Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748460 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #860 στις: Μάρτιος 11, 2011, 10:28:07 πμ »
Βρήκα κι εγώ στο ισπανικό, πολύ φτηνότερα SEIKO, από ελληνικά αλλά και από φτηνά ξένα καταστήματα.
Συγκεκριμένα, το Kinetic SKA369 το έχει 295 και το oroloi 450 !!!

Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος MK4

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #861 στις: Μάρτιος 11, 2011, 11:53:11 πμ »
Αν ψαχτείς φίλε παραπάνω π.χ. από Γερμανία, έχει σάιτ για όριεντ πολύ πιο φθηνά από τον Ισπανό. Επιπλέον δυστυχώς τα Ελληνικά σάιτ είναι ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ. Καλύτερα αγορά από φυσικό κατάστημα στην Ελλάδα, παρά από το ίντερνετ. Εχει και σάιτ προς ανατολή μεριά που έχουν και γ@μω τις τιμές. Απλά έχεις το θέμα με το τελωνείο και το ρίσκο να σε τσιμπίσουν. Δες www.creationwatches.com, www.chronograph.com ή ακόμα και ebay. Ψαξου και θα δεις διαφορές που δεν θα πιστεύεις.


Ευχαριστω για τα links,ψαχνομαι πολυ ,αλλα οχι για Orient γιαυτο ισως και δεν ειδα οτι δεν ειναι φτηνος στα Orient εαν ισχυει αυτο που λες.Το e bay το ξεψαχνιζω συνεχεια αλλα κυνηγαω vintage κομματια κυρίως αλλα και κλασσικα και ψαχνω για ευκαιρίες (οπως ολοι αλλωστε  ;).

Παντως ετσι πληροφοριακα ,σε χαμηλη ζωνη τιμων(0-300),περαν των κλασσικων γιαπωνεζικων προτιμω τα ρωσσικα αντε και λιγο τα junkers/zeppelin.(και σχεδον παντα μηχανικα,τα quartz τα εχω για αψυχα :) )
"Καποτε οι 300 πεθαναν για την Ελλαδα.Τωρα η Ελλαδα πεθαίνει για τους 300.... "

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #862 στις: Μάρτιος 11, 2011, 01:26:13 μμ »
Και εγώ ένα φεγγάρι, χαλβάδιαζα κάτι zeppelin. Είχαν κάτι ωραία κομματάκια.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #863 στις: Μάρτιος 12, 2011, 04:46:02 μμ »
Παίδες σόρυ αν αλλάζω θέμα!!Μου έχουν στείλει tracking number για ένα ρολογάκι που περιμένω αλλά εδώ και 2 μέρες όταν μπαίνω να δω που βρίσκεται μου βγάζει no data!!Ξέρετε αν σημαίνει πχ ότι δεν έφυγε από σιγκαπούρη ακόμα ή αν είναι κάτι ανησυχητικό??
Περιμένω τα φώτα σας!!

Αποσυνδεδεμένος MK4

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #864 στις: Μάρτιος 12, 2011, 11:38:12 μμ »
ψαξε λιγο τις οδηγιες στο συνοδευτικο e mail επιβεβαιωσης της παραγγελιας σου.Συνηθως στελνουν τετοιο.Και συνηθως καποιες εταιριες σε αυτο το mail αναφερουν οτι το tracking της αποστολης δουλευει μετα απο 1-2 μερες,νωριτερα δεν μπορεις να το τσεκαρεις.
Δες αν ισχυει κατι τετοιο.Αν οχι,επικοινωνησε με την εταιρια.
"Καποτε οι 300 πεθαναν για την Ελλαδα.Τωρα η Ελλαδα πεθαίνει για τους 300.... "

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #865 στις: Μάρτιος 13, 2011, 09:19:29 πμ »
Επίκοινωνία με τον πωλητή, μήπως και σου έδωσε λάθος νούμερο. Συμβαίνει και αυτό καμιά φορά.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #866 στις: Μάρτιος 14, 2011, 11:21:18 μμ »
Να πω ότι έχουνε περάσει 4-5 μέρες και ακόμα μου βγάζει no data >:( >:(
Επικοινώνησα με τον πωλητή και μου είπε να μην ανησυχώ,το ρολόι θα έρθει σύντομα...άντε τώρα να βγάλω άκρη εγώ ποιόν να πιστέψω??Αυτούς ή το tracking number?? ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2011, 11:29:48 μμ από assassin88 »

