Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748444 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1280 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:00:11 μμ »
Οπότε μου μένει μία μέρα για να τσακίσω την πιστωτική μου :lol:


Sent from my i-phone, using my fingers
αμα θες βοηθεια εδω ειμαι  :dielaughing: :dielaughing:
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1281 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:08:29 μμ »
Η μόνη διάφορα είναι ότι αυτό που έκανα την βδομάδα που πέρασε, ειναι ακριβώς το ίδιο με αυτο που κάνω τα τελευταία 7 χρονια.

Αυτή την εβδομάδα έχουν έρθει τα πάνω κάτω. Η Μεγάλη διαφορά σε σχέση με αυτό που κάνεις τα τελευταία 7 χρόνια είναι οι κλειστές τράπεζες, ο έλεγχος κεφαλαίων και ο φόβος του κουρέματος.
Από χτες οι τράπεζες δεχόντουσαν και καταθέσεις...βρες μου έναν που έκανε κατάθεση σε λογαριασμό του...


Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1282 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:09:26 μμ »
Οπότε μου μένει μία μέρα για να τσακίσω την πιστωτική μου :lol:


Sent from my i-phone, using my fingers

Όλα τα ρολογάδικα γύρω από το Σύνταγμα είναι.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1283 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:09:37 μμ »
Οπότε μου μένει μία μέρα για να τσακίσω την πιστωτική μου :lol:


Sent from my i-phone, using my fingers

Και αν έχουμε αλλαγή νομίσματος θα σε τσακίσει η υποτίμηση και ο πληθωρισμός...



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1284 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:14:32 μμ »
Αυτή την εβδομάδα έχουν έρθει τα πάνω κάτω. Η Μεγάλη διαφορά σε σχέση με αυτό που κάνεις τα τελευταία 7 χρόνια είναι οι κλειστές τράπεζες, ο έλεγχος κεφαλαίων και ο φόβος του κουρέματος.
Από χτες οι τράπεζες δεχόντουσαν και καταθέσεις...βρες μου έναν που έκανε κατάθεση σε λογαριασμό του...


Φιλικά Γιώργος

Αυτοτροφοδοτούμενος πανικός. Εχουν πανικοβάλει τον κόσμο.

Ο 77χρονος συνταξιούχος πατέρας μου που "έμαθε" κομπιούτερ στα 65 του και τα τελευταία 7 χρόνια κάνει ότι κι εγω με τα web banking, δεν πήρε μέρος στις πραγματικά στενάχωρες και αποκαρδιωτικές εικόνες με τους συνταξιούχους  που εκμεταλλεύεται ο καθένας τις τελευταίες ημέρες κατά το δοκούν.




Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1285 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:15:00 μμ »
Αν κάποιος έχει την πολυτέλεια του χρόνου και την όρεξη να ψάξει να βρει την πλήρη νομολογία / συμφωνία για το νόμισμα (ευρώ) καθώς και τα τεχνικά ακόλουθα (πόσα χαρτονομίσματα τυπώθηκαν - γιατί δεν τυπώνονται περισσότερα - πότε αντικαθίσταται χαρτονόμισμα και ποιος τα διανέμει).
Θα βρείτε πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα σίγουρα.
Έτσι για να καταλαβαίνουμε σιγά σιγά τι μας γίνεται.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1286 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:19:14 μμ »
Αυτοτροφοδοτούμενος πανικός. Εχουν πανικοβάλει τον κόσμο.

Ο 77χρονος συνταξιούχος πατέρας μου που "έμαθε" κομπιούτερ στα 65 του και τα τελευταία 7 χρόνια κάνει ότι κι εγω με τα web banking, δεν πήρε μέρος στις πραγματικά στενάχωρες και αποκαρδιωτικές εικόνες με τους συνταξιούχους  που εκμεταλλεύεται ο καθένας τις τελευταίες ημέρες κατά το δοκούν.

Sent from my iPad using Tapatalk HD


Τα γεγονότα Πάνο μιλάνε μόνα τους

- Κλειστές Τράπεζες
- Έλεγχος Κεφαλαίων
- Κούρεμα προ των πυλών
- Πιθανή έλλειψη ρευστού από εβδομάδα (ακόμα και αυτά τα 50 ευρώ)

Η Αγορά αντιδρά και προσαρμόζεται στα παραπάνω...



