Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748422 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #180 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 10:18:25 μμ »
ΟΚ ανοιγεις θεμα και περιμενουμε απειρες φωτογραφιες ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #181 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 02:57:52 μμ »
Mήπως είμαι το πρώτο μέλος του φόρουμ που απαντάει στον εαυτό του ;  :-[
Kαι μια και μιλάμε για online αγορά, σήμερα ολοκλήρωσα επιτυχώς την πρώτη μου -όσον αφορά την παραγγελία- από site του εξωτερικού. [url]http://www.steinhartwatches.de/[/url] 

 Ήρθε φίλοι συμφορουμίστες. Μετά από μια μικρή καθυστέρηση (από λάθος της Steinhart στον κωδικό της χώρας και που έκανε την αγωνία να βαρέσει κόκκινο) η πρώτη μου online αγορά ολοκληρώθηκε. Ο πορτογάλος ναυτικός από το πρωί είναι στο χέρι μου. Καταρχήν να πω σε όσους δεν έχουν τολμήσει ακόμα αγορά από το εξωτερικό και φοβούνται πως τελικά τα πράγματα είναι απλά. Με το Tracking ID ανά πάσα στιγμή ξέρεις που είναι το ορολόι σου.
Για το ορολόι να πω μόνο ότι έχει πιο συμαζεμένο κουρδιστήρι σε σχέση με το site(+) και ότι η unitas 6498 με άφησε άφωνο (+++) μια και μέχρι τώρα δεν είχα πείρα από τέτοιους μηχανισμούς. Το κουρδισμά της σκέτη απόλαυση. Να ευχαριστήσω τον george_ που οι δικές του αναφορές στις συγκεκριμένες μηχανές με καθοδήγησαν στην επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 03:26:11 μμ »
Συγχαρητηρια grecellin,καλοφορετο.Μια καλη μηχανη και μια value for money συνολικα επιλογη ;)

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 03:28:44 μμ »
Καλοφόρετο!
Που είναι οι φωτό οέοο;;;!!!

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 05:30:21 μμ »
Mήπως είμαι το πρώτο μέλος του φόρουμ που απαντάει στον εαυτό του ;  :-[ Ήρθε φίλοι συμφορουμίστες. Μετά από μια μικρή καθυστέρηση (από λάθος της Steinhart στον κωδικό της χώρας και που έκανε την αγωνία να βαρέσει κόκκινο) η πρώτη μου online αγορά ολοκληρώθηκε. Ο πορτογάλος ναυτικός από το πρωί είναι στο χέρι μου. Καταρχήν να πω σε όσους δεν έχουν τολμήσει ακόμα αγορά από το εξωτερικό και φοβούνται πως τελικά τα πράγματα είναι απλά. Με το Tracking ID ανά πάσα στιγμή ξέρεις που είναι το ορολόι σου.
Για το ορολόι να πω μόνο ότι έχει πιο συμαζεμένο κουρδιστήρι σε σχέση με το site(+) και ότι η unitas 6498 με άφησε άφωνο (+++) μια και μέχρι τώρα δεν είχα πείρα από τέτοιους μηχανισμούς. Το κουρδισμά της σκέτη απόλαυση. Να ευχαριστήσω τον george_ που οι δικές του αναφορές στις συγκεκριμένες μηχανές με καθοδήγησαν στην επιλογή.

ευχαριστω,πηρες μια καταπληκτικη μηχανη ,μεγαλη,κουρδιστη,ανθεκτικη,για το ρολοι θα μας πεις εσυ εντυπωσεις! ;D

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #185 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 06:38:08 μμ »
Σας ευχαριστώ παιδιά.   :)
Φωτογραφία και εντυπώσεις σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #186 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 08:19:19 μμ »
καλοριζικο! να το φορας και αερα στα πανια σου!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 08:26:20 μμ »
Να είσαι καλά acid. Kαι εσύ με ένα σούμο τα Χριστούγεννα.

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #188 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 09:26:47 μμ »
Νέπε μεγειά!

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3918
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #189 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 09:38:49 μμ »
καλοφορετοοο :D :D

Αποσυνδεδεμένος ggs

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #190 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 11:09:44 μμ »
Καλησπέρα πήγα σήμερα σε τράπεζα και άνοιξα λογαριασμό, για να μπορέσω να κάνω κάποια παραγγελία μέσω net και να πληρώσω με paypal.
Εκείνο που με προβλημάτισε μετά τη υπογραφή της σύμβασης είναι το όριο των 600 ευρω που φαίνεται να έχει η κάρτα για αγορές από εξωτερικό. Συγκεκριμένα αναφέρει «Ημερήσιο όριο αγορών ή / και αναλήψεων σε ΑΤΜ εξωτερικού μέχρι 600.00».
Η υπάλληλος σε ερώτηση μου απάντησε πως δεν γνωρίζει τι γίνετε μέσω net και πως για να αυξηθεί το όριο θα πρέπει να κάνεις αίτηση στην τράπεζα.
Γνωρίζει κάποιος που χρησιμοποιεί για πληρωμές paypal τι γίνετε ακριβώς;