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #867 στις: Μάρτιος 15, 2011, 07:00:45 πμ »
Που περνάς το tracking number. Στο ταχυδρομειο Σιγκαπούρης ή στα ΕΛ.ΤΑ. Διότι αν το περνάς εδώ, είναι λογικό να μην στο εμφανίσει, διότι 4-5 μέρες από Σιγκαπούρη είναι λίγος χρόνος να φτάσει κάτι εδώ. Τώρα αν δεν στο βγάζει στην Singpost, περίμενε καμιά εβδομάδα και κάτι και ξεκίνα να το χτυπάς στα ΕΛ.ΤΑ. Ισως σου το βγάλει. Οπως και να έχει στην παρούσα φάση δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα δυστηχώς από το να περιμένεις. Ευελπιστώ την συναλλαγή να την έκανες μέσω paypal, για να εξασφαλίσεις τα χρήματα σου πιο εύκολα, αν τυχόν προκύψει κάτι.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #868 στις: Μάρτιος 15, 2011, 09:13:32 πμ »
Που περνάς το tracking number. Στο ταχυδρομειο Σιγκαπούρης ή στα ΕΛ.ΤΑ. Διότι αν το περνάς εδώ, είναι λογικό να μην στο εμφανίσει, διότι 4-5 μέρες από Σιγκαπούρη είναι λίγος χρόνος να φτάσει κάτι εδώ. Τώρα αν δεν στο βγάζει στην Singpost, περίμενε καμιά εβδομάδα και κάτι και ξεκίνα να το χτυπάς στα ΕΛ.ΤΑ. Ισως σου το βγάλει. Οπως και να έχει στην παρούσα φάση δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα δυστηχώς από το να περιμένεις. Ευελπιστώ την συναλλαγή να την έκανες μέσω paypal, για να εξασφαλίσεις τα χρήματα σου πιο εύκολα, αν τυχόν προκύψει κάτι.

Μπορείς να τηλεφωνήσεις και στα 800 11 83000 ή 210 6073000 γιανα σου πουν το τηλέφωνο για τα δέματα από εξωτερικό (νομίζω ότι είναι 800 11 82000 αλλά δεν είμαι βέβαιος) από το οποίο μπορείς να πάρεις πληροφορίες από τη στιγμή που θα έχει φτάσει το δέμα στην Ελλάδα.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #869 στις: Μάρτιος 15, 2011, 04:02:06 μμ »
Λοιπόν παίδες,το πρόβλημα λύθηκε!!Δουλεύει το site με το tracking number! :D
Την πέμπτη το πρωί το ρολογάκι φτάνει στο αεροδρόμιο της αθήνας!!Τί λέτε θα το έχω μέχρι την παρασκευή ή από βδομάδα?? :)

Αποσυνδεδεμένος rugged

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
    • Rugged
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #870 στις: Μάρτιος 15, 2011, 04:12:26 μμ »
Από βδομάδα  ;)

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #871 στις: Μάρτιος 15, 2011, 04:16:02 μμ »
Απο βδομαδα λεω και εγω.Αλλα τη πηρες μη μας κρατας σε αγωνια ;D

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #872 στις: Μάρτιος 15, 2011, 04:26:23 μμ »
Από βδομάδα  ;)
Απο βδομαδα λεω και εγω.Αλλα τη πηρες μη μας κρατας σε αγωνια ;D

Μου κατεβάσατε την ψυχολογία στο -2...αλλά εντάξει,λίγη υπομονή θέλει ακόμα!! :D :D
Μα τί άλλο από το...


Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #873 στις: Μάρτιος 15, 2011, 04:27:48 μμ »
Superrrr με το καλο :o

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #874 στις: Μάρτιος 15, 2011, 05:40:25 μμ »
Εγώ πάλι παιδιά μεγάλη πίκρα.Παρήγγειλα απο το manbushijie.com δυο ρολογάκια marina militare με απλό ταχυδρομείο και απο οτι φαίνεται θα τα περιμένω για πολύ καιρό ακόμα.Έχει περάσει ένας μήνας και επειδή δεν είχα καμία ενημέρωση έψαξα το tracking number και διαπίστωσα ότι το δέμα έφυγε απο το Hong Kong στις 10/03/11.Πριν 5 ημέρες δηλαδή.Έτσι για την ιστορία την παραγγελία την έκανα στις 11/02/11.Απίστευτο;Κι όμως Κινέζικο.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #875 στις: Μάρτιος 15, 2011, 06:06:38 μμ »
Εγώ πάλι παιδιά μεγάλη πίκρα.Παρήγγειλα απο το manbushijie.com δυο ρολογάκια marina militare με απλό ταχυδρομείο και απο οτι φαίνεται θα τα περιμένω για πολύ καιρό ακόμα.Έχει περάσει ένας μήνας και επειδή δεν είχα καμία ενημέρωση έψαξα το tracking number και διαπίστωσα ότι το δέμα έφυγε απο το Hong Kong στις 10/03/11.Πριν 5 ημέρες δηλαδή.Έτσι για την ιστορία την παραγγελία την έκανα στις 11/02/11.Απίστευτο;Κι όμως Κινέζικο.