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1287 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:30:09 μμ »
Και ένα υποθετικό σενάριο (τρόμου) από εμένα μιας και αρκετά έχουμε ακούσει και διαβάσει μέχρι σήμερα.
Με μια αρνητική εξέλιξη στο τραπεζικό σύστημα στην Ελλάδα και με τα emergency plans των οικονομικών εγκεφάλων της ΕΕ να λειτουργούν σε επίπεδο πίεσης αγορών και συναλλάγματος θα μπορούσε να πει κάποιος ότι η Ελλάδα έχασε και ας πρόσεχε. Μια αυτοτροφοδοτούμενη φήμη όμως που πολύ εύκολα στις μέρες μας ξεσπάει και διαδίδεται οι κάτοικοι της Ιταλίας, Ισπανίας, Πορτογαλίας κτλπ συρρέουν μαζικά στις τράπεζές τους για αναλήψεις μετρητών!!!!!............ Πόσα τρις € θα χρειαστούν να διατεθούν ( αν υπάρχουν διαθέσιμα!) για την κάλυψη της ζήτησης αυτής?????!!!!!!!!! Άσε δε που σε περίπτωση καθυστέρησης των αναλήψεων θα υπάρξει αύξηση του φόβου για ενδεχόμενα capital controls και εκεί οπότε φίλοι μου ορίστε μπροστά μας ο οικονομικός (και όχι μόνο) Αρμαγεδώνας.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1288 στις: Ιούλιος 04, 2015, 12:22:33 πμ »
To καταπληκτικότερο είναι το ότι σε αυτό το νήμα με θέμα "On line αγορά" τελικά συνεχίζεται μία πολιτικοκοινωνική συζήτηση, η οποία θεωρήθηκε "ψιλοάκυρη" από κάποιους φίλους στο "Περί ανέμων και υδάτων".
Πραγματικά είμαστε μοναδική ράτσα τελικά  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1289 στις: Ιούλιος 07, 2015, 05:38:02 μμ »
Την 25/6/15, μολις μπηκε ο μισθος και χωρις να υπαρχει η παραμικρη υπονοια δημοψηφισματος, εκανα μια αγορα ενος dress seiko sun035k1 kinetic gmt (τελευταιο κομματι οπως αναγραφοταν) απ' το mywatcheshub με total cost 143€..Η παραγγελια εγινε χωρις το κουτι του και φυσικα με απλο ταχυδρομειο (με tracking number)...Τα email του ηταν περιεκτικοτατα και σαφεστατα! Τετοια τεχνασματα για την αποφυγη τελωνειακων ελεγχων μονο ελληνικο μυαλο μπορουσε να μηχανευθει!!
Ελπιζω να μην το γρουσουζεψω και ολα να πανε καλα!!
Επιπλεον, τελη Ιουλιου περιμενω ενα Invicta 3045 το οποιο παραγγελθηκε απο amazon.ca στα 90€!! Οι macho διαστασεις του, τα καλα reviews, η τιμη του και φυςικα ο nh35 μηχανισμος του ηταν καλοι λογοι αγορας του! (Βεβαια η παραγγελια εγινε, κατοπιν εκκλησεως,μου απο συγγενικο προσωπο που ζει μονιμα στον Καναδα κ θα μ'επισκεφθει συντομα!)
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1290 στις: Ιούλιος 07, 2015, 09:16:46 μμ »
Από το mywatcheshub,μπορει να παραλαβεις και μεχρι την Παρασκευη. Είναι συνεπεστατοι.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1291 στις: Ιούλιος 07, 2015, 09:50:24 μμ »

Επιπλεον, τελη Ιουλιου περιμενω ενα Invicta 3045 το οποιο παραγγελθηκε απο amazon.ca στα 90€!! Οι macho διαστασεις του, τα καλα reviews, η τιμη του και φυςικα ο nh35 μηχανισμος του ηταν καλοι λογοι αγορας του! (Βεβαια η παραγγελια εγινε, κατοπιν εκκλησεως,μου απο συγγενικο προσωπο που ζει μονιμα στον Καναδα κ θα μ'επισκεφθει συντομα!)

Οι λόγοι που περιγράφεις είναι και αυτοί που θα σε κάνουν να το καταευχαριστηθείς.Είναι εξαιρετικότατο και φτηνότατο!!
Αν το έβγαζε άλλη "ιστορική" εταιρεία θα κόστιζε τουλάχιστον τα διπλά.

