Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748437 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1340 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 09:09:44 πμ »

Ρε συ μπατμαν, ενα σωρό ποστ εχουν γίνει για την παράκαμψη των cc από το PayPal με το διπλό email, ακομα και σε διάφορα άσχετα ιστολόγια εχει αναρτηθεί ο τρόπος και ακομα ρωτάς ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μμμμμ, πάντως Πάνο εμένα αυτό το "κόλπο" που έχει κυκλοφορήσει για το "φόρτωμα" του paypall από άλλη πιστωτικη, δεν μου έχει δουλέψει...
Δεν ξέρω αν το έχει καταφέρει κάποιος...
Ακόμα και σε απευθείας χρέωση από πιστωτικές (που κάποια στιγμή είχε λειτουργήσει) έχω φάει μεγαλειώδης "πόρτες".
Απλά σταμάτησε να με απασχολεί το θέμα τελικά. Δε ξοδεύω & τα χρήματα μου :lol:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1341 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 09:23:35 πμ »
Τι να πω....σε όλα τα νήματα με το κόλπο, από κάτω υπάρχουν ελάχιστα ποστ ότι δεν έχει δουλέψει το κόλπο και πίστευα ότι η συντριπτική σιωπηλή πλειοψηφία είναι οι ικανοποιημένοι.

Για μένα τα cc ήταν σωτήρια. Δεν έχω ξοδέψει ούτε μισό λεπτό για ρολόγια και το κυριότερο για (χαμένα λεφτά από ) αξεσουάρ.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1342 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 09:33:38 πμ »
- Έρε cc που μας χρειάζεται. (χουντικός)
- Σαν τα cc δεν έχει. (καρντάσης)
- Ένα cc την ημέρα το pp το κάνει πέρα. (γονιός)
- PP και ΝΑΤΟ, το ίδιο συνδικάτο. (σύντροφος)

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1343 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 10:38:07 πμ »
CC ΕΚΤ και ΝΑΤΟ είναι το ίδιο συνδικάτο !
Μπερδεύτηκε ο σύντροφος :lol:
Πάντως η αλήθεια είναι ότι με τα CC και εγώ δεν έχω ξοδέψει ούτε  δ ρ α χ μ ή   :up:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1344 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 11:17:38 πμ »
Ξοδέψουμε - Δεν ξοδέψουμε ξεγραμμένα είναι τα λεφτά μας οπότε........... ΒΟΥΡ στον "πατσά"
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1345 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 11:19:08 πμ »
- Έρε cc που μας χρειάζεται. (χουντικός)
- Σαν τα cc δεν έχει. (καρντάσης)
- Ένα cc την ημέρα το pp το κάνει πέρα. (γονιός)
- PP και ΝΑΤΟ, το ίδιο συνδικάτο. (σύντροφος)

 :2thumbs:

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1346 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 11:21:55 πμ »
Ξοδέψουμε - Δεν ξοδέψουμε ξεγραμμένα είναι τα λεφτά μας οπότε........... ΒΟΥΡ στον "πατσά"

φύλλα δάφνης, Χαρίλαε ;

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1347 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 11:27:23 πμ »
φύλλα δάφνης, Χαρίλαε ;

