τα κουπόνια για αγορές από sm που ακούστηκε.
Sub 16613 LN