Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748439 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #960 στις: Ιούνιος 07, 2011, 02:46:59 μμ »
Έτσι είναι ο Ελληναράς. Μέσα από το αυτοκίνητό του μπορεί να στολίζει άπαντες τριγύρω του γιατί δεν ακούγεται. Όμως το ίντερνετ δεν είναι αέρας, είναι μελάνι και μένει.

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #961 στις: Ιούνιος 07, 2011, 07:27:43 μμ »
Blackbird, να διευκρινήσω μόνο κ εγώ κάτι με τη σειρά μου... δεν νομίζω ότι σε οποιοδήποτε σημείο αναίρεσα ό,τι εξ αρχής του είχα σούρει... το κουτί ήρθε όπως έπρεπε όπως και εγώ τον πλήρωσα όπως έπρεπε. Αλλά το γεγονός ότι με αγνόησε σκόπιμα και έστειλε με κούριερ χωρίς καν περαιτέρω χρέωση την οποία άλλωστε αρχικά ζητούσε από μόνος του εξακολουθεί να αποδεικνύει ότι λειτουργεί αυτόνομα και δε σέβεται την επιθυμία του αγοραστή!!!

Και όταν στολίζω κάποιον έχω τους λόγους μου...και δεν τον στολίζω μόνο μέσα από το αμάξι μου, αλλά και έξω από αυτό με ευθύνη των λόγων και των πράξεών μου...άρα μάλλον δεν είμαι Ελληναράς...

ironman

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #962 στις: Ιούνιος 10, 2011, 11:54:05 πμ »
Καλημερα κι απο μενα.Μολις ελαβα κι εγω το πρωτο ρολοι απο σιγκαπουρη.Οφειλω να ομολογησω οτι το ρολοι ειναι αψογο.το πακεταρισμα δε ηταν φοβερο.η παραγγελια εγινε την τριτη το μεσημερι και το ρολοι ηρθε σημερα στις 10.30 το πρωι.πολυ γρηγορα κατα την αποψη μου.το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν ειχε βαλει μεσα την εγγυηση του!του εστειλα αμεσα email και του ζητω στην δευτερη παραγγελια που θα κανω να βαλει και αυτα τα χαρτια μεσα.ποια ειναι η γνωμη σας?εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον?

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #963 στις: Ιούνιος 10, 2011, 12:59:20 μμ »
Είσαι σίγουρος ότι έδινε εγγύηση? Αν είναι από σιγκαπούρη και παράλληλη αγορά ξέχνα την εγγύηση. Απλά δεν μπορεί να δώσει. Και να σου δώσει, θα σου δώσει ασφράγιστη (δηλ. άχρηστη) διότι απλά δεν είναι Α.D.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

ironman

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #964 στις: Ιούνιος 10, 2011, 02:47:47 μμ »
Σιγουρος!το λεει και στα χαρακτηριστικα του ρολογιου μαζι με ολα τα αλλα.για να διευκρινισω,το ρολοι αγοραστηκε απο το creationwatches!

ironman

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #965 στις: Ιούνιος 10, 2011, 02:59:48 μμ »
Μολις απαντησε ο κυριος Raul και με παρεπεμψε εδω:http://www.creationwatches.com/products/index.php?main_page=infopages&pages_id=9
Μου ειχε ξεφυγει αυτη η σελιδα και θεωρω οτι με καλυψε απολυτα

Αποσυνδεδεμένος vangelisdedousis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #966 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:24:25 πμ »
παντως κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι θα ειναι αυθεντικο...
ψωνισε καλυτερα απο ενα γνωστο ιντερνετικο καταστημα..

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #967 στις: Ιούνιος 17, 2011, 02:31:00 μμ »
Καλησπέρα παίδες...έχω παραγγείλει από usa και στο usps tracking μου εμφανίζει εδώ και 2 μέρες αυτό...

Status: International Dispatch
Your item left the United States from ****** at 7:56 am on June 15, 2011


Λογικά δεν θα έπρεπε το δέμα να έχει φτάσει Ελλάδα?Ή είναι Ελλάδα??Γιατί στο track των ΕΛΤΑ δεν μου το εμφανίζει... ??? ???

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #968 στις: Ιούνιος 17, 2011, 03:55:40 μμ »
Μην περιμενεις αδικα να σου εμφανιστει,πρωτα θα σου χτυπησει ο ταχυδρομος την πορτα σου....γιατι τα ΕΛΤΑ μακακιζονται στο track.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #969 στις: Ιούνιος 17, 2011, 04:00:24 μμ »
Εμένα πάντως μια χαρά ενημέρωση μου πρόσφεραν και πολύ γρήγορη μάλιστα.

Assassin μην ανυσηχείς, λογικά από αύριο ή το χειρότερο από δευτέρα το status θα αλλάξει. ;)
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #970 στις: Ιούνιος 17, 2011, 04:04:25 μμ »
Μην περιμενεις αδικα να σου εμφανιστει,πρωτα θα σου χτυπησει ο ταχυδρομος την πορτα σου....γιατι τα ΕΛΤΑ μακακιζονται στο track.
Όχι ρε,δεν νομίζω...την προηγούμενη φορά ήταν πληρέστατοι στην ενημέρωσή τους τα ΕΛΤΑ σε μένα... :)

Εμένα πάντως μια χαρά ενημέρωση μου πρόσφεραν και πολύ γρήγορη μάλιστα.

