Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748456 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος donpaganistis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1400 στις: Νοέμβριος 28, 2015, 07:16:18 μμ »

-ναι
- τα paypal fees (κάνε ότι στέλνεις το ποσό, εικονικά, για να δεις πόσο είναι το κουστουμάκι)


Σε ευχαριστω Πάνο!!!

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1401 στις: Νοέμβριος 28, 2015, 08:41:04 μμ »

Πρόσεξε γιατί όχι μόνο πόρτες,  αλλά και ο καρι@λης ο πωλητής μου άνοιξε UNPAID ΙΤΕΜ CASE (στο ebay) το μ@@νοπανο.......

οκ ευχαριστώ για την επισήμανση! θα στείλω και σχετικό μήνυμα στον πωλητή. Ευχαριστώ Πάνο  :cheers:
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1402 στις: Δεκέμβριος 06, 2015, 05:01:55 μμ »
Να γιατί πρέπει να έχεις πάντα λεφτά στην άκρη και να περιμένεις.

7.354 ευρώ ή 8.000 δολάρια, το 587 special edition των 1000 τεμαχίων, που έχει φτάσει τα 8.900 (αν δεν έχω χάσει κάποια αύξηση) σε ευρώ και 10.400 σε δολάρια,  αγορασμένο τον Ιανουάριο του 2015 και από "γνωστό" πανεριστι για τον φόβο του Ιουδαίων.



http://www.network54.com/Forum/353390/thread/1449177545/last-1449237600/FS-+PAM+587+Marina+Militare+%28USD8K%29+and+PAM+448+California+%28USD7%2C5K%29



Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1403 στις: Δεκέμβριος 06, 2015, 05:29:27 μμ »
Να γιατί πρέπει να έχεις πάντα λεφτά στην άκρη και να περιμένεις.

7.354 ευρώ ή 8.000 δολάρια, το 587 special edition των 1000 τεμαχίων, που έχει φτάσει τα 8.900 (αν δεν έχω χάσει κάποια αύξηση) σε ευρώ και 10.400 σε δολάρια,  αγορασμένο τον Ιανουάριο του 2015 και από "γνωστό" πανεριστι για τον φόβο του Ιουδαίων.



http://www.network54.com/Forum/353390/thread/1449177545/last-1449237600/FS-+PAM+587+Marina+Militare+%28USD8K%29+and+PAM+448+California+%28USD7%2C5K%29





Εξαιρετικές τιμες Πανο,αλλα απο Βραζιλία,με οτι αυτο συνεπάγεται. ;)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1404 στις: Δεκέμβριος 06, 2015, 05:32:12 μμ »
Εξαιρετικές τιμες Πανο,αλλα απο Βραζιλία,με οτι αυτο συνεπάγεται. ;)

I will be in the US in the first week of january/2016 and in Spain in the third week of January/2016. I can ship from these places if it helps


Αν είχα δώσει τα δικά μου πεταγόμουν αυθημερόν με μια Low cost......... θεωρητικά γιατί το ρολόι πουλήθηκε....



Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1405 στις: Δεκέμβριος 06, 2015, 05:36:16 μμ »
I will be in the US in the first week of january/2016 and in Spain in the third week of January/2016. I can ship from these places if it helps


Αν είχα δώσει τα δικά μου πεταγόμουν αυθημερόν με μια Low cost......... θεωρητικά γιατί το ρολόι πουλήθηκε....

Ετσι αλλάζει,δεν είχα δει την συμπληρωματική οδηγία,,απο Ισπανία ειναι διαφορετικά Πανο.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1406 στις: Δεκέμβριος 08, 2015, 02:40:52 μμ »
Ενταξει ειπα σημερα να κανω μεσω alpha web banking μεταφορα τα 29€ στο λογαριασμο στην eurobank του φορουμ βλεπω γραφει εξοδα αλλα δε λεει ποσο λεω δε παιρνω τηλεφωνο να δω ποσο χρεωνει...
απο 0,01-10€ εξοδα 1€
απο 11€-5000€ εξοδα 3€
απο 5001€-10000€ εξοδα 7€

ενταξει καταλαβανω τοσα λεφτα που κανεις μεταφορα βαρενουν... που να τα σηκωσει το συστημα... τι κλεφτες θεε μου!!! και μετα γιατι ειμαστε πισω... γιατι το μυαλο μας μονο στο κερδος παντου και παντα!!! να μου πεις γλυτωνεις την μετακινηση την βενζινη την ουρα ναι καλα ολα αυτα επειδη γλυτωνω πρεπει να πληρωσω αντιτυπο;;; και στην εξοχη γλυτωνω το καυσαεριο και αναπνεω καλυτερο αερα πρεπει να δινω λεφτα στον δημο του εξοχικου επειδη αναπνεω καλυτερα;;; στην Κυπρο ολες οι μεταφορες ειναι δωρεαν οπως και στην Σουηδια και το ξερω σιγουρα αυτο και δε νομιζω να εχει αλλαξει... δεν ειναι τα 3€ χεστηκα ειναι η νοοτροπια των τραπεζων... 4 εχουν μεινει ολες και ολες...