Καλοφόρετα και τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1292 στις: Ιούλιος 08, 2015, 12:45:02 πμ »
Επειδη ξοδευω αρκετο χρονο στα διαφορα sites μπορω να πω με σιγουρια οτι οι τιμες του mywatcheshub ειναι ασυναγωνιστες..!! Με το καλο να ερθουν, πως κ πως τα περιμενω!!
Kritikaros φανταζομαι θα ναι αρκετα βαρυ το 3045, σωστα? βασικα και αυτος ηταν ο λογος που μου μαγνητισε την προσοχη... ;D ;D
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1293 στις: Ιούλιος 08, 2015, 09:29:21 μμ »
Επειδη ξοδευω αρκετο χρονο στα διαφορα sites μπορω να πω με σιγουρια οτι οι τιμες του mywatcheshub ειναι ασυναγωνιστες..!! Με το καλο να ερθουν, πως κ πως τα περιμενω!!
Kritikaros φανταζομαι θα ναι αρκετα βαρυ το 3045, σωστα? βασικα και αυτος ηταν ο λογος που μου μαγνητισε την προσοχη... ;D ;D



Με τόσο μέταλλο που κουβαλάει λογικό είναι να το νιώθεις λίγο περισσότερο συγκριτικά με κάποιο άλλο.
Παρ'όλα αυτά δεν γίνεται κουραστικό στο χέρι για κανένα λόγο.Επίσης και το χρώμα του είναι αρκετά "βαθύ" ώστε να μην μοιάζει παιδικό/ψευτικο.

Αποσυνδεδεμένος Paul 6

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1294 στις: Ιούλιος 12, 2015, 11:25:23 μμ »
Πονταρα σε αυτο το ρολοι,και ημουν ο πλειοδοτης πριν καμια εβδομαδα http://www.ebay.co.uk/itm/Rolex-OP-Submariner-Date-/121686185728?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=CsLN%252BrQsUw2pXTy5y76IVNmzSeE%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Παρακολουθοντας τις τιμες για αρκετο καιρο(κανενα μηνα δηλ).Νομιζω οτι ηταν αρκετα καλη τιμη για την κατασταση του,ολα τα χαρτια κλπ
Ελα ομως που ακριβως εκεινη την ημερα εφαρμοστηκε απο την paypal  ο περιορισμος πληρωμων απο αγορες στην Ελλαδα.Την προηγουμενη μερα ειχα παρει στο τηλ κεντρο τις visas μου στην Εθνικη,και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα,αλλα οι εξελιξεις ηταν ραγδαιες.
Μου εδωσε μια εβδομαδα διορια ο Γερμανος που δυστυχως εξεπνευσε..
Τι νομιζετε?Ηταν μια καλη περιπτωση?η υπαρχουν καλυτερα και φτηνοτερα χωρις πολυ ψαξιμο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2015, 11:35:32 μμ από Paul 6 »

Αποσυνδεδεμένος kostasios

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1295 στις: Ιούλιος 23, 2015, 09:54:55 πμ »
θα χρειστω την βοηθεια σας. το συγκεκριμενο site το γνωριζετε?? ειναι αξιοπιστο ωστε να κινηθω για αγορα???

http://www.authenticwatches.com/faq.html

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1296 στις: Ιούλιος 23, 2015, 01:30:03 μμ »
Tσεκαρε το εδώ:

http://www.scamadviser.com/

νομιζω πως το βγαζει οκ.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος kostasios

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1297 στις: Ιούλιος 23, 2015, 01:44:19 μμ »
Tσεκαρε το εδώ:

http://www.scamadviser.com/

νομιζω πως το βγαζει οκ.


thanks chris5 να εισαι καλα ρε φιλε....  :)

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1298 στις: Ιούλιος 23, 2015, 03:32:39 μμ »
thanks chris5 να εισαι καλα ρε φιλε....  :)
Να 'σαι καλα ρε φιλαρακο.
Μια παρεα ειμαστε εδω και αλληλοβοηθιομαστε.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1299 στις: Ιούλιος 23, 2015, 05:55:07 μμ »
θα χρειστω την βοηθεια σας. το συγκεκριμενο site το γνωριζετε?? ειναι αξιοπιστο ωστε να κινηθω για αγορα???

http://www.authenticwatches.com/faq.html

μπορεις να κανεις την αγορα; αν ναι πες μου πως θελω και γω να κανω αγορες απο εξω...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!