Εχει ανακοίνωση πια. Λόγω φόρτου εργασίας στο Χονκ Κονκ τα κρατάνε τα δέματα μέχρι και 20 μέρες  :P. Βάλε τώρα ότι θέλει περίπου 2 βδομάδες να έρθει καλός μήνας και. Εγώ από την άλλη είμαι τυχερός. Εκανα την παραγγελία 7-3-2011 και έφυγε μάλλον μαζί με το δικό σου στις 10-3-2011. Αυτό θα πει κ@λωφαρδία  ;D
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #876 στις: Μάρτιος 15, 2011, 06:17:55 μμ »
Έτσι εξηγούνται όλα.Εσύ καθυστέρησες την παραγγελία μου!!!Πλάκα κάνω έτσι;Την ανακοίνωση που λες την έχω διαβάσει αλλά την αναρτήσανε 10 μέρες αφού είχα κάνει την αγορά.Όταν μάλιστα επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι το ταχυδρομήσανε στις 17/02 και έφυγε απο το Hong Kong στις 21/02.Μάλλον πα.....ριές μου είπανε.Δεν πειράζει,υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #877 στις: Μάρτιος 15, 2011, 07:22:59 μμ »
Μου κατεβάσατε την ψυχολογία στο -2...αλλά εντάξει,λίγη υπομονή θέλει ακόμα!! :D :D
Μα τί άλλο από το...




Να μην αγχώνεσαι φίλε και τόσο πολύ. Εγώ εδώ παρήγγειλα μέσω αγγλίας ένα Seiko και ενώ μου έδωσε tracking number ο πωλητής που δούλευε μια χαρά στο royalpost εδώ μου έβγαλε invalid data. Λοιπόν σήμερα, μετά από μία εβδομάδα μου ήρθε ειδοποιητήριο να το παραλάβω. Τι να λέμε τώρα. Το tracking των ΕΛ.ΤΑ. μία λειτουργεί και μία είναι για τον ....... καβάλα.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #878 στις: Μάρτιος 15, 2011, 07:29:14 μμ »
Έτσι εξηγούνται όλα.Εσύ καθυστέρησες την παραγγελία μου!!!Πλάκα κάνω έτσι;Την ανακοίνωση που λες την έχω διαβάσει αλλά την αναρτήσανε 10 μέρες αφού είχα κάνει την αγορά.Όταν μάλιστα επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι το ταχυδρομήσανε στις 17/02 και έφυγε απο το Hong Kong στις 21/02.Μάλλον πα.....ριές μου είπανε.Δεν πειράζει,υπομονή.

Ναι λοιπόν το παραδέχομαι. :weedman: Εγω φταίω πίσω από όλες τις καθυστερήσεις. Τους είπα να μπλοκάρουν όλες τις συναλλαγές, μέχρι να αγοράσω και εγώ και έπειτα να τα στείλουν όλα.  ;)
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος rugged

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
    • Rugged
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #879 στις: Μάρτιος 15, 2011, 09:01:30 μμ »
Εγώ πάλι παιδιά μεγάλη πίκρα.Παρήγγειλα απο το manbushijie.com δυο ρολογάκια marina militare με απλό ταχυδρομείο και απο οτι φαίνεται θα τα περιμένω για πολύ καιρό ακόμα.Έχει περάσει ένας μήνας και επειδή δεν είχα καμία ενημέρωση έψαξα το tracking number και διαπίστωσα ότι το δέμα έφυγε απο το Hong Kong στις 10/03/11.Πριν 5 ημέρες δηλαδή.Έτσι για την ιστορία την παραγγελία την έκανα στις 11/02/11.Απίστευτο;Κι όμως Κινέζικο.

Μέχρι 07/02 σχεδόν τα πάντα ήταν κλειστά λόγω Chinese New Year, οπότε όλα πήγαν πίσω.