Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748445 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #920 στις: Ιούνιος 02, 2011, 09:13:25 πμ »
Φίλε assassin, από τα ΕΛΤΑ δεν έχω κάνενα μα κανένα παράπονο. Επειδή ασχολούμαι κ με μοντελισμό και παίρνω πολλά πράγματα από μικρά πακέτα μέχρι γουρούνια δέματα από Αμερική και ΧονγκιΚονγκι ποτέ δε χάθηκε τίποτα και ταχύτητα αστραπιαία... σε 3 μέρες πχ ταχυδρόμοοοςςςς γράμμααααα!!!

Έβαλα και λεφτά στην κάρτα και είμαι έτοιμος για την αγορά! Αλλά θέλω σε 2 θέματα τη συμβουλή σας... μπρασελέ ή καουτσούκ; Σκέφτηκα να πάρω με μπρασελέ και αργότερα αν θέλω παίρνω πορτοκαλί καουτσούκι...τι λέτε;;; Επίσης ΕΛ.ΤΑ ή fed ex που έρχεται ασφαλισμένο; Δε με νοιάζουν τα +13 δολάρια, απλά μη κολλήσουμε τελωνείο. Ήδη έστειλα και mail για χαμηλωμένη τιμή κ Gift κ με τη μία είπε ΟΚ ο Raul  ;D Τσέκαρα και ebay αλλά γίνεται σκοτωμός και στις δημοπρασίες καταλήγουν -10 ευρώ οπότε λέω να μη το κουράσω, γιατί μια φορά πήρα ένα gps με bidding και πήγε η ψυχή στην κούλουρη μέχρι να το καπαρώσω!!!

Κάθε απάντηση καλοδεχούμενη!!!!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #921 στις: Ιούνιος 02, 2011, 09:59:39 πμ »
Φίλε assassin, από τα ΕΛΤΑ δεν έχω κάνενα μα κανένα παράπονο. Επειδή ασχολούμαι κ με μοντελισμό και παίρνω πολλά πράγματα από μικρά πακέτα μέχρι γουρούνια δέματα από Αμερική και ΧονγκιΚονγκι ποτέ δε χάθηκε τίποτα και ταχύτητα αστραπιαία... σε 3 μέρες πχ ταχυδρόμοοοςςςς γράμμααααα!!!

Έβαλα και λεφτά στην κάρτα και είμαι έτοιμος για την αγορά! Αλλά θέλω σε 2 θέματα τη συμβουλή σας... μπρασελέ ή καουτσούκ; Σκέφτηκα να πάρω με μπρασελέ και αργότερα αν θέλω παίρνω πορτοκαλί καουτσούκι...τι λέτε;;; Επίσης ΕΛ.ΤΑ ή fed ex που έρχεται ασφαλισμένο; Δε με νοιάζουν τα +13 δολάρια, απλά μη κολλήσουμε τελωνείο. Ήδη έστειλα και mail για χαμηλωμένη τιμή κ Gift κ με τη μία είπε ΟΚ ο Raul  ;D Τσέκαρα και ebay αλλά γίνεται σκοτωμός και στις δημοπρασίες καταλήγουν -10 ευρώ οπότε λέω να μη το κουράσω, γιατί μια φορά πήρα ένα gps με bidding και πήγε η ψυχή στην κούλουρη μέχρι να το καπαρώσω!!!

Κάθε απάντηση καλοδεχούμενη!!!!


μπρασελε και μετα βαλε του ενα zulu μαυρο-πορτοκαλι :)


Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #922 στις: Ιούνιος 02, 2011, 10:11:42 πμ »
mm και site παραγγελίας;;; ;D

Επίσης, ΕΛΤΑ ή FedEx για το ρολογάκι???

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #923 στις: Ιούνιος 02, 2011, 10:49:06 πμ »
mm και site παραγγελίας;;; ;D

Επίσης, ΕΛΤΑ ή FedEx για το ρολογάκι???