Assassin μην ανυσηχείς, λογικά από αύριο ή το χειρότερο από δευτέρα το status θα αλλάξει. ;)
Το ελπίζω!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #971 στις: Ιούνιος 17, 2011, 08:03:23 μμ »
Και ναι...!!!...πριν από 2-3 ώρες μου το εμφάνισε στο ΚΔ του αεροδρομίου!!!Το κακό είναι από βδομάδα μάλλον θα το έχω στα χέρια μου ε?? :-[ :-[

ΥΓ:Τελικά το tracking με την usps σταματάει από όταν φύγει το προ'ι'όν από αμερική...

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #972 στις: Ιούνιος 17, 2011, 08:05:01 μμ »
Δυστυχώς ναι!  :-[
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

ironman

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #973 στις: Ιούνιος 19, 2011, 11:42:55 πμ »
Επειδη ο βαγγελης παραπανω με εβαλε σε υποψιες,εχει τσεκαρει κανεις, που εχει αγορασει ρολοι απο creationwatches, εαν ειναι αυθεντικο 100%?Γιατι το εν λογω site το εμαθα απο το φορουμ.Δεν το ηξερα απο πριν και βασιστηκα στις καλες αγορες που εχουν κανει καποια ατομα απο εδω μεσα θεωρωντας οτι και τα ρολογια του ειναι αυθεντικα

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #974 στις: Ιούνιος 19, 2011, 01:23:58 μμ »
Επειδη ο βαγγελης παραπανω με εβαλε σε υποψιες,εχει τσεκαρει κανεις, που εχει αγορασει ρολοι απο creationwatches, εαν ειναι αυθεντικο 100%?Γιατι το εν λογω site το εμαθα απο το φορουμ.Δεν το ηξερα απο πριν και βασιστηκα στις καλες αγορες που εχουν κανει καποια ατομα απο εδω μεσα θεωρωντας οτι και τα ρολογια του ειναι αυθεντικα
Κατ'αρχάς ποτέ μα ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι,ακόμα και αν έχουν πωληθεί 100000000 ρολόγια αυθεντικά...πάντα πρέπει να το τσεκάρουμε κατά τη γνώμη μου!Αυτό που κάνουμε απλά είναι να ελαχιστοποιούμε τις πιθανότητες να είναι μούφα,εφόσον παίρνουμε γνώμες από άλλα μέλη :)
Εγώ αγόρασα ένα seiko από εκεί και ήταν αυθεντικό ;)

ironman

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #975 στις: Ιούνιος 19, 2011, 04:49:50 μμ »
Χαιρομαι που το ακουω,Πρωτον γιατι ηδη πηρα ενα citizen καταδυτικο και δευτερον σκοπευω να παρω κι αλλα ρολογια απο αυτον.Οσον αφορα και την γενικη εξυπηρετηση ηταν αψογος (κατ'εμε!).

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #976 στις: Ιούνιος 22, 2011, 09:11:36 πμ »
Έχει αγοράσει κανείς πρόσφατα το απο amazon.co.uk;Έχω βάλει μια παραγγελία απο τις 10 Ιουνίου αλλά δεν έχω παραλάβει τίποτα ακόμα.Έχουν περάσει ηδη 8 εργάσιμες.Πολλές δεν είναι για αποστολή εντός Ε.Ε;Το άσχημο της υπόθεσης είναι ότι δεν έχουν tracking number να μου δώσουν με αποτέλεσμα να βαδίζω στα τυφλά.Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι θα έπρεπε να το είχα παραλάβει και πως τους κάνει εντύπωση αυτή η αργοπορία.Υπάρχει άλλη λύση εκτός απο το να περιμένω;

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #977 στις: Ιούνιος 22, 2011, 09:30:13 πμ »
Αν περάσουν γύρω στις 15 ή 20 μέρες και δεν έχεις παραλάβει τίποτα, το δέμα σου θεωρείται ως χαμένο οπότε δικαιούσε να λάβεις το ίδιο ακριβώς προϊόν χωρίς έξτρα κόστος.
Συμβαίνουν καμια φορά αυτά. ;)
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #978 στις: Ιούνιος 22, 2011, 10:40:41 πμ »
Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι θα έπρεπε να το είχα παραλάβει και πως τους κάνει εντύπωση αυτή η αργοπορία.
Χαχαχα....μην ανησυχείς φίλε μου,περίμενε καμιά βδομάδα ακόμα και μετά βλέπεις.Γελάω γιατί αυτό που σου είπανε(το ''boldάρισα'' κιόλας),θα στο λένε συνέχεια,παντού και πάντα...είναι στάνταρ διαδικασία...''μα πώς είναι δυνατόν??'',''δεν έχει ξανασυμβεί'' κλπ. ;D ;D ;D
Προσωπικά ότι παραγγέλνω είναι με tracking number...για να ξέρω πάνω κάτω τί γίνεται ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #979 στις: Ιούνιος 22, 2011, 12:37:21 μμ »
Μα αν είναι δυνατόν.
Έχουν στείλει εκατομμύρια παραγγελίες και δεν τους έχει τύχει ποτέ.
Αυτοί οι Εγγλέζοι έχουν τα καλύτερα ταχυδρομεία και κούριερ. ;D
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr