Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748436 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1240 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 03:53:01 μμ »
πήγα να κάνω μια αγορά σήμερα... η οποία δεν ολοκληρώθηκε... ο λογαριασμός μου στο paypal γράφει για την συγκεκριμένη αγορά  Status:Denied

κάτι παίζει με την κάρτα μου;

ποιος ξέρει να μου πει;

Δημήτρη,εισαι σίγουρος οτι δεν ολοκληρώθηκε εξ αιτίας της πιστωτικής;
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1241 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 04:27:47 μμ »
Δημήτρη,εισαι σίγουρος οτι δεν ολοκληρώθηκε εξ αιτίας της πιστωτικής;

 όχι ...Σπύρο δεν είμαι σίγουρος και δεν ξέρω και τι έχει γίνει ... θα το ψάξω αύριο με την τράπεζα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1242 στις: Απρίλιος 19, 2015, 06:27:11 μμ »
Ξερει κανεις γιατι ''παιζουν'' οι ισοτιμίες στο paypal?
Εννοω ότι καποια sites εχουν paypal balance 1,50 και αλλα 1,30.
Συγκεκριμενα εψαχνα για κατι λουράκια.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος OMEGAMAN

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
  • Όταν μεγαλώσω...θα πάρω Vacheron!
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1243 στις: Ιούνιος 23, 2015, 03:17:32 μμ »
Θα ήθελα να μου πει κάποιος τι παίζει με το site chrono24.Είναι αξιόπιστο?Είναι κάτι σαν ebay για ορολόγια?

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1244 στις: Ιούνιος 23, 2015, 05:48:31 μμ »
Ξερει κανεις γιατι ''παιζουν'' οι ισοτιμίες στο paypal?
Εννοω ότι καποια sites εχουν paypal balance 1,50 και αλλα 1,30.
Συγκεκριμενα εψαχνα για κατι λουράκια.

φίλε καλησπέρα
δεν γνωρίζω αν αντιμετωπίζεις αυτό ακριβώς που περιγράφω παρακάτω, ίσως όμως να ενδιαφέρει μερικούς:
στο paypal υπάρχει μία επιλογή όπου μπορείς να επιλέξεις εσύ αν αυτό που αγοράζεις θα χρεωθεί με την ισοτιμία που ορίζει το paypal ή αν θα χρεωθεί στο νόμισμα που αναφέρει ο πωλητής (και τότε απλά την μετατροπή του νομισμάτος κάνει η τράπεζα, κρατώντας όμως ένα μικρό ποσό για αυτή την υπηρεσία-μετατροπή). Στην δεύτερη περίπτωση, το ποσό που χρεώνει η τράπεζα για την μετατροπή των χρημάτων είναι αρκετά μικρότερο από το ποσό που χρεώνει το paypal και συνεπώς συμφέρει κάποιος να επιλέγει αυτό τον τρόπο πληρωμής. Αυτό ήταν κάτι γνωστό σε μένα. όμως το παράξενο είναι ότι το paypal εξ ορισμού ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που αγοράζεις, έχει προσδιορίσει την δική του μετατροπή ως επιθυμητή επιλογή και παρόλο που έχεις σε προηγούμενη αγορά επιλέξει την αντίθετη ρύθμιση. Με άλλα λόγια, δεν κρατά στη μνήμη του (ή αν θέλετε στις προσωπικές ρυθμίσεις) τις προηγούμενες επιλογές-ρυθμίσεις που κάνει ο χρήστης. Συνεπώς, πρέπει κάθε φορά και με κάθε αγορά να ορίζεις ότι επιθυμείς να χρεωθείς στο νόμισμα που έχει αναρτήσει ο πωλητής στο site του. Μέχρι να το αντιληφθώ, πλήρωσα μερικές φορές κάμποσο το paypal. Χρήστο δεν είμαι σίγουρος αν αυτό είναι ακριβώς ό,τι αντιμετωπίζεις...τεσπα Την καλησπέρα μου σε όλους
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1245 στις: Ιούνιος 23, 2015, 06:40:34 μμ »
φίλε καλησπέρα
δεν γνωρίζω αν αντιμετωπίζεις αυτό ακριβώς που περιγράφω παρακάτω, ίσως όμως να ενδιαφέρει μερικούς:
στο paypal υπάρχει μία επιλογή όπου μπορείς να επιλέξεις εσύ αν αυτό που αγοράζεις θα χρεωθεί με την ισοτιμία που ορίζει το paypal ή αν θα χρεωθεί στο νόμισμα που αναφέρει ο πωλητής (και τότε απλά την μετατροπή του νομισμάτος κάνει η τράπεζα, κρατώντας όμως ένα μικρό ποσό για αυτή την υπηρεσία-μετατροπή). Στην δεύτερη περίπτωση, το ποσό που χρεώνει η τράπεζα για την μετατροπή των χρημάτων είναι αρκετά μικρότερο από το ποσό που χρεώνει το paypal και συνεπώς συμφέρει κάποιος να επιλέγει αυτό τον τρόπο πληρωμής. Αυτό ήταν κάτι γνωστό σε μένα. όμως το παράξενο είναι ότι το paypal εξ ορισμού ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που αγοράζεις, έχει προσδιορίσει την δική του μετατροπή ως επιθυμητή επιλογή και παρόλο που έχεις σε προηγούμενη αγορά επιλέξει την αντίθετη ρύθμιση. Με άλλα λόγια, δεν κρατά στη μνήμη του (ή αν θέλετε στις προσωπικές ρυθμίσεις) τις προηγούμενες επιλογές-ρυθμίσεις που κάνει ο χρήστης. Συνεπώς, πρέπει κάθε φορά και με κάθε αγορά να ορίζεις ότι επιθυμείς να χρεωθείς στο νόμισμα που έχει αναρτήσει ο πωλητής στο site του. Μέχρι να το αντιληφθώ, πλήρωσα μερικές φορές κάμποσο το paypal. Χρήστο δεν είμαι σίγουρος αν αυτό είναι ακριβώς ό,τι αντιμετωπίζεις...τεσπα Την καλησπέρα μου σε όλους
Για μενα το εγραψες αυτο,Γιαννη?
19 Απριλιου εκανα την ερωτηση.
Που να ξερω τοτε οτι ηξερες τοσες λεπτομερειες.
Θα σε ειχα παρει τηλεφωνο.
Τελικα πηρα το monster με την ισοτιμια του paypal και οχι της τραπεζας οπως λες.
Οποτε μαλλον το πληρωσα ακριβοτερα.
Αnyway,χρησιμες πληροφοριες για καποιον που δεν τις ηξερε,σαν εμενα.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1246 στις: Ιούνιος 23, 2015, 07:20:38 μμ »
Για μενα το εγραψες αυτο,Γιαννη?
19 Απριλιου εκανα την ερωτηση.
Που να ξερω τοτε οτι ηξερες τοσες λεπτομερειες.
Θα σε ειχα παρει τηλεφωνο.
Τελικα πηρα το monster με την ισοτιμια του paypal και οχι της τραπεζας οπως λες.
Οποτε μαλλον το πληρωσα ακριβοτερα.
Αnyway,χρησιμες πληροφοριες για καποιον που δεν τις ηξερε,σαν εμενα.

ωχ φίλε, με συγχωρείς, δεν το πρόσεξα ότι ήταν τόσο προγενέστερο το ερώτημά σου. Τεσπα...ίσως σε κάποιον φανούν χρήσιμα

Θα ήθελα να μου πει κάποιος τι παίζει με το site chrono24.Είναι αξιόπιστο?Είναι κάτι σαν ebay για ορολόγια?
το chrono24.com είναι κάτι σαν διαφημιστικό φυλλάδιο. Όχι σαν το ebay (καμία προστασία για τον αγοραστή) Εκεί μέσα υπάρχουν διάφοροι πωλητές που δείχνουν την πραμάτια τους. Κάποιοι από αυτούς αξιόπιστοι κάποιοι άλλοι όχι. Αφού βρεις το ρολόι που σε ενδιαφέρει μετά ψάχνεις στο google για την αξιοπιστία του πωλητή. Τον ρωτάς και μερικά πράγματα (αν είναι εξουσιοδοτημένος, αν έχει φυσικό κατάστημα, οριμένες φωτογραφίες με το ρολόι κλπ). Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύεις αυτά που αναγράφει το site Περί έμπειρου, αξιόπιστου πωλητή κλπ. To chrono24.com είναι προσανατολισμένο στην υποστήριξη του πωλητή, όχι του αγοραστή. Για τον τελευταίο δεν προσφέρει καμία μα καμία προστασία
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος manwlhs

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1247 στις: Ιούνιος 23, 2015, 10:23:01 μμ »

...Αυτό ήταν κάτι γνωστό σε μένα. όμως το παράξενο είναι ότι το paypal εξ ορισμού ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που αγοράζεις, έχει προσδιορίσει την δική του μετατροπή ως επιθυμητή επιλογή και παρόλο που έχεις σε προηγούμενη αγορά επιλέξει την αντίθετη ρύθμιση. Με άλλα λόγια, δεν κρατά στη μνήμη του (ή αν θέλετε στις προσωπικές ρυθμίσεις) τις προηγούμενες επιλογές-ρυθμίσεις που κάνει ο χρήστης. Συνεπώς, πρέπει κάθε φορά και με κάθε αγορά να ορίζεις ότι επιθυμείς να χρεωθείς στο νόμισμα που έχει αναρτήσει ο πωλητής στο site του.

Περίεργο, πρώτη φορά το ακούω αυτο. Εμένα πάντως το PayPal μένει καρφωμένο στην επιλογή που του εχω δώσει.
Μιλάμε φυσικά για τις ρυθμίσεις εδώ:
My account -> profile - > my money -> my preapproved payments -> update -> set available funding sources -> conversion options.
 Εδώ ρυθμίζουμε ποιος θα κανει τις μετατροπές συναλλάγματος. Σωστά ?

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1248 στις: Ιούνιος 23, 2015, 11:32:59 μμ »
αναφέρομαι στην οθόνη που εμφανίζει το paypal πριν κάνεις την "επιβεβαίωση και πληρωμένη". Σε αυτή λοιπόν την οθόνη υπάρχει ένα πεδίο που αναφέρει αν θέλεις να ψάξεις περισσότερες επιλογές τρόπου χρέωσης. εκεί κάνεις κλικ και το αλλάζεις. Το θέμα είναι ότι, πιο παλιά, όταν άλλαζες μια φορά αυτή την επιλογή, την κρατούσε και για τις επόμενες αγορές. εδώ όμως και αρκετό καιρό αυτό δεν ισχύει. έβλεπα μικρές διαφορές (περισσότερα χρήματα χρέωση στον λογαριασμό) και αφού το παρατήρησα διαπίστωσα ότι ήθελε κάθε φορά και να επιλέγω ότι επιθυμώ να πληρώσω στο νόμισμα του πωλητή.....

Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος manwlhs

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1249 στις: Ιούνιος 24, 2015, 05:53:40 πμ »
Το paypal έχει σαν προεπιλογή, για τις αγορές σε νόμισμα εκτός ευρώ, να κάνει μόνο του την μετατροπή στο νόμισμα του πωλητή με ισοτιμία και προμήθεια συναλλάγματος που δεν είναι υπέρ του αγοραστή.
Αυτό μπορούμε να το αλλάξουμε:
My account -> profile - > my money -> my preapproved payments -> update -> set available funding sources -> conversion options και εδώ να επιλέξουμε "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" αντί του "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency" που έχει by default.
Με αυτό τον τρόπο όταν αγοράζουμε κάτι σε ξένο νόμισμα πχ δολάρια η κάρτα μας θα χρεώνεται σε δολάρια και η τράπεζα  στη συνέχεια θα μετατρέπει τα δολάρια σε ευρώ με καλύτερη ισοτιμία από ότι στην πρώτη περίπτωση.
Όμως και αυτό χρειάζεται προσοχή καθώς  τον τελευταίο καιρό οι τράπεζες επιβάλλουν έξοδα συναλλάγματος σε τέτοιου είδους αγορές. Το ποσό της επιβάρυνσης καθορίζεται από την κάθε τράπεζα και φτάνει έως 2% ενώ από ότι έχω διαβάσει υπάρχει περίπτωση τράπεζας που δεν χρεώνει κάτι χωρίς όμως να μπορώ να το επιβεβαιώσω.
Τελικά τι από τα δύο συμφέρει να κάνουμε είναι θέμα κάθε φορά μελέτης όλων των παραπάνω παραγόντων.
Χωρίς να θέλω να πάρω κάποιον στο λαιμό μου να αναφέρω ότι οι περισσότεροι χρήστες που κάνουν τέτοιες αγορές προτιμούν  τον δεύτερο τρόπο πληρωμής.