τσεκαρε τα PMs :)
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #924 στις: Ιούνιος 02, 2011, 02:26:56 μμ »
Πάνω-κάτω συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.Εγώ πάντα παίρνω τα ρολόγια μου με μπρασελέ και μετά αν θέλω,τα αλλάζω σε λουράκια!Εξ'άλλου λουράκια βρίσκεις πολύ πιο εύκολα από ότι αυθεντικά ''μαμίσια'' μπρασελέ ;)
Στην δεύτερη ερώτησή σου...προφανώς ΕΛΤΑ και όχι fedex γιατί οι πιθανότητες να σε ''τσιμπήσουν'' στο τελωνείο με fedex είναι πολύ περισσότερες από ότι με το απλό ταχυδρομείο :D
Καλή αγορά εύχομαι :)

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #925 στις: Ιούνιος 02, 2011, 02:31:41 μμ »
ποτέ με fedex. Τα στέλνουν οι ίδιοι στο τελωνείο για εκτελωνισμό. Κανονικό ταχυδρομείο μόνο.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #926 στις: Ιούνιος 02, 2011, 02:35:17 μμ »
Ευχαριστωωωωωώ!!! Η παραγγελία έγινε αλλά ξέχασα να του πω για ΔΩΡΟ κ χαμηλή αξία, αν κ τον είχα ρωτήσει προχθές. Απλά του έστειλα τώρα συμπληρωματικό mail, δεδομένου ότι είναι εξυπηρετικός δεν πιστεύω να με απογοητεύσει ο Τσιγκαπουριανός!!! :-\

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #927 στις: Ιούνιος 03, 2011, 08:16:59 πμ »
Φοβάμαι τελικά ότι ο πωλητής δεν υπάρχει. Η παραγγελία έγινε. Πλήρωσα μέσω paypal κ ζήτησα απλή αποστολή με ελτα. Ολοκληρώθηκε η διαδικασία κ μετά σκάει μύτη mail για με fedex σε καλύτερη τιμή. Λέω προτιμώ απλό ταχυδρομείοκ ένδειξη δώρο με χαμηλή αξία. Στέλνει το ίδιο μήνυμα κ του απαντάω τα ίδια κ τώρα λέει έστειλε μήνυμα που λέει το έστειλε με fed ex κ δώρο χαμηλής αξίας... Κ δεν έστειλε κ αριθμο παρακολούθησης... Λέτε να έχω θέμα; Θα σκααααααάσω!!! Πφφφφφφ

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #928 στις: Ιούνιος 03, 2011, 08:21:27 πμ »
Αν το έστειλε με Fedex τότε θα περάσει τελωνείο όπως συνέβη και σε σένα.
Κοίταξε, αν το προιόν δεν βγάζει μάτι ότι έχει πολύ μεγάλη αξία τότε λογικά θα αποδεχθούν την χαμηλή τιμή και δεν θα σου επιβάλλουν δασμό, αν όμως είναι κανένα καλό ρολόι τότε θα πλερώσεις!  ;D
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #929 στις: Ιούνιος 03, 2011, 08:31:25 πμ »
Πορτοκαλί τερατάκι είναι κ μη γελάς διαβολικά, με πληγώνιεισσσσσς χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #930 στις: Ιούνιος 03, 2011, 08:47:22 πμ »
Μουχάχαχα. :P

Εξαρτάται πόσο ωρολογόφιλος είναι ο τελώνης!
Αν και πιστεύω ότι δεν θα πληρώσεις φόρο για ένα τέτοιο ρολόι.
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #931 στις: Ιούνιος 03, 2011, 08:51:57 πμ »
Έχε χάρη που το βρήκα μισή τιμή έξω! Να βρω ποιός είναι ο τελώνηα να κεράσω κ καφεδάκι χεχεχε!!! Μακάρι φίλε μου μακάρι!!! Θα ανεβάσω κ φωτό με το καλό! ;)