αλλα οταν θα πληρωσω τα τελη ηλεκτρονικα δεν χρεωνουν τιποτα... γιατι εκει δεν ειναι μεταφορα σε αλλο λογαριασμο τι ειναι;;; αλλα εκει θα πεσει μουρμουρα στα μμε και δεν τους συμφερει... ενω σε αυτο στα @@ τους...

οπως και το να γεμισεις την προπληρωμενη σου κραταει η Πειραιως 1€ αναλογα το ποσο βεβαια δεν θυμαμαι την ακριβη αναλογια... που ειναι προιον της ιδιας τραπεζας... επειδη ηταν κατι καινουργιο για την Ελλαδα το χρεωνουν... χωρις δικαιολογια ενω δινεις και 5€ για να εκδοθει...


αλλα θελει να εχεις μεγαλα @@ να μην σε νοιαζει τιποτα... γιατι το ebanking στην ουσια ειναι μια εισοδος προς το εσωτερικο τους δικτυο να μπεις και να τους τα κανεις ολα π@@τανα να τρεχουν και να μην φτανουν!!!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1407 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 01:23:04 μμ »
Δίπλα στην επιλογή χρέωσης εξόδων, αφού διαλέξεις ποιον βαραίνουν, γράφει ανάλυση εξόδων που το πατάς και σου εμφανίζει το νούμερο.


Κατά τα άλλα, οι τράπεζες πέρα από αυτά που γράφεις εσύ, έχουν εκμεταλλευτεί κι άλλες καταστάσεις.

Πληρώνω προμηθευτές μου στο εξωτερικό και τα έξοδα είναι απίστευτα σε σχέση με την περίοδο προ-cc που τα πλήρωνα μόνος από το γραφείο μου.
Αλλά δεν μπορείς να κάνεις κι αλλιώς...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1408 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 02:04:57 μμ »
Ετσι αλλάζει,δεν είχα δει την συμπληρωματική οδηγία,,απο Ισπανία ειναι διαφορετικά Πανο.

αυτό είναι δουλειά!!! πλανόδιος paneristas

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1409 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 02:47:51 μμ »

αυτό είναι δουλειά!!! πλανόδιος paneristas

Για να κάνουμε , αγοραστές-πωλητές , την ζωή μας εύκολη. Πόσοι αγοραστές που θέλουν να αγοράσουν απο πωλητές που λένε CONUS ONLY, κι έχουν φίλους/συγγενείς σε Αμερική δεν δίνουν  σαν δνση παραλαβής, την δνςη των φίλων/συγγενών στην Αμερική.

Άμα έχει αγοράσει πριν τον πωλητή, και αντί για Βραζιλία σου στείλει απο Ισπανία, γλυτωνεις τελωνεία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1410 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 02:49:06 μμ »
Για να κάνουμε , αγοραστές-πωλητές , την ζωή μας εύκολη. Πόσοι αγοραστές που θέλουν να αγοράσουν απο πωλητές που λένε CONUS ONLY, κι έχουν φίλους/συγγενείς σε Αμερική δεν δίνουν  σαν δνση παραλαβής, την δνςη των φίλων/συγγενών στην Αμερική.

Άμα έχει αγοράσει πριν τον πωλητή, και αντί για Βραζιλία σου στείλει απο Ισπανία, γλυτωνεις τελωνεία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

εννοείται...μεταξύ σοβαρού και αστείου είναι όντως καλή ιδέα!

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1411 στις: Δεκέμβριος 12, 2015, 08:32:48 πμ »

Πρόσεξε γιατί όχι μόνο πόρτες,  αλλά και ο καρι@λης ο πωλητής μου άνοιξε UNPAID ΙΤΕΜ CASE (στο ebay) το μ@@νοπανο.......