 φραγκοσυκιας Πανο!!!
:dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1348 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 12:27:24 μμ »
Ρε συ μπατμαν, ενα σωρό ποστ εχουν γίνει για την παράκαμψη των cc από το PayPal με το διπλό email, ακομα και σε διάφορα άσχετα ιστολόγια εχει αναρτηθεί ο τρόπος και ακομα ρωτάς ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
επειδη τα λενε οι ασχετοι να σε προβληματιζει... και βεβαια η παρακαμψη ειναι για να φορτισεις το paypal δε το εχω ψαξει για να ξερω ημερησιο οριο πληρωμης κτλ κτλ η το ποσο που θα μεταφερω μεχρι τη οριο πρεπει να ειναι κτλ τεσπα ευχαριστω για τις απαντησεις!!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1349 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 01:05:26 μμ »
φύλλα δάφνης, Χαρίλαε ;
Μπα Πάνο!
Αν δεις το όλο σκηνικό εξ αποστάσεως (εκτός Ελλάδας) και το κυριότερο ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ να βλέπεις τηλεόραση, θα δεις πως το παιχνίδι ήταν στημένο από την αρχή και το κυριότερο πως επαναλαμβάνεται με μαθηματική ακρίβεια ο οικονομικός καταποντισμός της Ευρώπης συνολικά αλλά και της Ελλάδας ειδικά εις όφελος συγκεκριμένων ολιγοπωλίων και τραστ!
Μια σειρά από γενεές στην Ελλάδα (από ιδρύσεως του Ελληνικού κράτους) δουλεύουμε για να μας τα παίρνουν οι "έξυπνοι" και να μας βάζουν να πληρώνουμε σε βάθος 100ετίας!!!!!!
Δυστυχώς έλαχε στην γενιά μας να ξεκινήσει αυτό το κακό και τα ακόμα χειρότερα δεν ήρθαν!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1350 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 01:10:21 μμ »
Και πως το 'χεις δεδομένο Χαρίλαε, οτι βλεπω τηλεόραση ;

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1351 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 01:13:17 μμ »
Δεν μιλάω για εσένα προσωπικά Πάνο αλλά για το πως μπορεί κάποιος απλά να "δει" την πραγματικότητα χωρίς να .... ΔΕΙ το χαζοκούτι!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1352 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 06:35:48 μμ »
Capital controls: «Επιστρέφουν» οι πληρωμές σε Paypal και eBay

Αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls

Τις επόμενες ώρες -ή πιθανώς και αύριο, Τρίτη- αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls.

Αν και δεν θα αυξηθεί το όριο αναλήψεων των 420 ευρώ την εβδομάδα, οι νέες διατάξεις σκοπό έχουν κυρίως την διευκόλυνση της τροφοδοσίας της αγοράς, με βάση και όσα είχε προαναγγείλει την περασμένη εβδομάδα κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου ο υπουργός Οικονομίας, Νίκος Χριστοδουλάκης.

Παρότι, όμως, ο στόχος είναι να διευκολυνθούν οι εισαγωγικές και εξαγωγικές επιχειρήσεις, οι αλλαγές θα γίνουν αισθητές και από τα νοικοκυριά που κάνουν αγορές από e-shops του εξωτερικού με κάρτα και μέσω Διαδικτύου -για παράδειγμα από ebay μέσω Paypal, Money Transfer κλπ.

Με τα σημερινά δεδομένα, επιτρέπονται συναλλαγές μέσω κάρτες στις εξής μόνον περιπτώσεις:

1) e-shops που συνεργάζονται με τράπεζα στην Ελλάδα

2) e-shops εξωτερικού αποκλειστικά στις ακόλουθες κατηγορίες:

- πληρωμή υπηρεσιών εκπαίδευσης (δίδακτρα/ εστίες διαμονής/ συνδρομή βιβλιοθηκών/πρωτοβάθμια & δευτεροβάθμια, κ.λπ.)
- πληρωμή ασφαλιστικών, ιατρικών φαρμακευτικών και νοσοκομειακών εξόδων
- πληρωμές συνδρομών για εγγραφή ή ανανέωση συμμετοχής μέλους σε επαγγελματικούς συλλόγους (δικηγορικούς / ιατρικούς συλλόγους, κ.λπ.) ή/και για επιστημονικά και λοιπά έντυπα

Πηγή: Protothema.gr
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1353 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 07:05:01 μμ »
Capital controls: «Επιστρέφουν» οι πληρωμές σε Paypal και eBay

Αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls

Τις επόμενες ώρες -ή πιθανώς και αύριο, Τρίτη- αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls.

Αν και δεν θα αυξηθεί το όριο αναλήψεων των 420 ευρώ την εβδομάδα, οι νέες διατάξεις σκοπό έχουν κυρίως την διευκόλυνση της τροφοδοσίας της αγοράς, με βάση και όσα είχε προαναγγείλει την περασμένη εβδομάδα κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου ο υπουργός Οικονομίας, Νίκος Χριστοδουλάκης.

Παρότι, όμως, ο στόχος είναι να διευκολυνθούν οι εισαγωγικές και εξαγωγικές επιχειρήσεις, οι αλλαγές θα γίνουν αισθητές και από τα νοικοκυριά που κάνουν αγορές από e-shops του εξωτερικού με κάρτα και μέσω Διαδικτύου -για παράδειγμα από ebay μέσω Paypal, Money Transfer κλπ.

Με τα σημερινά δεδομένα, επιτρέπονται συναλλαγές μέσω κάρτες στις εξής μόνον περιπτώσεις:

1) e-shops που συνεργάζονται με τράπεζα στην Ελλάδα

2) e-shops εξωτερικού αποκλειστικά στις ακόλουθες κατηγορίες:

- πληρωμή υπηρεσιών εκπαίδευσης (δίδακτρα/ εστίες διαμονής/ συνδρομή βιβλιοθηκών/πρωτοβάθμια & δευτεροβάθμια, κ.λπ.)
- πληρωμή ασφαλιστικών, ιατρικών φαρμακευτικών και νοσοκομειακών εξόδων
- πληρωμές συνδρομών για εγγραφή ή ανανέωση συμμετοχής μέλους σε επαγγελματικούς συλλόγους (δικηγορικούς / ιατρικούς συλλόγους, κ.λπ.) ή/και για επιστημονικά και λοιπά έντυπα

Πηγή: Protothema.gr
Μπραβο Σπυρο!! το ειχα διαβασει σε ξενο site και δεν ηταν εγκυρη πηγη!! αντε μακαρι να παρουμε τιποτα...  8)
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1354 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 07:18:11 μμ »

Capital controls: «Επιστρέφουν» οι πληρωμές σε Paypal και eBay

Αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls

Τις επόμενες ώρες -ή πιθανώς και αύριο, Τρίτη- αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls.

Αν και δεν θα αυξηθεί το όριο αναλήψεων των 420 ευρώ την εβδομάδα, οι νέες διατάξεις σκοπό έχουν κυρίως την διευκόλυνση της τροφοδοσίας της αγοράς, με βάση και όσα είχε προαναγγείλει την περασμένη εβδομάδα κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου ο υπουργός Οικονομίας, Νίκος Χριστοδουλάκης.

Παρότι, όμως, ο στόχος είναι να διευκολυνθούν οι εισαγωγικές και εξαγωγικές επιχειρήσεις, οι αλλαγές θα γίνουν αισθητές και από τα νοικοκυριά που κάνουν αγορές από e-shops του εξωτερικού με κάρτα και μέσω Διαδικτύου -για παράδειγμα από ebay μέσω Paypal, Money Transfer κλπ.

Με τα σημερινά δεδομένα, επιτρέπονται συναλλαγές μέσω κάρτες στις εξής μόνον περιπτώσεις:

1) e-shops που συνεργάζονται με τράπεζα στην Ελλάδα

2) e-shops εξωτερικού αποκλειστικά στις ακόλουθες κατηγορίες:

- πληρωμή υπηρεσιών εκπαίδευσης (δίδακτρα/ εστίες διαμονής/ συνδρομή βιβλιοθηκών/πρωτοβάθμια & δευτεροβάθμια, κ.λπ.)
- πληρωμή ασφαλιστικών, ιατρικών φαρμακευτικών και νοσοκομειακών εξόδων
- πληρωμές συνδρομών για εγγραφή ή ανανέωση συμμετοχής μέλους σε επαγγελματικούς συλλόγους (δικηγορικούς / ιατρικούς συλλόγους, κ.λπ.) ή/και για επιστημονικά και λοιπά έντυπα

Πηγή: Protothema.gr
Τα ίδια έγραφαν και 3 βδομάδες πριν αλλά τζίφος!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1355 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 09:32:37 μμ »
Επειδη εγω πρωτοανεφερα εδω μεσα το θεμα περι παρακαμψης των cc μεσω 2ου mail κλπ θα ηθελα να προσθεσω πως εγω πραγματοποιησα 3 επιτυχεις αγορες με τον τροπο αυτο προ 15 ημερων...Εκτοτε διαβαζω στα διαφορα φορουμ οτι αλλοτε πιανει κ αλλοτε οχι..Τι να πω, ισως κ να ναι τερτιπια του συστηματος.. Απλα να τονισω οτι ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που χρησιμοποιησεις ΜΙΑ ΦΟΡΑ το 2ο mail με την 2η καρτα, ειτε αυτη καταληξει επιτυχης ή οχι, τοτε ο νεοδημιουργθεις λογαριασμος στο paypal,  θα πρεπει να ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ...Ειδαλλως δεν θα μπορεσεις ξανα μ´αυτον να κανεις παλι μεταφορα χρηματων! Πολλοι την πατανε -οπως κ γω- κ προσπαθουν με τον ιδιο λογαριασμο..Τον διαγραφεις κ ξανακανεις με την ιδια καρτα κ αλλο 2ο mail  την ιδια διαδικασια...Αυτο εχω διαπιστωσει εγω με τις δεκαδες προσπαθειες μου..
Επιπλεον, εμφανισθηκε κ δευτερο παρομοιο κολπο, το οποιο ειναι επιβεβαιωμενο..
Κανεις send το x ποσο € as family-friend σε δευτερο λογαριασμο paypal (ο οποιος ομοιως ειναι δικος σου) κ θα τα τραβηξεις από την κάρτα που εχεις συνδεδεμένη στον πρωτο σου λογαρισμο του paypal!!Τα στελνεις κανονικά με χρέωση 0,95 € και στη συνεχεια τα κανεις accept στο balance σου (στον 2ο λογαριασμου σου) και στην συνέχεια τα στελνεις στο balance του κανονικου σου λογαριασμου με χρέωση 0,95 €!!! Προσωπικα δεν το εχω προσπαθησει γτ απλα δεν απαιτηθηκε/ετυχε καποια νεα αγορα..Απλα προς ενημερωση παιζει κ αυτο..
Παραθετω τα παραπανω απλα  πληροφοριακα χωρις προθεση τρολλαρισματος ή οτιδηποτε αλλο..
Ευχομαι  εστω κ στο ελαχιστο να βοηθησα...
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1356 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 03:03:35 μμ »
Παραδίπλα αναφέρεται από μέλος, ότι με ένα μόνο δεύτερο εμαιλ ( ΧΩΡΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ 2ου ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ) και με ακριβώς την ιδια κάρτα που ειναι δηλωμένη και στο επίσημο λογαριασμό σας στο PayPal παρακάμπτονται άνετα και πανηγυρικά τα cc με μονη επιβάρυνση τα PayPal fees. Επιβεβαιωμένο και από άλλα μέλη.

Εισαι έτοιμος για ψώνια μπάτμαν ;


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1357 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 03:21:09 μμ »
Παραδίπλα αναφέρεται από μέλος, ότι με ένα μόνο δεύτερο εμαιλ ( ΧΩΡΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ 2ου ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ) και με ακριβώς την ιδια κάρτα που ειναι δηλωμένη και στο επίσημο λογαριασμό σας στο PayPal παρακάμπτονται άνετα και πανηγυρικά τα cc με μονη επιβάρυνση τα PayPal fees. Επιβεβαιωμένο και από άλλα μέλη.

Εισαι έτοιμος για ψώνια μπάτμαν ;


Sent from my iPad using Tapatalk HD

ναι αλλα @@ δοκιμασα σημερα χωρις τρικ και εφαγα πορτα...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1358 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 08:54:41 μμ »
Παραδίπλα αναφέρεται από μέλος, ότι με ένα μόνο δεύτερο εμαιλ ( ΧΩΡΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ 2ου ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ) και με ακριβώς την ιδια κάρτα που ειναι δηλωμένη και στο επίσημο λογαριασμό σας στο PayPal παρακάμπτονται άνετα και πανηγυρικά τα cc με μονη επιβάρυνση τα PayPal fees. Επιβεβαιωμένο και από άλλα μέλη.

Εισαι έτοιμος για ψώνια μπάτμαν ;


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Το χω δοκιμασει απ την αρχη κ ποτε δεν επιασε..Μονο με δευτερη καρτα..
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος kostantinos

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 784
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1359 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 02:07:02 μμ »
τελικα θα ανοιξει η paypal?