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #932 στις: Ιούνιος 03, 2011, 12:45:23 μμ »
Από creation είπαμε το αγόρασες? Και το έστειλε με fedex παρά την άρνηση σου? Ε άμα σου βγούν τελώνεια (το απεύχομαι) στείλτου μήνυμα να τα βάλει εκεί που ξέρει. Στην θέση σου θα του ζητούσα ακύρωση της συναλλαγής. Κάποτε μου είχε κάνει το ίδιο τερτίπι με την Fedex και του έδωσα άκυρο. Και γιατί δεν έστειλε track number αφού το έστειλε με κούριερ? Για στείλτου κανα mail με γκάζια. Δεν φτάνει που πήρε τα λεφτά κάνει και του κεφαλιού του?
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #933 στις: Ιούνιος 03, 2011, 12:59:37 μμ »
Κάνε ότι σου ο tzist, αν χρειάζεται πίεσε τον!  ;)
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #934 στις: Ιούνιος 03, 2011, 01:40:44 μμ »
Παιδιά, ειλικρινά τα έχω πάρει. Του το τόνισα επανειλημμένα για ελτα κ αυτος απλα έλεγε για κουριερ με εκπτωση. Κ είπα όχι κ το έστειλε. Δηλαδή αφενός με γράφει κ κάνει τα δικά του, αφετέρου δεν έστειλε αριθμό ανίχνευσης κ αφετρίτου ήθελε κ λεφτά για το κούριερ αν συμφωνούσα; Κ τώρα το έστειλε τσαμπέ; Με δουλεύει; Το θέμα είναι ότι δεν απαντάει όταν ζήτησα αριθμο. Τι να του πω τωρα; Ελπίζω να ισχύσει το όριο των 150ευρώ κ να μη το τσιμπήσουν. Για πείτε ρε παιδάκια, πώς να τον τσιτωσω;;;

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #935 στις: Ιούνιος 03, 2011, 01:50:20 μμ »
Από ebay έγινε η αγορά?
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #936 στις: Ιούνιος 03, 2011, 02:19:47 μμ »
Από το site του και η πληρωμή μέσω paypal... :-\

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #937 στις: Ιούνιος 03, 2011, 02:22:29 μμ »
Δύσκολη περίπτωση τότε. Νομίζω το paypal δεν σε καλύπτει σε τέτοια περίπτωση αλλά μπορείς να του πεις ότι εσύ ήθελες να γίνει η αποστολή μέσω ΕΛΤΑ και αυτός έκανε κάτι στο οποίο δεν συμφώνησες οπότε η συναλλαγή είναι άκυρη.
Προσπάθησε να του στείλεις ένα mail.
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #938 στις: Ιούνιος 03, 2011, 02:49:05 μμ »
Οντως δύσκολη περίπτωση. Θα συμφωνήσω με τον Di@bolic. Απευθύνσου και στο paypal, να δεις αν μπορείς να κάνεις dispute. Τσαμπέ τα στέλνει συνήθως με απλό ταχυδρομείο που δεν έχει track number. Το κούριερ το χρέωνε έξτρα. Κανά 25αρι δολάρια. Για στείλτου του λακαμα ένα μαιλ να στο ξεκαθαρίσει. Αν όντως το έστειλε με fedex δύσκολα τα πράγματα.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος Di@bolic

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 618
  • Ανταλλάζω κρασί 35 ετών με αντίστοιχης αξίας ρολόι
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #939 στις: Ιούνιος 03, 2011, 03:14:38 μμ »
Κοίταξε ότι θα πληρώσεις φόρο θα πληρώσεις (φόρος πολυτελείας κλπ) γιατί εμένα στα ΕΛΤΑ με είπαν ότι πλέον τα ανοίγουν όλα τα δέματα λόγω πολλών που δήλωναν χαμηλές αξίες για πανάκριβα αντικείμενα (και ειδικά για ρολόγια).
Hitech Πόντιος!

Newsposter and Moderator @ www.myplaisio.gr