Αποσυνδεδεμένος OMEGAMAN

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
  • Όταν μεγαλώσω...θα πάρω Vacheron!
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1250 στις: Ιούνιος 24, 2015, 10:15:02 πμ »
το chrono24.com είναι κάτι σαν διαφημιστικό φυλλάδιο. Όχι σαν το ebay (καμία προστασία για τον αγοραστή) Εκεί μέσα υπάρχουν διάφοροι πωλητές που δείχνουν την πραμάτια τους. Κάποιοι από αυτούς αξιόπιστοι κάποιοι άλλοι όχι. Αφού βρεις το ρολόι που σε ενδιαφέρει μετά ψάχνεις στο google για την αξιοπιστία του πωλητή. Τον ρωτάς και μερικά πράγματα (αν είναι εξουσιοδοτημένος, αν έχει φυσικό κατάστημα, οριμένες φωτογραφίες με το ρολόι κλπ). Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύεις αυτά που αναγράφει το site Περί έμπειρου, αξιόπιστου πωλητή κλπ. To chrono24.com είναι προσανατολισμένο στην υποστήριξη του πωλητή, όχι του αγοραστή. Για τον τελευταίο δεν προσφέρει καμία μα καμία προστασία

και αν τσεκάρει κάποιος όλα αυτά και δεν βρει κάτι μεμπτό για τον πωλητή,παρόλα αυτά μια συναλλαγή από εξωτερικό πως θα μπορούσε να γίνει?Του βάζω τα λεφτά με paypal και περιμένω το προϊόν π.χ. ή κάποιο είδος αντικαταβολής?Επειδή διαβάζω για πολλές αγοροπωλησίες εδώ μέσα που αφορούν εξωτερικό...θα ήθελα να μου πει κάποιος τον τρόπο,πως το κάνετε,τι συνηθίζεται...Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1251 στις: Ιούνιος 24, 2015, 12:30:29 μμ »
Το paypal έχει σαν προεπιλογή, για τις αγορές σε νόμισμα εκτός ευρώ, να κάνει μόνο του την μετατροπή στο νόμισμα του πωλητή με ισοτιμία και προμήθεια συναλλάγματος που δεν είναι υπέρ του αγοραστή.
Αυτό μπορούμε να το αλλάξουμε:
My account -> profile - > my money -> my preapproved payments -> update -> set available funding sources -> conversion options και εδώ να επιλέξουμε "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" αντί του "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency" που έχει by default.
Με αυτό τον τρόπο όταν αγοράζουμε κάτι σε ξένο νόμισμα πχ δολάρια η κάρτα μας θα χρεώνεται σε δολάρια και η τράπεζα  στη συνέχεια θα μετατρέπει τα δολάρια σε ευρώ με καλύτερη ισοτιμία από ότι στην πρώτη περίπτωση.
Όμως και αυτό χρειάζεται προσοχή καθώς  τον τελευταίο καιρό οι τράπεζες επιβάλλουν έξοδα συναλλάγματος σε τέτοιου είδους αγορές. Το ποσό της επιβάρυνσης καθορίζεται από την κάθε τράπεζα και φτάνει έως 2% ενώ από ότι έχω διαβάσει υπάρχει περίπτωση τράπεζας που δεν χρεώνει κάτι χωρίς όμως να μπορώ να το επιβεβαιώσω.
Τελικά τι από τα δύο συμφέρει να κάνουμε είναι θέμα κάθε φορά μελέτης όλων των παραπάνω παραγόντων.
Χωρίς να θέλω να πάρω κάποιον στο λαιμό μου να αναφέρω ότι οι περισσότεροι χρήστες που κάνουν τέτοιες αγορές προτιμούν  τον δεύτερο τρόπο πληρωμής.
Έτσι ακριβώς.  :up:
Κάποια στιγμή που άλλαξα τον τρόπο μετατροπής, πριν από 2 χρόνια, είδα ότι πετυχαίνω καλύτερη ισοτιμία συναλλαγής. Προφανώς η ελληνική τράπεζα δεν μου κρατούσε προμήθεια ενώ το paypal έκανε την συναλλαγή με αυξημένη ισοτιμία.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1252 στις: Ιούνιος 24, 2015, 12:34:01 μμ »
Έτσι ακριβώς.  :up:
Κάποια στιγμή που άλλαξα τον τρόπο μετατροπής, πριν από 2 χρόνια, είδα ότι πετυχαίνω καλύτερη ισοτιμία συναλλαγής. Προφανώς η ελληνική τράπεζα δεν μου κρατούσε προμήθεια ενώ το paypal έκανε την συναλλαγή με αυξημένη ισοτιμία.
Ισχύει αυτό και γω ακόμα δεν το έχω αλλάξει γιατί έληξε η προπληρωμένη κάρτα μου και το είχα ξεχάσει και σε μια αγορά έψαχνα γιατί με χρέωσε σχεδόν 2€ πανω...