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #191 στις: Νοέμβριος 29, 2008, 08:09:27 πμ »
Αφού πήγες τράπεζα και άνοιξες λογαριασμό, θα περιμένεις να σου έρθει η πιστωτική κάρτα και οι κωδικοί της. Αφότου πάρεις την κάρτα θα την ενεργοποιήσεις, αν χρειάζεται και θα τη δηλώσεις στο paypal. Αφότου δηλωθεί η κάρτα θα περιμένεις να σου έρθει ο λογαριασμός της κάρτας όπου θα αναγράφεται ένας 4ψήφιος κωδικός που σου έχει αποστείλει το paypal για να ενεργοποιήσεις εκεί την κάρτα. Αφότου ενεργοποιηθεί εκεί η κάρτα μπορείς να πας στο My Account και να ανεβάσεις το όριο των 600€. Σε ενάμιση με δύο μήνες θα μπορείς να πληρώνεις μέσω paypal.

Φιλικά
Δημήτρης

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #192 στις: Νοέμβριος 29, 2008, 08:26:42 πμ »
1) περνεις την καρτα
2) την εισαγης στο paypal
3)μπενεις στο συστημα της τραπεζας σοθ online και βρισκεις τον κωδικο της καρτα και αυξανεις και το οριο σου
λογικα σε 2 μερες μετα την παραλαβη της καρτας εισαι οκ αν δεν αλλαξεις το οριο της καρτας εισαι ετοιμος την ιδια μερα που θα την εισαγης στο paypal

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #193 στις: Νοέμβριος 29, 2008, 08:49:21 πμ »
1) περνεις την καρτα
2) την εισαγης στο paypal
3)μπενεις στο συστημα της τραπεζας σοθ online και βρισκεις απο την κινηση του λογαριασμου τον κωδικο του paypal kαι αυξανεις και το οριο σου
thn ιδια μερα που θα την εισαγης στο paypal μπορεις να κανεις την ολλη διαδικασια

Αποσυνδεδεμένος ggs

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #194 στις: Νοέμβριος 29, 2008, 06:32:08 μμ »
Ευχαριστώ blackbird warover για τις απαντήσεις σας, την κάρτα την έχω ήδη πάρει μαζί με το pin, είναι χρεωστική άρα δεν πρέπει να μου έρχεται λογαριασμός. Τι εννοείς Δημήτρη My Account 
Φιλικά Γιώργος όπως καταλάβατε άσχετος με τράπεζες και τέτοια

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #195 στις: Νοέμβριος 29, 2008, 08:00:26 μμ »
Σας ευχαριστώ παιδιά.   :)
Φωτογραφία και εντυπώσεις σύντομα.

Σύντομα όμως.... = άμμεσα δηλαδή,    καλοφόρετο!!!!!!!!
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #196 στις: Νοέμβριος 29, 2008, 08:11:55 μμ »
Ευχαριστώ blackbird warover για τις απαντήσεις σας, την κάρτα την έχω ήδη πάρει μαζί με το pin, είναι χρεωστική άρα δεν πρέπει να μου έρχεται λογαριασμός. Τι εννοείς Δημήτρη My Account 
Φιλικά Γιώργος όπως καταλάβατε άσχετος με τράπεζες και τέτοια


Στι paypal μπαίνεις my account-overview-lift limits

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος johny72

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #197 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 09:58:50 μμ »
Καταρχάς την καλησπέρα μου στο forum...αν και είμαι μέλος από το καλοκαίρι και παρακολουθώ τακτικά τις συζητήσεις αυτό είναι το πρώτο post...
Με αφορμή και θετικά σχόλια άλλων παιδιών αποφάσισα να προβώ και εγώ σε αγορά από το γνωστό chronograph.com....για το παρακάτω απλό και ωραιότατο ρολογάκι

http://www.chronograph.com/store/mli_viewItem.asp?idproduct=2772

η παραγγελία έγινε πέμπτη βράδυ 21/11...η αποστολή ξεκίνησε παρασκευή με singpost...η ειδοποίηση ήρθε πέμπτη 28/11 και η παραλαβή την επόμενη πρωί πρωί βεβαίως  :)..κανένα θέμα με τελωνεία κλπ αν και το πακέτο έχει την αξία απέξω $178(μαζί με τα μεταφορικά!) ...το ρολόι έχει έρθει με σφραγισμένη εγγύηση με το όνομα μου...και γενικώς συστήνεται ανεπιφύλακτα....το μόνο λάθος ότι πήρα το μικρό (38μμ) ενώ με τα ίδια χρήματα είχε και με 41μμ....μικρό το κακό όμως που θα διορθωθεί σύντομα ;)
τέλος να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες και την βοήθεια που δίνεται μέσα από το forum....και επειδή ετοιμάζομαι για επένδυση ;) σύντομα θα χρειαστώ τα φώτα σας....
 

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #198 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 10:41:58 μμ »
Καλωσορισες και μεγεια το νεο σου sport-diver.Σ αρεσει κι εσενα η μπλε-κοκκινη στεφανη βλεπω ;)

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3918
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #199 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 10:44:34 μμ »
καλοφορετο το νεο σου αποκτημα :)!