Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748421 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1600 στις: Μάιος 19, 2016, 10:08:43 πμ »
Ούτε tracking ούτε τίποτε.....όσο για το ρολόι είχανε 48 τεμάχια στοκ όταν παρήγγειλα, σήμερα που τσέκαρα έχουν 46, είδωμεν, μάλλον αυτό που λέει ο Πάνος είναι....ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ.!!!  :D
Τελικά μετά και το 2 email τα παλληκάρια συγκινήθηκαν σημερα νωρίς το πρωι και όχι μόνο μου ανανέωσαν το status της αγοράς με όλες τις λεπτομέρειες της αποστολής αλλά μου έστειλαν και αυτοί email με ευχαριστίες για την αγορά, επεξηγήσεις κλπ κλπ......

Υ.Γ. Το tracking που μου έδωσαν έχει κωδικό Γερμανίας  (DE) όπως ειπώθηκε και πιο πίσω...
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Online αγορα
« Απάντηση #1601 στις: Μάιος 21, 2016, 10:14:05 μμ »
Εχω αγορασει πολλες φορες απο 1)mywatcheshub, 2) creation, 3) watchhubs.net ΠΑΝΤΑ με απλο ταχυδρομειο και ποτε δεν ειχα θεμα με τελωνειο και ειμαι θεσσαλονικιος..
Ο πιο γρηγορος με 7-8ημερες max ειναι ο τριτος, μετα ο πρωτος και τελος ο creation..Προβλημα ειχα με τον creation για ανευθυγραμμιστο skx009 που του το στειλα πισω αλλα με αποζημιωσε πληρως συν τα εξοδα επιστροφης (βεβαια επρεπε να επιμεινεις λιγακι γτ σφυριζαν λιγο αδιαφορα)
Επικοινωνιακα ο 1) και 3) ειναι ΟΚ, δηλ βγαζεις ακρη, καθυστερηση του τυπου μιας ημερας δεν το θεωρω αξιο αναφορας..
Προχθες παρηγγειλα απ το mywatcheshub, μου κανει εντυπωση καθως πρωτη φορα δεν εχει απαντησει αν εκτελεςτηκε η αποστολη .. Ελπιζω να μην εγκειται σε καποιο προβλημα.. Το προρρηθεν site γενικοτερα ειναι μπ@υρδ€λ@ καθως δεν εχει σωστο συστημα ενιαιας ταξινομησης των νεοεισερχομενων κομματιων και συσχετισης τους με αυτα που ηδη εχει στην αποθηκη..Επιπλεον επειδη συνομιλησα πολλες φορες μαζι του, προσπαθησαν να λαβουν περιοριστικα μετρα υπο μορφη εξτρα "καπελου" σε παραγγελιες σε Ελλαδα κ.α. καθως ειχαν θεματα μη αποδοχης των πακετων απο τους (ανιδεους απο ιντερνετικες αγορες) τελικους αγοραστες οταν ειδοποιουνταν απο το τελωνειο με αποτελεσμα να γυρνουν πισω τα δεματα και να χει χασουρα..Βεβαια το εγχειρημα τους να επιβαλλουν το εξτρα καπελο στις αγορες απο Ελλαδα αποδειχθηκε αποτυχημενο καθως το συστημα παραγγελιας τους βριθει αδυναμιων και ευκολα μπορει καποιος να το παρακαμψει και να προχωρησει στην αγορα στη εμφαινομενη τιμη..
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1602 στις: Μάιος 21, 2016, 10:33:49 μμ »
Εμένα πάντως η αποστολή έγινε από mywatcheshub και αναμενω
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1603 στις: Μάιος 21, 2016, 11:43:15 μμ »
Εμένα πάντως η αποστολή έγινε από mywatcheshub και αναμενω

Με το καλο να σου ρθει χωρις δυσαρεστες εκπληξεις! :)
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1604 στις: Μάιος 27, 2016, 12:20:08 πμ »
Τι γίνεται με τις αγορές από Ιταλία Ξέρει κανεις να μας πει; Προσπαθώ σήμερα όλη την μέρα να πληρώσω με την visa 9000 και τρώω πόρτα ρε γαμωτο...

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1605 στις: Μάιος 27, 2016, 12:27:30 πμ »
Τι γίνεται με τις αγορές από Ιταλία Ξέρει κανεις να μας πει; Προσπαθώ σήμερα όλη την μέρα να πληρώσω με την visa 9000 και τρώω πόρτα ρε γαμωτο...

Δεν έχει να κάνει με την χώρα φίλτατε αλλά ούτε και με την κάρτα, έχει να κάνει με το πως έχει δηλώσει το κατάστημά του ο πωλητής (electronic - fashion κλπ)....εκεί είναι που πέφτει πόρτα από κάποια καταστήματα και πλέον αυτό που δοκιμάζω προσωπικά (με επιτυχία) είναι πηγαίνοντας στο ψάξιμο μέσω ebay σε διαφορετικά καταστήματα που εχουν το ιδιο είδος που ψάχνω με μικρή διαφορά τιμής (πάντα σε κάποιο με αφήνει και περνάει με επιτυχία η συναλλαγή), εκτός ebay τώρα αν προσπαθείς για κάτι εξεζητημένο που το έχει μονο ένα κατάστημα αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις μετά τις 1 το βράδυ η σε κάποιες ημέρες από την τελευταία αγορά που έκανες με την συγκεκριμένη κάρτα καθώς και αυτά φαίνονται μέσα στο σύστημα.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1606 στις: Μάιος 27, 2016, 12:29:41 πμ »
Δοκίμασα τώρα αλλά τζιφος

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1607 στις: Μάιος 27, 2016, 12:32:23 πμ »
Μα συγγνώμη, αλλα το μηνιαίο όριο εμβάσματος στο εξωτερικό δεν ειναι 1.000 € ; Πως τοτε, θα περάσουν έξω 9.000 € ;!;!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1608 στις: Μάιος 27, 2016, 12:37:18 πμ »
Δεν το ήξερα μου βγάζει αυτό
!ERROR!-GW00456-Invalid TranPortal ID.