Στάλθηκε από το Sony Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk...

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1253 στις: Ιούνιος 24, 2015, 12:35:06 μμ »
και αν τσεκάρει κάποιος όλα αυτά και δεν βρει κάτι μεμπτό για τον πωλητή,παρόλα αυτά μια συναλλαγή από εξωτερικό πως θα μπορούσε να γίνει?Του βάζω τα λεφτά με paypal και περιμένω το προϊόν π.χ. ή κάποιο είδος αντικαταβολής?Επειδή διαβάζω για πολλές αγοροπωλησίες εδώ μέσα που αφορούν εξωτερικό...θα ήθελα να μου πει κάποιος τον τρόπο,πως το κάνετε,τι συνηθίζεται...Ευχαριστώ!
Του βάζεις λεφτά μέσω paypal και περιμένεις να σου έρθει το προϊόν.
Αν διαβάσεις λεπτομερώς τους κανόνες του paypal θα δεις ότι σου δίνει δικαίωμα refund εντός μηνός, για την περίπτωση που κάτι κολλήσει ή το προϊόν δεν είναι το προσδοκώμενο.
https://www.paypal.com/us/webapps/helpcenter/helphub/topic/?topicID=DISPUTES_AND_RETURNS_HC
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1254 στις: Ιούνιος 24, 2015, 12:56:29 μμ »
Του βάζεις λεφτά μέσω paypal και περιμένεις να σου έρθει το προϊόν.
Αν διαβάσεις λεπτομερώς τους κανόνες του paypal θα δεις ότι σου δίνει δικαίωμα refund εντός μηνός, για την περίπτωση που κάτι κολλήσει ή το προϊόν δεν είναι το προσδοκώμενο.
https://www.paypal.com/us/webapps/helpcenter/helphub/topic/?topicID=DISPUTES_AND_RETURNS_HC

Μόνο ένας μήνας το δικαίωμα για refund;

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1025.msg265936.html#msg265936


Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1255 στις: Ιούνιος 24, 2015, 01:01:37 μμ »
Ευχαριστώ, δεν το ήξερα. Μπράβο, ακόμα καλύτερα.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1256 στις: Ιούνιος 25, 2015, 01:44:42 μμ »
Καινούργιες δυνατότητες από το paypal:

"Get your free delivery addresses in the UK and US.
Thanks to Borderlinx, it’s easy to shop from abroad without hidden costs, even from webstores that don’t normally deliver to your country. Sign up to get your free US and UK delivery addresses and let Borderlinx take care of everything, from the customs process to the delivery of your purchases. Right now there’s up to 20% discount* off your first shipment".

Αλλά, θέλει  :book:

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1257 στις: Ιούνιος 25, 2015, 02:19:59 μμ »
Καινούργιες δυνατότητες από το paypal:

"Get your free delivery addresses in the UK and US.
Thanks to Borderlinx, it’s easy to shop from abroad without hidden costs, even from webstores that don’t normally deliver to your country. Sign up to get your free US and UK delivery addresses and let Borderlinx take care of everything, from the customs process to the delivery of your purchases. Right now there’s up to 20% discount* off your first shipment".

Αλλά, θέλει  :book:


ηρθε και σε μενα το ενημερωτικο mail απο το Paypal,  δεν το κοιταξα λεπτομερως ακομη...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1258 στις: Ιούλιος 01, 2015, 06:48:33 μμ »

"Online αγορά"



 :dielaughing:  :dielaughing:  :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1259 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:45:54 πμ »
Το paypal μου έστειλε σήμερα mail με τον τίτλο :

"Avoid the rush, shop the sales online with PayPal"
This post contains 100% recycled electrons