οκ ευχαριστώ για την επισήμανση! θα στείλω και σχετικό μήνυμα στον πωλητή. Ευχαριστώ Πάνο  :cheers:

και ναι, μου άνοιξε και μένα UNPAID ΙΤΕΜ CASE (στο ebay)  :xplode: :xplode:  με την διαφορά ότι πιο πριν τον είχα ενημερώσει σχετικά, ανταλάξαμε περίπου 5 email, μου έστειλε και λινκ στο άλλο μαγαζί που έχει στο αγγλικό ebay για το αγοράσω από εκεί αλλά κι εκεί πόρτα έφαγα, οπότε πρέπει κι εγώ να προσθέσω το πολύ σωστό δικό σου "το μ@@νοπανο" ......
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος spyros95

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1412 στις: Δεκέμβριος 12, 2015, 03:14:26 μμ »
Kαλησπέρα παιδιά. Βρήκα κάτι που έψαχνα καιρό στο WUS. Είναι απο Αμερική και το κόστος του ανέρχεται στα 30ευρώ(μαζί με μεταφορικά). Μου είπε οτι θα μου δώσει και ένα costum tracking number να τσεκάρω την πορεία του. Θα υπάρξει πρόβλημα να χαθεί το δέμα στο τελωνείο, ή να μην φτάσει ποτέ; Γιατί όπως μου είπε δεν αναλαμβάνει ευθύνη άπαξ και φύγει το δέμα απο εκεί. Επίσης, για τέτοιο κόστος θα υπάρξουν τελωνειακοί δασμοί;
 Το μύνημά του:
i will ship to greece, but once it leaves the us i am no longer responsible. i say this just as a FYI i have shipped to over 2 dozen counties probably 75 times and only ever had one issue in india. i would say 35 paypal and shipped and its yours, i will cover the rest of the costs. and i will provide a customs number for you to track when the shipment leaves the US and arrives in greece

Αποσυνδεδεμένος spyros95

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1413 στις: Δεκέμβριος 12, 2015, 03:19:57 μμ »
Να συμπληρώσω ότι θα στείλει με tracked usps

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1414 στις: Δεκέμβριος 12, 2015, 04:02:32 μμ »
30 ευρώ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.....εδώ έχω αγοράσει κάτι πανάκριβα λουριά kevin από Αμερικάνους (ιδιώτες)  και ούτε τα κοιτάνε στα τελωνεία......

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1415 στις: Δεκέμβριος 13, 2015, 11:53:57 πμ »
προσπάθησα να αγοράω λουράκια από watch-band-center. Πόρτα πάλι  :xplode: :xplode:
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1416 στις: Δεκέμβριος 13, 2015, 12:16:58 μμ »
προσπάθησα να αγοράω λουράκια από watch-band-center. Πόρτα πάλι  :xplode: :xplode:

Από watch band center είπες;
Οι χρεώσεις για αγορές από το συγκεκριμένο γερμανικό κατάστημα δεν γίνονται από τη Γερμανία, αλλά από τη Σιγκαπούρη.
Έτσι αναφέρεται στον τελευταίο αναλυτικό λογαριασμό της πιστωτικής μου.


U rope!  :nutty:

Αποσυνδεδεμένος spyros95

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1417 στις: Δεκέμβριος 13, 2015, 12:30:00 μμ »
Απο wachbandcenter έκανα και εγώ πρόσφατα μια αγορά, τώρα το περιμένω να έρθει. Όσοι έχετε αγοράσει απο εκεί, καθυστερεί πολύ η παράδοση με Deuche-Post;

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1418 στις: Δεκέμβριος 13, 2015, 02:34:35 μμ »
Απο wachbandcenter έκανα και εγώ πρόσφατα μια αγορά, τώρα το περιμένω να έρθει. Όσοι έχετε αγοράσει απο εκεί, καθυστερεί πολύ η παράδοση με Deuche-Post;

Έχω παραλάβει στις 7-10 ημέρες. Δις.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1419 στις: Δεκέμβριος 13, 2015, 03:32:47 μμ »
Έχω παραλάβει στις 7-10 ημέρες. Δις.

Τυχερός ήσουν.
Στις έξι αγορές, μόνο μία κατέφθασε νωρίτερα από 3 εβδομάδες.
Επίσης, δεν στέλνουν tracking number από μόνοι τους, πρέπει να ενοχληθούν.
Το οποίο tracking number δεν λέει και πολλά - συνήθως, μετά την καταγραφή του πακέτου στο αεροδρόμιο προς αποστολή, "εξαφανίζεται" για αρκετές μέρες, παραμένοντας πάντα στη Γερμανία.
Οι καθυστερήσεις έχουν να κάνουν με την αργή λειτουργία των DP και δεν οφείλονται στο κατάστημα.