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1609 στις: Μάιος 27, 2016, 12:38:08 πμ »
Όποτε ούτε wire transfer τζίφος γαμωτο

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1610 στις: Μάιος 27, 2016, 05:34:04 πμ »
Μεχρι 31.5 ουτε το οριο των 1.000€ ισχυει.

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1611 στις: Μάιος 27, 2016, 10:29:15 πμ »
Τελικά μετά και το 2 email τα παλληκάρια συγκινήθηκαν σημερα νωρίς το πρωι και όχι μόνο μου ανανέωσαν το status της αγοράς με όλες τις λεπτομέρειες της αποστολής αλλά μου έστειλαν και αυτοί email με ευχαριστίες για την αγορά, επεξηγήσεις κλπ κλπ......

Υ.Γ. Το tracking που μου έδωσαν έχει κωδικό Γερμανίας  (DE) όπως ειπώθηκε και πιο πίσω...


Μιας και είχα παραλαβή σήμερα 2 κατατοπιστικότατες φώτο για το πως στέλνει ο MyWatshesHub Ελλάδα (απλό ταχυδρομείο) για την αποφυγή τελωνείου (χωρίς εργοστασιακό κουτί αλλά μέσα σε άλλο κουτί με φουλ φούσκες προστασίας και όλα τα χαρτιά του ρολογιού κανονικότατα), 14 ημέρες έκανε να έρθει το δεματάκι οπότε και από ταχύτητα αποστολής όλα μια χαρά.!!!



''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1612 στις: Μάιος 27, 2016, 10:38:37 πμ »
και εμενα ειναι στο δρομο του
Tracking History
Date    Location    Status    Remarks
20.05.2016    SG    Received & Dispatched    Singapore, 13:22 (LT) ENCODED
26.05.2016    GR    Arrived at Destination    GRATHA, 07:09 (LT) ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY

λογικα απο Δευτερα-Τριτη το αναμενουμε.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1613 στις: Μάιος 27, 2016, 10:41:14 πμ »

και εμενα ειναι στο δρομο του
Tracking History
Date Location Status Remarks
20.05.2016 SG Received & Dispatched Singapore, 13:22 (LT) ENCODED
26.05.2016 GR Arrived at Destination GRATHA, 07:09 (LT) ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY

λογικα απο Δευτερα-Τριτη το αναμενουμε.

Δεν έπαιρνες ενα OWC...ποιο γρήγορα θα ερχόταν και ειναι και το trend του φετινού καλοκαιριού !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1614 στις: Μάιος 27, 2016, 10:44:11 πμ »
Δεν έπαιρνες ενα OWC...ποιο γρήγορα θα ερχόταν και ειναι και το trend του φετινού καλοκαιριού !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

χιουμορακι
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1615 στις: Μάιος 27, 2016, 10:45:04 πμ »

χιουμορακι

ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος enzo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1616 στις: Μάιος 27, 2016, 10:45:27 πμ »
Ωραίος ο MyWatshesHub ...... ;) Κρίμα που δεν φέρνει Seiko Domestic models......... :-\
Άρης

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1617 στις: Μάιος 27, 2016, 10:50:52 πμ »
ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ


Sent from my iPhone using Tapatalk

μη φωναζεις
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1618 στις: Μάιος 27, 2016, 10:59:44 πμ »
Θα φωνάζω όσο θελω!!! Δε θα περάσει ο φασισμός !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1619 στις: Μάιος 27, 2016, 11:22:17 πμ »
Τελικά μετά και το 2 email τα παλληκάρια συγκινήθηκαν σημερα νωρίς το πρωι και όχι μόνο μου ανανέωσαν το status της αγοράς με όλες τις λεπτομέρειες της αποστολής αλλά μου έστειλαν και αυτοί email με ευχαριστίες για την αγορά, επεξηγήσεις κλπ κλπ......


Μιας και είχα παραλαβή σήμερα 2 κατατοπιστικότατες φώτο για το πως στέλνει ο MyWatshesHub Ελλάδα (απλό ταχυδρομείο) για την αποφυγή τελωνείου (χωρίς εργοστασιακό κουτί αλλά μέσα σε άλλο κουτί με φουλ φούσκες προστασίας και όλα τα χαρτιά του ρολογιού κανονικότατα), 14 ημέρες έκανε να έρθει το δεματάκι οπότε και από ταχύτητα αποστολής όλα μια χαρά.!!!

Αυτό που η επικοινωνία τους είναι πιο αργή κι απ' την καθυστέρηση πρέπει να το δουν, έτσι λίγο, όχι πολύ.

Καλώς να τα δεχθείτε Γιώργο και Θόδωρα!